Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiedeń
Autor Wiadomość
Wopoz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Talento Detlhleffs był jest Ducato SEA
Dołączył: 12 Cze 2018
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-19, 23:04   Wiedeń

Wjechałem pod Operę starym dislem. Zaparkowałem. Policja mnie nie ruszyła. Fachowcy, jak to jest z tym Eko? Bo o parkowaniu wiele mówicie, a o wjeździe do centrum miasta nic. Oni maja ograniczenie z wjazdem do centrum powiązane z emisja spalin. Chyba miałem więcej szczęścia jak rozumu :stop:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
interwoj 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T4
Dołączył: 21 Mar 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Folwarki k.Radomska
Wysłany: 2018-08-20, 09:01   

Jezeli Twoj kamper jest zarejestrowany jako osobowy czyli PKW to wjazd do Wiednia jest calkiem legalny, natomiast jezeli masz w papierach LKW czyli ciezarowy (nawet jesli nie przekracza 3,5T - Furgonetka (N1)), to juz nie.
https://www.wien.gv.at/um...fahrverbot.html
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-08-20, 10:47   

Nie zagłębiałem się w temat ale to dotyczy samochody dostawcze do 3,5 t i powyżej 3,5 t tak zwane cezarowe . Nie mylić pojęć bus .Bus u nas to dostawczak , a w Austrii to autobus . Ja mam kampera z 2009 i nic nie mam (naklejka ) a dostawcze muszą mięć :spoko

Naklejki Niemieckie nie są honorowane w Austrii .Troche inne wymagania i dupa
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wopoz 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Talento Detlhleffs był jest Ducato SEA
Dołączył: 12 Cze 2018
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-20, 13:41   

Dzięki. Czyli niepotrzebnie się stresowałem. Byłem w sobotę i stanąłem w jakiejś bocznej uliczce blisko Opery i się zestresowałem bo wracając wyprzedziłem białą czapkę skanującą jakieś naklejki na szybach parkujących aut. Stałem na ulicy, pewnie w strefie dla mieszkańców. Uliczka Johannesgase
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
interwoj 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T4
Dołączył: 21 Mar 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Folwarki k.Radomska
Wysłany: 2018-08-20, 14:39   

Johannesgasse jest w pierwszej dzielnicy (1BZ) i tam obowiazuje strefa parkowania (rownez dla mieszkancow) - niebieska linia na asfaldzie przy wjezdzie do tej dzielnicy, ale od piatku od 22 do poniedzialku do 9tej rano jest zwolniona od oplat za parkowanie.


Natomiast zakazy parkowania ( w postaci znakow) sa nadal aktualne,
https://www.wien.gv.at/ve...n/bezirk01.html
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez interwoj 2019-11-25, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-11-25, 17:43   

Pytanie do praktyków
Czy sprinter 906 z 2008 r(euro5)ciężarowy
z plakietką ekologiczną austrii, może spokojnie zawitać do Wiednia??
poz
Tolo
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
interwoj 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T4
Dołączył: 21 Mar 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Folwarki k.Radomska
Wysłany: 2019-11-25, 18:21   

Wyglada na to ze mozesz wjechac do Wiednia, ale wczesniej bedziesz musial przejachac przez Austrie Dolna.

"Wien
Entsprechend dem IG-L-Maßnahmenkatalog 2005, zuletzt geändert durch LGBl. Nr. 52/2013
Folgende Fahrzeuge sind vom Fahrverbot betroffen:
Alle Lkw, unabhängig vom Fahrzeuggewicht - auch Kleintransporter, Geländewagen, Fiskal-Lkw etc. wenn sie als Lkw ( N1, N2 und N3) zugelassen sind. Abgasklasse EURO 2 und schlechter: seit 01.01.2016"

AUSTRIA DOLNA
" Niederösterreich
Entsprechend dem LGBl. 8103/1-0, zuletzt geändert durch LGBl. Nr. 31/2015
Folgende Fahrzeuge sind vom Fahrverbot betroffen:
Alle Fahrzeuge der Klasse N, unabhängig vom Fahrzeuggewicht - auch Kleintransporter, Geländewagen, Fiskal-Lkw... wenn sie als Lkw (N1, N2 oder N3) zugelassen sind.

