Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-10-18, 01:36
Rugia - wyprawa szczeciniaków na największą wyspę Niemiec
Autor Wiadomość
Romek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis SEA Joint E33
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2007
Piwa: 2/2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-05-08, 16:59   Rugia - wyprawa szczeciniaków na największą wyspę Niemiec

Kochani szczeciniacy i nie tylko

Zapraszam na największą wyspę Niemiec - RUGIĘ
Proponowany termin wyprawy od 22.05 do 25.05
Proszę o przedstawienie propozycji związanych z tą wyprawą

Pozdrawiam

Rugia.jpg
Plik ściągnięto 1017 raz(y) 143,91 KB

Rugia1.jpg
Plik ściągnięto 1800 raz(y) 107,11 KB

_________________
Romek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ela i Andrzej 
zaawansowany


Twój sprzęt: HYMER ERIBA 544
Nazwa załogi: Mąkosie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Piwa: 5/2
Skąd: Police
Wysłany: 2008-05-08, 18:06   Byliśmy na Rugii w majowy weeken ....... na mały rekonesans

1 maj

Wyjechaliśmy z domu koło 11 godz. na rekonesans co z ta Rugią ? ile kosztują kampingi itp .Granice przekroczyliśmy w Dobieszczynie oczywiście nie legalnie / przejście jest zamknięte dla samochodów /
W miejscowości Eggesin droga zablokowana przez kosiarkę z przyczepką pełną piwa , podchodzi do nas ”dederowiec ’’ i częstuje nas piwem. Jedziemy dalej pada deszcz , Andrzej marudzi ,że nie pojedzie na rower. Jesteśmy w miejscowości Thiessow płacimy /parkomat/ 4 euro doba . Po parasolce i na spacer po wałach przeciwpowodziowych , spacerując przestaje padać świeci słońce . Wracamy Andrzej szczęśliwy jedzie na rower i tyle go widzę . Ja zaś zaległa książka lampka winka i zaczynam żałować że nie pojechałam na rower .

2 maj

Budzi nas słońce koło 8 rano . Małe zakupy w Aldiku uzupełniamy płyny , Jedziemy do Prory – Prora to nazistowski ośrodek wypoczynkowy .
http://miasto-masa-maszyn...7/07/prora.html
Wracając spotykamy rajd starych samochodów ,
WWW.ruegenclassics.de
Jedziemy do Sassnitz portowe miasteczko gdzie jest muzeum łodzi podwodnej U-BOT
Po obiadku zostajemy na polu kampingowym w Konigstuhl 8 euro

3 maj

Pogoda śliczna, w Konigstul po śniadanku jedziemy na Kap Arkone / na tej wysokości zatonął Heweliusz / płacimy za parking 5 euro doba . Jedziemy na rowery po klifach , zatrzymujemy się w wiosce Witt zjadamy po wędzonym śledziu . Wracam z roweru na parking do auta , a tu koło nas parkuje kamping ze Szczecina . Poznajemy się z Bożeną i Zenkiem , sympatyczni ludzie, otwarci i ciekawi świata oraz chętni do podróżowania z Małą Karawaną .

4 maj

Koło 9 wyruszamy z Kap Arkony do przeprawy promowej w Wittower Faure 5,7 euro , generalnie nie warto , bo potem jest kiepska droga .

- w Niemczech niema obowiązku jazdy na światłach – na Rugii jest obowiązek jazdy na światłach
- niestety wszędzie wkrada się komercja i coraz więcej automatów do pobierania euro
- wydaliśmy na kampingi i parkingi koło 25 euro za 4 dni
Co do Rugii . Rugia jest miejscem zaczarowanym , jak ktoś tu raz przyjedzie to na pewno wróci .
Byliśmy na Rugii 5 razy i wszystkiego nie zobaczyliśmy , chętnie pojedziemy jeszcze raz .

[ Dodano: 2008-05-08, 19:45 ]
Foto....

