Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klima do starego Fiata Ducato
Autor Wiadomość
M@rio
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 16:06   

Cena wysoka, ale klimatyzacja nowa, dedykowana do modelu i dwa lata gwarancji.
 
 
M@rio
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 16:14   

JaroW napisał/a:
Turok napisał/a:
M@rio napisał/a:
W czerwcu zamontowali mi klimatyzację w firmie Auto Klimat we Wrocławiu, pacjent Fiat Ducato 2.5 TDi Cat z 1998r. Klimatyzacja działa bardzo dobrze. Cena 9800 zł


Cena zabija :zastrzelic :) Miałem jakieś przebłyski, żeby kiedyś zamontować, ale chyba właśnie mi przeszło :stop: :mrgreen:



Witam
chyba kogoś bardzo porąbało
ja zapłaciłem za to samo 3600zł
POLECAM KLIMABORKI ALE ROBILI DO DUCATO 2


Ale czy na pewno to samo?
 
 
M@rio
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 16:44   

MILUŚ napisał/a:
M@rio napisał/a:
W czerwcu zamontowali mi klimatyzację w firmie Auto Klimat we Wrocławiu, pacjent Fiat Ducato 2.5 TDi Cat z 1998r. Klimatyzacja działa bardzo dobrze. Cena 9800 zł


Twój pacjent to Ducato II a pytanie było o DI ...........czytaj ze zrozumieniem :-P


Jak byś czytał ze zrozumieniem to zauważył byś, że chodziło mi o to, żeby wskazać koledze firmę która może zamontować taką klimatyzację. :spoko
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-08-08, 16:54   

Bajaga napisał/a:
Flag napisał/a:

Toskaner własnie to teraz przygotowuje dla siebie tylko w wiekszej wersji bo na afryke :)


Czyli te gupki z Dometica czy Trumy nie chcą na nas zarobić? Echhh szkoda :( Bo chętnie bym kupił taką klimę postojową w zestawie z solarem która w takiej Grecji czy Maroku na plaży robi mi dobrze ze słońca.


polecam zacząć od zainwestowania w naukę czytania :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaroW 
stary wyga
JaroW


Twój sprzęt: FIAT Ducato CI Riviera 500
Nazwa załogi: JaroW+BaWa
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sie 2008
Piwa: 22/17
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2018-08-08, 17:03   

M@rio napisał/a:
JaroW napisał/a:
Turok napisał/a:
M@rio napisał/a:
W czerwcu zamontowali mi klimatyzację w firmie Auto Klimat we Wrocławiu, pacjent Fiat Ducato 2.5 TDi Cat z 1998r. Klimatyzacja działa bardzo dobrze. Cena 9800 zł


Cena zabija :zastrzelic :) Miałem jakieś przebłyski, żeby kiedyś zamontować, ale chyba właśnie mi przeszło :stop: :mrgreen:



Witam
chyba kogoś bardzo porąbało
ja zapłaciłem za to samo 3600zł
POLECAM KLIMABORKI ALE ROBILI DO DUCATO 2


Ale czy na pewno to samo?


Witam
zrozumiałem że dałeś zamontować do starego jak świat DUCATO 2 klimę
oczywiście nową .. za prawie 10tyś złotych
odpowiadam że mam zamontowaną klimę za 3600zł silnikową też do DUCATO 2
więc po co przepłacać jak zostaje w kieszeni kasa na wakacje a nawet na zamontowanie klimy dachowej..
Klimatyzacje montowałem w firmie co polecał TOSIEK
_________________
Nowy CamperoManiak -> to ja.

Nie piszę poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
M@rio
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 17:18   

JaroW napisał/a:
M@rio napisał/a:
JaroW napisał/a:
Turok napisał/a:
M@rio napisał/a:
W czerwcu zamontowali mi klimatyzację w firmie Auto Klimat we Wrocławiu, pacjent Fiat Ducato 2.5 TDi Cat z 1998r. Klimatyzacja działa bardzo dobrze. Cena 9800 zł


Cena zabija :zastrzelic :) Miałem jakieś przebłyski, żeby kiedyś zamontować, ale chyba właśnie mi przeszło :stop: :mrgreen:



Witam
chyba kogoś bardzo porąbało
ja zapłaciłem za to samo 3600zł
POLECAM KLIMABORKI ALE ROBILI DO DUCATO 2


Ale czy na pewno to samo?


