Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świnoujscie- parking dla kamperów
Autor Wiadomość
yeti33 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Dukato 2,8 JTD nadb. Axxor
Nazwa załogi: Jacki
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-07-09, 18:42   Świnoujscie- parking dla kamperów

Mam pytanie odnośnie parkingu w Świnoujściu blisko granicy niemieckiej blisko morza.
Czy można tam legalnie zatrzymać się na noc. Coś mi się obiło o uszy, że kiedyś można było a teraz się czepiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr.sto 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2011
Piwa: 5/27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-09, 18:46   

yeti33 napisał/a:
Mam pytanie odnośnie parkingu w Świnoujściu blisko granicy niemieckiej blisko morza.

Jak już znajdziesz to miejsce, to bardzo uważaj - już samo postawienie stopy na ziemi niemieckiej w tamtej okolicy wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty klimatycznej (chyba 2,5 E od osoby). Jeżeli nie masz bileciku z automatu, jest duże prawdopodobieństwo na "miłą" rozmowę z jednym z licznych kontrolerów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
arti33 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Elnagh T-Loft 450 3.0L 180KM Automat
Nazwa załogi: Artuś
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-07-09, 18:50   

Witam

Byłem tam końcem maja.
Parking przy morzu miejscówka nr. 325 blisko granicy jest płatny na godziny i jest informacja "zakaz nocowania".
Znalazłem parking strzeżony troszkę bliżej centrum, blisko morskiej nowej promenady. chyba była to ulica Żeromskiego, cena 30 zł doba.

Pz.Arti
_________________
Caravanig to wolność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2018-07-09, 18:55   

Pod koniec czerwca stałem 3 dni przy porcie jachtowym,ul Jachtowa do końca.Ładny plac z trawką.Było kilka kamperków.
Żadnych opłat ani zakazu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Bezdomni
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-07-09, 21:06   

Co roku poza sezonem jeździmy i nocujemy na tym parkingu przy granicy. Pusty, czasami nocą kwiat młodzieży przyjedzie piwko spije pogada i odjedzie (zawsze towarzyscy plac jak boisko piłkarskie zawsze staną obok ) ale poza tym nikt nigdy nie goni. Generalnie polecam. W sezonie płatny.
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yeti33 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Dukato 2,8 JTD nadb. Axxor
Nazwa załogi: Jacki
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2018-07-10, 10:05   

Dzięki bardzo za wszystkie podpowiedzi. Mam nadzieję że uda nam się gdzieś zaczepić. Ciekawy pomysł z tą ulicą Jachtową. My tam będziemy z środy na czwartek. Ciekawe jak w sezonie będzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Beata i Leszek
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: półintegral
Dołączył: 30 Mar 2015
Piwa: 23/7
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2018-07-11, 12:27   

Witam :) W sezonie raczej nie można stanąć przy plaży brak miejsc parkingowych bezpłatnych :) Z pewnością odpłatnie można stanąć na Polu Campingowym prawie przy samej promenadzie i są też kamperki w Porcie Jachtowym . Przy Porcie Jachtowym bliżej Fortu Anioła jest zrobione miejsce na piknik tam może :) Na końcu Wybrzeże Władysława IV jest duży parking jest daleko do plaży,ale blisko miasta :) Przy kolejce UBB i Restauracji McDonald's jest duży plac gdzie stoją kampery :) Wszystko to zmienia się jak wszędzie, a w szczególności na naszej wyspie, gdyż mamy mało miejsca :) U naszych sąsiadów tak jak już napisane wszyscy muszą płacić opłatę klimatyczną :) Pozdrawiam i zapraszam do naszego cudnego Świnoujścia :)

36513690_2113557545588246_1803944959343067136_o.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 404,7 KB

_________________
Wieczności nie starczy na podróżowanie:)Cyklady2014 http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=21226 Wrzesień Irlandia,pażdziernik Portugalia listopad Hiszpania http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=23189
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***