Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont ,malowanie Adria 360
Autor Wiadomość
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 90/174
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2018-03-13, 23:00   

pasza napisał/a:
.... i nie potrzeba żadnego ogrzewania podłogowego którego sprawność jest bardzo niska w porównaniu do piecyka gazowego?

i tak i nie. komfort cieplny jest duzo wyzszy dla ogrzewania podłogowego juz przy niższych
temperaturach... i tu jest przewaga nad innymi ogrzewaniami..
Ponadto jest najlepsze rozłożenie temperatur (równomierne), więc mniej kondensacji pary...
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-03-13, 23:15   

MisioKRAK napisał/a:
Ciepła podłoga w kamerze zimą to coś wspaniałego, cudownego

Czyli jednak intuicja mnie nie myliła i o to jednak piłeś pisząc dość enigmatycznie acz mocno.
MisioKRAK napisał/a:
Pasza...naprawdę nie wiesz o czym piszesz ;)


A czy ty testowałeś rozwiązanie które ja proponuję tanim kosztem bez prucia kampera aby mieć tę podłogę cieplejszą?

Ja co prawda doświadczenia w kamerowaniu nie mam i być może stwierdzę kiedyś entuzjastycznie jak i ty cytat : Ciepła podłoga w kamerze zimą to coś wspaniałego, cudownego ale póki co szukam rozwiązań pośrednich a pokazałem ich kilka nikt nie skomentował prócz twego o niczym wpisu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-13, 23:32   

Są tu znacznie bardziej "zasłużeni w bojach" karawaningowych...ja wręcz taki początkujący...
Ale mimo wszystko, już od 2009roku bawię się w to i to dość intensywnie szczególnie w zimniejsze miesiące (mam wówczas więcej czasu)...często też bywam na różnych spotkaniach karawaningowych gdzie rzeczą normalną jest iż również rozmawiamy, omawiamy, oglądamy czy też porównujemy różne rozwiązania...
Tak samo mocno personalizuje moje pojazdy...co też ma spory wpływ na wiedzę (bo staram się ją pozyskać przed zrobieniem czegoś, lub też już z własnego doświadczenia)...

Ale co Ty tu proponujesz ??
Dodam że zawsze miałem, we wszystkich moich pojazdach piec gazowy Trumy, ale też byłem u wielu kolegów co mieli podłogówki (wodne czy elektryczne) i wiem o czym piszę...
Dlatego jak się buduje kampera, czy też remontuje (podłogę) to warto to mocno rozważyć - gdyż mimo problemów które Ty wyolbrzymiasz, jest jedna podstawowa zaleta - komfort !
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-03-13, 23:36   

robba napisał/a:
pasza napisał/a:
.... i nie potrzeba żadnego ogrzewania podłogowego którego sprawność jest bardzo niska w porównaniu do piecyka gazowego?

i tak i nie. komfort cieplny jest duzo wyzszy dla ogrzewania podłogowego juz przy niższych
temperaturach... i tu jest przewaga nad innymi ogrzewaniami..
Ponadto jest najlepsze rozłożenie temperatur (równomierne), więc mniej kondensacji pary...


Nie wątpię że tak jest, ja domu podłogówki bym nie chciał ale już w kamperze tak ale o tej samej sprawności i co piecyk gazowy i dla tego pokazywałem proste alternatywne rozwiązania w mym zasięgu aby mieć tę podogę cieplejszą.

Ktoś się tu na forum oferował że pryskają spód/podłogę kampera pianką poliuretanową i to rozwiązanie ma nogi i ręce a nie grzanie elementów konstrukcyjnych i liczenie na to że większa część ciepła jednak pójdzie w kabinę a nie na zewnątrz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-03-14, 00:03   

MisioKRAK napisał/a:
Ale co Ty tu proponujesz ??


Misiu a ty czytałeś co ja pisałem czy ot tak sobie piszesz?

Więc powtarzam: daję na starą wykładzinę pvc nową a ona sama w sobie jest już ciepa bo z 1,8mm tylko kilka um jest mocne reszta to wyśmienity izolator , mało tego pisałem o przyklejeniu do niej tego materiału izolującego który oprócz tego że ma ekran aluminiowy /odpromiennik ciepła w sobie to też dzięki fakturze
pustkę/powietrze które jest doskonałym izolatorem.

