Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamperek blaszanka na bazie L4H3 dla rodzinki 2+2
Autor Wiadomość
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2018-04-16, 12:21   

Też go mam... Do zamontowania... Też to dla mnie zagwozdka... Sprzedawca na pytanie o instrukcje odesłał mnie do wujka gugiela, wspominając coś o płaskownikach, czy katownikach... Widziałem na niemieckiej stronie że przepuszczają taśmy przez te dziury i trzymają tylko środek... Poszukam zdjęcia później. Ogólnie to mógłby się ktoś postarać bardziej...
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
m4in77 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper L4h2 2015
Dołączył: 14 Mar 2017
Piwa: 1/7
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-04-16, 12:43   

To już coś więcej wiem, i jak się da na taśmach zamontować to chyba zakupię :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
groniar 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Ducato L3H2
Dołączył: 10 Lis 2017
Piwa: 6/2
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2018-04-16, 12:45   

U mnie to za chiny ten zbiornik nie wejdzie na tył, muszę go odwrócić i zamontować w pierwszej wnęce zaraz za tłumikiem

t5.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 363,09 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vIrek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 L3H2 automat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lut 2012
Piwa: 17/10
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2018-04-16, 13:57   

Zmieści się, ale bez koła zapasowego.

zbiornikszarej2.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 135,51 KB

_________________
vIrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
groniar 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Ducato L3H2
Dołączył: 10 Lis 2017
Piwa: 6/2
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2018-04-16, 14:35   

No właśnie, a koło pod łózko?. vIrek a w tych zwyżkach w zbiorniku masz odpowietrzenia? bo na moje oko to powinno być 3. Czy tam nie zbiera się powietrze? bo jeżeli tak to zmniejsza się pojemność. Chyba że się mylę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2018-04-16, 17:35   

Cytat:
Te zbiorniki mają jakieś mocowania?

grzegorzalex, vIrek, kynios1 i inni zakładali, popatrzcie w ich tematach, mocowane śrubami do podłogi.
Co nie znaczy, że na taśmach się zerwie, tylko odpowiednio zamocowane do ramy. Pozostaje tylko sprawa podłączeń od góry, Grzegorz wycinał dwa otwory :
https://www.camperteam.pl...er=asc&start=60
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
m4in77 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper L4h2 2015
Dołączył: 14 Mar 2017
Piwa: 1/7
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-04-16, 19:28   

Lipa bo nie mogę do podłogi - tylko taśmy ale myślę że chyba wytrzyma. Kolejna lipa to muszę zrobić otwór od boku ponieważ przez podłogę nie mogę i ciekawe czy odpowietrzniki dadzą radę aby napełnić zbiornik przynajmniej do 3/4 :D Teraz pytanie jakie odpowietrzniki - trzeba zastosować jakieś małe :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rex 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: W budowie L2H2
Nazwa załogi: 2+2
Dołączył: 01 Mar 2017
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-04-16, 21:59   

Moim zdaniem niższa część wypełni się sama w trakcie jazdy i nie potrzeba odpowietrzać bo jest odpowiednio do tego wyprofilowana. Uważam iż w większej części trzeba dać jakieś odpowietrzenie fi 3/4 cala od góry tak aby się wypełniła i w aby w razie przepełnienia nie zalać auta tylko trawkę pod nim :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-04-16, 22:48   

Prac cd. W końcu auto składam a nie rozkładam :) ) , rozrząd zmieniony, choć wyszło, że niepotrzebnie bo pompa wody i paski miały datę z końcówki 2016r, więc był niedawno komplet zmieniony. Ale kupując używane auto pewne rzeczy powinno się wymienić i rozrząd jest jedną z nich :)



Przy okazji musiałem naprawić z 10 urwanych śrub... patałach który rozrząd niedawno zmieniał, poukręcał śruby i nie naprawił tego. To samo uchwyty w plastikach i spinki. Połamane lub brak... szkoda słów na takich partaczy.

