Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukuje elektryka znajacego sie na kamperach (Warszawa)
Autor Wiadomość
piobar 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Był ADRIA CORAL 630 .. teraz szukam nowego.
Dołączył: 23 Cze 2010
Piwa: 1/1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-30, 00:47   Poszukuje elektryka znajacego sie na kamperach (Warszawa)

Witam

Jak w temacie, poszukuje kogos kto zna sie na elektryce w kamperach, FACHOWCA, z Warszawy lub okolic. Zwykli elektrycy jak do tej pory wymiekaja jak widza te elektryczne ustrojstwa w zabudowie. Mam Adrie 2.8jtd z 2005r, 85tys przebiegu z elektroblokiem SCHAUDT EBL 208s. Odkad pamietam nie mam ladowania akumulatorow zabudowy w czasie jazdy (zima mi to przeszkadza), a na postoju pod 230V ladowania rozruchowego chyba wystepuje, ale na poziomie jakby podtrzymujacym, bo rozladowanego aku nie podladuje nawet, jedynie naladowany jest podtrzymywany. Nie wiem czy tak ma byc czy nie i chcialbym aby ktos ostatecznie i kompetentnie rozwial moje watpliwosci, a najlepiej to naprawil. Akumulatory mam 3 i wszystkie swieze, mam tez solar ktory laduje chyba wylacznie zabudowe. Alternator (sprawny sie wydaje) 90A albo nawet 110A, juz nie pamietam, ale najwiekszy fabryczny jaki wystepuje w tym modelu.
Pozatym przestal mi sie automatycznie chowac stopien jak zapalam samochod i jest to zawsze skorelowane z brakiem wyswietlania stanu akumulatora silnikowego na panelu (aku zabudowy pokazuje). Ten problem wystepuje przejsciowo, tzn. pojawia sie i znika i bylem z tym juz u zwyklego elektryka i nie znalazl przeczyny bo podczas gmerania sie akurat naprawilo. On uznal ze to naprawil, jednak po wyjezdzie z warsztatu szybko okazalo sie ze nie mial racji :( . Sadze ze gdzies jest naderwane polaczenie tylko trzeba sie naszukac. Koncze juz swoj elaborat, przepraszam za przynudzanie, musialem sie wyzalic ;)
Pozdrawiam.

PS. Dodam jeszcze ze problemy "schodkowe" zaczely sie jak pewien zdolny pan wspolpracujacy ze znanym marketem elektronicznym zalozyl mi nowy alarm, kamere cofania, centralne zamki, nowe radio i glosniki i cos tam jeszcze. Uw pan bardzo chetnie to montowal w slusznym oczekiwaniu na sowity zarobek. Doczekal sie, niestety po zainkasowaniu nie przejawia juz ochoty na zadne gwarancyjne naprawy ani serwisowanie tego co zalozyl chociaz czesc z tego co zamontowal wziela sie i popsula niebawem. Uzeram sie z nim do dzis, przestrzegam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janwil 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,2D/350 Rimor 2007r.
Nazwa załogi: JANWIL
Dołączył: 13 Lut 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-27, 21:47   

7 lat i nikt nikogo nie polecił?
Brak w Warszawie i okolicach fachowców od kampera. A może ukrywają się lub potrzebują reklamy?
coś tu ruszyło!
Ostatnio zmieniony przez Janwil 2018-01-29, 09:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2018-01-27, 21:52   

kol. piobar już nie jest zainteresowany... :-P stracił serce do Camperteamu w 2016 r. :szeroki_usmiech
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janwil 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,2D/350 Rimor 2007r.
Nazwa załogi: JANWIL
Dołączył: 13 Lut 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-28, 20:33   

ZEUS napisał/a:
kol. piobar już nie jest zainteresowany... :-P stracił serce do Camperteamu w 2016 r. :szeroki_usmiech


...i tylko on miał i ma tego typu problemy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2018-01-28, 21:29   

jak ktoś ma to niech pyta... czyżbyś miał takie problemy?
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janwil 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,2D/350 Rimor 2007r.
Nazwa załogi: JANWIL
Dołączył: 13 Lut 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-28, 21:45   

ZEUS napisał/a:
jak ktoś ma to niech pyta... czyżbyś miał takie problemy?


...z prądem jest OK, ale pozostałe prace związane z doposażeniem kampera bardzo proszę o podpowiedzi kto może zrobić dla warszawiak?
Szczególnie jak wies,z interesuje mnie kto mógłby zaoferować mi obrotnicę fotela pasażera /najlepiej używaną/ i zamontować ją w moim Transicie Mk^ po 2006 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2018-01-29, 00:10   

:szeroki_usmiech ten temat dotyczy elektryki... o poszukiwaniu obrotnicy założyłeś dosyć dawno oddzielny temat :szeroki_usmiech nawet porzuciłem Ci namiary na obrotnice (niestety na nowe i w rynkowych cenach :( )... chyba konieczny będzie kompromis czyli zwiększenie budżetu na zakup albo trwanie w oczekiwaniu (nadzieji) na znalezienie "okazji" :spoko
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janwil 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,2D/350 Rimor 2007r.
Nazwa załogi: JANWIL
Dołączył: 13 Lut 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-29, 00:12   

