Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prom Patras - Ancona/ Wenecja
Autor Wiadomość
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2017-01-17, 20:04   

odgrzebię stary temat bo dla mnie jest na czasie. Jestem na etapie rezerwacji promu w te i nazad z Venecji do Patry. W interesującym mnie terminie na stronie Minoan Lines koszt, w promocji wynosi 391 Euro czyli ok. 1800 zł . Bez kabiny, foteli. Tylko pokład. Opcji Camping board brak. Zaś w polskiej ajencji linii wyceniono mi przeprawy na 486 Euro ( ok 2200 zł) twierdząc, że tylko jest opcja all inclusive gdzie kabina jest w cenie decku. Innych promocji nie ma . Taką ponoć otrzymali odpowiedź z centrali. Czy to możliwe. Taka rozbieżność w ofercie. Fakt 400 zł za kabinę dwuosobową w obie strony to dobra cena. Przynajmniej nie musiałbym włóczyć się przez ponad trzydzieści godzin po pokładzie :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ania i Zdzich 
zaawansowany
AiZ


Twój sprzęt: Fiat Ducato Dethleffs Globetrotter
Nazwa załogi: Ania i Zdzich
Dołączyła: 28 Maj 2010
Piwa: 16/12
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-01-18, 13:40   

Spróbujcie na http://www.go-ferry.com/greek-ferries.html - my kiedyś rezerwowaliśmy z Wenecji do Patras z camping on board. Wszystko wtedy przebiegło nad wyraz sprawnie :)
_________________
Carpe diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2017-01-18, 16:18   

Witam
2 lata temu plynelismy z Patras do Wenecji,bilety za kamper plus 2 osoby to ok 400euro,spalismy w kamperku z mozliwoscia przechodzenia na wszystkie poklady,restauracje ,bary,bylo wspaniale ,najpiekniejszym momentem bylo wplyniecie promu do Wenecji,przez kanaly,3 holowniki asystowaly wokol promu,widok z gory na Wenecje byl niesamowity.Bilety kupowalismy w Patras w dzien wyplyniecia
jedrek49
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2017-01-18, 19:37   

Już zarezerwowałem przez przedstawiciela Minoan'a w Polsce. Byli zdziwieni tak niską ceną" ze strony on-line" Ponoć w centrali powiedzieli im, że nie ma takiej ceny. Czyli grecki standard - nikt nic nie wie i totalna olewka a na koniec przed wjazdem na prom każą dopłacać. Ponoć nie ma już opcji, przynajmniej na tej trasie "camper board".
Zapłaciłem 486€ ( w cenie promocyjnej formuła all inclusive) czyli kabina w cenie decku a camper w garażach pod pokładem.
18.05 Ven/Pat wypłynięcie 01.00hrs – przypłynięcie 13.00hrs (19.05)
30.05 Pat/Ven wypłyniecie 19.00hrs – przypłynięcie 22.00hrs (31.05)

W stosunku do mojego "on-line" za 391€ deck to różnica 400 zł za kabinę dwuosobową w obie strony to i tak nie jest źle :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2018-03-03, 13:15   

Odświeżę temat.
Czy ktoś z Was się orientuje czy komórki działają bardzo pełnym morzu?
Albo WiFi ?
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alekug 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renaułt Traffic
Dołączył: 20 Gru 2014
Piwa: 14/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-03-03, 13:28   Witam !

Witam ! Na promach proponuję całkowicie wyłaczyć komórki , chyba że masz odpowiedni abonament. Ja płynąłem na Sycylię , powiedzieli mi że nie mogę korzystać z internetu na promie bo to jest bardzo droga usługa . Więc nie korzystałem z internetu , ale dzwoniłem w wolnym czasie zeby sobie pogadać . Okazuje się że na otwartym morzu obsługuje operator maltański . Przyszła mi faktura na 800 zł brutto z T- mobille. Ponadto nie przyszedł żaden sms zeby mnie poinformował o kosztach . Ja napisałem 3 krotną reklamację do polskiego operatora , i po wielu negocjacjach musiałem zapłacic 1/2 część FV . Reasumując wjezdzając na prom lepiej całkowicie wyłączyć komórki . Pozdrawiam Aleksander z Rzeszowa :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2018-03-03, 13:33   

Uff 8 stówek za pogaduszki to niezła stawka.
Dzięki za info
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr.sto 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2011
Piwa: 5/27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-03, 15:11   

Wypłynięcie poza wody terytorialne kraju UE jest traktowane jak wypłynięcie poza UE, dlatego stawki za internet są jak z kosmosu - korzysta się wtedy z usług dostawcy internetu satelitarnego. Zwykle na promach są ogłoszenia, żeby wyłączać transmisję danych. Promy jednak bardzo często oferują darmowe WiFi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***