Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kampingi
Autor Wiadomość
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-06-29, 19:40   

DI STEFANO napisał/a:
Coś takiego na dziko stojąc masz dojście do WC toj-toj ( czyste i opróżnane co 2 dni), jakiś punkt małej gastronomii (coś zjeść i wypić).
to wlasnie takie miejsce spotkaliśmy przed Szabla jadąc od Rumuni.Ciekawa jestem czy spełnisz obietnice i podasz w lipcu takie miejsca.Nie zawsze czytam o Bułgarii,nie pamiętam czy podawałeś już jakies miejsca.Wiemy tylko z info Twojego,że masz tam dużo kontaktów :bajer Pozdrawiam barbara
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-06-29, 21:05   

fajny temat, podoba mi się...

DI STEFANO, dzięki za nieupiększone, a bogate informacje :kwiatek
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2018-06-30, 10:33   

Po długich rozmowach w gronie rodzinnym doszliśmy do wniosku że jednak nie Bułgria tylko Albania będzie naszym celem tych wakacji. Byliśmy tam parokrotnie i zawsze było rewelacyjnie bez niespodzianek. Polecam Albanię himarę livadh beach. Nashos camping. 10 euro doba.
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2018-06-30, 11:30   

Ta reklama mówi wszystko o tym miejscu. Bardzo polecam. https://youtu.be/Ht9W6ojQKyQ
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2018-06-30, 12:16   

bodzio71 napisał/a:
Ta reklama mówi wszystko o tym miejscu. Bardzo polecam. https://youtu.be/Ht9W6ojQKyQ

Ale tu mamy temat kempingów w Bułgarii :wyszczerzony:

A swoją drogą byłem na polecanym przez Ciebie kempingu u Nashosa i nie do końca było tam tak słodko jak na tej reklamie :-P
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2018-06-30, 14:50   

Jednemu podoba się mamusia drugiemu córusia. Ja tam bardzo mile wspominam ten campingn i będę go polecał :spoko
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2018-07-01, 13:42   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Ciekawa jestem czy spełnisz obietnice i podasz w lipcu takie miejsca.Nie zawsze czytam o Bułgarii,nie pamiętam czy podawałeś już jakies miejscaPozdrawiam barbara


Barbara
jest to trochę krzywdzące co piszesz, że nie pamiętasz abym podawał.


Ależ jest oczywistą oczywistością, że podawałem i to nie tylko z Bułgarii.

ABY SIĘ PRZEKONAĆ WYSTARCZY PRZECZYTAĆ KILKA WPISÓW WCZEŚNIEJ W TYM TEMACIE :diabelski_usmiech

Opisywałem tam szczegółowo miejsca na prośbę przesympatycznego Konrada Koko zwanym.
Oj nieładnie, nieładnie nie czytając wypisywać nie potwierdzone opinie o mnie. :diabelski_usmiech

Prawdą jest, że mam w tamtych rejonach liczne miłe i przyjacielskie kontakty, gdyż przez wiele lat zajmowałem współpracą turystyczną.


Kiedyś, kiedyś.....
z moich namiarów skorzystał jeden z formułowiczów.
Odpoczywał kilka dni nad morzem, wytargował rabat podając się za mojego młodszego brata. Nie mam młodszego brata.
Odjeżdżając wcześnie rano w miejscu gdzie stał wydalił wielka kupę czyli prostym jego językiem mówiąc "nasrał".

Kilka dni później odwiedziłem ten biwak.
Było mi bardzo wstyd gdy właściciele powiedzieli, że z mojego polecenia przyjechał taki "prostak".
Podczas pobytu ustaliłem, że w tamtym czasie jeden z uropowiczów fotografował stojące kampery.
Wśród nich był busik "brudasa" ............
co było dalej nie napiszę, wystarczy że dodatkowo wrzuciłem go w IGNOROWANY.

Po tym incydencie dobre i sprawdzone miejsca przekazuję znajomym na PW lub w inny nie publiczny sposób.
Wiele osób już z tego skorzystało.
Pozdrawiam cieplutko w tym zimnym dniu. :spoko
Stefan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2018-07-01, 14:26   

Zgodnie z danym słowem wrzucam kilka miejsc w okręgu Warna (na północnym wybrzeżu) z których niedawno korzystałem.
Miejsca dzikie, półdzikie i bezpieczne w większości zaopatrzone w toi-toi orza w pobliżu dostępna woda i podstawowe punkty gastronomiczne, mini sklepy i małe bazary.

Namiary są z moich bieżących notatek.

