Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatność kartą za granicą
Autor Wiadomość
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2018-07-10, 10:36   

To oczywiste,że potrzeba mieć konto walutowe i do niego kartę.Chciałbym dodać jak kupuję waluty.Otóż najbardziej sprawdzona forma dla mnie ( kupowałem wcześniej w kantorach walutowych) to zakupy w kantorze walutowym internetowym.Najlepiej jakimś bezpiecznym,powiązanym z bankiem.Bez wychodzenia z domu można bieżąco śledzić kursy i w "dobrych" okresach kupować nie będąc skazanym na kursy jak aktualny.P.S.W tym samym mechanizmie również sprzedaję ale to już inna historia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2018-07-10, 10:49   

Bronek napisał/a:
Debetowa ma ta wade względna , ze jak zwiną kasę , to moją . W kredytowej zas jest to kasa banku , a ja ja im potem ja oddaje . To jest pewna różnica w składaniu i załatwianiu reklamacji .

Można nie spłacać wtedy całej karty w trakcje załatwiania spraw reklamacyjnych . A nasze pieniądze sa nieruszone .

[...]


Pozwolę sobie wtrącić jedną sprawę która może być ważna dla wszystkich Was jako posiadaczy różnych kart - debetowych i kredytowych. W każdym banku który wydaje karty Visa i Mastercard istnieje procedura rozpatrywania reklamacji w trybie Chargeback. Dotyczy to wszystkich rodzajów kart - debetowych i kredytowych a także przedpłaconych. Banki nie chcą o tym mówić, bo ciężar udowodnienia prawidłowości transakcji spada na nie. Przy procedurze chargeback, bank najpierw zwraca kasę osobie która wystąpiła o chargeback, później stara się sprawdzić czy transkacja jest OK czy nie.

Więcej informacji na przykład tutaj:
https://jakoszczedzacpieniadze.pl/chargeback-reklamacja-platnosci-karta

Albo na stronie mBanku:
https://www.mbank.pl/pomo...chargeback.html

Warto o tym pamiętać jeśli na wyciągu zauważyliście transakcję której nie powinno być, opłatę zawyżoną z jakiegoś powodu albo pobranie płatności za usługę która nie została wykonana.

Druga sprawa: Używam zarówno karty Revolut jak i karty rozliczanej w Euro. Do karty w Euro mam taką zasadę że miesiąc w miesiąc coś tam z tych Euro kupuję w kantorze internetowym i przelewam na tą kartę. Dzięki temu na wakacje "zbiera się samo" w ciągu roku i kurs EUR jest uśredniony. Czasem to dobrze, czasem nie. Natomiast jest to faktycznie ominięcie przewalutowania w strefie Euro a dwukrotnego przewalutowania poza tą strefą. Revolut przydaje się mi głównie w krajach poza strefą Euro. Jeszcze niedawno był bardzo korzystny (spready były bardzo niskie), teraz trochę się zmieniło i spready wzrosły. Kiedyś muszą zarobić na ten swój interes :)
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-07-10, 16:05   

zawsze mówię...masz pokrycie - to i frytki pojesz :szeroki_usmiech
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-07-10, 18:13   

Ci co wybieraja sie do Niemiec i beda chcieli zaplacic karta w Aldiku albo Kauflandzie lepiej zeby mieli gotowke przy sobie bo bardzo czesto nie ma mozliwosci platnosci polska karta, chyba ze wzgledu na prowizje. Na stacjach benzynowych raczej nie ma problemu. Na wloskich autostradach visa z pko dała rade, nie było problemow z oplatami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-07-10, 20:36   

Off off.

onionskin napisał/a:
Bronek napisał/a:
........
Wyrobię sobie via Yanosik, ponoć jest za darmo?
......

Na pewno wiesz że za darmo to nic nie dają :-P
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/masz-yanosika-wiesz-ze-jestes-czescia-sieci-sensorow-lokalizatorow-bluetooth/

Czyli za prąd nie płacą :bigok


Wszystko to spisek, Tak to się ma do... jak.. BLUETOOTH :mrgreen: mam popsuty telefon bo mi się nigdy sam nie włączył o ile ustawisz jak trzeba.. itd..


Kurde włączę, bo miło komuś pomóc znaleść klucze lub psa.

