Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
T4 KAMPER łóżko składane .
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-03-09, 23:31   

WINNICZKI napisał/a:
Jescze jeden pomysł ,zrób na dachu nadbudówki w miejscu łóżka uchylny dach.Łapiesz wtedy brakujące centymetry w stos, do big nugget-a. :spoko


nie nie ,żadnych takich wynalazków z zewnątrz :) ten dach ma skośne boczne ściany , na suficie jest wąski , ma może metr .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
frólik 
zaawansowany


Twój sprzęt: Frólikowóz
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2014
Piwa: 28/30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2018-03-09, 23:43   

Fajny jest :)
Ja robiłem na podobnym dachu , ale rzeczywiście był chyba trochę wyższy i tam łóżko było zsuwane i unoszone do góry.
Do spania było na poziomie oryginalnego dachu.

DSC06988.JPG
Plik ściągnięto 3803 raz(y) 122,15 KB

_________________
Buduje się następny...
Burstner Ixeo time 585
Frólikowóz 2014
Knaus Sun Traveller 2005
Bavaria i71 2008

www.campervan.pl
https://www.facebook.com/budowakamperow/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
frólik 
zaawansowany


Twój sprzęt: Frólikowóz
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2014
Piwa: 28/30
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2018-03-09, 23:46   

Drzwi do kibelka zrób przesuwne, nie będą kolidowały z łóżkiem
_________________
Buduje się następny...
Burstner Ixeo time 585
Frólikowóz 2014
Knaus Sun Traveller 2005
Bavaria i71 2008

www.campervan.pl
https://www.facebook.com/budowakamperow/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-09, 23:46   

BIORCA napisał/a:
WINNICZKI napisał/a:
Jescze jeden pomysł ,zrób na dachu nadbudówki w miejscu łóżka uchylny dach.Łapiesz wtedy brakujące centymetry w stos, do big nugget-a. :spoko


nie nie ,żadnych takich wynalazków z zewnątrz :) ten dach ma skośne boczne ściany , na suficie jest wąski , ma może metr .
. Ładniutki jest, fakt szmatki z boku jak harmonia, nie każdemu to pasuje. Takie unoszone dachy z materiałem namiotowym dadzą radę tylko w klimatach 13 stopni in plus. Jest furka, wymiary ma jakie ma, jest misja, knujemy, tu idzie o wpis w księdze Guinessa 😄, Jizus i jeszcze kibel z prysznicem, :spoko . Tak głupie jak i genialne. Czyli tak jak powinno być, sprawy przewidywalne są nudne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-03-10, 00:01   

frólik napisał/a:
Drzwi do kibelka zrób przesuwne, nie będą kolidowały z łóżkiem


niestety , w środku kibla nie ma miejsca a na zewnątrz w lewo będzie blat a w prawo coś tam ale i tak by ryły o skośny dach nim bym wlazł do środka bez przeciskania się .... te drzwi to żaden problem i one mają miejsce do otwierania się 90 stopni , to miejsce jest potrzebne by z wyra zejść i na nie wejść , po rozłożeniu niema już szaleństwa by się poruszać , tylko na siusiu i do wyra spać .

I jeszcze jedno , zastanawiałem się co lepsze w środku , styl westfalii , coś jeszcze innego i zdecydowałem się na drewno z HOBBY cepy jaka rozebrałem , będzie stylowo jak to bywało w 95 roku ale takich T4 wtedy nie robiono :) pełen fajans jak ja takie coś nazywam :)

18768438_1094124780732253_1819516624000335032_o.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 57,48 KB

18766397_1094124867398911_674929179838044540_o.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 52,53 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-03-10, 07:34   

BIORCA napisał/a:

I jeszcze jedno , zastanawiałem się co lepsze w środku , styl westfalii , coś jeszcze innego i zdecydowałem się na drewno z HOBBY cepy jaka rozebrałem , będzie stylowo jak to bywało w 95 roku ale takich T4 wtedy nie robiono :) pełen fajans jak ja takie coś nazywam :)


Już w 80 roku robili ładniejsze meble , to wieś brzydkie ciężkie wizualnie i chyba realnie i nie żaden styl tylko udające inne meble do tego auta nie pasują absolutnie.
To styl typu kolumienki w domku udające uj wie co.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-03-10, 09:34   

