Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilne pytanie o ponton w Chorwacji
Autor Wiadomość
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-08-01, 18:18   Pilne pytanie o ponton w Chorwacji

Panowie szybkie pytanko jakbym na szybko wychaczyl pontonik,ten konkretny

https://m.olx.pl/oferta/ponton-wivkey-okazja-320-140-CID767-IDv56DL.html

I zabrał go ze sobą do Cro to czy dokładając do tego silniczek jakiegoś 4km parsuna albo inne słabe coś,to potrzebna jest rejestracja tego innakies winiety?czy przy brzegu se mogę o tak tym plywadelkiem popływać?I pytanie dla pilne bo w sobotę do Chorwacji jadę :mrgreen:
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BAYLA DUCATO 
trochę już popisał

Twój sprzęt: FIAT DUCATO DETHLEFFS
Nazwa załogi: Mariusz Mariola Michal Malwina
Dołączył: 09 Kwi 2012
Piwa: 1/5
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2018-08-01, 19:44   

Rejstrujesz ponton W MARINIE albo na policji dostajesz pozwolenie i naklejkę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-08-01, 19:56   

No ok ale patentu nie mam.zarwjestruje bez tego?i co gorsza jadę 40km od Zadaru w taką ciemna dziurę na kamp Maslina w Drage.a tam do najbliższej cywilizacji 7km i niemcy kupę pontonów na wodzie trzymaja
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2018-08-01, 19:57   

Rejestracje w PZM w Warszawie, trwa UWAGA: miesiąc :D
Podaje się wszytko, port macieżysty, nazwę, wymiary, miejsce cumowania :D, jaki silnik jest przy nim - z numerami. Koszt chyba 60zł? albo 90?

trzeba mieć naklejki na burty allegro 30zł, PZM 60zł :D
Patent sternika motorowodnego

Mając te dwie rzeczy kupuje się winietę w (kapitanacie w porcie )HR do końca roku.

Obowiązkowi winiety podlegają wszystkie jednostki powyżej 3m długości, lub z silnikiem powyżej 5KM - z tego co pamiętam.
przy silnikach powyżej 15KW trzeba wykupić OC.

Płaciłem za ponton 4,2m + 9,9KM silnik ok 120zł za winietę.

Dam Ci wskazówkę: Nie kupuj pontonu bez kila, z płaski dnem.
Musi być kil, czy drewniany czy dmuchany, ponton z kilem ma mniejsze opory.

Bez dowodu rejestracyjnego i patentu nie wykupisz winiety.
W niektórych rejonach sprawdzają, w niektórych nie ma w ogóle policji.
Ale ryzyko zawsze jest :D
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2018-08-01, 20:24   

http://forum-motorowodne....-motorowodnych/
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-08-02, 06:00   

Panowie,wszystko spoko,ale ja jadę za 2 dni,ani rejestracji ani patentu nie wyrobie,zawsze bylem postrzelony,wszystko w życiu robie na hurra,i teraz tez mnie tak napadlo.

Kimtop,za linka dzięki,wynika z niego ze do 3m rejestracji i winiety nie trzeba,ten co linkowalem to na tabliczce ma 280cm,czyli pod jeden przepis sie mieszcze,silniczek wezna jakis 4hp i na tydzien wystarczy

Co do pontonu z twardym kilem ,podloga itp ,bylo by super,ale zobaczcie ile tamten kosztuje - 5 stowek,za nastepne 7 kupie stry silnik i przy brzegu moedzy wysepkami mam zabawe jak tak lala,chodzi mimo to zeby mandatu nie dowalili.a jak sie spodoba to se ponton za ta sama kase co kupilem sprzedam i kupie lepszy :-P

To co podsumowujac jesli toto ma 2.80 i silnik ponizej 5km to moge plywac bez rejestracji i winiety?
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2018-08-02, 06:05   

Ponton na złom ma rozerwaną strukturę poszycia w każdej chwili może się rozerwać , temat nie do naprawy za duże zniszczenie
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2018-08-02, 08:37   

Tym czyś możesz pływać tylko na plaży ( przy tym kempingu Maslina jest duża zatoczka ) :shock: ( a do tego silnik raczej nie potrzebny ) . Ponton musi być bezpieczny :!: . Kup cały- sprawny - a jak nie masz kasy lub czasu na szukanie to weź malutki na raty . Jak tym wypłyniesz między wyspy na odlądanie delfinów - w razie awarii będzie niewesoło.
Przemyśl to .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-08-02, 12:10   

Na dole https://www.google.at/sea...=chrome..69i57&{google:bookmarkBarPinned}sourceid=chrome&{google:omniboxStartMarginParameter}ie=UTF-8
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mazur 
weteran
Robert Mazur


Twój sprzęt: CI Mizar Garage , Ducato 2.8JTD
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Piwa: 84/105
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-02, 12:15   

Tam to chyba w ogóle trzeba mieć patent i z tego co pamiętam z egzaminu nasz jest do 2 mil morskich... w HR do jednej.
W sumie nie ważne ...z silnikiem 4 KM na morze to bym nawet się nie zastanawiał...nie wypłynąłbym. Mój ma 15KM na pontonie 3,9m i wiem jak daje radę przy mocnej fali na mazurach-np. j.Niegocin, a co dopiero na Adriatyku :) Oczywiście, fajna pogoda i zatoka, OK, ale jak się zmieni to na tych 4KM i prawie dziurawym pontonie bez kila, ciężko będzie wrócić. Odradzam.

p.s. metr bieżący normalnego pontonu kosztuje średnio ok. 1000zł, więc cena mówi sama za siebie.
_________________
Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.
'Lao Tzu'
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-08-02, 20:12   

Spoko Panowie,ja nie mam zamiaru tym plywac po Adriatyku,mam zamiar poplywac wlasnie w zatoce.Na morze sie nie wybieram,na raty tez nie potrzebuje bo stac mnie na nowy ale nie bardzo wiem czy chce- nie plywalem to nie wiem,ten jak mnie wkur...wi to wywale na smietnik tam na miejscu i tyle.prosilem o konkretna odpowiedz - czy zgodnie z przepisami moge.wynika wedlug odpowiedzi Kimtopa ze moge,z pozostalych ze nie.