Coś ty Misiu pobieżnie czytasz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-14, 00:08   

Nic ciekawego nie napisałeś i nic czego ja już nie mam lub nie mam tego w lepszej wersji... :(
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-03-14, 00:24   

MisioKRAK napisał/a:
Nic ciekawego nie napisałeś i nic czego ja już nie mam lub nie mam tego w lepszej wersji... :(


Miśiek tu nie chodzi o ciekawość tylko o rzetelne informacje a nie entuzjastyczne och i i ach, gdzie masz te testy chętnie poczytam konkrety a nie złośliwości Misia, bo to zupełnie nic nikomu nic nie daje

Ty się Misiek nie gniewaj ale jest jak jest, rzeczywistości nie nagniesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-14, 06:29   

Dokładnie jest jak jest.
Zrób to - na pewno coś da...możliwe że całkiem sporo da...
Co właśnie nie zmienia faktu że ogrzewana podłoga to zupełnie inny wymiar komfortu...a zimą to już bajka (w znaczeniu coś cudownego)
Pytasz o testy - sam osobiście przyszedłem do kampera zimową, czy też późno jesienną porą i byłem pod wrażeniem jak dużo daje komfortu taka podłogówka...i wiem że nawet fajniejsza izolacja, czy też gruba wykładzina z filcem nie da tego komfortu...
pasza napisał/a:
Albo jeszcze inny patent przyklejamy tą izolację do dywaników w kamperze, same dywaniki/wykładzina są już ciepłe same w sobie w dotyku a z tą izolacją bajka i nie potrzeba żadnego ogrzewania podłogowego którego sprawność jest bardzo niska w porównaniu do piecyka gazowego?

A to co tu piszesz to bajka - ale w znaczeniu bzdura... :(
Powtórzę:
MisioKRAK napisał/a:
Dlatego jak się buduje kampera, czy też remontuje (podłogę) to warto to mocno rozważyć - gdyż mimo problemów które Ty wyolbrzymiasz, jest jedna podstawowa zaleta - komfort !

Dodam - może też warto zastanowić się dlaczego w Twoim wątku coraz mniej ludzi pisze, czemu tu coraz częściej masz monolog... zastanów się czy jest sens kolejną osobę obrażać - szczególnie że ja akurat rzeczywiście Ci mocno kibicuję...
I na razie nie ma tu nic ze złośliwości...
Jest natomiast sprostowanie Twoich poglądów, by ktoś inny czytający ten wątek nie odniósł złego wrażenia i wyciągnął mylne wnioski...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-14, 14:57   

Żeby nie było znowu że to moja złośliwość...
Na podłodze mam rozwiniętą izolację alufox...

Widać że na nią położyłem wykładzinę tekstylną...

A na nią pod stołem jeszcze poszła wykładzina z włosem na grubym filcu.
A przy wejściu wykładzina tekstylna na gumowej wycieraczce...

Przepraszam za jakoś zdjęć itd...ale one nie były robione by pokazywać co i jak...ale dla mnie, poglądowe, a nie do prezentacji...

I podkreślę - myślę nad ogrzewaniem elektrycznym podłogi...bo wodnego nie zrobię...ale też jeszcze wchodzi podgrzewana powietrzem druga podłoga...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-03-14, 22:25   

Przemyślałem to Misiek

Nikt nie Pisze bo ogólnie nikt tu nie pisze forum trochę jak gdyby zdychało ,sam staram się je rozruszać i inne wątki.
Doszedłem do tej maty elektrycznej co ty choć dopiero teraz przeczytałem co napisałeś i to chyba najlepszy pomysł.

Bo aby mieć ciepłą podłogę cały czas ona musi akumulować ciepło jak cegła i niestety mieć straty ciepła na zewnątrz, hmm kiedy potrzebujemy tej ciepłej podłogi i tego komfortu tylko w pewnych godzinach, wtedy pstryk i ta elektryczna zrobi to w kilka chwil i to przy minimalnych stratach.

Można też jak się ma trumavent ustawić aby wiało ciepłem w podłogę i ta się nagrzeje ale znów mając dobrze zaizolowaną podłogę z ekranem jak u ciebie ciepło się od podłogi odbije i pójdzie w górę.
Gdybyś nie dawał ekranu i skierował dysze wentylacji na podłogę ona by się ogrzała i była ciepła a tak poprawiając izolację kampera podłoga ci się nie nagrzeje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-14, 22:36   

Dużo osób tu pisze i dużo jest już napisane...ale trzeba mniej agresywnie...

Co do ekranu - mam go od stycznia...ogólnie jest lepiej...ale nadal nie jest to podłoga ciepła...
A elektryczna podłoga, gdy nie podpinasz się od słupek zimą...jest też problematyczna...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-03-14, 22:59   

MisioKRAK napisał/a:
Dużo osób tu pisze i dużo jest już napisane...ale trzeba mniej agresywnie...

Co do ekranu - mam go od stycznia...ogólnie jest lepiej...ale nadal nie jest to podłoga ciepła...
A elektryczna podłoga, gdy nie podpinasz się od słupek zimą...jest też problematyczna...


