Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podhajska
Autor Wiadomość
joko 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta
Piwa: 120/8
Wysłany: 2018-07-03, 01:09   

Miniony weekend byłem na termach Podhajska i tytułem odświeżenia tematu pozwolę sobie zaktualizować informację na temat tego obiektu.
Jeśli chodzi o ceny to zasadniczo niewiele się zmieniło, poza tym że wstęp na Wellness na 3 godziny to teraz 12EUR (na cały dzień tak jak było 20EUR).
Wstęp na zewnętrzne baseny to 8EUR za cały dzień.
W przypadku pobytu na kampingu opłata za wstęp na baseny zewnetrzne tak jak było 4.5EUR.
Tę opłatę uiszczamy na kampingu (doliczają do rachunku za pobyt) i dostajemy różowe opaski.
Na ich podstawie wchodzimy i wychodzimy z obiektu ile razy nam pasuje. Wstęp do wellness opłacamy w kasie przy wejściu , a na podstawie opaski dostajemy rabat i za 3 godziny płacimy 8EUR zamiast 12, a na cały dzień 16EUR zamiast 20.

Na kampingu obłożenie na poziomie 50%, co przy założeniu że pogoda była i mamy wakacje, stanowi miłe zaskoczenie.
Na basenach zewnętrznych ludzi sporo, ale miejsca do biwakowania nie brakowało.
W wellness w godzinach rannych byliśmy praktycznie sami, a około południa zajętych było może 10% leżaków. Do wellness poszliśmy na 3 godziny bardziej z ciekawości niż z potrzeby ucieczki przed tłumem i tak w sumie to na tej zewnętrznej części jest lepiej , bo większa różnorodność basenów, lepszy dostęp do jedzonka i innych dupereli.
Uważam, że wellness ma sens w okresie zimowym, lub przy słabej pogodzie w lecie, no i może jako opcja ucieczki przed tłumem , jeżeli taki akurat jest. Jak jest słoneczko i luz na zewnatrz, to szkoda tam się zamykać.

Ponieważ obiekt jest stosunkowo daleko od polskiej granicy, to rodaków tam dociera chyba mało. Podczas naszego pobytu na kempingu jedna rodzinka z przyczepą z Wodzisławia, reszta to Słowacy, Czesi i jeden z Austrii. Na termach nie słyszałem polskiego i nie widziałem ani jednej osobówki na polskich blachach.
Na kempingu i na kasie na termach wyczułem nawet spory problem jaki ludziki mieli z językiem polskim, co wskazuje na to , że rzadko mają do czynienia.
To jest jak na warunki słowackie pewien ewenement, bo byłem tam już dziesiątki razy , zawsze używam polskiego i nigdy problemów z wzajemnym zrozumieniem nie miałem. Tutaj sytuacja zmusiła do przejścia na angielski, aby ogarnąć szczegóły .

Co do samych term, to jedne z lepszych na Słowacji, ale ogólnie bez szału. Brak rodaków tłumaczyć pewnie można własnie tym, że podobnie jak gdzie indziej , ale dość daleko od granicy.
Jeżeli dla kogoś ma znaczenie ten skład wody to z tego co tu już było pisane górna półka i tym się własnie wyróżniają od konkurencji .

Jak dla mnie ciekawe miejsce na nocleg z odpoczynkiem w podróży na południe.
Tartralandia pewnie lepsza, zwłaszcza jak ktoś z dzieciakami, ale jednak za blisko .
Podhajska jest już na tyle daleko, zwłaszcza dla tych co z głębi Polski jadą, że jako miejsce na odpoczynek w podróży jak ulał .
Postaw piwo autorowi tego posta

Edward 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: CARTHAGO TOURER SPORT I144
Nazwa załogi: EDIR
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2018-10-31, 23:39   

Mam pytanie. Czy kemping w Podhajskiej jest czynny caly rok? czy jak napisal Grzesiu w poscie z 2012 roku ze zamykaja po 15 pazdziernika. szykuje sie fajna pogoda wiec warto by bylo jeszcze gdzies pojechac.

Tamtam
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Piwa: 5/3
Wysłany: 2018-11-01, 23:09   

Edward napisał/a:
Mam pytanie. Czy kemping w Podhajskiej jest czynny caly rok? czy jak napisal Grzesiu w poscie z 2012 roku ze zamykaja po 15 pazdziernika. szykuje sie fajna pogoda wiec warto by bylo jeszcze gdzies pojechac.

Czy sprawdzałeś na ich stronie www?
Piszą:
"Oznamujeme návštevníkom, že Termálne kúpalisko Podhájska a Wellness centrum Aquamarin budú v dňoch 22. 10. 2018 až 5. 11. 2018 z technických príčin zatvorené. Zimná turistická sezóna začína 6. 11. 2018."
To powinno rozwiać wątpliwości...
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta

Edward 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: CARTHAGO TOURER SPORT I144
Nazwa załogi: EDIR
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2018-11-02, 14:00   

no tak wszystko jasne,wielkie dzieki.

Odpowiedz do tematu