Witam
zrozumiałem że dałeś zamontować do starego jak świat DUCATO 2 klimę
oczywiście nową .. za prawie 10tyś złotych
odpowiadam że mam zamontowaną klimę za 3600zł silnikową też do DUCATO 2
więc po co przepłacać jak zostaje w kieszeni kasa na wakacje a nawet na zamontowanie klimy dachowej..
Klimatyzacje montowałem w firmie co polecał TOSIEK


Masz rację, wybrałem najdroższą opcję. Mam jednak nedzieję, że bedzie dobrze i długo działać. Co do Twojego wyboru to jak najbardziej słuszny. Pozdrawiam
M@rio
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-08-08, 18:26   

Flag napisał/a:
Bajaga napisał/a:
Flag napisał/a:

Toskaner własnie to teraz przygotowuje dla siebie tylko w wiekszej wersji bo na afryke :)

Czyli te gupki z Dometica czy Trumy nie chcą na nas zarobić? Echhh szkoda :( Bo chętnie bym kupił taką klimę postojową w zestawie z solarem która w takiej Grecji czy Maroku na plaży robi mi dobrze ze słońca.


polecam zacząć od zainwestowania w naukę czytania :)

No tak właśnie nie wiem co źle wyczytałem. Z tego co wiem wielu tutaj chciałoby mieć solara napędzającego stacjonarną klimę w jakimś milym gorącym miejscu. I z tego co wiem nie ma takiej opcji jak na razie. Ale może się mylę to uprzejmie przepraszam i proszę o pokazanie ofert.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-08-08, 19:14   

Czy kombinował ktoś z ograniczeniem objętości do schłodzenia wewnątrz kampera przez zastosowanie jakichś np kotar itp.
Klima silnikowa nie schłodzi całości zabudowy ale ja w sumie potrzebuję schłodzić tylko przestrzeń pasażerską koło stolika. Macie jakieś sprawdzone patenty?

Ps
Sorki za wtrącenie do tematu ale po założeniu klimy silnikowej Autor wątku pewnie będzie miał ten sam problem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-08-08, 19:17   

Nie czytają Koledzy, oj nie czytają.
Ja chcę się pobawić w eksperymentowanie na stole :idea a nie montaż w D1 komukolwiek.
Ja już mam zimno wszędzie, nie potrzebuję więcej. Pobawić się tylko chcę a w co i jak to zapraszam na poprzednie strony.
.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Hort 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Lip 2018
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wyspa Uznmam
Wysłany: 2018-08-08, 22:38   

Ale ja tylko pytałem czy da rady zamontowac w Ducato I no i ew. kogo polecacie . No nie ma co się kłócić . Czy coś jest drogie czy nie to całkiem inny temat .
ja mam takie priorytety
1 zamontować
2 zrobić to w warsztacie dającym gwarancję jakości
3 Cena
jak nie będzie spełniony 1 warunek to pozostałe nie mają znaczenia
jak nie będzie spełniony 1 i 2 warunek to 3 nie ma znaczenia
a o 3 to będę myślał jak zostaną spełnione pierwsze dwa.
tak więc jak twierdzicie że 1 warunek jest do spełnienienia to teraz trzeba zbadać warunek nr 2

dzięki za porady
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-08-08, 23:12   

Hort napisał/a:
...
1 zamontować
2 zrobić to w warsztacie dającym gwarancję jakości
3 Cena
...

1. Tu może być kłopot z odbiorem napędu dla sprężarki gdyż w D1 po lewej stronie miałem rozrząd i żadnego napędu, natomiast po prawej stronie silnika był napęd alternatora i vacuum pompy i może coś jeszcze. Raczej trudno będzie a tylko w tym problem jest.
2,5 turbo miał ciaśniej za chłodnicą
Dlatego naszła mnie myśl czy da się napędzać sprężarkę silnikiem elektrycznym 12V, umiejscowionym pod maską w dogodnym miejscu bo miejsca jest - ja tą przestrzeń wykorzystałem na inne pierdoły:
https://www.camperteam.pl...p=438136#438136

Aaaa i mówimy o silniku D1/J5/C25
A tutaj ten silnik od śrubki do odpalenia. https://www.camperteam.pl...p=404582#404582
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gregorio 
zaawansowany
Don Gregorio


Twój sprzęt: na jakiś czas bezdomny :(
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Maj 2011
Piwa: 14/9
Skąd: EPI
Wysłany: 2018-08-09, 07:43   

Socale napisał/a:
Hort napisał/a:
...
1 zamontować
2 zrobić to w warsztacie dającym gwarancję jakości
3 Cena
...