ZEUS napisał/a:
:szeroki_usmiech ten temat dotyczy elektryki... o poszukiwaniu obrotnicy założyłeś dosyć dawno oddzielny temat :szeroki_usmiech nawet porzuciłem Ci namiary na obrotnice (niestety na nowe i w rynkowych cenach :( )... chyba konieczny będzie kompromis czyli zwiększenie budżetu na zakup albo trwanie w oczekiwaniu (nadzieji) na znalezienie "okazji" :spoko


...niestety to prawda co piszesz!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arnold1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.3
Dołączył: 14 Sty 2018
Piwa: 18/26
Skąd: Polska/Europa
Wysłany: 2018-01-29, 00:47   

Wracam do elektrycznego wątku. Chyba mam podobny problem. Dwukrotnie zaskoczony zostałem rozładowaniem akumulatora rozruchowego, spadek napiecia poniżej 7V! (nowy, z 11.2017, 105Ah). Po kilku dniach stania w garażu, bez zasilania z 230V. Zwykle stał pod prądem 230V, i było wszystko OK. Ale teraz jak widzę NIE. Rzeczywiście stopień wcześniej przy odpalanej stacyjce też się chował, a teraz nie, trzeba go chować ręcznie z pod klawisza! Jak więc widzę prąd gdzieś chyba tutaj, przy stopniu ucieka... :szeroki_usmiech
Po 5.2 jestem umówiony u Wadowskich w Jankach, na przegląd. Mam nadzieję że tamtejszy elektryk temat rozwiąże :ok .
:spoko
_________________
Pozdrowienia
Arnold
-------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janwil 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,2D/350 Rimor 2007r.
Nazwa załogi: JANWIL
Dołączył: 13 Lut 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-29, 09:19   

ZEUS napisał/a:
kol. piobar już nie jest zainteresowany... :-P stracił serce do Camperteamu w 2016 r. :szeroki_usmiech


ooo coś się ruszyło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janwil 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Transit 2,2D/350 Rimor 2007r.
Nazwa załogi: JANWIL
Dołączył: 13 Lut 2015
Piwa: 2/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-29, 09:20   

Arnold1 napisał/a:
Wracam do elektrycznego wątku. Chyba mam podobny problem. Dwukrotnie zaskoczony zostałem rozładowaniem akumulatora rozruchowego, spadek napiecia poniżej 7V! (nowy, z 11.2017, 105Ah). Po kilku dniach stania w garażu, bez zasilania z 230V. Zwykle stał pod prądem 230V, i było wszystko OK. Ale teraz jak widzę NIE. Rzeczywiście stopień wcześniej przy odpalanej stacyjce też się chował, a teraz nie, trzeba go chować ręcznie z pod klawisza! Jak więc widzę prąd gdzieś chyba tutaj, przy stopniu ucieka... :szeroki_usmiech
Po 5.2 jestem umówiony u Wadowskich w Jankach, na przegląd. Mam nadzieję że tamtejszy elektryk temat rozwiąże :ok .
:spoko


ciekawe jak wygląda przegląd kampera, bo jak samochodu to wiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arnold1 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.3
Dołączył: 14 Sty 2018
Piwa: 18/26
Skąd: Polska/Europa
Wysłany: 2018-01-29, 10:45   

Janwil napisał/a:

ciekawe jak wygląda przegląd kampera, bo jak samochodu to wiem

Przegląd dotyczy kamperowej części, zwlaszcza instalacji elektryczno-gazowej w camperze, za ok. 360 PLN.
_________________
Pozdrowienia
Arnold
-------
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ryszard.S 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Hymer
Dołączył: 11 Lut 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-19, 20:21   

Ja też bym chętnie poznał elektryka do zabudowy w okolicach Warszawy.
Czy zna ktoś kogoś?
Przeglądając urządzenia elektryczne zbudowy trafiłem na błędnie podpięcia kabli do separatora i nie wiem czy właściwe ich podłączenie nie spowoduje jakichś komplikacji w reszcie połączeń.
A idąc tym tropem co do sposobu podłączenia hebla też mam wątpliwości.
Czy może w Warce będzie elektryk ?
Pomóżcie.
_________________
Bez przyjaciół życie byłoby smutne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ryszard.S 
zaawansowany


Twój sprzęt: Citroen Hymer
Dołączył: 11 Lut 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-19, 20:56   

Zielonym zaznaczyłem jak teraz jest podłączone

Separator.png
Plik ściągnięto 45 raz(y) 171,12 KB

_________________
Bez przyjaciół życie byłoby smutne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rafal199331 
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Mar 2015
Wysłany: 2018-08-12, 00:29   

Witam
Jestem z Okolic Warszawy , zajmuje sie głównie elektryką jak i również doposażaniem Kamperów i przyczep.
Zapraszam do kontaktu przez facebooka https://www.facebook.com/...100025908971549
lub w wiadomości prywatnej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***