Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak nie Bled to co?
Autor Wiadomość
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2018-07-16, 12:18   Jak nie Bled to co?

Witam daliśmy ciała i nie zarezerwowalem miejsca w bledzie. Dzwoniłem w zeszłym tygodniu, dostałem odpowiedź że można przyjechać, ale postanowiliśmy zahaczyć o Klagenfurt. Teraz kisimy we Włoszech koło Bibione, bo w Bledzie full. Bohinj to żadna alternatywa.
Moja żona nie lubi pływać w morzu i nie lubi piasku... Jestem trochę pod ścianą. Czy w okolicy są miejscówki podobne do Bledu? Piękne lazurowe jeziorko, z ciepłą wodą.... Help!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mich007 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ford Transit Challenger Genesis 172
Dołączył: 13 Paź 2016
Piwa: 22/2
Skąd: Łaziska Górne
Wysłany: 2018-07-18, 00:55   

Z ciepła wodą to może być problem ale podjedźcie na Lago di Fusine, na końcu jest parking za free, stoja zawsze kampery
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2018-07-18, 20:40   

Dzięki, te same jeziorka raiła mi siostra i pewnie byśmy tam pojechali - 2 km od jeziorka jest area attrezzata. Ale w międzyczasie zwolnilo się miejsce w Bledzie.
Pozdrawiam
R
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-09-12, 22:16   Re: Jak nie Bled to co?

decumanus napisał/a:
Witam daliśmy ciała i nie zarezerwowalem miejsca w bledzie. Dzwoniłem w zeszłym tygodniu, dostałem odpowiedź że można przyjechać, ale postanowiliśmy zahaczyć o Klagenfurt. Teraz kisimy we Włoszech koło Bibione, bo w Bledzie full. Bohinj to żadna alternatywa.
Moja żona nie lubi pływać w morzu i nie lubi piasku... Jestem trochę pod ścianą. Czy w okolicy są miejscówki podobne do Bledu? Piękne lazurowe jeziorko, z ciepłą wodą.... Help!!!


W sezonie zatłoczenie duże, ja jadę za tydzień na tydzień z ceną fajną + termy/sauny
Tam są dziwne sezony koniec września/październik to jest tylko niski sezon a później znów ceny idą w górę?
To niebieskie jeziorko to pewnie chodziło o camping sobec czy jak mu tam ale on z 5 km od Bledu i tam też  wstąpię, blisko jest kraińska góra itd .itd tam jest tego dużo.

Lub zostawię sobie to na jesień a pojadę na Pag tam nie byłem a pogoda typowo letnia ale bez maks upałów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lechd 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs Trend90 7057 EB
Dołączył: 31 Sty 2016
Piwa: 24/3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-09-16, 07:25   

Co do ciepłego jeziorka w górach to może być różnie. Są za to termy - np Kamnik.
Warto tez przejechać całą dolinę Soczy. Bajkowe obrazy, piękne góry, aż do Boveca.
Wszędzie są kampingi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-09-24, 20:50   

Wróciłem i było super trafiłem na przepiękną letnią pogodę 28-29 stopni w dzień w nocy z 14.
Byłem dwa dni na kempingu "Danica" 6km od jeziora bocheńskiego i 5 dni na kempingu "Sobec" ten z tym niebieskim jeziorkiem.
Przy okazji sprawdziłem inne kempingi i ten w Bled był zatłoczony wjechałem i wyjechałem (ja dla kotów muszę mieć dużą przestrzeń) a tam planowałem bo jeśli się stoi 3 dni to 19Eu + wejście na termy ziva o 50% taniej ale się okazało że tylko na baseny termalne a że pogoda była taka że codziennie jeździłem na jezioro Bled i się kopaliśmy/opalaliśmy więc po co mi baseny termalne? na basenach w sobotę jak się pogoda załamała i padało, basenach tak sobie https://www.google.it/sea...iva&source=lnms widok z basenów na jezioro Bled, sauny zatłoczone i całkiem całkiem.
Szliśmy z z sobec do bled na sauny w deszcz przez lasy, łąki, gospodarstwa rolne wróciliśmy z 3 reklamówkami jabłek/orzechów'gruszek tam rosną wszędzie, nigdzie nie widziałem peta czy papierka tak czysto.

Kamp Danica który tak mi się podobał z zdjęć okazał się mniejszy w rzeczywistości i też trochę zatłoczony w dodatku rano mgły błota i liście, kamp przy samym jeziorze Bocheńskim dziki i mały.
Sobec to klasa sama w sobie pogoda piękna miałem piękne miejsce tak z 7 parceli Z piękną trawą , woda w jeziorku zimna 16,6 stopni ale się jeszcze kąpali i ja też, ten kemping był w połowie zamknięty tam gdzie rzeka mostek, płaciłem z zniżkami z 21 EU za 2os czyli jak za zwyczajne kempingi a to zwyczajny kemping nie jest, jest ogromny i tak perfekcyjnie wykonany że szok ale do Bled 4km rowerem i spore górki.

W Bled jezioro ciepłe z 24stopnie , Boheńskie jezioro przepiękne i z 22 stopnie.

lechd napisał/a:
Co do ciepłego jeziorka w górach to może być różnie. Są za to termy - np Kamnik.
Warto tez przejechać całą dolinę Soczy. Bajkowe obrazy, piękne góry, aż do Boveca.
Wszędzie są kampingi.

Właśnie to mnie interesuje "dolina Soczy" zauważyłem tam duże skupisko kempingów i mam blisko z 50 km.


Edit:
Na Bled w większość to Japończycy chodzili czułem się jak w w kraju azjatyckim a może to Chińczycy byli? a na kempingach same prawie szkopy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***