Obraz 009.jpg
piwko
Plik ściągnięto 28114 raz(y) 119,73 KB

Obraz 008.jpg
szlaban
Plik ściągnięto 28114 raz(y) 123,65 KB

Obraz 038.jpg
Wreszczie na rowerze
Plik ściągnięto 28114 raz(y) 116,92 KB

Obraz 074.jpg
zachód
Plik ściągnięto 28114 raz(y) 112,03 KB

Obraz 099.jpg
Sellin
Plik ściągnięto 28114 raz(y) 121,36 KB

Obraz 148.jpg
Plik ściągnięto 28114 raz(y) 116,48 KB

Obraz 160.jpg
Plik ściągnięto 28114 raz(y) 125,97 KB

Obraz 161.jpg
Bożena i Zenek
Plik ściągnięto 28114 raz(y) 117,04 KB

Obraz 164.jpg
czekamy na prom
Plik ściągnięto 28114 raz(y) 113,1 KB

Obraz 181.jpg
bułka z rybą
Plik ściągnięto 28114 raz(y) 110,74 KB

Obraz 044.jpg
Plik ściągnięto 28086 raz(y) 114,84 KB

Obraz 061.jpg
Plik ściągnięto 28086 raz(y) 115,8 KB

Obraz 130.jpg
Plik ściągnięto 28086 raz(y) 120,16 KB

Obraz 143.jpg
Plik ściągnięto 28086 raz(y) 119,29 KB

Obraz 098.jpg
Plik ściągnięto 28086 raz(y) 120,29 KB

Obraz 139.jpg
Plik ściągnięto 28086 raz(y) 115,01 KB

Obraz 168.jpg
Plik ściągnięto 28086 raz(y) 124,41 KB

Obraz 049.jpg
Plik ściągnięto 28086 raz(y) 117,62 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Jędruś 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ford LMC LIBERTY
Nazwa załogi: Hania i Andrzej
Dołączył: 28 Kwi 2008
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-05-11, 17:45   

Romek napisał/a:

Zapraszam na największą wyspę Niemiec - RUGIĘ
Proponowany termin wyprawy od 22.05 do 25.05
Proszę o przedstawienie propozycji związanych z tą wyprawą


Jako początkujący camperowicz mogę zgłosić załogę do wzięcia udziału w wyprawie (chyba zdążymy wrócić z Pajęczna). Równię mój przyjaciel Mirek organizator zlotu w Kazimierzu wyraża chęć przyjazdu z Radomia i podróżowania po wyspie.
Program wyprawy pozostawiam doświadczonym załogom i tym, którzy tam byli.
Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Romek 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis SEA Joint E33
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lis 2007
Piwa: 2/2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-05-14, 11:02   

PLAN WYPRAWY

Silna grupa pod przewodnictwem Andrzeja i Eli ustaliła :
• Wyjazd 21.05 w godz. popołudniowych
• Wyprawa w II grupach
I grupa z lewobrzeża jadą przez Lubieszyn
a. Andrzej i Ela
b Siemie
c. Larson
d. Piotrek007

II grupa z prawobrzeża jedzie przez Kołbaskowo
a. Bogdan
b. Jędruś
c. Mirek
d. Romek

• Nocujemy na campingu lub stellplaze w miejscowości Thiessow
• 22.05 od godz. 9 rozpoczynamy rowerowe zwiedzanie najbliższej okolicy
• Po południu jedziemy przez Sellin , Sassnitz na camping do Hagę
• 23.05 zwiedzamy Nationalpark Jasmund

Park Narodowy Jasmund jest wprawdzie najmniejszym parkiem narodowym Niemiec o powierzchni 30 kilometrów kwadratowych, ale jest on schronieniem słynnych na całym świecie, dziwacznych stromych klifów kredowych: wysoko ponad Morze Bałtyckie wznoszą się te okazałe urwiste brzegi z wapnia kredowego. Otoczony legendami klif "Königsstuhl", leży na okazałej wysokości 118 metrów ponad poziomem morza. Przed ponad 200 laty romantyk Caspar David Friedrich uwiecznił na płótnie te potężne skały. Wykonane z artystyczną swobodą prace Friedricha przedstawiające rugijskie skały dokumentują także proces przeobrażania się wybrzeża pod wpływem wiatru i wody.
Oprócz urwistego brzegu leżącego pomiędzy klifem "Königsstuhl" a miejscowością Sassnitz oraz terenu leśnego Stubnitz do parku narodowego należy także bezpośredni brzeg wybrzeża. Wprawdzie wąska plaża u podnóża urwistego brzegu nie nadaje się do kąpieli, ale miłośnicy przyrody znajdą tutaj rzadkie kamienie, wodorosty, skorupiaki, a z odrobiną szczęścia nawet bursztyny. Jednak zaleca się ostrożnie poruszać po plaży. Ponieważ morze nieustannie pracuje, może się od czasu do czasu zdarzyć, że odłamią lub obsuną się skały.
Większość szlaków turystycznych parku narodowego prowadzi odwiedzających wzdłuż morza, na leżącym wysoko ponad morzem płaskowyżu poprzez obszerne lasy bukowe, obok czystych potoków, wielu małych źródeł i moczarów.
Od Świąt Wielkanocnych do końca października w parku narodowym oferowane są codziennie wycieczki z przewodnikiem. Bezpośrednio przy klifie "Königsstuhl" w Centrum Informacyjnym Parku Narodowego zwiedzający mogą z bliska zobaczyć różnorodność i historię zmian w przyrodzie. Zobaczą tutaj Państwo między innymi czarodziejskie zwierciadło lasu i prawdziwy lodowiec z okresu lodowcowego. Na dzieci czeka zaś wydzielone duże pomieszczenie, w którym można przeprowadzać eksperymenty. Centrum otwarte jest przez cały rok.
Opracowała :Natasza