Za EZEREC ( 3 km na wschód) dojazd dobry nowozrobioną kurzącą drogą
43.596223 28.568759

Biwak na klifie, z małym sosnowym laskiem ze stromymi zejściami lub trochę dalej w prawo z możliwością stania przy plaży na murawie.Toi toi czyste ( co 2 dni czyszczone)
Mały barek, wody prądu nie ma oczywiście nie licząc wody wplywającej do morza z pobliskiego czystego jeziora. Co dwa dni pobierana jest mała opłata miejscowa.

pomiędzy EZEREC KRAPEC
na klifie z zejściem stromym,spokojnie czysto bajkowy widok, kompletna dzicz.
Idealne miejsce dla ludzi opalających całe ciało, i tak jest przez nas wykorzystywane.

43.612765 28.569077


na klifie KAMIENNY BRZEG
super dzicz z dodatkowymi atrakcjami w postaci nocnych małych ogników z powierzchni ziemi
43.45333 28.558807

w pobliży remontowanego molo SZABLA
teren z toi toi bez wody,prądu i dojścia do morza ale piękne widoki z klifu
43.539091 28.606325

kto nie lubi dziczy i luzu
sympatycznie położony cichy chroniony kemping "Święty Jerzy" z czystymi WC małym zejściem do morza, trochę pochyły teren ale można wybrać miejsce proste.
Atrakcją jak na "bułgarski turstyczny klimat" jest ładny i dobrze utrzymany basen.
Dla rowerzystów dodam, że sympatycznie można na skróty dojechać do Bałciku
43.406972 28.253225

Podałem tylko parę wybranych pytanych miejsc w rejonie północnym.
O wiele więcej (bardziej cywilizowanych) znajduje się na południe od Warny, w pobliżu Białej, Burgas i tak do granicy tureckiej.

W B. jest z roku na rok coraz więcej terenów nadbrzeżnych przeznaczanych dla prywatnych inwestorów dlatego coraz trudniej trafić na ciche sympatyczne kamperowe miejsce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-07-01, 18:52   

Przepraszam jeżeli Cie uraziłam, :kawka: ale temat założony dawno , odświeżony teraz,a ja od niedawna zaczęłam jaździc przez Bułgarie.Własnie w rejon Szablii podpowiedziałeś mi rejon EZEREC,oraz cały płw Kaliakra.W innych miejscach próbowaliśmy bez powodzenia.Nie wiem czy w tym roku pojedziemy przez Bułgarie ,chodzi mi po głowie z Macedoni wjazd do Albani bo już 2 lata tam nie byliśmy :oops: Przez 2 lata w Szabli obchodziłam urodziny a teraz :?: :?: Ja polecam miejsce za Obzorem koło apartamentow Yoo Bułgaria w prawo prawie dzika piekna plaża 42.801383 i 27.888761.Wode bierzemy z apartamentowego prysznica,nawet korzystam z ich plazy bo wejście do niej jest lepsze.Moje dzieci siedzą co roku bardziej na prawo.Parking duzy nie za ładny dla nas ok.Wodok na morze rewelka.Piekny piach.Barbara
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-07-01, 19:29   

jeszcze jedno miejsce sprawdzone koordynaty w maps me plaża Zelenka 43.384556 i 28.430594,woda pitna wypływa ze skał,sprawdzona,piekny widok,w dole mały parking ,spacer do staarego portu.Miejse blisko Bałgareva.Wszystko pisałam w relacji z Grecji,nie wiem chyba trzeba pisać o krajach tranzytowych osobne tematy??bo nie każdy patrzy Grecja, a ja chce Bułgarie,a to nasz kraj tranzytowy :!: :!: Barbara jeszcze jedno sprawdziłam
Kamienny Brzeg to co pisze Di Stefano,bylismy minimalne róznice w koordynatach,ale tam nie ma plazy :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-07-21, 19:00   

Di Stefano,
Bardzo dziękuję za polecane miejsca na pn.Bułgarii. Od siebie dodam jeszcze jedno BARDZO ŁADNE miejsce ale z drobnym felerem: plaża i ośrodek turystyczny Rusałka. Między Szablą a płw.Kaliakra. Rusałka to dwie plaże: dzika po lewej od wjazdu i cywilizowana po prawej od wjazdu. A teraz wspomniany feler. To jest miejsce gdzie są bungalowy do wynajęcia więc wstep na teren ośrodka jest płatny 8 lewa od osoby za cały dzień ale nie ma możliwości stania kamperem w nocy na ich parkingu. Pan przy szlabanie wyjazdowym pilnuje. Po zmroku trzeba wyjechać. Parking spory, kamper nawet duży się zmieści. Uważam, że warto tam pobyć z 2-3 dni i zapłacić za wejście bo dodatkowo oprócz ładnej otrzymanej plaży są w cenie WC oraz małe baseny z gorącą siarkową śmierdzacą wodą z bąbelkami i widokiem na morze, całość pod chmurką. Jest też knajpa i restauracja. Brak możliwości wykonania serwisu oraz nalania wody i podłączenia do prądu bo to nie kamping. Warto odwiedzić, polecam. :kwiatki:

