Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont ,malowanie Adria 360
Autor Wiadomość
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-07-23, 21:20   

pasza napisał/a:
wpisy "kodera"


dzięki tym wpisom znalazłem odpowiedź czy można regulator PWM 10A podłączyć z 150wat 12V panelem i jak widać miałem nosa choć tu i wszędzie trąbią że potrzeba powyżej 120W większy jak 10A kiedy na samej stronie producenta łączą z 160W 12v panelem.

Koder ma 210W 12v panel i kontroler PWM 10A http://www.epsolarpv.com/...d/236/am_id/136 i ten kontroler by był dla mnie idealny bo ma odpowiednie wymiary i jest do zabudowy a nie do piwnicy z kablami i śrubkami z przodu ale to już staroć i nie do dostania.

10A VS1024A chciałem dlatego bo ma idealne rozmiary a 20A by nie wszedł
https://www.youtube.com/watch?v=Z-o_6HM9KJM
http://www.epsolarpv.com/...d/669/am_id/136

wejdzie mi też idealnie 20A LS2024B
http://www.epsolarpv.com/...d/478/am_id/136
https://www.youtube.com/watch?v=FOph9oeUG-I
Ale on ma zero informacji zwrotnej na start, jego wielką zaletą jet to że ma wyjscie info takie jak te drogie mppt można podłączyć panel mt50 czy też moduł wifi a przez niego apka na adroida czy też mały myk i działa program na win-pc.

Ale chyba najrozsądniejszy to staroć EPIPDB-COM na 2 aku co z tego że brzydki można do niego też panel info mt-1 podłączyć ,a przecież sam tylko separator inteligentny cyrix kosztuje więcej jak ten regulator i nie ma żadnych opcji typu 90/10 czy 70/30 inny taki wielokrotnie droższy a w zasadzie pierwowzór z czego skopiowali to http://www.soltec.sklep.p...-20a-p-761.html i nawet nie ma możliwości podpięcia ekranu a z ładnym ekranem tej firmy to z 1300zł !!! czyli kilka zestawów z panelem 150W i regulatorem duo.
https://www.votronic.allc...gital-p-96.html


Pytanie czy taki staroć PWM jest jakiś gorszy wydajnościowo od tych nowszych VS1024A czy na przestrzeni kilku lat zaszły jakieś zmiany w wydajności PWM czy tylko się opakowania zmieniają?

Edit:
oczywiście szukałem też na ali i są naprawdę fajne dobre regulatory za niską cenę przy których Epeveper się chowa ale rozmiar nie pasował.
A jak już rozmiar pasował i wygląd to się okazywało w testach że to szajs niby 30A a przy 5A już się rozłącza bo przeciążony a testów realnych jak na lekarstwo.
https://www.amazon.it/Bou...o/dp/B076DVKD34
Ostatnio zmieniony przez pasza 2018-07-23, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-07-23, 21:49   

pasza napisał/a:

ciekawe bardzo że dopiero teraz o tym piszesz jak już sam do tego doszedłem bo było by to bardzo pomocne zamiast twego bezsensownego ewidentnego trollingu, a teraz mi pokaż te "Tyle razy było wałkowane" ja przeszukiwałem teraz i jedynie co znalazłem to wpisy "kodera" który o tym pisał a

Jak zwykle kręci kłamie i obraża , :zastrzelic jak gówniarz w piaskownicy :wyszczerzony:

To co to jest :?:
https://www.camperteam.pl...ghlight=#722028
amples napisał/a:
Dodam że :
MPPT jest sens stosować przy napięciach z paneli powyżej 20-25v.
Dla napięć z paneli 17-20V wystarczy tani PWM.

Nikt takiemu wmówi że białe jest białe :haha: :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-07-23, 22:12   

Cytat:
To co to jest :?:


Ty amples jesteś pospolitym nędznym trollem mający o sobie wielkie mniemanie , tego wyszukiwarka nawet nie znalazła bo szukałem powszechnym Vmp a na pytanie dlaczego teraz dopiero i o wielokrotnie już odpowiedzieć nie potrafisz tylko głupawo starasz się odwrócić kota ogonem

I jeszcze mnie obrażasz pisząc że to ja obrażam, wcześniej pisałeś jakieś denne docinki o miodzie/brudzie w uszach i tego typu durnoty a ja na te zaczepki nawet nie reagowałem..

To jest chyba ma ostatnia wypowiedz do ciebie nie trawię chamów i trolli.

