Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Silnik 2,5 D w kamperze 3100 KG da radę pod górkę ?
Autor Wiadomość
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-08-25, 14:56   

amples napisał/a:
Reasumując ,
Kamper z 2.5D lub mniejszym ( bez turbo) ,
osiągi na drodze podobne do Malucha (126p) :diabelski_usmiech
co nie znaczy,że się jeździć nie da 8-)


Reasumując 2:
Jak ktoś ma 2.5D, jest zadowolony z auta, układu, stanu technicznego itp to sobie ładnie jeździ. Ale jak ktoś jest na etapie zakupu to po co się męczyć potem? Zawsze mocniejszy jest lepszy, bezpieczniejszy i przyjemniejszy (a wakacje to przyjemność.).
Jeździłem kiedyś 126p, dało się ale uważam ten pojazd za kupę nieszczęścia, z przewagą kupy :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-08-25, 16:47   Re: Czy Silnik 2,5 D w kamperze 3100 KG da radę pod górkę ?

Hort napisał/a:
Pytanie jak w temacie . Czy Silnik 2,5 D 75 KM w kamperze 3100 KG da radę pod górkę ?
mam wątpliwości czy podjadę spokojnie pod typowe podjazdy . Nie mówię o jakiś ekstremalnych podjazdach . Interesowały by mnie opinie użytkowników kamperów o takiej masie z tym silnikiem Dajcie jakieś opisy jak to naprawdę wygląda . Na co trzeba się przygotować . Na tempo 40 czy spokojnie podjadę w tempie 70 - 80 ?


Spokojnie to podjeżdżasz, mając mocny silnik turbodoładowany. Spokojnie, w sensie nie przygotowujesz się do podjazdu. Jedziesz, widzisz górę, dodajesz gazu, ewentualnie redukujesz z 5 na 4 bieg i jedziesz 70, 80, 90 km/h.
Wolnossące 2,5D pozwoli Ci dojechać na koniec świata, ruszy pod górę lepiej, niż 1,9D, czy 1,9 TD, ale nie zapewni Ci komfortowej jazdy - ani w kwestii łatwości pokonywania wzniesień, ani akustyki.
Podjazdy bywają różne - jeżeli masz krótki, stromy podjazd, dasz na gaz do dechy przed podjazdem, to wturlasz się bez problemu 70-80 km/h. Jeżeli masz długi, wielokilometrowy podjazd, wieje wiatr czołowy - będziesz walczył o utrzymanie 50-60 km/h.

Jak już wyżej napisano - nie masz budżetu na inne auto - ciesz się takim. Masz możliwość kupić mocniejsze - nie zastanawiaj się.

Poprzednie wakacje zaliczyłem z alkową z fiatowskim 1.9 TD pod maską. W tym roku to samo auto, ale 2.8 JTD z mocnym programem. Brak mi słów, żeby opisać różnicę. Jedno nie zmieniło się - wakacje były tak samo udane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Hort 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Lip 2018
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wyspa Uznmam
Wysłany: 2018-08-26, 15:34   

Bim napisał/a:
Hort napisał/a:
Nie będę ukrywał że bardzo podoba mi się wizja 30 letniego oldtimera poddanego kompletnej renowacji i remontowi podwozia. Może nawet z nowym lakierem . Jeszcze muszę sprawdzić w firmach czy rzeczywiście dorobią mi klimę silnikową i w jakiej cenie Jeszcze raz dzięki za odpowiedź..


Marzyciel co kampera nie widział i chce ze starego zrobić nowego :haha: :haha:

Powodzenia w wydawaniu piniędzy :bajer

Właśnie takie osobniki i tego typu wypowiedzi na forach powodują że rzadko z nich korzystam . Niestety zawsze trafią się takie przypadki jak ty które z braku kultury kpią z wszystkich . Kiedyś ktoś powiedział że lepiej milczeć i uchodzić za idiotę niż się odezwać i to potwierdzić . Skoro już się odezwałeś to sobie sam wystawiłeś opinię . Zasadniczo nie lubię reagować na takie wpisy jak twój ale ktoś ci powinien zwrócić uwagę że każdy ze swoją forsą może zrobić co chce , każdy może marzyć a tobie nic do tego .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Hort 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Lip 2018
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Wyspa Uznmam
Wysłany: 2018-08-26, 15:39   

Dziękuję za wyczerpujące info . Postawiłem ci Piwo i dałem punkta . Pozdrawiam .Myślę że temat można zamknąć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2018-08-26, 20:48   

Hort, nie denerwuj się. Może Bim nie wyłożył tego nazbyt dyplomatycznie, ale konkluzja jest następująca:
Kup coś, w co będziesz w stanie wsiadać z uśmiechem na twarzy, a jazda będzie Ci sprawiała przyjemność. Taki stan zapewni Ci silnikowo także 2.5D o ile nie masz nadmiernych oczekiwań. Nie ładuj się jednak w auto, w które z automatu zakładasz konieczność inwestowania w odtworzenia, remonty, modernizacje. Szybko utopisz równowartość pojazdu i dojdziesz do wniosku, że za tę samą kwotę mogłeś od razu kupić coś z wyższej półki. Szukaj czegoś bardziej docelowego, czegoś co da Ci satysfakcję przez min. kilka lat, abyś mógł pojazd po tym czasie sprzedać z poczuciem, że jednak na coś się przydał.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-08-26, 21:43   

Hort napisał/a:
Myślę że temat można zamknąć.


Też tak myślę

Kamperowanie przed Tobą .

Jesteś parę dni na forum poczytaj trochę jak wyglądają kampery do remontu i jak już zakupisz to się pochwal i oby na marzeniach się nie skończyło

Twój post mnie nie obraził do zobaczenia na trasie :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***