Przy okazji, że auto stoi na cegłach to felgi poszły do piaskowania i malowania proszkiem,


Kolejna zabawka idzie do zrobienia. Boiler z kega.. jak się okazało 20litrowego. Całość skrócona do 6L i przygotowana do pospawania. Króćce i wężownica również gotowe.




  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
vIrek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 L3H2 automat
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lut 2012
Piwa: 17/10
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2018-04-17, 06:33   

Ja mocowałęm do poprzecznic, nitonakrętki w poprzecznicy i odpowiednie śruby wyspawane z nierdzewki. Odpowietrzenie dałem jedno z boku w górnej części tylnej komory - wentyl samochodowy z wykręconym zaworkiem - wystarczy wywiercić odpowiedni otwór (do zmierzenia w fedze samochodowej) i przewlec od środka wentyl. W razie czego można założyć na to wężyk i poprowadzić odpowietrzenie/przelew w inne miejsce.
Jak miałem zamocowany ten zbiornik to nie woziłem koła zapasowego. A miałem zamiar zrobić mocowanie do koła na tylnych drzwiach, ale zmieniła się koncepcja i zbiornik sprzedałem, a koło wróciło na swoje miejsce.
_________________
vIrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2018-04-17, 11:37   

Dla twojego założenia 4 osób na pokładzie bojler 20 L by był dobrą pojemnością, 6 L będzie za mały, naczynia po kolacji pozmywasz ale 4 ludków już się nie wykapie, chyba, że morsy :-P
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-04-17, 14:10   

wlodo napisał/a:
Dla twojego założenia 4 osób na pokładzie bojler 20 L by był dobrą pojemnością, 6 L będzie za mały, naczynia po kolacji pozmywasz ale 4 ludków już się nie wykapie, chyba, że morsy


6l o temperaturze c/a 70'C
Webasto grzeje te 6l w jakieś 7 minut. Damy radę :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kynios1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Boxer 2015w trakcie zabudowy na kamperek
Nazwa załogi: Krzysiek i Mariola
Dołączył: 09 Lis 2015
Piwa: 38/5
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2018-04-17, 18:24   

Dobrze że ten rozrząd wymieniłeś , u mnie w roboczym Ducato 2.3 pasek przeskoczył po 57 tysiącach , dobrze że tylko o jeden ząbek , najlepsze było to że poszedłem rano odpaliłem żeby się zagrzał , podjechałem pod warsztat żeby się zapakować i zgasiłem samochód , po zapakowaniu zooonk , już nie odpalił , poczytałem forum i jest to przypadłość silników 2.3 jtd, lubi przeskoczyć o 1-2 ząbki .
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-04-17, 19:23   

vIrek napisał/a:
Zmieści się, ale bez koła zapasowego.


Odnośnie zbiornika wody szarej, przy ducato L4 wchodzi zbiornik nie kolidując z kołem zapasowym.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-04-18, 13:13   

kynios1 napisał/a:
u mnie w roboczym Ducato 2.3 pasek przeskoczył po 57 tysiącach , dobrze że tylko o jeden ząbek ,


To był nowy ducato czy 60tyś po zmianie rozrządu ? Operacja napięcia paska wymaga wykonania kilku czynności więc może ktoś pominął któryś krok i w efekcie pasek był nieprawidłowo naciągnięty ??


Listwy ozdobne dostały nowe spinki i nową taśmę piankową :)
Jakby ktoś się mocował z usunięciem starej to najskuteczniej szło opalarką, grzanie od strony plastiku a nie taśmy, dość wysoka temperatura i powoli szło odkleić. To co zostało schodzi pod terpentyną.



Auto znowu przypomina auto... :) Żonka już się martwiła że stał taki rozebrany i że dalej niż bliżej końca projektu.. Ale zostało kilka detali do ogarnięcia w samochodzie i dalej lecę już tylko z zabudową.

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***