Di Stefano, pozwolę sobie napisać do Ciebie na priv z prośbą o namiary na miejscówki na pd. w okolicy Primorska i Careva i jeszcze dalej na pd.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2018-07-22, 14:06   

Milo czytac, ze moge pomoc w realizacji urlopowej wedrowki.
Wlasnie zmierzamy w tamte rewiry, ale wczesniej mile wizyty u Przyjaciol Rumunow na Zelaznej Bramie.
W B. dopiero za ok tydzien.
Moze sie trafimy.
Napisz swoje pragnienia "dzikich plaz" cos znajde w notatkach.
Just married
MalaGoska i Stefan
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2018-08-02, 17:08   

Po wspanialym pobycie w Rumunii i rozrywkach czas na Bulgarie.
Od kilku dni z gronem miedzynarodowym przyjaciol biesiadujemy na dziko w jednym z moich miejsc bezposrednio przy M.Cz.
Kilka uwag dla wybierajacych sie tu podam w nastepnym.
A zmienia sie tu w Bulgarii, oj zmienia.
Na dobre i na zle a przede wszystkim " wrocilo stare i to stare zle"
O tym pozniej gdyz czas na kolacje z drineczkiem towarzycho czeka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-08-03, 21:36   

Bardzo mnie ciekawi co masz na myśli bo Bułgaria mnie ciekawi na dziko. Zatem czekam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2018-08-08, 06:58   

Troche info z granicy rumunsko-bulgarskiej.
- przejezdzalem w Vama Veche, bo lubie i fajna byla tam obsluga.
Na innych troche tloczno gdyz jedzie nasze "pincet+" oraz rumunskie "socjal+".
Na przejscu zaskoczenie, kolejka na 1-2godzin.
Rodakow odroznisz, halasliwie dyskutujacy, troche zagubieni.
Szczegolowa kontrola dokumentow osobistych i pojazdow.
My jestesmy camperem z przyczepa, wiec jej dowod takze.Vineta szczegolowo przeanalizowana.Kontrola wnetrza lacznie z szafami, wc i lodowka.
Tego wczesniej nigdy nam nie robili.
Innych tez przegladali.
Przejazd na Bulgarie.
Tu zaskoczenie, gleboka fosa z metnym srodkiem, musisz jechac innej drogi nie ma.
Czyli wracaja lata 70-80 te.
Za fosa "komitet powitalny" ichni sanepid, celnicy,pogranicznicy,policmajstry.
Kontrola osob,dokumentow( malo szczegolowa)i kontrola przyczepy i campra ale bez wchodzenia.Celnik wcisnal sie do srodka opierajac sie na podlodzei polecal.
Pokaz to,pokaz tamto,co tu masz,a co tam.
Otworz lodowke, pokarz produkty, czy masz wieprzowine, szczegolnie z Polski.
Nie mialem, ale kupilem w Coroninie zapakowana szynke wiec mu pokazalem.
Nie chcial, ale w koncu sal czlonkowi "komitetu".
Przypomnialo mi to stare lata"dozywiajacego rekwirowania salami "w sluzzjie minionych latach.
Oficer policji powiedzial mi, ze w Polsce jest podejrzenie afrykanskiego pomoru swin i oni musza sie przed tym zabezpieczac.
Maja info,ze polski minister (Jurgiel)dogadal sie z zakladami miesnymi ktore tysiace podejrzanych o chorobe swin przerobily na przetwory oraz konserwy.
To mialo jesc wojsko ale rzucono tez na wewnetrzny rynek.
Po ujawnieniu tych spraw minister stracil stolek a mieso rozkupili i przywoza do Bulgarii.
Do B.mozna wwiesc tylko produkty i przetwory z kurakow, Jestesmy tu tydzien i ogolnie mozna prawie wszedzie kupic dobre swieze mieso, dobrze zapakowane za rozsadna nizsza niz u nas cene.
No coz, znajac nasze realia pozostalo mi przyznac mu racje.Bulgarskie sluzby dbaja o swych obywateli
Za zarekwirowana rumunska szynke otrzymalem stosowny plik urzedowej dokumentacji.
Po godzinie moglismy jechac dalej.
O turystycznej stronie kamperowania w B. jutro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***