Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Certyfikat zabudowy
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-07-22, 20:04   

No wiadomo, że teraz nawet w instrukcjach to 70.% to pierdoły, ale jednak. Ładowarka, EB Truma i lodówka, to było przydatne.
Akurat dla mnie ważne, bo miałem różne awarie, zmieniałem przewody, szukałem kabli itd....O kiblu nie wspomnę i lejącej się wodzie..
Każdy element kampera przyczepy z tych istotnych miał swoje papiery. Nie chodzi mi o stos informacji gdzie serwis w Bułgarii, ale o schematy i obsługę.

Ja miałem i przekazałem dalej. :spoko Tak powinno być, ale nie musi. Jako praworęczny, oszczędziły mi to szukania w necie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2018-07-22, 20:16   

Jak są schematy i informacje techniczne (mimo plakietki) to ok, niestety z tym coraz trudniej w nowszych autach zazwyczaj mnóstwo propagandy :(
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-07-22, 21:14   

W poprzednim tabliczka Ducato normalnie pod maską A wycierająca się nalepką zabudowy naklejona obok drzwi wejściowych do kampera. Do tego homologacja i certyfikat po włosku.

Co dziwne to w homologacji możliwość posiadania haka i ciągnięcia przyczepy, a w DR kreseczki :evil:
Jak zwykle niekompetencja urzędnika... :-/

Obecnie u mnie są dwie, nitowane metalowe tabliczki pod maską : Fiat /Rapido.

Ale bałagan jest dalej w prawie lub Fiacie? albo w traktowaniu takich pojazdów jak kamper? Ponieważ nie rozpoczniesz gwarancji, czyli możesz się np za rok obudzić z ręką w nocniku, jak Diler niedopełni uruchomienia gwarancji. Po zeskanowane wydanego DR trzeba wysłać wniosek do Producenta kampera. Tak jest w Fiacie nówce jako wozidle góry styropianu.
Co mi sygnalizować Andrzej73 i potwierdził sprzedawca.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-07-23, 07:53   

Bronek, ty właściwie odebrałeś nowego kampera. Czy nadal dają dwie teczki książek . Ja swojego ostatniego kupiłem od pierwszego właściciela. Dostałem książkę o serwisach auta. I dwie płyty o zabudowie. Zarówno jak z pierwszego jak i z drugiego nic nie wynika. Dane bardzo uniwersalne żadnych szczegółów kodów. A co do tabliczek to też skromnie. W Kutnie mamy serwis mojej marki (kolega) Zapytałem czemu obok tych samochodowych nie ma ,tak jak kiedyś ty z zabudowy. Odparł ,a jak będziesz wymieniał budę. To co . Będziesz naklejki ponownie naklejał. Jak napieralem , to powiedział że nie mają obowiązku.

IMG_20180723_080326.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 410,63 KB

IMG_20180723_080345.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 272,55 KB

IMG_20180723_080334.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 274,29 KB

_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-07-23, 08:12   

Nie nie wiem , bo tak daleko mnie nie dopuszczono do tajemnic Firmy. :mrgreen:
Jedynie tak jak piszesz dwie tabliczki obok siebie pod maską Obie metalowe ..
Ale ja nie widzę u Ciebie zabudowy jak pisałem w MC Louisie była jedna fiatowska normalna pod maska druga MCLOUISa z wagami itp podobna ale naklejka zabudowy. Niemal te same dane plus numer budy . Wagi itd ...


W czepce Hymera też była jedna budy , druga ramy..

Co do instrukcji to tylko pewnie poszczególnych elementów wyposażenia . Nie wiem ??
Mi to niepotrzebne , ale gdyby był to pierwszy kamper i nie był bym tu np zalogowany , to uważam ,że niezbędne . Nawet jak sprzedawca objaśni .
Podobają mi się filmiki jednej czeskiej wypożyczalni ,gdzie gość do znudzenia objaśnia działanie każdego kampera i konsekwencje błędów.
Jak klient czegoś zapomni , to ma wszystko bez zawracania tyłka właścicielowi .

Tu ten filmik , gdyby tak naszym sie chciało !

Warto obejrzeć
https://youtu.be/QnnPGYMTqks?list=PLYxaK8FOz11qiKc4Jcvb52H-bE8QrRoVh
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-07-23, 14:57   

Filmik swietny ale SLOWACKIEJ firmy.Bronku ,te dwa narody sie nie za bardzo trawią :wyszczerzony:


A i fajnie gada o szarej wodzie- radzi zeby miec zawor otwarty ,bomco zamykac a my tu kropelkowanie i inne-a tam jak stoicie nie na asfalcie to zostawcie otworzony to tylkomwoda z prysznica i zlewu :bigok
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-07-23, 16:10   

A mnie :mrgreen: Czechosolowak ... krakowskim targiem . Bez obrazy . Starej daty jestem

Zrozumiałem że skiśnie i samiec i samica :wyszczerzony: a propos wtyczki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***