• Możemy pozostać do rana 24.05
• 24.05 udajemy się do Kap Arkona zwiedzamy okolice nocujemy na campingu lub stellplatzu
• 25.05 w drodze powrotnej zwiedzamy Stralsund

Do zobaczenia na trasie
_________________
Romek
Ostatnio zmieniony przez Romek 2008-06-11, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TOMMAR 
stary wyga

Twój sprzęt: KARMANN DEXTER 625
Dołączył: 24 Wrz 2007
Piwa: 19/28
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2008-05-16, 10:12   

Uwaga dla uczestników: wg ADAC Stellplatzfuehrer z roku 2007 (bede go miał ze sobą), w miejscowości Thiessow nie ma Stellplatz'u http://stadtplan.meinesta...1259;54.2734769 ,
najbliższy jest w Goehren (mały) oraz Binz (duzy).
Jednak przewodnik ADAC myli sie.
Oczywiscie chce sie wcinać, gdyz ktoś moze miec lepsze informacje (ja nigdy nie byłem na Rugii).
My wyjedziemy najprawdopodobniej 21 w późnych godzinach popołudniowych i bedziemy wytrwale podążac na Rugię na ile pozwoli samochód oraz kondycja (a mamy ok 500 km).
Do zobaczenia na miejscu.
Pozdrawiam
Tomek
_________________
Nic nie będzie takie jak dawniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jorgus 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: ducato Euramobil
Dołączył: 24 Mar 2008
Skąd: Jaworze
Wysłany: 2008-05-19, 07:17   

Witam
My również chcielibyśmy dołączyć jednak ze względu na odległość (ok 800 km) i czas (wyjazd w środę o 22) możemy do Was dojechać dopiero w czwartek po południu. Mam nadzieję, że się znajdziemy.
Pozdrawiam ciepło
Jorguś
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek Sławiński 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW LT 28 KARMAN
Nazwa załogi: tuptusie
Dołączył: 22 Kwi 2008
Wysłany: 2008-05-22, 10:28   

żałuje ze nie zdołam ''zreanimować" mojego ''kampusia'' ale duchem i ciałem jestem z wami do następnego razu.
pozdrawiam serdecznie
Jacek /Przelewice/ z pięknym ogrodem dendrologicznym
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TOMMAR 
stary wyga

Twój sprzęt: KARMANN DEXTER 625
Dołączył: 24 Wrz 2007
Piwa: 19/28
Skąd: Zgorzelec
  Wysłany: 2008-05-26, 08:12   No i zaszczepieni

Dziękujemy wszystkim, których poznaliśmy w ciągu jednego z najfajniejszych naszych weekendów.
Grupa szczecińska daje siłę i wiarę w ludzi.
Troszkę obawialismy sie naszej pierwszej kamperowej wyprawy, jednak okazało sie, że zupełnie bezpodstawnie. Atmosfera, ludzie i ciepło jakiego doznalismy sprawiły, że z tęsknotą będziemy wypatrywać każdej możliwości kolejnego spotkania choćby w najmniejszym gronie.
Pozdrawiamy serdecznie Zosię i Romka, Elę i Andrzeja, Marysię i Bogdana, Elzę i Heńka, Ewę i Jacka, Grażynę i Zbyszka, Jagodę i Waldka, Anię i Jarka, Jorgusia z żoną (przepraszam ale umknęło nam)
Do zobaczenia
Daria i Tomek
_________________
Nic nie będzie takie jak dawniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lukasz1221 
początkujący forumowicz
Początkujący turysta

Dołączył: 13 Lut 2007
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-06-02, 15:20   

Nie będę zakładał nowego tematu, tylko podłącze się tutaj. Mianowicie : jakie pole namiotowe lub kemping polecacie na wypad motocyklem ? Interesuje mnie coś w okolicy Binz, Sellin,Sassnitz. Szukałem na necie, ale przeraża mnie język niemiecki, kompletnie go nie znam, a na Rugii planuję być tylko 2 dni. Napiszcie jaki może być orientacyjnie koszt namiotu + mnie (16 lat) + motocykla + opłata klimatyczna itp. itp. Po prostu jaki całościowo byłby koszt ? Orientacyjnie zobaczyłem i doszedłem do wniosku, bo słabej znajomości niemieckiego, że około 12-15 Euro za nocleg. Proszę o rady :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kamalos
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Wrz 2016
Wysłany: 2018-06-23, 18:00   Rugia - wypad kamperem

Kochani kto był I MOŻE POlecić tanie kempingi na Rugi a może jakieś fajne miejsca na dziko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-06-24, 11:13   

Tu znajdziesz informacje o CP na Rügen:
https://www.camping.info/.../campingplaetze
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-06-24, 11:38   Re: Rugia - wypad kamperem

kamalos napisał/a:
Kochani kto był I MOŻE POlecić tanie kempingi na Rugi a może jakieś fajne miejsca na dziko.


Zalogować się i spoko :spoko

https://park4night.com/carte_lieux
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***