Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjaciele pomóżcie zdecydować...
Autor Wiadomość
Andrut 
zaawansowany
kamperzysta


Twój sprzęt: aktualnie BEZDOMNY :/ Byl Weinsberg
Nazwa załogi: PHOENIX TRAVELLERS
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 19/8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-16, 20:39   Przyjaciele pomóżcie zdecydować...

Hej kochani,

wreszcie obudziłem się z zimowego snu i planujemy wakacje. Sprawa nie jest prosta - jesienią prawie sprzedałem kamperka, bo zachwyt w rodzinie trochę podupadł... ale postanowiliśmy dać sobie kolejny rok. Jest nas 2+ siedmilatka + jedenastolatek.

Ostatnie dwa lata z rzędu Chorwacja - plaża, upał - jedni zachwyceni, inni mieli dosyć.

W 2018 planowaliśmy skandynawię. Ale... pogoda niepewna, dużo jeźdżenia i zimna woda. Pamiętam pierwsze wypady i radochę rodziny. Chciałbym żeby znowu tak było. Ale dużo pracuje, późno wracam i nawet na planowanie mało czasu :(

Ale do rzeczy:

1. Chciałbym, żeby dla każdego było coś super
2. Mamy miesiąc - cały sierpień
3. Kamper nasz - wszystkomający, duży i wygodny
4. Żona uwielbia góry, wędrówki, muzea i świetną kuchnię - nie lubi tłoku, ścisku, hałasu, nie lubi jak jest zimno
5. Córcia uwielbia parki rozrywki, aquaparki, plażę, zabawę i jak jest gorąco
4. Syn uwielbia jak stajemy na dziko, może popalić ognisko, czasem się wykąpać, a czasem coś pozwiedzać - muzea i parki rozrywki, czy parki naukowe,
5. Ja lubię stanąć nad ciepłym morzem tak, żeby z kampera widać było plaże, dobrą kuchnię i grilla i stać tak przynajmniej 5 dni :)
6. Budżet nie ma znaczenia - to mają być wakacje życia

Jak zaplanować trasę, gdzie pojechać, żeby cała ferajna znów wróciła z bananami na twarzy i chciała jeszcze?

Wiem, że dla niektórych to głupie pytanie, ale proszę -może macie podobne historie, przemyślenia inspiracje.

Na pewno się odwdzieczymy.

Na ten moment znowu przeszło nam przez myśl sprzedanie kamperka bo za sam garaż płacę spore pieniążki - dbam bardzo ale nie korzystam...

Dziekuję z góry bo jesteście wspaniali i niezawodni!
_________________
------------------------------------------------------------------------------------
TEN, KTO NIE CHCE, ZNAJDZIE POWÓD... TEN, KTO CHCE, ZNAJDZIE SPOSÓB!
------------------------------------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-04-16, 20:51   

No przecież masz w podpisie rozwiązanie :diabelski_usmiech
.
A serio, to zaplanuj dla każdego po trochę bo nie pogodzisz.
Inna opcja to dzieci masz już rozumne, zaproponuj im, że jedziemy, nie wiesz gdzie, nie wiesz kiedy wrócicie, jedziemy w świat bez planu a jakie ich przygody spotkają będę opowiadać po powrocie. Już na pierwszym skrzyżowaniu zagraj aktorsko głupim stwierdzeniem że skręcamy tam gdzie pierwsze zaświeci się zielone. Uwierzą jak w mikołaja ale nabiorą pewności że nie blefujesz :)
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Magda P 
doświadczony pisarz

Nazwa załogi: Campingowo
Dołączyła: 18 Gru 2017
Piwa: 41/14
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-04-16, 21:13   

