Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: gino
2013-02-12, 18:52
Ubezpieczenie kampera
Autor Wiadomość
andrzej34sto 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.5TD zabudowa Fendt
Dołączył: 13 Sie 2011
Postawił 3 piw(a)
Skąd: DST
Wysłany: 2018-06-24, 12:31   OC

Witam,składka za OC w tym roku w Allianz 557zł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-06-24, 21:39   Re: OC

andrzej34sto napisał/a:
Witam,składka za OC w tym roku w Allianz 557zł


Ja zapłaciłem w Włoszech trochę więcej z 180Eu ale wiem że są takie za 150Eu i będę szukał.
Kamper to powinna być jakaś oszczędność w końcu ma swój kibel jest gdzie ugotować/przespać itd. a ja jako początkujący kamperowicz takich oszczędności nie widzę. (widzę za to na forum wpisy czy w kiblu na kampingu był papier choć wiadomo że te z 2* nie muszą go zapewniać)

Bo jeśli kamper w miarę świeży ma ubezpieczenie ac od spalenia itd. + raty za niego ITD. to cały sens posiadania kampera odpada całkowicie, za samo miesięczne jego ubezpieczenie raty mam z 2 tyg w dobrym hotelu z saunami ,basenami itd.
Dodatkowo trzeba go gdzieś trzymać najtaniej 3Eu dziennie ale pod chmurką ,pod wiatą będzie drożej.
Po co takiemu kamperowi kuchnia i klop? jeśli jego koszt utrzymania jest wyższy jak mieszkania w hotelu?

Byle kemping najtaniej w sezonie 20E dziennie dziennie , standard w sezonie 35-45EU za tylko 2 osoby.
Doliczmy do tego ubezpieczenie + paliwo + i to się rozmija z wszystkim bo to nie ma najmniejszego sensu, tu można za tę kwotę latać samolotami gdzie się chce do hoteli.

Sens ma tylko tani sprawny kaper z niskim ubezpieczeniem (BEZ RAT za niego ) na darmowych/tanich miejscach lub poza sezonem , teraz już wiem że to właśnie dlatego w nie widziałem żadnych Włochów na kempingu w Włoszech a widziałem ich gdzie indziej za cenę 10x niższą, a przypominam  że w Włoszech kamperów są miliony.

Zwiedzam kampingi jak i darmowe kamperstop ,powoli mi się to wszystko krystalizuje choć w zasadzie ja to zawsze wiedziałem więc raczej się w tym upewniam.

Są obok siebie dwa kamerstop jeden kosztuje 16Eu drugi 4eu (ta sama ochrona ten sam właściciel ten za 4Eu ciekawszy ma cień ) to pokazuje skalę durnoty ludzi w drogich kamerach, ja ich obserwowałam oni nie liczą pieniędzy gdyby kosztował 200Eu to i tak by zapłacili uny nie posiadają raczej mózgów a pieniądze mają bo odziedziczyli po złodziejach lub sami są w układzie i dalej społeczeństwo okradają BA proponują wolny rynek i konkurencję a sami w nim by dnia nawet nie przeżyli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ludzik
trochę już popisał

Dołączył: 11 Lut 2016
Wysłany: 2018-07-24, 06:28   

Tak się składa, że Włochy to jeden z droższych krajów w Europie jeżeli chodzi o zwiedzanie. Tam są miejsca, gdzie za filiżankę kawy trzeba zapłacić 30-50 euro.
Są dużo tańsze kierunki, ale nie chcę w to wnikać, bo nie o tym jest w tym wątku.
Ubezpieczenie kampera - są różne formy i na różne kwoty można to zrobić.
O ile OC działa w całej Europie - trzeba tylko zadzwonić i upewnić sie do ubezpieczyciela, to wydaje mi się, że jakaś forma assistance, przy tych dalszych wyjazdach to absolutna konieczność.
Ostatnio zmieniony przez Pawcio 2018-10-20, 07:34, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-07-24, 17:38   

pasza napisał/a:
to pokazuje skalę durnoty ludzi w drogich kamerach, ja ich obserwowałam oni nie liczą pieniędzy gdyby kosztował 200Eu to i tak by zapłacili uny nie posiadają raczej mózgów a pieniądze mają bo odziedziczyli po złodziejach lub sami są w układzie i dalej społeczeństwo okradają BA proponują wolny rynek i konkurencję a sami w nim by dnia nawet nie przeżyli.

