Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków- Bałtyk którędy jechać?
Autor Wiadomość
TomaszG 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Talento I Eura Mobil
Dołączył: 14 Lip 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-06-18, 16:24   Kraków- Bałtyk którędy jechać?

Witam, czy jest gdzieś na forum poradnik, jaką trasą jechać nad Bałtyk, Darłówko? Kamper leciwy, Ducato 1.9 D . 2 osoby, bez dzieci ,, gdzieś ktoś o tym pisał, nie mogę niestety znaleźć. Wyjazd z Krakowa, omijając autostrady i ekspresówki, bez miedzy-spania po drodze, tak na raz żeby zrobić trasę. Dzięki z góry za ew. linki do tematu. Pozdrawiam :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bmalu 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato MAXI 2,8 JTD
Nazwa załogi: Andrzej i Ela
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 31/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-06-18, 17:39   

Zależy dokąd, linia brzegowa ma 770 km. Jeżeli chcesz "trafić" mniej więcej w środę to można przez Kielce, Piotrków Trybunalski, Łódź, Ciechocinek, Toruń i dalej starą 7 do Gdańska lub przez Bydgoszcz na Koszalin. Może w jeden dzień się uda. Swojego czasu nocowałem w Ciechocinku, wystarczy się pokręcić po mieście i znajdzie się miejscówkę.
Jeżeli w okolice Świnoujścia to przez śląsk, Legnicę Zieloną Górę, Gorzów Wielkoplski, Szczecin - trudno będzie omijać ekspresówki
Teraz dość trudno jechać aby nie trafić na ekspresówki, ale może się uda. Szerokości i wysokości. Pozdrawiam
_________________
"Dobra rada nic nie kosztuje i jest tyle samo warta"
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2018-06-18, 19:03   

IMO - bardzo trudne, bez autostrady/ekspresówki.
Wolnym stosunkowo autem, po drogach z setkami ograniczeń prędkości i w dodatku wielu ich remontach - ja jechałbym CO NAJMNIEJ dwa dni.
Autostradą - ponad 600 km. Z pominięciem - więcej i wolniej ...
Rozważ więcej czasu na jazdę.
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomaszG 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Talento I Eura Mobil
Dołączył: 14 Lip 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-06-18, 19:37   

Dzięki za porady, jakoś to ogarniemy . :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-06-18, 21:11   

Wyjedź skoro świt i leć na Katowice, Częstochowę, Łódź i dalej do góry A1. Jeżeli chcesz ogarnąć to w jeden dzień, nie kombinuj po wioskach, bo się zamęczysz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2018-06-18, 21:43   

Drzevo ma rację. Przynajmniej częściowo. :)
Ja bym poleciał trasą 94 via Olkusz do jedynki w okolicach Dąbrowy Górniczej i później pchał się na północ póki jest sens. Wyjazd kawałek po północy, żeby móc w miarę płynnie przejechać roboty pomiędzy Częstochową a Radomskiem. Jeżeli inna godzina, to na wylocie z Cz-wy (za Macdonaldem) wjechać na "starą" trasę do Radomska (91) i tam wrócić na jedynkę. Aż do Ciechocinka masz bezpłatną fajną drogę. Tam możesz zjechać na starą jedynkę (obecnie 91) i ciągnąć do świecia, gdzie odbijasz na Tucholę, Chojnice, Człuchów, Biały Bór, Trzebielino, Sławno i Darłowo.
Podobną (Od miasta Łodzi) trasę pokonywałem trzykrotnie ostatnimi wakacjami i tak mi wychodziło najlepiej - póki człek nie znudzony, to walić jedynką, a później "skrótami" - w większości fajne drogi przez fajne okolice.

A wymądrzam się, bo jeżdżę Lublinkiem (przelotowa 80...90km/h) i nie lubię autostrad/expresówek. Nie lubię, w sensie, że mnie nużą. Ale przyznać muszę, że przyspieszają i ułatwiają podróż. :)
Ostatnio zmieniony przez zbiegusek 2018-06-19, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2018-06-19, 04:16   

Tylko po co taką trasę w jeden dzień jechać kamperem?Lepiej pojedź osobowym,wtedy te plany będą miały więcej sensu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2018-06-19, 08:37   

jacek stec napisał/a:
Tylko po co taką trasę w jeden dzień jechać kamperem?
Dokładnie :ok Osobiście jadąc z Lublina na zachodnie wybrzeże (Mielno-Świnoujście) wyjeżdżam w południe - w końcu mam urlop i nigdzie mi się nie śpieszy - i dotaczam się na PEŁNYM LUZIE do Kruszwicy, po drodze jeszcze obiad itd. Kemping piękny, okolica urocza - jak mi się chce to spędzam tam jedną noc a czasem dwie. Brat dobrze prawi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomaszG 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Talento I Eura Mobil
Dołączył: 14 Lip 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-06-19, 10:37   

drzevo napisał/a:
Wyjedź skoro świt i leć na Katowice, Częstochowę, Łódź i dalej do góry A1. Jeżeli chcesz ogarnąć to w jeden dzień, nie kombinuj po wioskach, bo się zamęczysz.