Pierniczą, że bez Bluetooth nie da się korzystać z Yanosika.. spisek za spisekiem. Gówniany tekst

Gorsze jest to, że wrazie wypadku, mądry prawnik dotrze do tego kto i ile jechał. Tylko czekać jak sięgną po te dane. A projekt "czarnej skrzynki" już się przewija :bajer
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-07-11, 08:07   

wirefree napisał/a:
Ci co wybieraja sie do Niemiec i beda chcieli zaplacic karta w Aldiku albo Kauflandzie lepiej zeby mieli gotowke przy sobie bo bardzo czesto nie ma mozliwosci platnosci polska karta, chyba ze wzgledu na prowizje. Na stacjach benzynowych raczej nie ma problemu. Na wloskich autostradach visa z pko dała rade, nie było problemow z oplatami.

Trzeba patrzeć przed wejściem do sklepu jakie typy kart akceptują. Kiedyś Visa i Mastercard nie wszędzie były tolerowane. W chwili obecnej w Aldi zapłacisz nawet American Express.
Od kilku lat w sklepach i na stacjach można płacić kartą zbliżeniową.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-07-11, 14:49   

wirefree napisał/a:
nie ma mozliwosci platnosci polska karta

Chyba za granicą nie byłeś. :haha:
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-07-11, 14:56   

Zielona Góra to specyficzne miejsce , niedaleko siało niedawno GSMem z koronowanej głowy ... :mrgreen: Zabójcze promieniowanie generuje strach i mgły . :mrgreen:

Mam kumpli tam , to też dziwni są :aniolek . :mrgreen:

Ale fakt , zdarzyło mi się lecz dosyć dawno w Berlinie ,że oprócz karty z CitiBanku innych polskich bankomaty nie obsłużyły a nawet poblokowały . I RF banku też.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-07-11, 15:15   

Parę lat temu miewałem problemy z polską kartą (ing Bank Śląski) ale to było kiedyś. Najważniejsze mieć środki na koncie :idea
W chwili obecnej można płacić nawet zbliżeniowo, co do niedawna było czarną magią w DE.
Dobrze jest mieć więcej kart. Gdy jedna nie zadziała użyć drugiej.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-07-11, 22:08   

Niemcy mają stary system płatności kartami w niektórych sklepach trzeba podpisywać wydruki
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2018-07-12, 06:18   

koko napisał/a:
Niemcy mają stary system płatności kartami w niektórych sklepach trzeba podpisywać wydruki


Rumunia, Litwa także :idea:
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2018-07-12, 08:32   

Ponad dwa tygodnie włuczęgi po Alzacji a obecnie po Szwarcwaldzie . Wszelkie opłaty ponad 20 € wyłącznie kartą debet w euro. I nic nie podpisywałem , tak było kiedyś.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-03-19, 13:04   

Można powiedzieć ...w tej chwili mamy dobry kurs EUR/PLN co skłania mnie do zakupu jakiegoś wakacyjnego pakietu.
Wszyscy czekają na decyzję FED. Wydaje się, że po wcześniejszych zapowiedziach podniosą stopy - złoty spadnie. Ale może i nie podniosą to pewnie EURo spadnie poniżej 4,26 ?? Fifty - fifty ;)
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-03-19, 16:46   

No... Ponad rok temu, dwa razy trafiłem na Euro po 4,15 i 4,16 by je sprzedać tuż przed zakupem kampera po 4,30.

Gupi ma szczęście. :mrgreen: A dylemat był, bo kamper kupiony w Euro ale forma zapłaty w Złotych i to w chwili odbioru, więc te niby głupie grosze różnicy, przy takiej skali, to trochę kasy i albo zysk albo strata.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2019-03-19, 16:57   

Bronek napisał/a:
No... Ponad rok temu, dwa razy trafiłem na Euro po 4,15 i 4,16 by je sprzedać tuż przed zakupem kampera po 4,30.

Gupi ma szczęście....
.

Dokładnie tak :-P
Przy zakupie euro korzystam zawsze z internetowego kantoru PKO BP . Kurs 4,15 - 4,30 :mrgreen:
Jeśli płacę za granicą firma zwraca mi wg.kursu M-Banku ... czyli 4.40 - 4,45 :mrgreen:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***