Edit:
I nie odpisuj mi tylko trollu że ty znalazłeś szybko szukając inaczej bo to już będzie trolling do potęgi.
Ostatnio zmieniony przez pasza 2018-07-23, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-07-23, 22:18   

Cytat:
Tylko na tyle cię stać :?: marne to twoje słownictwo :bajer cienias :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2018-07-23, 22:45   

Zdaje mi się, że nie ma sensu prowadzić dyskusji z autorem wątku. Gdzieś tam w połowie dyskusji już była różnica zdań "pasza - reszta świata". Wychodzi na to, że kolega od czasu do czasu potrzebuje trochę zadymy. :bajer
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-07-23, 22:57   

janusz napisał/a:
od czasu do czasu potrzebuje trochę zadymy

Przydał by mu się krawacik , może by zrozumiał że nie jest świętą krową , :szeroki_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-07-23, 23:28   

amples napisał/a:


pasza napisał/a:
Poczytałem i fakt z tymi miliamperami się pomyliłem ,ciekawe natomiast jest jak bardzo się z tego cieszysz trollu ?

toll-amples napisał/a:

Brawo to świadczy o tobie :!: ,ciężko przyznać się do błędu , gryziesz -kopiesz jak smarkacz na podwórku :diabelski_usmiech

Zastanów się nad logiką tego co piszesz bo to się wzajemnie wyklucza, ale cóż trolle tak mają.

Przepraszam za prawdę ale na me pytania o solary nie dostałem tu żadnej żadnej konkretnej odpowiedzi bo bzdury o 50% wyższej wydajności MMPT pomijam
Idiotyczne zaczepki trolla amplesa to też nic ciekawego + zaczepki jego klakierów,wiec po uj to forum jest ? taki troll amples udowodnił 'że on wiedział nie powiedział" po tym jak ja sam do tego dochodzę ?
jaki to ma sens ? + klakierzy

Sam sobie odpowiadam i dochodzę do wszystkiego sam dzieląc się informacjami dość istotnymi z innymi (... siała baba mak nie wiedziała jak. a un wiedział nie powiedział a to było tak)
Un myśli że jak coś kiedyś przeczytał to jest ważny i wszystko wie to jest żałosne jak i klakierzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-07-23, 23:37   

To dział publiczny i za takie wyrażanie się powinien zostać "nagrodzony" :zastrzelic
Tym bardziej że to nie wyjątek tylko nagminnie powtarza się .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-07-23, 23:49   

janusz napisał/a:
Zdaje mi się, że nie ma sensu prowadzić dyskusji z autorem wątku. Gdzieś tam w połowie dyskusji już była różnica zdań "pasza vs reszta świata". Wychodzi na to, że kolega od czasu do czasu potrzebuje trochę zadymy. :bajer


Co to ma do pytania o panel ?
"pasza vs reszta świata" sam to wydumałeś?

Trolling apleska ci nie przeszkadza ja się tu nie dowiedziałem niczego null ,było trochę zaczepek wyzwisk i nic po za tym, to ci nie przeszkadza ?
(Edit: Zapomniałem że było jeszcze info o uwaga nawet 50% lepszej wydajności mppt przy panelu 12v i co to nikomu nie przeszkadzało nikt tego nie dementował) brawo :bigok

pasza vs reszta swiata łał jak to brzmi !!!!nawet o tym nie wiedziałem żem taki ważny na świecie i z światem walczę, tyle tyko że ten świat się ogranicza do kilku trolli zaledwie + kont wspomagających.

Powinieneś przecież dbać o jakość forum Januszu a tu co? niczego się dowiedzieć nie można sam sobie odpowiadam i od trolli się odganiam i ich zaczepek.
Ostatnio zmieniony przez pasza 2018-07-24, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-07-23, 23:55   

pasza napisał/a:
Sam sobie odpowiadam i dochodzę do wszystkiego sam dzieląc się informacjami dość istotnymi z innymi

I tak będzie , bo na pomoc innych trzeba sobie zasłużyć lub bynajmniej nie fikać :spoko
większość twych tak zwanych informacji to przeczytane i poprzekręcane wypowiedzi innych , :haha:
pasza napisał/a:
dbać o jakość forum Januszu a tu co?
Ciekawe bo wcześniej bylo
pasza napisał/a:
+ zaczepki jego klakierów,

Janusz -klakier :haha: :haha:


Dobra wychodzę z tego szamba bo prześmiardnę jak jego właściciel :bajer
Ps. Nie otwieraj szampana , bo i tak kiedyś wrócę
ciesz się chwilą bo może trwać krótko :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-07-24, 13:29   

silny napisał/a:
Pasza , z całym szacunkiem ale daj namiary na źródło tych danych o wyższości PWM_a , bo mam i nie marudzę ale nie do końca się z tym zgadzam co piszesz , dla MPPT nadmiar volt jest jakoś tam przerabiany na A , czy się mylę :bajer