Dziękuję za ten i inne posty. . Z autostrad jednak nie skorzystam, wolę ślimacze tempo , i już. Co do innych opcji i porad , jestem typem ,że od pkt A do pkt B, ciągiem jednym jadę. Może to dziwne, ale cóż. Wszystkie porady i wskazówki postaram się dostosować do siebie. Jeszcze raz dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-06-19, 13:13   

Przeoczyłem.. lub nie ma istotnej informacji?


Kieruj się na północ i lekko w lewo..


Kur... tam musi być cywilizacja :idea:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-19, 13:21   Re: Kraków- Bałtyk którędy jechać?

TomaszG napisał/a:
Witam, czy jest gdzieś na forum poradnik, jaką trasą jechać nad Bałtyk, Darłówko? Kamper leciwy, Ducato 1.9 D . 2 osoby, bez dzieci ,, gdzieś ktoś o tym pisał, nie mogę niestety znaleźć. Wyjazd z Krakowa, omijając autostrady i ekspresówki, bez miedzy-spania po drodze, tak na raz żeby zrobić trasę. Dzięki z góry za ew. linki do tematu. Pozdrawiam :wyszczerzony:


To jak się dobrze wstrzelisz czasowo, w Darłówku 02-08 lipiec, jest zlot pojazdów militarnych, fajna impreza. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomaszG 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato Talento I Eura Mobil
Dołączył: 14 Lip 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-06-19, 17:47   

Bronek napisał/a:
Przeoczyłem.. lub nie ma istotnej informacji?


Kieruj się na północ i lekko w lewo..


Kur... tam musi być cywilizacja :idea:


O ja.... ze tez nie wpadłem na to!! :mrgreen: Kompas potrzebny będzie. :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2018-06-19, 20:01   

TomaszG napisał/a:
drzevo napisał/a:
Wyjedź skoro świt i leć na Katowice, Częstochowę, Łódź i dalej do góry A1. Jeżeli chcesz ogarnąć to w jeden dzień, nie kombinuj po wioskach, bo się zamęczysz.

Dziękuję za ten i inne posty. . Z autostrad jednak nie skorzystam, wolę ślimacze tempo , i już. Co do innych opcji i porad , jestem typem ,że od pkt A do pkt B, ciągiem jednym jadę. Może to dziwne, ale cóż. Wszystkie porady i wskazówki postaram się dostosować do siebie. Jeszcze raz dziękuję.

OK. Twój wybór, twoja decyzja. Ale ze swojego skromnego doświadczenia wielbiciela bocznych dróg stwierdzam, że czasem warto przemęczyć się jakąś drogą szybkiego ruchu.
Jak pisałem: autostrad nie lubię i nie lubię płacić za przejazdy. Ale zrobienie w Polsce ponad 600km wolałem podzielić na połowę trasami szybkiego ruchu (bezpłatnymi) i drugą połowę zadupiami. Stosunek czasu 1:3. Cała trasa zabrała ~12godzin (od 20:00 do 8:00). Podejrzewam, że wciągu dnia trochę by się przeciągnęła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2018-06-19, 20:13   

TomaszG napisał/a:
Z autostrad jednak nie skorzystam, wolę ślimacze tempo , i już. Co do innych opcji i porad , jestem typem ,że od pkt A do pkt B, ciągiem jednym jadę.


Ja jak się zastanawiam jak jechać... biorę mapę... i wybieram :haha: :haha: :haha:
Powody wyboru bywają bardzo różne.

A jak chcesz bez autostrad i wolisz ślimacze tempo... i od razu od pkt A do pkt B (jak sam piszesz) … to radzę wyjechać o 6 rano. Może za dnia dojedziesz... powodzenia. :gwm
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-06-19, 20:21   

Włącz np. Yanosika lub itp. wywal w ustawieniach drogi płatne i autostardy. Bądź online i jedź.

Jak humanoid oparty na białku, nie daje rady, trzeba
- sięgnąć..... do androida na krzemie. :mrgreen:

Jeny... jak na wojnę....
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***