Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie ubezpieczyć udział własny przy wynajmie samochodu?
Autor Wiadomość
inhalt 
zaawansowany


Twój sprzęt: znowu tylko namiot
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2012
Piwa: 9/3
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2018-02-21, 21:01   Gdzie ubezpieczyć udział własny przy wynajmie samochodu?

Moi rodzice szykują się do wyjazdu turystycznego. Będą wynajmować samochód za oceanem i w umowie wynajmu mają wpisany obowiązkowy udział własny w ewentualnej kolizji wynoszący 3000 dolarów. To jest nazwane "Excess" i nie ma możliwości wyłączenia w umowie - takie zwyczaje.
Co prawda zasadniczo jeżdżą ostrożnie i od wielu lat nie mieli kolizji drogowej, ale to starsi ludzie i stresują się tym, że w razie gdyby im się przytrafiła stłuczka w obcym kraju to jeszcze będą musieli zapłacić te 3000 dol.

Stąd moja prośba o polecenie wiarygodnej firmy, która ubezpieczy ten udział własny Excess. Ja słyszałem o jednej firmie, w której na stronie https://www.icarhireinsurance.com można wykupić właśnie takie ubezpieczenie. Ale jedyna osoba, jaką mogłem spytać o opinie to "znajomy znajomego", który miał dwa razy potrzebę skorzystania z ubezpieczenia w tej firmie i raz był bardzo zadowolony, gdyż bez problemu otrzymał odszkodowanie, a za drugim razem coś było nie tak. Niestety żadnych szczegółów nie znam.

Widzicie więc, że mam za mało danych, by ocenić wiarygodność firmy. Miał ktoś do czynienia z tym https://www.icarhireinsurance.com ?
Albo jeszcze lepiej - może ktoś polecić wypróbowaną firmę, która za rozsądną składkę ubezpieczy udział własny w szkodzie spowodowanej wynajętym samochodem?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2018-07-02, 07:56   Gdzie

Witam
Jak rozwiązałeś ten temat jeśli to nie tajemnica?
Pozdrawiam Marek M
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inhalt 
zaawansowany


Twój sprzęt: znowu tylko namiot
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2012
Piwa: 9/3
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2018-07-07, 22:48   

Żadna tajemnica. Z braku innych opcji rodzice ubezpieczyli swój udział własny na stronie https://www.icarhireinsurance.com za nieco ponad 400 zł. Samochód wynajmowali dwa razy, żadnego wypadku nie mieli więc z tego ubezpieczenia nie korzystali. Nie mamy pojęcia jak by zostały załatwione sprawy gdyby jakaś szkoda miała miejsce. Wobec tego ani nie mogę polecić ani nie polecić takiego ubezpieczenia. Ja sam bym go raczej nie wykupił, ale rodzice są w takim wieku, że spokój głowy jest dla nich dużą wartością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr.sto 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2011
Piwa: 5/27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-08, 08:02   

A nie wiecie, czy ktoś w PL oferuje ubezpieczenie udziału własnego przy wypożyczeniu samochodu z wypożyczalni?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2018-07-08, 09:48   

W Polsce większość wypożyczalni oferuje "doubezpieczenie" czyli de facto zniesienie udziału własnego w szkodzie. Od lat mam służbowe auto(a) z przeróżnych wypożyczalni i stawki to albo 30pln za dzień do 150pln za miesiąc przy wynajmie średnioterminowym w Expressie, 50pln za dzień i 500pln za miesiąc w 99rent - ale tutaj wszystkie auta maja zawsze lub prawie nowe.
SIXT i te bardziej globalne zabijają cena za same wypożyczenie wiec już nie korzystam.
Nie jest to reklama tylko inf z pierwszej ręki ;)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr.sto 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2011
Piwa: 5/27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-08, 10:41   

Tak, ale ja szukam niezależnego ubezpieczyciela, bo auto będzie wypożyczane nie z "sieciówki" tylko z małej firemki, która nie prowadzi ubezpieczeń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***