Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prędkość dopuszczalna kampera (ponownie)
Autor Wiadomość
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-07-09, 00:48   

Sprawdzaliście co macie wpisane w COC waszych kamperów? W moim jak byk stoi zapis M1
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-10-20, 19:58   

A "specjany kempingowy" tak czy siak, demonem prędkości nie moze być, nawet do 3,5 DMC
50 km/h na obszarze zabudowanym w godzinach 5:00 – 23:00
60 km/h na obszarze zabudowanym w godzinach 23:00 – 5:00
80 km/h na autostradzie, drodze ekspresowej lub drodze dwujezdniowej co najmniej o dwóch pasach przeznaczonych dla każdego kierunku ruchu
70 km/h na pozostałych drogach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-10-21, 22:12   

panowie możecie mi wskazać znak który mówi o prędkości dla kamperów lub innych pojazdów specjalnych do 3,5 tony na terenie RP 80/h na autostradach?
Niezmiennie bawi mnie ta nadinterpretacja u kamperowców. :wyszczerzony:

Dla ułatwienia i pod rozwagę, wyjątkiem prędkości na terenie RP jest autobus, na znaku wyróżniony gwiazdką, pojazdy specjalne też według tej pokrętnej interpretacji (sam nie wiem czyjej) upierającej się przy 80/h dla specjalnych do 3,5t powinny być umieszczone i oznaczone gwiazdką.

Czy może będziecie mi udowadniać że obcokrajowców ograniczenie prędkości nie obejmuje i dlatego na znakach informacyjnych ale również na ograniczeniach prędkości widnieją różne pojazdy, traktorki, rowerki, motorki, autka małe i autka duże a kamperów niet? :wyszczerzony:

d39 2019.png
Plik ściągnięto 738 raz(y) 45,15 KB

_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2019-10-22, 09:48   

[quote="Grzegorz fest leniwy"]panowie możecie mi wskazać znak który mówi o prędkości dla kamperów lub innych pojazdów specjalnych do 3,5 tony na terenie RP 80/h na autostradach?
Niezmiennie bawi mnie ta nadinterpretacja u kamperowców. :wyszczerzony

Jak masz w DR "specjalny kempingowy " to pozamiatane , masz ograniczenie prędkości do 70
Poczytaj w ustawie o pojazdach specjalnych tam wszystko jest napisane .
Jako w PL pojazd kempingowy ma status "specjalnego" nie będzie wyszczególniony na tablicy .
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-10-22, 09:59   

moskit napisał/a:
w PL pojazd kempingowy ma status "specjalnego"

Na obcych blachach (nie jest specjalny) możne jak osobówki a na naszych ten sam kamper 70
Dyskryminacja :!: :diabelski_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-10-22, 10:04   

Grzegorz fest leniwy napisał/a:
Niezmiennie bawi mnie ta nadinterpretacja u kamperowców


Do czasu trafienia na Policjanta lub fotoradar. Różnica jest taka , że z policjantem czasem można pogadać . A jak analizuje komputer to już raczej list z fotką przyjdzie.

Blaszaki mają fajnie , bo z wyglądu to im wolno nawet jak mają wpisane " specjalny kempingowy" to im się upiecze o ile nie przekroczą tej górnej granicy.
Np. Bo gdy takiego "blaszaka" na AUTOSTRADZIE z prędkością 150 km/h, złapie fotoradar było by normalnie przekroczeniem o 10 km/h. a tak będzie o 60 i prawko pójdzie sobie poleżeć . Gdy CEPIK poda dane z DR.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2019-10-22, 10:45   

Bronek napisał/a:
a tak będzie o 60 i prawko pójdzie sobie poleżeć

autostrada musiałaby być w terenie zabudowanym
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 258/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2019-10-22, 12:56   

Ja mam wszystko w nosie , jeżdżę kamperem jak osobówką. Mogą mnie legitymować i sprawdzać. :bajer Jadąc w Polsce na autostradzie 140 jestem na legalu , policjanci co najwyżej mogą sobie pooglądać kampera. :-P
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-10-22, 20:47   

Panowie bajdurzycie nadal, ustawę prawo o ruchu drogowym oraz warunki techniczne pojazdów znam biegle bo to moja praca. Co więcej mam homologacje i to kilka na produkcję pojazdów specjalnych :wyszczerzony: i z nieba mi ten dokument nie spadł.
Samochody zarejestrowane poza PL tak samo jak w PL są jako specjalne kempingowe.
Nie ma przepisu i nie ma obostrzenia prędkości dla pojazdów specjalnych kempingowych, ponieważ nie ma osobnej kategorii pojazdów w skład której by wchodziły.
Pojazdy kempingowe wchodzą w kategorięM1 i traktowane są jako M1.
Jest jedynie bzdurna interpretacja powtarzana jak mantra przez właścicieli kampów które 90 na godzinę osiągają z górki i to przy wietrze od tyłu, nic więcej :wyszczerzony:

ps Bronku zapylam non stop specjalnym kempingowym od 7 lat po autostradach, miastach i wioskach, codziennie w naszym kraju tysiące lekkich pomocy drogowych popyla po autostradach miastach i wioskach i nikt mandatu nie dostał i nie dostanie bo komputer nie ma swojego starego kampera :wyszczerzony: i nie czyta wypocin dziennikarskich.
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-10-22, 21:51   

krimar napisał/a:
Bronek napisał/a:
a tak będzie o 60 i prawko pójdzie sobie poleżeć

autostrada musiałaby być w terenie zabudowanym


:mrgreen: Zapedziłem się :mrgreen:

Ale M1 kótrego nie miałem w poprzednim kamperze wpisanego w DR, były kreseczkim, niewiele ma do faktu iż spec. kempingowy jest niewymieniony w pkt 1. Czyli podpada pod ograniczenia

A to ze ktoś mandatu nie dostał to inna sprawa. Mnie kiedys na plazy po 22.00 z Panienką wylegitymowano, bo to strefa nadgraniczna i nie wolno pukac w nocy. ...
To jak ze zbiornikiem LPG przerobionym. I Prawem w ogóle. Many je w :dupa ie, raz działa a raz nie , zalezy od pogody.

tempFileForShare_20191022-214835-768x1186.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 244,64 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2019-10-22, 21:59   

"na autostradzie 130km/h"
naszej czy w SanEscobar? :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-10-22, 22:16   

Akurat tu był byk

TL JEST PODOBNIE JAK Z BADANIAMI NOWYCH KAMPERÓW nie są wymienione i nie co 3, lata a co rok! Nawet urzędnicy tego nie wiedzą i ja miałem za 3 lata., co w razie odszkodowania może być powodem kłopotów

Screenshot_20191022-221110_Chrome.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 358,34 KB

tempFileForShare_20191022-221534-1024x675.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 127,01 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-10-22, 23:27   

Ustawodawca w pojazdach niewymienionych w pkt pierwszym ujął samochody przekraczające 3,5 tony dmc.
Logicznym jest, że skoro w pojazd został zahomologowany jako kategoria M1 to jest samochodem osobowym o dmc poniżej 3,5 i żadnym innym.
Pojazd ten musi spełnić wszystkie wymogi dotyczące norm emisji, skuteczności hamulców, zakłóceń elektromagnetycznych i bezpieczeństwa jazdy przewidziane dla kategorii M1 i nie ma żadnej prawnej przesłanki by pojęcia użyte w klasyfikacji pojazdów do celów rejestracyjnych migrować do zupełnie innego rozdziału PORD - tego związanego z dopuszczalnymi prędkościami.

Ponieważ mnie akurat pasi śmiganie obok żuczkowato jadących po autostradach kamperów to i ......zbawiać świata kamperowców nie będę :wyszczerzony: więc bić piany (przez wrodzoną oszczędność czasu) nie zamierzam.
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-10-23, 00:00   

Cytat:
Ustawodawca w pojazdach niewymienionych w pkt pierwszym ujął samochody przekraczające 3,5 tony
Jest wyraźnie napisane o nieprzekraczającej masie 3,5 T :!:
Nasuwa się pytanie, dlaczego ludzie chcą tego wpisu w przeróbkach? Bo daje inne możliwości.. O czym
:bylo



Jako fest leniwy masz do do tego prawo, by niezagłebiać się w temat . A jadac czymś co kampera nie przypomina, tylko zbieg okoliczności pozwoli na jakieś konsekwencje przekroczenia magicznej osiemdiesiątki.
Czyli spostrzegawczy i kumaty policjant. Co w świetle doniesień, kto kieruje Szkołą w Szczytnie, jest mało prawdopodobne.
M1 nie każdy ma wybite w DR , "specjalny kempingowy" w kamperach chyba każdy, (blaszak samoróbka to inna kwestia).
Kamper ma dwie homologacje, ta ostatnia jest jak gdyby nadrzędna, to homolagacjia firmy od budy. I na jej podstawie rejestruje się kampera. U mnie Panienka szukala dlugo Marki i modelu. Gdyż homologacja jeszcze nie trafila do rejestru. A to przecież na bazie Ducato? Nie wpisano w DR "Ducato" a jest "Rapido" i o Ducato ani słowa . Do tego "specjalny kempingowy" . Nie dostawczak z M1 bo to dodatkowa cecha.
Całą zabawę psuje, ten "specjalny kempingowy".

Ja znam taką intetpretacje czy rozumienie tej Ustawy. I tak mi to wygląda. :? A co gorsza pewnie tak jest.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-10-23, 08:15   

Ja mam DMC 4,5t i M-1 Specjalny kempingowy
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***