Chłopie błądzisz...
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-07-24, 18:15   

:mrgreen: Jak to mówią :"coś w życiu poszło nie tak", a winii inni. :mrgreen:

Mnie na przykład wkur.... wia, to jak gość żre kawior.. Jakby skubany nie mógł zjeść kaszanki :evil:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-07-25, 07:46   

Cytat:
Mnie na przykład wkur.... wia, to jak gość żre kawior.. Jakby skubany nie mógł zjeść kaszanki
_________________


A mnie na forumie powiedzieli "po co jeżdzisz za granicę jak Polska taka piękna". :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bazyli 
Kombatant
+125 punktów do życia po odpaleniu kampera


Twój sprzęt: T.E.C. Rotec 680G automat 196 KM
Nazwa załogi: Bartek/Magda/Kasia/Filip
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Piwa: 195/183
Skąd: Lublin->BOTANIK
Wysłany: 2018-07-25, 07:49   

Bronek napisał/a:
:mrgreen: Jak to mówią :"coś w życiu poszło nie tak", a winii inni. :mrgreen:

:ok :bigok :bigok bardzo trafnie ujęty problem.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
casper
trochę już popisał

Dołączył: 20 Paź 2015
Wysłany: 2018-08-16, 10:18   

Z ubezpieczeniem OC jest tak, że w zasadzie jego parametry, jakość obsługi, czy szybkość wypłaty odszkodowania uzależnione są od zapisów ustawy, która reguluje kwestie OC. Można więc bez skrupułów szukać najtańszych rynkowych ofert. To zupełnie inaczej niż w przypadku ubezpieczenia AC, które lepiej wybrać w taki sposób, z takimi parametrami, abyśmy to my byli najbardziej usatysfakcjonowani, przy ewentualnym usuwaniu szkody. Są różne porównywarki cenowe, które znacznie ułatwiają proces dokonania wyboru jak np Superpolisa.pl
Ostatnio zmieniony przez casper 2018-08-28, 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SZMUN 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L3H3 offroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2018
Piwa: 1/7
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2018-08-16, 18:21   

Można nawet użyć stwierdzenia że OC nie jest dla nas a dla poszkodowanego.
Ja nie zdążyłem załapać się na ADAC zatem wybrałem wg mnie najlepszą ofertę dla mnie PZM :-)
_________________
VanLife - forma życia z wyboru
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
McGali 
stary wyga


Twój sprzęt: Burstner A550 C25 2.0E LPG
Nazwa załogi: GaliTeam
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Piwa: 17/9
Skąd: EZG
Wysłany: 2018-12-18, 16:53   

ZMIANA ZASAD UDZIELANEJ PRZEZ PZU ZNIŻKI DLA SAMOCHODÓW STARSZYCH NIŻ 25 LAT

Szanowni Państwo

Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r., ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.

Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1, jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”

W celu uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o kontakt z Waszym agentem PZU.
Mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nie posiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.


Klub SOS PZMOT
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
leszek1234 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1991r. 2.5TD
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 2/24
Skąd: k/Rybnika
Wysłany: 2018-12-18, 18:20   

A można mieć żółte tablice rejestracyjne i nie spełniać warunku nr 1 ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2018-12-19, 08:44   

Szkoda, że tak się stało. Dziwne, trzeba mieć żółte tablice i jeszcze jakieś dziwne warunki.
Tydzień temu ubezpieczyłem jeszcze na starych zasadach za 258zł. Pierwszy raz bo auto właśnie skończyło 25lat ale jak się okazuje i ostatni. :?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-12-19, 09:02   Re: OC

pasza napisał/a:
...a pieniądze mają bo odziedziczyli po złodziejach lub sami są w układzie i dalej społeczeństwo okradają BA proponują wolny rynek i konkurencję a sami w nim by dnia nawet nie przeżyli.


pomijając cześć o konkurencji, ostatnio taką treść słyszałem w przemówieniach Władysława Gomółki.

natomiast co do ubezpieczenia:
płacę w PZU 256zł za pojazd ponad 25 lat, ale warunkiem jest członkostwo w PZMot 85zł rocznie. w sumie 341zł rocznie. jak na razie.
żółte tablice nie są wymagane.
również nie było żadnej ekspertyzy rzeczoznawcy.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2018-12-19, 10:27   Re: OC

Cyryl napisał/a:

płacę w PZU 256zł za pojazd ponad 25 lat, ale warunkiem jest członkostwo w PZMot 85zł rocznie. w sumie 341zł rocznie. jak na razie.
żółte tablice nie są wymagane.
również nie było żadnej ekspertyzy rzeczoznawcy.


ale to się właśnie zmieniło
:spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
McGali 
stary wyga


Twój sprzęt: Burstner A550 C25 2.0E LPG
Nazwa załogi: GaliTeam
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Piwa: 17/9
Skąd: EZG
Wysłany: 2018-12-19, 11:26   Re: OC

Skwarek napisał/a:
Cyryl napisał/a:

płacę w PZU 256zł za pojazd ponad 25 lat, ale warunkiem jest członkostwo w PZMot 85zł rocznie. w sumie 341zł rocznie. jak na razie.
żółte tablice nie są wymagane.
również nie było żadnej ekspertyzy rzeczoznawcy.


ale to się właśnie zmieniło
:spoko


Musimy się jeszcze powstrzymać z ubolewaniem co do zmiany od 19.12.2018 gdyż może się okazać, że dotyczy to nowych dwudziestopięcioletnich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***