Abgasklasse EURO 2 und schlechter: seit 01.01.2016"


strona austryjackiego klubu ( cos jak PZM w Polsce):

https://www.oeamtc.at/the...er-lkw-16179408

jeszcze sprawdze w innych zrodlach bo wrazie wpadki kara jest dosc slona.
pozdrawiam
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-11-25, 19:58   

Dzięki za informacja, rozumie że wjazd przez dolną austrię ma na celu zdobycie-naklejenie naklejki
A jak do tego się ma ta oferta z linku;
https://www.nalepkaekolog...ASABEgJNA_D_BwE


poz
Tolo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
interwoj 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T4
Dołączył: 21 Mar 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Folwarki k.Radomska
Wysłany: 2019-11-25, 20:16   

w niektorch krajach zwiazkowych np Tyrol obawiazuje juz: Abgasklasse EURO 5.
natomiast Austria Dolna i Wieden ma jescze Abgasklasse EURO 2, wiec mozna smialo jechac.
Nie ma czegos jak osobne nalepki na poszczegolne "Bundesland"y, ale jak masz 5tke to mozesz nawet jechac do Tyrolu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-11-25, 20:39   

Dzięki

poz
Tolo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-11-26, 10:24   

Jak to jest z parkowaniem i opłatami za parkowanie w Wiedniu .Prawie cały Wiedeń to płatny parking . Jak rozpoznać w której dzielnicy Wiednia jesteśmy .Na tablicy z nazwa ulicy mamy podane pod którą dzielnice dana ulica podchodzi od 1 do 23 .Bo tyle jest dzielnic .Pozostały tylko obrzeza i większość 21 i 22 dzielnicy do parkowania za darmochę .Obecnie 1 godz. parkowania kosztuje 2,20 e Np. w 2 dzielnicy od 9 do 22 godz. jest płatne .Nie wszystkie dzielnice mają od 9 - 22 .Jak masz auto zarejestrowane w Wiedniu to możesz sie ubiegać w magistracie o kartę parkingową na 1 rok albo max 2 lata .Wolno ci parkować tylko w tej dzielnicy co mieszkasz i nie na głównych ulicach i odnogach od nich .Tam tez muszę wykupić extra parking w mojej dzielnicy. Pozostałe dzielnice Tak jak wszyscy płace za parkowanie .Skreślamy maksymalnie na 2 godz. parkowania . Taki jest maksymalny czas parkowania w jednym miejscu .Sobota - niedziela i święta wolne od opłat .Obecnie robione są parkingi na obrzeżach przy metrze np. za 4 e doba .
15 minut jest wolne od opłat ale musimy wypełnić kartę parkingową .Wpisujemy dokładny czas np 13 godz. i 43 minuta i od tego czasu liczy sie 15 min. Wszystkie karty dostaniemy tylko w Tabaku .(papierosy i gazety ) Po zamknięciu Tabaku to kaplica i pozostaje tylko inny kierowca .Motory i skutery parkują na całym Wiedniu za darmochę .
Jeszcze co z mandatem .Płacimy i po zapłaceniu możemy robić odwołanie .Nie zapłacony mandat rośnie lawinowo co ustawowy czas .Coś około 2 tyg.mamy czasu na zapłatę .Np. z 30 e szybko możne urosnąć do 3000 tys. jak będziemy się ociągać z płaceniem .
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/118
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2019-11-26, 11:46   

W przyszły weekend (6-8.11.2019) chciałbym odwiedzić Wiedeń, jeszcze nigdy nie byłem a bardzo lubimy jarmarki bożonarodzeniowe. Podobno wiedeński Weihnachtsmarkt jest grzechu warty. Może ktoś był i chce podzielić się wiedzą na ten temat?
Prawdopodobnie zatrzymam się na http://www.reisemobilstellplatz-wien.at/ cena wydaje mi się na tyle niska że nie warto kombinować, no i nie potrzeba żadnej ekologicznej plakietki żeby do nich dojechać :wyszczerzony:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/118
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2019-12-09, 15:02   

OK byłem, polecam. Stellplatz ma wszystko co mieć powinien. Do stacji metra kilka minut na piechotkę. Cena 22€ z prądem, bez prądu 20€. Łatwy dojazd z autostrady.
Sam Wiedeń odwiedzimy jeszcze raz, weekend to stanowczo za mało :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wodek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 29 Sty 2021
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-01-29, 11:31   

yy aż tak to nie ma, trzeba dobrze sprawdzić jaki są przepisy i tyle
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-01-29, 17:14   

wodek, pisz treściwiej - piszesz zdawkowe posty i nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi i do czego się odnosisz.
Polecam też odwiedzić Powitalnię i skrobnąć 2 słowa o sobie.
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***