Może słoneczna Italia i to wcale niedaleko okolice Cavallino to zagłębie campingów z basenami i bez o różnym standardzie i cenie, w Jesolo jest Aqualandia świetny Park wodny i nie tylko, po drodze cudne Alpy i mnóstwo tras rowerowych , pieszych, sporo możliwości, by spędzić aktywnie czas. Moim zdanie połaczenie Austrii i Włoch może być dobrym pomysłem, ale również same Włochy z podziałem na część górską i morską. W ten sposób można każdemu znaleźć coś fajnego, aby wszyscy wrócili szczęśliwi :) Nam udała się ta sztuka w 2015 roku, gdy byliśmy własnie nad Achensee, potem w Muzeum Kryształów w Watens, potem dla męża Maranello i muzeum Ferrari, tydzień na campingu z basenem i blisko morza, ale stamtąd wycieczki do Rawenny, San Leo z myślą o studentce architektury w rodzinie, następnie Asyż, potem Toskania dla wszystkich i jeszcze krótki wypad na Elbę. Wszyscy wróciliśmy szczęśliwi. Warto się zastanowić nad trasą :)

W 2015 zatrzymaliśmy sie na nocleg nad jeziorem Achensee i w okolicy fajne górki do połażenia i kolejka na górę też blisko. To był camping Wimmer. Włoskich campingów odwiedziliśmy mnóstwo, gdy nasze córki były małe i mam je opisane na blogu w kategorii Włochy - campingi. http://www.campingowo.com...a-co-je-lubimy/
http://www.campingowo.com...gi-we-wloszech/

Wspomniany wcześniej camping Wimmer opisałam nieco tutaj http://www.campingowo.com...ingi-w-austrii/
Innym pomysłem jest połaczenie Adriatyku Włoskiego i Gardy, tak zrobiliśmy w 2011 i to tez był fajny pomysł. Nad Lago di Garda warto zobaczyć Sirmione i do Malcesino pojechać, a tam wjechać na Molte Baldo i tam będąc połazić, bo sporo tras na górze :) http://www.campingowo.com...-lago-di-garda/

Pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-04-16, 21:50   

Andrut napisał/a:
Ja lubię stanąć nad ciepłym morzem tak, żeby z kampera widać było plaże, dobrą kuchnię i grilla i stać tak przynajmniej 5 dni

6. Budżet nie ma znaczenia - to mają być wakacje życia
To ja Wam polecam wyjazd do Grecji prom z Pireusu do Chani na Krecie.Sa turkusowe plaże aqva parki ,wawozy,góry piękne monastyry no i pełno wykopalisk.My jesienią płyniemy trzeci raz :!: Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-17, 08:11   

Grecja fajna ,ale dla dzieci nuda, pamiętam jak moja córcia mówiła ,że ma dość ruin i kamieni . Wybierz Włochy ,wszyscy będą zadowoleni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-17, 08:17   

Grecja fajna ,ale dla dzieci nuda, pamiętam jak moja córcia mówiła ,że ma dość ruin i kamieni . Wybierz Włochy ,wszyscy będą zadowoleni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrut 
zaawansowany
kamperzysta


Twój sprzęt: aktualnie BEZDOMNY :/ Byl Weinsberg
Nazwa załogi: PHOENIX TRAVELLERS
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 19/8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-17, 08:35   

Za to Was cenię i cieszę, że jestem częścią "tej" rodziny. Jesteście niezawodni.

Bardzo podoba nam się pomysł z Austrią i Włochami. Na Krecie i w Grecji często jesteśmy samolotem i zjeździliśmy ją osobówką.

Co do Austrii jesteśmy kompletnie zieleni. Zawsze była owocem zakazanym. Bo to nieszczęsne ważenie... Nasz kamper na wadze ze mną, płynami ustrojowymi, gazem i paliwem ważył nieco ponad 3200kg. Podejrzewam, że z dzieciakami i żoną dodatkowo 100kg (na szczęście cała trójka kompaktowa :) ). Zostaje 200kg na bagaż. Nigdy nie ważyłem się zapakowany, ale wszyscy zawsze mówili "omijaj Austrię". Może po prostu wliczę mandat w koszty podróży i nie będę się przejmował ;)

Czy w Austrii można gdzieś przycupnąć na dziko? Czy są jakieś fajne kameralne miejsca w górach? Ten Camping Wimmer bardzo nam się podobał :) Może tam.