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził a drewniane fronty to dziś rarytas :)

Mam taki kaprys , to jest właśnie komfort budowania nie pod klienta , mogę poszaleć i też wykorzystać materiały , które już mam i czekają na drugie życie , będzie pięknie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-10, 09:59   

Z tym wyrkiem na poziomie kierownicy to chyba jedyna możliwość. Jako ciekawostka, oryginalne fotele Nuggetowe głęboko się kłaniają, sprawdziłem sobie ot tak. Funkcja zupełnie nie potrzebna w tym aucie. W fotelu kierowcy musiałem wyjąć zagłówek bo trąbił klaksonem :wyszczerzony:

IMG_6489.JPG
Plik ściągnięto 3704 raz(y) 92,78 KB

IMG_6490.JPG
Plik ściągnięto 3704 raz(y) 97,01 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-03-10, 10:17   

No widzisz , funkcja nie potrzebna do momentu gdy jednak się przyda , gotowe wyrko w kamperze dla dziecka lub małej hostessy po jeszcze małej modyfikacji w prezencie .

Tak nisko u mnie bym nie mógł zejść ze względu na długość łóżka , już do kibla bym nie wszedł a i nie byłoby jak się ruszać w pionie . Nad kierownicą pochyłość szyby przedniej daje spore możliwości .

łóżko wisi , to znaczy jest już w formie 3 ram połączonych zawiasami , teraz kwestia ustalenia poziomu czyli jak je usztywnić , podwieszę na pasach , to proste , 4 klamry .... zagadką jest jeszcze bujanie i niebezpieczeństwem przywalenie ramą w przednią szybę :) jadę na szrot po pasy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-10, 10:40   

BIORCA napisał/a:
No widzisz , funkcja nie potrzebna do momentu gdy jednak się przyda , gotowe wyrko w kamperze dla dziecka lub małej hostessy po jeszcze małej modyfikacji w prezencie .

Tak nisko u mnie bym nie mógł zejść ze względu na długość łóżka , już do kibla bym nie wszedł a i nie byłoby jak się ruszać w pionie . Nad kierownicą pochyłość szyby przedniej daje spore możliwości .

łóżhttps://www.camperteam...miles/657.gifko wisi , to znaczy jest już w formie 3 ram połączonych zawiasami , teraz kwestia ustalenia poziomu czyli jak je usztywnić , podwieszę na pasach , to proste , 4 klamry .... zagadką jest jeszcze bujanie i niebezpieczeństwem przywalenie ramą w przednią szybę :) jadę na szrot po pasy :)


Walenie w szybę to mały pikuś nic jej się nie stanie, lusterko wsteczne jak masz to usuń bo i tak ktoś girą usunie. :mrgreen:
Bujanie, przynajmniej mi nie przeszkadza, wręcz usypia.
Z tym moim małym Nuggetem to w sumie niezły kompakt jest, zarejestrowany na 5 osób, 5 miejsc do jazdy. Spanie góra mega duża 2 osoby, spanie dół robione z rozkładanej kanapy 2 osoby takie do 190 max i jeszcze coś można zmotać dla malucha z klapniętych foteli przednich.
Mały ale wariat :wyszczerzony: , po zmianie mapy silnika idzie max 180km/h. :mrgreen: . Fajna furka będzie z tego twojego T4 :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-03-10, 10:42   

a masz tam kibel i prysznic ? :hide: :hide: :hide:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-03-10, 10:49   

BIORCA napisał/a:
a masz tam kibel i prysznic ? :hide: :hide: :hide:


kibel mam, nawet chwaliłem się gdzieś :spoko , prysznic zewnętrzny jeno, ale z ciepłą wodą (w oryginale była tylko zimna). Westwalia wypuściła teraz nowego Nuggeta na Customie L2 i już jest pełny węzeł sanitarny. Mi się bardzo podobają takie kompaktowe kamperki, W sumie myślę czy nie sprzedać Panzera i Nuggeta. Nabył bym wtedy tego większego Nuggeta z prysznicem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***