Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bagażnik rowerowy - przedłużanie
Autor Wiadomość
Andrut 
zaawansowany
kamperzysta


Twój sprzęt: aktualnie BEZDOMNY :/ Byl Weinsberg
Nazwa załogi: PHOENIX TRAVELLERS
Dołączył: 24 Sie 2015
Piwa: 19/8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-22, 11:50   Bagażnik rowerowy - przedłużanie

Mam taki oto bagażnik na 3 rowery. Zamontowany fabrycznie przez Weinsberga jako opcja wyposażenia. I mam takie oto wyzwanie - jest na nas czworo - my plus dwoje. Najmłodsze właśnie odkryło uroki tego sportu i mamy 4 rowery... a miejsc 3. Mam ogromny bagażnik ale jeżdża tam inne graty i lubię mieć porządek. Pytanie - czy można ten spokojnie przedłużyć czy to już niezdrowe przy tym mocowaniu? Jeden znajomy polecił wymianę na bagażnik Thule na 4 rowery, ale to już spory koszt i inne mocowanie - trzeba nowe dziury wiercić.

Co myślicie.

Nie wiem co to za model bagażnika :]

C9185E40-6435-4ECF-931A-31C0294E033E.jpeg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 386,18 KB

_________________
------------------------------------------------------------------------------------
TEN, KTO NIE CHCE, ZNAJDZIE POWÓD... TEN, KTO CHCE, ZNAJDZIE SPOSÓB!
------------------------------------------------------------------------------------
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team, Transit
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-22, 13:10   

Ja mam Fiamma Lift. W zeszłym roku po raz pierwszy woziłem na nim cztery dorosłe rowery (dzieci dorosły, wcześniej woziłem mix: dorosłe +dziecięce/młodzieżowe). Efekt był taki, że pod koniec trzeciego tygodnia bagażnik mi się urwał. Na szczęście, rurki aluminiowe pocięło, a nie wyrwało mocowania ze ściany. Także, za chwilę (jak dzieci podrosną) i tak będziesz musiał jakiś rower wozić w bagażniku (garażu), moim zdaniem- ja już się nie odważę czterech dorosłych na ścianie powiesić. Piszę w kontekście wymiany na bagażnik czteromiejscowy, która może okazać się rozwiązaniem na krótko. Maksymalna ładowność Fiammy jest ok. 60kg.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2018-04-22, 18:09   

Znajomy zrobił mi dwa ceowniki z nierdzewki, śruby są w miejscu orginalnych, a szyne na 4 rower mam z innego bagażnika. Mam 50 kg nośności, ale wiozłem dwa dorosłe rowery i dwa średnie miałem taki ładunek chyba dwa razy po kilka dni i narazie nic się nie dzieje.

b1.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 328,44 KB

b2.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 266,7 KB

b3.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 390,98 KB

b4.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 333,17 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-04-22, 19:29   

ja również dokładałem czwartą szynę na rower. W bagażniku wywaliłem orginalne U i zastosowałem rurki o grubości ścianki 2 mm z tym że kupiłem rurki o dwóch średnicach i włożyłem jedną w drugą dla wzmocnienia, uchwyty do pionowych rurek przełożyłem orginalne

DSC_0659.jpg
Plik ściągnięto 612 raz(y) 140,24 KB

_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***