Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przełęcz Krowiarki
Autor Wiadomość
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-10-20, 11:04   

Dojdziecie. Po drodze odbijcie w prawo do jaskini ( weżcie latarki ). Z Baraniej jest fajne zejście do Wisły ( nad jezioro ).
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szadok
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: przyczłapka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Piwa: 7/20
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-10-20, 11:11   

wojtek0 napisał/a:
A powiedz mi jeszcze czy z Białego Krzyża dojdziemy na Baranią Górę ?


Spojrzyj na mapę: http://www.e-gory.pl/inde...kid-Slaski.html
wg niej: czerwonym szlakiem na szczyt Malinów, dalej Malinowska jama potem odbicie na szlak niebieski, i zielony na Zielony kopiec i Magurkę Wiślańską. A dalej na Baranią.

Tylko skonfrontujcie szlaki na miejscu... Czasem zdarzają się mapy na których są wrysowane szlaki, a w terenie od pięciu lat ich nie ma...
_________________
z pozdrowieniami,
szadok


__

"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn" (c)Arystoteles
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wojtek0 
zaawansowany


Twój sprzęt: AUTOSTAR
Nazwa załogi: Wojtki
Dołączył: 19 Paź 2010
Piwa: 15/13
Skąd: łódź
Wysłany: 2012-10-20, 12:25   

siema, dzięki startujemy w Beskidy :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-10-20, 21:14   

Uważajcie na niedzwiadki bo w tych rejonach kręcą sie już od pewnego czasu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2012-10-20, 21:18   

Po latach nieobecności do Beskidu Śląskiego wróciły niedźwiedzie. Naukowcy ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" od kilkunastu dni obserwują tropy dwóch niedźwiedzi brunatnych. - Pierwsze ślady niedźwiedzia znaleźliśmy już kilka miesięcy temu, wygląda na to, że niedźwiedź zadomowił się u nas na dłużej - mówi dr Sabina Pierużek-Nowak, prezeska stowarzyszenia.

Niedźwiedź, Ursus arctos, to najpotężniejszy ssak drapieżny Polski, chroniony od 1952 roku przez polskie prawo. Waga dorosłych samców dochodzi do ponad 400 kg, a długość ciała nierzadko przekracza 2 m. Ostoją niedźwiedzi jest Beskid Żywiecki, Tatry i Bieszczady. - Tropy, które znaleźliśmy mają długość 28 i 20 cm. Drugi osobnik może być samicą, bądź młodym samcem. Bardzo ucieszyłaby nas wiadomość, gdyby okazało się, że niedźwiedzie wybrały Beskid Śląski, jako miejsce swojego rozrodu - komentuje dr Sabina Pierużek-Nowak. - Tropienie niedźwiedzi wykazały, że jeden z nich został wybudzony i wypłoszony z gawry (miejsca zimowania niedźwiedzi - przyp. red.) przez skutery śnieżne, które w zimowe weekendy rozjeżdżały pozbawione lasu zbocza od schroniska na Skrzycznym, aż po Baranią Górę.

Niedźwiedzie znajdują się w rejonie Skrzycznego i Baraniej Góry. - Zwierzę można spotkać w miejscu mniej uczęszczanym przez ludzi, w okolicach Przybędzy i Twardorzeczki. Rzadko słyszymy, by niedźwiedzie zaatakowały turystów, trzeba być jednak ostrożnym, nie podążać za ich tropami. Zwierzęta są bardzo wrażliwe, nie wiemy jak zareagują na przejeżdżający skuter śnieżny, czy wjeżdżające do lasu motocykle crossowe - ostrzega prezeska.