A jeśli chodzi o Włochy to czy jest bezpiecznie? Mamy nowego "kuszącego kampera". Planuję stawać tylko na campingach i na parkingach strzeżonych - generalnie mamy dużo zabezpieczeń, alarmów, a ja 2metry i ponad 100kg wagi ;) Też nasłuchaliśmy się o napadach i kradzieżach... Czy w górach we Włoszech można przycupnąć na dziko? Czy jest bezpiecznie?

Na razie kroi mi się plan - Polska - Niemcy (Bawaria - przejazdem bo już ją zjeździliśmy) - Austria - trochę dłużej - Włochy Toskania - Okolice Neapolu - Wybrzeże Adriatyku - Lido i Wenecja - Garda - Niemcy i do domu. Czy na 3,5 - 4 tygodnie ok?

Czy bez rezerwacji we Włoszech nas przygarną na campingi?

Dzięki
Andrzej
_________________
------------------------------------------------------------------------------------
TEN, KTO NIE CHCE, ZNAJDZIE POWÓD... TEN, KTO CHCE, ZNAJDZIE SPOSÓB!
------------------------------------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team, Transit
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-17, 09:39   

Jeżeli planujecie nocować w Bawarii, to może tutaj (jest camperpark):
http://www.therme-erding.de/
(BTW: to jest ten sam właściciel, który planuje(?) budować aquapark pod Mszczonowem, a Erding jest ośrodkiem referencyjnym)

Nam kilkukrotnie zdarzyło się "odbić od bramy kempingu" w pierwszej połowie sierpnia na wybrzeżu poniżej Wenecji (np.Bibione), zdarzyło się też znaleźć wolne miejsce (ale chyba jest coraz trudniej).

W Austrii kiedyś nocowaliśmy na: http://www.camping-woerthersee.at/
Woerthersee to jest to jezioro, które widać z autostrady przed Klagenfurtem w dole po prawej stronie jak wracasz z Włoch. Naprzeciwko kempingu jest wejście na miejską plażę (woda superciepła to w tym jeziorze nie jest, ale widok na Alpy obok fajny). Jest duży parking obok, ale kiedyś był tam znak zakazu kamperowania. Ścieżką rowerową można pojechać do miasta, po drodze jest https://pl.wikipedia.org/wiki/Minimundus , ale nie wiem czy Twoje dzieci nie są za duże.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-04-17, 10:21   

Andrut, północne Włochy w sierpniu strasznie przepełnione, dobrze mieć zarezerwowane miejsce na kempingu. Im bardziej na południe tym (wg mnie) luźniej. Krajobraz zmienia się na korzyść południa, jakość dróg się pogarsza ale wszystko do przeżycia. Jest bezpiecznie, trzeba trochę zachować zdrowy rozsądek ale to dotyczy każdego miejsca na ziemi. Rzym, Neapol itp. tylko strzeżone Stellplatze lub strzeżone parkingi. Będąc na południu warto skoczyć na Sycylię, a tam już tylko relaks. Bajeczne plaże, duża dawka historii, super kuchnia. Stawanie na dziko nie stanowi problemu.
3/4 naszych wypraw to właśnie Włochy (rożne regiony) i za każdym razem wracamy zadowoleni.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yahoda 
weteran


Twój sprzęt: HYMERMOBIL 522 FORD
Nazwa załogi: brave sir Robin
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2015
Piwa: 71/62
Skąd: Starogard Gd.
Wysłany: 2018-04-17, 15:24   

Andrut napisał/a:
1. Chciałbym, żeby dla każdego było coś super
2. Mamy miesiąc - cały sierpień
3. Kamper nasz - wszystkomający, duży i wygodny
4. Żona uwielbia góry, wędrówki, muzea i świetną kuchnię - nie lubi tłoku, ścisku, hałasu, nie lubi jak jest zimno
5. Córcia uwielbia parki rozrywki, aquaparki, plażę, zabawę i jak jest gorąco
4. Syn uwielbia jak stajemy na dziko, może popalić ognisko, czasem się wykąpać, a czasem coś pozwiedzać - muzea i parki rozrywki, czy parki naukowe,
5. Ja lubię stanąć nad ciepłym morzem tak, żeby z kampera widać było plaże, dobrą kuchnię i grilla i stać tak przynajmniej 5 dni
6. Budżet nie ma znaczenia - to mają być wakacje życia