1. Tu może być kłopot z odbiorem napędu dla sprężarki gdyż w D1 po lewej stronie miałem rozrząd i żadnego napędu, natomiast po prawej stronie silnika był napęd alternatora i vacuum pompy i może coś jeszcze. Raczej trudno będzie a tylko w tym problem jest.
2,5 turbo miał ciaśniej za chłodnicą
Dlatego naszła mnie myśl czy da się napędzać sprężarkę silnikiem elektrycznym 12V, umiejscowionym pod maską w dogodnym miejscu bo miejsca jest - ja tą przestrzeń wykorzystałem na inne pierdoły:
https://www.camperteam.pl...p=438136#438136

Aaaa i mówimy o silniku D1/J5/C25
A tutaj ten silnik od śrubki do odpalenia. https://www.camperteam.pl...p=404582#404582


Wojtuś, chyba późna pora daje Ci się we znaki ;)
w tym wątku mówimy o silniku DI natomiast Ty miałeś Peugota J5 a to dwie różne konstrukcje. W DI dla przykładu altka masz po lewej stronie a nie po prawej jak w J5/C25
_________________
Pozdrawiamy
Ewa i Grzesiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-08-09, 19:43   

Oj, nie pora a temperaturka :)
Ale łeb przegrzany dam se odciąć, że w D1 oprócz autonomicznych, były również te silniki o których wspominam.
Chyba że wówczas też byłem przegrzany :roll:
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-08-09, 21:35   

Bajaga napisał/a:
Flag napisał/a:
Bajaga napisał/a:
Flag napisał/a:

Toskaner własnie to teraz przygotowuje dla siebie tylko w wiekszej wersji bo na afryke :)

Czyli te gupki z Dometica czy Trumy nie chcą na nas zarobić? Echhh szkoda :( Bo chętnie bym kupił taką klimę postojową w zestawie z solarem która w takiej Grecji czy Maroku na plaży robi mi dobrze ze słońca.


polecam zacząć od zainwestowania w naukę czytania :)

No tak właśnie nie wiem co źle wyczytałem. Z tego co wiem wielu tutaj chciałoby mieć solara napędzającego stacjonarną klimę w jakimś milym gorącym miejscu. I z tego co wiem nie ma takiej opcji jak na razie. Ale może się mylę to uprzejmie przepraszam i proszę o pokazanie ofert.


Ofert czego? każda klima może byc zasilana z solara. No chyba ze taka na diesla :) to juz nie bedzie dzialac z solara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-08-09, 21:54   

Zle liczycie.i Wojtek nie odpalaj na malym silniczku.Niech Koder policzy,ale klima samochodowa ze sprezarki ma 5000W.Wiem co mowie,przeszedlem droge odpalania sprezarki na silniku elektrycznym,kumpel ma szrot ,moglem se eksperymentowac do woli,i o ile bez gazu problemu nie ma ,to z gazem nabitym zatrzymywalo silnik od pralki frani,zatrzymywalo wiertarki 1200w,sprzeglo odsrodkowe w boschach strzelalo po zapieciu 12v.
U mnie skonczylo sie monoblokiem na platformie i agregatem obok.Ale szczerze na czas jazdy to dupa blada.moj pingwin ma 9000btu,pobiera 990w w pracy ciaglej.A szyby mojego Ducaciaka przednia i boczne maja okolo 3m2,czyli dzialaja jak 3kw farelka,bo jak to mi kiedys Koder liczyl,1m2 szyby to okolo 1000w.
Na postoju,jak szyby zakryte matami przeciwslonecznymi,to spoko na zewnatrz 30 w srodku 20
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***