Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukraina - Prypeć - Prośba o aktualne info
Autor Wiadomość
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2018-03-09, 07:33   Ukraina - Prypeć - Prośba o aktualne info

Podróżując palcem po mapie zajechałem na Ukrainę.

Mam uprzejmą prośbę do osób które mają w marę aktualną wiedzę nt. wyjazdu na Ukrainę ale przede wszystkim o tym, czy i jak można wjechać do ZONY kamperem.

Doczytałem, że ruch bezwizowy.
Jak obecnie wygląda kwestia słynnych łapówek na drogach?
Czy można tak po prostu podjechać do Check Pointów i załatwić wjazd? Koszty? Jeśli nie to gdzie i jak załatwiać pozwolenie i ile czasu to zajmuje ( w sensie takim, czy da się to załatwić "na miejscu" ) ?

Nigdy nie byłem na Ukrainie a jestem ciekawy.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
romanden 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato zabudowa Mizar 150
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2017
Piwa: 38/21
Skąd: Ukraina
Wysłany: 2018-05-08, 12:17   

Myślę że to nie jest aktualne, ale...
Osobowym samochodem jechać - zakaz. Jeżeli jest zamiar oglądać Prypeć - to można zrobić za pomocą agencji turystycznej. Znam jedną - http://www.chernobyl-tour.com/
Organizatror tej agecji zaczynał ją tu: (język Rosyjski i Ukrainski, są zdjęcia) http://forum.autoua.net/s...e=2#Post6224625
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
garbatamilka 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner '88
Nazwa załogi: GarbateMilki
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Sie 2008
Piwa: 12/22
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-05-10, 15:33   Re: Ukraina - Prypeć - Prośba o aktualne info

Agat, o ile z wjechaniem na Ukrainę nie powinieneś mieć żadnych kłopotów, choć musisz się uzbroić w cierpliwość na granicy, to do ZONY tak łatwo nie wjedziesz. Musisz mieć stosowne pozwolenia. Niestety nie jestem w stanie Ci podać co gdzie dokładnie załatwić, ale myślę, że znajdziesz wszelkie informacje w necie.
Jeśli uda Ci się pozbierać wszelkie pozwolenia (indywidulanie są to chyba spore wydatki), musisz wiedzieć, że na strefę nie wjedziesz sam. Na bramkach - CheckPoint'ach (formalnie teren wojskowy) dostajesz ichniejszego przewodnika, który jest z Tobą przez cały pobyt w strefie. Owszem da się zrobić tzw. samowolkę ale w tym przypadku musisz się liczyć z tym, że jak Cię dorwą to wyjeżdżasz tylko na własnych nogach bez niczego z prawdopodobną odsiadką, a przy dobrych wiatrach - tylko aresztem ;-).
W ZONIE byłem 3 razy, ale jeździłem przez biuro, które specjalizuje się w takich wyprawach. Jak będziesz zainteresowany daj znać - podrzucę na priv namiary, na biuro. Przedzwonisz, wypytasz się o wszystko.
Co do łapówek - hmmm, teoretycznie nie powinno się nic zdarzyć, ale dwa lata temu na drodze między Kijowem, a strefą mieliśmy kontrol. Mimo wszelkich potrzebnych dokumentów przejazdowych, które rzecz jasna organizator wyprawy posiadał, policjanci stwierdzili, że jeden z dokumentów jest niepełny. Nie byli jednak w stanie jednomyślnie stwierdzić czego dokładnie brakuje w dokumentach i im dłużej z nimi dyskutowaliśmy, tym bardziej mieszali się w zeznaniach - wniosek: chcieli łapówy. Trzymali nas półtorej godziny, a gdy wreszcie skumali, że nie dadzą rady - puścili.

Co do zwiedzania strefy - to samo miejsce absolutnie polecam, jak wspomniałem byłem tam kilka razy i wiem, że jeszcze kiedyś będę. Cudowne miejsce, choć tragiczne. Da się jednak w nim zakochać.

Nie, nie świecę ;-), choć byłem w różnych HotSpotach, także w samej elektrowni. :diabelski_usmiech


Agat napisał/a:
Podróżując palcem po mapie zajechałem na Ukrainę.