Nie twierdzę że PWM jest lepszy ale może się tak zdarzyć że będzie lepszy, było o tym w tym linku

http://generatory-wiatrow...ltaicznych-cz1/
" ....W pewnych wypadkach technologia MPPT może być nawet mniej skuteczna niż PWM (MPPT zużywa więcej energii na własne potrzeby/straty energii). Przy optymalnie dobranych parametrach paneli (napięcie ładowania, moc) efektywność PWM będzie taka sama lub nawet wyższa niż MPPT. Tak będzie w przypadku np. paneli z napięciem pracy 30V podłączonych do akumulatora 24V lub z panelami 18V podłączonymi do akumulatora 12V......."


Zauważ ze się już pojawiają panele z napięciem 17,2volta a tu pisane było o tych z 18v

A tu do czego sam doszedłem
pasza napisał/a:

(Vmp): 17.64V
(Imp): 8.51A
moc teotetyczna 17,64x 8,51 = 147,22 -0/+5%

Powiedzmy jest 20 stopni ale panel w słońcu rozgrzał się do 50-60stopni a wraz temperaturą ponad 25stopni spada napięcie Vmp i jest już powiedzmy 16,3v do tego następuje spadek w regulatorze z ~1v i mamy 15,3v
(tego spadku na regulatorze nie jestem peny ile jest)

MPPT da teoretycznie bez strat własnych realne (Vmp) 15,3v razy (Imp): 8.51A czyli 130Wat
PWM da prąd ładowania 14,6v razy (Imp): 8.51A czyli 124W

Taka jest różnica to będzie z 4% procent nawet nie 10% a jak taki panel osiągnie w w słońcu 80stopni a napięcie za PWM


Zauważ ze taki MMPT ma sprawność 91% EPEver TRIRON MPPT https://www.youtube.com/watch?v=fzrmAN9XdPc
I jak widać na filmie tylko przy w miarę stabilnym napięciu ma te 91% a ono cały czas się zmienia i wtedy pływa wydajność czasami nawet nie ma 80%. bo szuka a to się zmienia dalej i tak jest w realu.


PWM to to prostota na maxa tnie napięcie powyżej ładowania i tyle (co ma zaprogramowane)
Zobacz PWM 10A on nawet nie ma radiatora a blaszkę z 100gram a teraz zobacz MMPT 10A on cały jest radiatorem, radiator z 7x większy czyli musi mieć znacznie większe straty energii w sobie i musi ją rozproszyć.
https://www.youtube.com/watch?v=Z-o_6HM9KJM


Hmmm. mamy na panelu 80stopni i powiedzmy już tylko 0,6V powyżej napięcia ładowania po stratach w regulatorze , mam pisać dalej czy już wiesz że wtedy PWM będzie wydajniejszy chyba że wtedy mmpt przestawi się w tryb pwm ?
Ostatnio zmieniony przez pasza 2018-07-24, 14:53, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2018-07-24, 13:39   

... a więc tu się bobrujecie :bigok - a ja już się martwiłem że na forum spokój... powyjeżdżali czy co :haha: :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Suliki 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe Traveller Explorer
Nazwa załogi: Suliktravel
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Lip 2016
Otrzymał 12 piw(a)
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2018-07-24, 13:48   

no to ja się już trochę zgubiłem ale rozumiem, że autor zapytania potwierdził własną tezę, że PWM jest tak dobry ( lepszy ? ) niż MPPT czy aby o to chodziło :) ?

Pozwólcie, że ja pozostaję przy swoim zdaniu, nie zawsze ze względu na aplikację warto inwestować w MPPT ale jak napisał autor przywołanego artykułu: Jeżeli chcesz „wyciągnąć” ostatnie Waty mocy to wybierz MPPT

I am out z tego wątku
_________________
P&E
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-07-24, 13:54   

Bazyli napisał/a:
... a więc tu się bobrujecie :bigok - a ja już się martwiłem że na forum spokój... powyjeżdżali czy co :haha: :spoko

Jeszcze nie wyjechali, najgorsze jest to że dalej nie wiem który PWM jest tani i dobry :gwm
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2018-07-24, 13:56   

mischka napisał/a:
Bazyli napisał/a:
... a więc tu się bobrujecie :bigok - a ja już się martwiłem że na forum spokój... powyjeżdżali czy co :haha: :spoko

Jeszcze nie wyjechali, najgorsze jest to że dalej nie wiem który PWM jest tani i dobry :gwm


Mimo najszczerszych chęci nie pomogę :? W sprawach elektryczno-amperwowo-watowych pokornie słucham mądrzejszych, czytam, pytam i się uczę :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***