Niedźwiedzie to samotniki, w grupie można spotkać jedynie samice z młodymi, oraz bardzo rzadko samca i samicę podczas krótkiej rui. Zwierzęta są wszystkożerne, aktywnie polują na duże ssaki kopytne, nierzadko łapią ryby, zjadają także padlinę.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-10-21, 09:35   

Jak wojtek0 nie odpisze to przynajmniej wiadaomo przez kogo :haha:
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AGAiPIOTR 
stary wyga


Twój sprzęt: ford transit 2,5D 1994r zabudowa elnagh
Nazwa załogi: aga i piotr
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2009
Piwa: 32/109
Skąd: Granica
Wysłany: 2012-10-21, 11:49   

wojtek0 napisał/a:
Dzięki ,jesteś świetny :ok ,dziś śpimy na przełęczy Salmopolskiej :)

Swoją drogą to właśnie na Białym Krzyżu uczyłem się jeździć na nartach ,ale kiedy to było :)



Mój pierwszy "zjazd" na nartach też był na Białym Krzyżu. :ski: oj, bolało!!!

Aga
_________________
pozdrowienia
Agnieszka i Piotrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wojtek0 
zaawansowany


Twój sprzęt: AUTOSTAR
Nazwa załogi: Wojtki
Dołączył: 19 Paź 2010
Piwa: 15/13
Skąd: łódź
Wysłany: 2012-10-22, 07:02   

Niedźwiedzi nie spotkaliśmy :-P ,a szkoda, była by dodatkowa atrakcja ,miejscówka na Białym Krzyżu sprawdzona i godna polecenia ,parkowaliśmy na placu który w sezonie narciarskim jest parkingiem ,świetne miejsce wypadowe w góry .

pozdrawiam ,niestety wielka awaria ,zapomniałem aparatu i to ja ,wręcz niemożliwe a jednak :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sznurek 
zaawansowany


Twój sprzęt: McLouis 49 Tandy Plus
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2011
Piwa: 42/9
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2012-10-22, 08:53   

Ja na Krowiarki trafiłem dopiero wczoraj tj w niedzielę rano. Początkowo planowałem przyjechać tam w sobotę wieczorem aby mieć pewność, że będzie gdzie zaparkować ale na noc pozostałem w Zakopanem i rankiem pojechałem na Krowiarki. Moje obawy były jak najbardziej słuszne - na parkingu byłem około 8.00 i był to ostatni moment, żeby się na niego zmieścić. Wspaniała pogoda ściągnęła tłumy. Kolejny udany weekend zaliczony :)
Widoki z Babiej Góry na Baskidy...



i na Tatry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
frape 
weteran


Twój sprzęt: Fiat 2.8idTD MultiCamp EVO II Possl
Nazwa załogi: osiołek
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 20 Gru 2009
Piwa: 115/53
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-10-22, 10:54   

wczoraj to chyba wszędzie były tłumy - pojechaliśmy na Przełęcz Przegibek pod Magurką koło Bielska - osobówkę wcisnąć to była sztuka, a co dopiero coś większego :spoko
_________________
http://osiolkiemprzezswiat.blogspot.com
https://www.facebook.com/...474314219380151
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
makdrajwer 
weteran
Artur,Ola,Zosia,Zuzia


Twój sprzęt: Bezdomny
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Maj 2011
Piwa: 50/75
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-10-22, 17:29   

frape napisał/a:
wczoraj to chyba wszędzie były tłumy - pojechaliśmy na Przełęcz Przegibek pod Magurką koło Bielska - osobówkę wcisnąć to była sztuka, a co dopiero coś większego :spoko


To dobrze że nad jez. Żywieckie nie pojechałaś. Korek z Żywca do Bielska zaczynał się ... w Żywcu. Dobrze że jednak nie pojechałem kamperem tylko 4x4 więc pare skrótów się wykożystało.
_________________
keep calm and dance
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lowell79 
początkujący forumowicz

Dołączył: 22 Cze 2018
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-06-22, 21:54   

Raz nocowałem na parkingu na Przełęczy Krowiarki . Obyło się bez problemów. Jednak kiedyś, jeszcze bez campera byliśmy na wschodzie słońca na Babiej i po powrocie samochód obok miał rozbitą szybę. Parking jest prywatny i nie jest strzeżony, więc wszystko jest możliwe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***