A do kogo ja niby agresywnie?
Pisze dużo osób a raczej ci sami o tym samym.

Mata elektryczna aby tylko chwilowo poprawić komfort nie weźmie dużo energii i wystarczy ci aku.
Powierzchnia podłogi jest mała ja kupiłem do swego dość krótkiego niby z zapasem 8m2 wykładziny ale tylko dlatego aby była w jednej całości bo tak naprawdę zużyję niecałe 3m2 reszta to odpad.

Podłoga wystarczy aby miała 20st i już będzie ciepła.gorąca w zimę w odczuciu naszego organizmu i aby to osiągnąć nie potrzeba wiele energii, pstryk i grzeje cienkie linoleum i tyle ,gorzej jak zapomnisz wyłączyć.

Oczywiście mowa tu nie o grzaniu tymi matami kamera tylko o o złudzenie że podłoga rano ciepła i lepiej się czujemy ale tu przecież o to chodzi bo nie śpimy na podłodze?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-15, 07:14   

Znowu ciut mijasz się z prawdą- ale żeby to wyjaśnić napiszę...
Taka mata ma moc 220W/m2...żeby było odczuwalne przyjemnie musi chodzić minimum pół godziny na godzine (fajnie jak by była jednak praca ciągła przy tej mocy)...
Zakładając te 3m2 mamy 220x3=660W więc 55A co daje minimum 25A na godzinę.. .
Przyjmijmy że siedzimy w kamperze...1h śniadanie, 1h obiad i po 17 do 21 mamy 6h co daje nam 150Ah. Czy to tak mało? Dodam że w nocy wychodząc z łóżka do łazienki, to dopiero wówczas mamy niezły dyskomfort termiczny podłogi (szczególnie jak sciagniemy wykładziny tekstylne by poprawić sprawność mat grzewczych)..Ale tu już na bank brak energii...
Dlatego wodna podłogówka (czy to gazowa czy paliwowa) gdy ktoś ma "otwartą" podłogę (budowa lub remont) jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli ktoś miałby jeździć w chłodne dni...
Dodam iż np pies też będzie szczęśliwy ;)
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-03-15, 08:54   

MisioKRAK napisał/a:
Znowu ciut mijasz się z prawdą- ale żeby to wyjaśnić napiszę...
Taka mata ma moc 220W/m2.


Misiu z twoją prawdą :mrgreen: , patrz na np. kołdrę elektryczną 40-50W bierze a ile w kamperze takich kołder w całości rozścielisz 2 może 2,5?
To że ty masz taką matę nie znaczy że ja o takiej pisałem :) , ty o macie do ogrzewanie podłogowego ja zaś wyraźnie pisałem o macie tylko dla efektu ciepłej podłogi i to na krótko a ogrzewanie dalej trumą.

I dla jasności aby nie było niedomówień, kołdra to tylko przykład maty el.na szybkiego i oczywiście jej nie mam zamiaru rozścielać na podłodze.

edit:
masz na szybkiego i pomyśl kto tu się z prawdą mija?
Koc el. prawie 2 m2 https://eko-familia.pl/pl/p/Duzy-koc-elektryczny-55w-lub-65w-2-tryby-156126cm/23109398 55w i 65W:)

Czyli 3m2 poniżej 100Wat spokojnie można, a tyle to panele słoneczne w zimie zrobią.

I aby nie było niedomówień i innych dziwnych wymysłów, ciepła podłoga to taka która jest cieplejsza zaledwie kilka stopni od wnętrza, jeżeli w środku jest 22 stopnie, truma went działa i te 22 stopnie są równomiernie w kamperze to i podłoga ma te 21-20 stopni i wystarczy aby była kilka stopni cieplejsza od otoczenia powiedzmy 25-27 stopni a już będzie lekko grzała i sprawiała wrażenie ciepłej.

Efektu chodzenia gołymi stopami po rozżarzonych węglach nie będzie :wyszczerzony: ale tu i słupek nie wytrzyma bo one do 2kWa tak słyszałem są.
Ostatnio zmieniony przez pasza 2018-03-15, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-03-15, 10:03   

okap nóweczka :)

Było na nim kilka zadrapań i plam a że trafiłem u chińczyka tanie włoskie dobrej jakości spraje po 3,90 czy 3,60Eu i znalazłem identyczny kolor to prysnąłem go całego, żarówki mówili w sklepie że nie będą pasować a pasują biorą 11x energii mniej i chyba jaśniej świecą.

IMG_20180315_100236.jpg
nóweczka prosto z fabryki :)
Plik ściągnięto 19 raz(y) 1,1 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***