Rumunia/Bułgaria i wszystkie założenia spełnione. Tu moja opowiastka z zeszłorocznej tułaczki po tych krajach (masz miejscówki, wskazówki, ciekawe miejsca):
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=29518
Koniecznie dołóż do planu jeszcze transfogaraską trasę i wąwóz Bicaz - żona i syn będą szczęśliwi. Dla córci po drodze są Węgry z mnóstwem kąpielisk, a dla tatusia plaże w Bułgarii.
_________________
kamperki z lego: http://www.camperteam.pl/...hlight=lego+kam
nasze autko: http://www.camperteam.pl/...ight=hymermobil
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-04-17, 17:04   

Rumunia i Bulgaria są super. Szczególnie Rumunia, piekne.miasta i miasteczka, ich architektura... Wszystko opisane w dziale Rumunia. Ale: proszę się nie obrazić. Boję się, że dla rodziny z Wawy gdzie budżet na wakacje nie gra roli może tam być za biednie, ubogo, nie na wypasie... Podobnie myślę o skromnych plażach Bułgarii... :kwiatki:
Co do trasy autora wątku: Niemcy, pd.Włoch. Czy to nie za dużo tysięcy kilometrów? Sam mam 7 letniego syna i wiem, że dłuuuga jazda jest dla dzieci trudna i nudna , nawet kiedy co kilka dni mamy gdzieś się zatrzymać na jakiś czas. Podsumowując: wcale nie jest łatwo podpowiedzieć autorowi uwzględniając takie kryteria. Może ograniczyć się do pn.Włoch i okolicy Cinqe Tere? Pięć miasteczek, droga miłości? A kiedy dzieci będą narzekać, że nogi bolą to reszta trasy małym stateczkiem i/lub pociągiem. Po drodze Austria, może jezioro Garda, może muzeum Ferrari? Pozdrawiam.
Ps. Pracuj mniej, masz wszystko, to po co tyle czasu znaczy życia tracisz w robocie??? Twój podpis daje wskazówkę i w tym temacie :spoko
Ostatnio zmieniony przez LukF 2018-04-17, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-04-17, 17:13   

Osobiscie wybrałbym Włochy.
Stanąć na dziko można jest takich miejsc wiele.
W sierpniu północne rejony kraju mocno oblegane , ale na dużych kempingach jakies miejsce się znajdzie.
Park rozrywki Gardaland nad j. Garda , Mirabilandia k/ Raveny i Aqafan w Riccione
www.gardaland.it
www.mirabilandia.it
www.aquafan.it

W Rimini macie takie atrakcje jak Italia w miniaturze czy ZOO safari koło Mirabilandii.

Włochy to jeden wielki zabytek praktycznie gdzie nie zajedziesz możesz zwiedzać. Florencja , Wenecja , Piza , Rzym i wiele innych wszyscy wiemy o nich nawet jak ich nie oglądalismy na żywo.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-17, 17:30   

We Włoszech przez miesiąc stalismy tylko poza kempingami. Nie dotyczy Rzymu ,Florencji i Neapolu. Do Neapolu tak duzym kamperem nie radzę wjeżdżać. Parkować należy w centrach publicznych ,nie na zadupiach . Na prowincji czuliśmy się bezpiecznie. Jeżdzi tam tysiące kamperów a ginie tylko kilka. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-17, 17:34   

A, wzdłuż Gardy parkingi nad jeziorem z barierami dla kamperów, tak że stanie praktycznie w mieścinach jak znajdzie się miejsce. :chacha2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-04-17, 18:46   

7 lat i 11 to tylko baseny i mam tu na myśli Węgry . Co około 5 dni inne .Macie totalny luzik i wypoczynek .Dzieci zadowolone ,a jak mamie sie nie podoba to tyle jest tego towaru ,,,,,,,

Zadne zwiedzanie z dziećmi bo to mają w :dupa i jest nuda

Mam to samu z wnuczką i wnukiem , wiek podobny :spoko

Jeste ciekaw co napiszą inni :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***