Ale pamietam ze niektorzy mi pisali,ze moj budowany kamper nie pojezdzi a ja w 3 lata 200tysiecy walnalem i wlasnie wrocilem z bieszczad,tydzien wczesniej w gdansku na zatoce gdzie nota bene bardzo mi takiego pontonu brakowalo,a pojutrze do Cro i tak pewnie ten moj zlomek pojezdzi jeszcze kilka lat a inne pieszczone i pucowane beda staly i czekaly na ochy i achy.A ponton juz kupiony,coz kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi jak staropolskie przyslowie mowi :mrgreen:

A i szukam na szybko silnika do 5 koni mech.jak kto ma to pisac a moze kto chetny pozyczyc na tydzien?obiecuje ze nie wywale jak mnie wku..wi :szeroki_usmiech
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-08-02, 21:36   

Tom-cio.
W Chorwacji KAŻDA jednostka pływająca wyposażona w jakikolwiek silnik, podlega opłacie w postaci winiety. Winietę wykupisz okazując Patent, kwit z danymi rejestracyjnymi jednostki i silnika. Numery na burtach muszą być, niekoniecznie naklejone, ja mam tablice rejestracyjne na trytytkach.
Drage to okolice Kornati, oczko w głowie regionu, KAPETANIJA działa tam regularnie, pakujesz się w paszczę lwa. Widziałem to w akcji wisząc w hamaku na malutkiej wyspie w okolicach Biogradu n/moru na którą pływaliśmy 3,8m/6KM.
Oni nie kontrolują rutynowo, dryfują sobie patrolową, oglądają przez lornetkę lub inny sprzęt, gdzie co sobie pływa, wpisują numery z burty do komputera i wiedzą wszystko.
Coś nie halo i dryfujące monstrum o potężnej mocy silników wręcz wyskakuje z wody bezszelestnie i w mig jest przy delikwencie kilometr dalej. I właśnie w tamtych okolicach mają w Zadarze nowiutką ogromną łódź patrolowo pościgową.
Ścigali za prędkość (max 10 węzłów jest tam dozwolone) i uwierz skuter Yamaha nie miałaby szans.
Moja rada dla wariata: Na wariata popływasz tuż za liną kąpielisk raczej bez konsekwencji, na płotki przy brzegu nie patrzą, takie odniosłem wrażenie.
.
Będę sprzedawał 6KM Mercury 2008r, stan techniczny perfekt, wizualny prawie doskonały.[/youtube]

IMG_0062 k.JPG
Tablice rejestracyjne
Plik ściągnięto 18 raz(y) 113,9 KB

Kapetanija.jpg
Poszperaj sobie w necie filmy co ta łajba wyprawia: https://www.youtube.com/watch?v=wxUVLH7vJCg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 52,41 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2018-08-02, 22:01   

Jeżeli ten ponton kupiłeś, zaopatrz się w klej do pcv, plandek i igłę ze strzykawą. Rozwarstwia się dziub, pływanie na takim to ryzyko, tak się dzieje w pontonach z PCV, bo to cerata, która się utlenia.
NA przyszłość kupuj ponton z hypalonu, to są pontony niezniszczalne. Miałem bomabrda z pcv, szmelc, zresztą bombard, zodiak to to samo, na pięć lat. Potem się rozkleja. Odpada podłoga.
Tylko hypalon, mam prawie 40 letniego zefira, i wszytko trzyma....

Takim pontonem nie wypuszczał bym się nie dalej jak 0,5mili od brzegu, w bezwietrzny dzień,
ryzyko rozsadzenia komór z tą usterką którą ma jest wysokie. Do tego silnik 5km to zdecydowanie za mało na wody Chorwackie, na jedną osobę na pontonie wystarczy, ale dwie...słabo to widzę. Miałem ponton 2,8m+4KM mercury, pływaliśmy tylko pomiędzy wyspami w odległości ok 1 mili czyli 2km od brzegu kempingu, przy spokojnej wodzie.
Inaczej patrzę na to, mając pewne doświadczenie, inaczej Ty, ale sam to stwierdzisz.
Dla mnie na Chorwację ponton musi mieć 4m i 20-25KM, są tak silnie prądy, że 10KM nie daje rady.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-08-05, 14:09   

No i tak pewnie bedzie,ze w przyszlosci bedzie cos wiekszego.Ponton kupiony,lezy sobie kolo mnie na kempingu i czeka na wieczor na napompowanie.Sprzedajacy nakleil na przod late i zobaczymy jak to bedzie.A silnik pozyczam od wlasciciela kempu,Dalibor jest fest pomocny gosc,pozatym pracuje jako komendant strazy pozarnej i stwierdzil ze na tym tomosie co mi pozyczy to mozna plywac bez reje.Info z pierwszej chorwackiej reki - jest tak jak pisali w linku od Kimtopa - ponton do 3m i silnik do 4km bez winiety mozna plywac.

Dzieki Chlopaki za rady.ten za 500 zl to wiecej na rakije wydam na miejscu a synus normalnie podskakuje

20180805_141053.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 1,85 MB

_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-08-05, 20:15   

Gdzie siedzisz tom-cio wariacie teraz? Jakies namiary? Koszta itd. Wrzuć coś proszę.
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***