Mam uprzejmą prośbę do osób które mają w marę aktualną wiedzę nt. wyjazdu na Ukrainę ale przede wszystkim o tym, czy i jak można wjechać do ZONY kamperem.

Doczytałem, że ruch bezwizowy.
Jak obecnie wygląda kwestia słynnych łapówek na drogach?
Czy można tak po prostu podjechać do Check Pointów i załatwić wjazd? Koszty? Jeśli nie to gdzie i jak załatwiać pozwolenie i ile czasu to zajmuje ( w sensie takim, czy da się to załatwić "na miejscu" ) ?

Nigdy nie byłem na Ukrainie a jestem ciekawy.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
_________________
1, 4, 3 i 2 - życie znał kto Garba miał!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Andrzej_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Roller Team, Transit
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-10, 16:27   

Po dłuższej przerwie, od kilku lat znowu jeżdżę co roku na Ukrainę samochodem (osobowym)- zwykle do Lwowa, ale dwa lata temu pojechaliśmy też do Kijowa. W ciągu tych ostatnich kilku lat nie zdarzyło mi się niczego płacić na drodze (staram się jeździć zgodnie z przepisami), nikt niczego nie próbował wymusić.
Granica to jest dramat. Przy wyjeździe z Polski nie jest najgorzej, bo jadę prosto do budki pogranicznika omijając kolejkę: na wjeździe na przejście graniczne jest oddzielny pas dla obywateli UE (tak jest w Hrebennym, ale myślę, że tak samo jest na każdym innym przejściu), i z tego pasa właśnie korzystam. Nie przejmuj się samochodami na polski tablicach rejestracyjnych stojącymi w kolejce- ich właścicielami są Ukraińcy i nie mając paszportów UE stoją do tej kolejki "spoza UE". Potem jakaś godzina do dwóch i wjeżdżasz na Ukrainę (w sensie opuszczasz przejście graniczne po ukraińskiej stronie i wjeżdżasz na drogę).
Niestety w drodze powrotnej kolejka jest jedna dla wszystkich i niczego nie ominiesz, chyba że dogadasz się z kimś z przodu kolejki i za drobną opłatą wpuści Cię przed siebie- Ukraińcy robią tak nagminnie, więc stojąc za nimi jasnej qrwicy można dostać. Kolejka wynika z tego że polscy celnicy pracują jakby mieli strajk włoski, odprawiają +/- kilkanaście samochodów na godzinę, więc jak przed tobą stoi 50 aut, kilka na godzinę w kolejkę wjeżdża bo "kolega mu zajął", to sobie możesz wyobrazić co tam się dzieje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2018-05-10, 17:18   

Dziękuję za podpowiedzi. Możliwe że się przydadzą w bliższej lub dalszej perspektywie czasowej. :spoko
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
romanden 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato zabudowa Mizar 150
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2017
Piwa: 38/21
Skąd: Ukraina
Wysłany: 2018-05-11, 07:35   

No i mieszkam w Kijowie ;) Zapraszam na kawę albo nie więcej niż 2 osoby to można i zostać na noc ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaczor72 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: fiat
Nazwa załogi: kaczki
Dołączył: 29 Mar 2016
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: marki
Wysłany: 2018-05-13, 21:49   

romanden napisał/a:
No i mieszkam w Kijowie ;) Zapraszam na kawę albo nie więcej niż 2 osoby to można i zostać na noc ;)

To w razie czego gdybym się wybrał do Kijowa można liczyć na ciebie lub znajomego w roli przewodnika :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
romanden 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato zabudowa Mizar 150
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2017
Piwa: 38/21
Skąd: Ukraina
Wysłany: 2018-05-14, 06:42   

kaczor72 napisał/a:
romanden napisał/a:
No i mieszkam w Kijowie ;) Zapraszam na kawę albo nie więcej niż 2 osoby to można i zostać na noc ;)

To w razie czego gdybym się wybrał do Kijowa można liczyć na ciebie lub znajomego w roli przewodnika :spoko


Przewodnikiem lepiej kogoś innego :) Nie umiem opowiadać o niczym co dotyczy historii albo zabytkowych miejsc :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***