Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaz usypiający
Autor Wiadomość
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-09-01, 15:56   

Cytat:
Więc apeluję do Was, nie stawajcie na nocleg wśród tirów i innych spędów pojazdów w szczególności na zachodzie i południu Europy. Głównie dotyczy to Włoch , Francji i Hiszpanii.

...nie dam się zastraszyć po moim starzu kamperowania, ale ostroźna będę,,,w razie czego mam psa i ...odwagę ;)
obiecuję będę was Live informować- jak chcecie naturalnie ,,,,chcecie?
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-09-01, 16:46   

izola napisał/a:
,,,,chcecie?


Nie :szeroki_usmiech

Żartuje Izola, pisz pisz .... Ty odważna Kobitka jesteś , to się może coś te miętkie chopy coś nauczą od Ciebie :spoko

Ja to odwrotnie jak wszyscy, zamiast przed gazem się bronić , gazu do obrony używam przeciwko intruzom ..... ale gaz ich nie usypia, tylko wywołuje u nich tak silny ból głowy, że nie da się myśleć, a co dopiero kraść. Jest na to antidotum, które w 30 sekund załatwia temat, ale trzeba wiedzieć i mieć. Bez antidotum potrafi trzy dni trzymać . Jak ktoś miał ostrą migrenę, to niech sobie to pomnoży przez trzy i pomyśli , że dwa,trzy dni nie odpuści ........ lepsze jak kuracja odwykowa :diabelski_usmiech
Zdrowiu nie szkodzi bo na naturalnych składnikach, a poza tym nie ma opcji udowodnić związku przyczynowo-skutkowego. Sam złodziejaszek nie będzie nawet wiedział co go trafiło.

Czujnik gazu mam, ale zamontowany bardziej na potrzeby wykrywania nieszczelności instalacji gazowej i obecności tlenku węgla .... usypiający ma w standardzie, ale nie miałem okazji sprawdzić czy na to działa.
Działa natomiast na wszystko inne, tak jak napisał Bronek wszelkie dezodoranty, perfumy, itp..... nawet jak ogrzewanie włączę to potrafi się wzbudzić (jest zamontowany blisko wylotu ogrzewania). Załączam go jak stoję na dziko i nie używam ogrzewania ...... w pozostałych przypadkach nie pośpisz :szeroki_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-09-01, 18:12   

Tyle szlaków moje stopy przeszły,,,sama szłam po górach i po lasasch,,,,kurde to i spać mogę w aucie sama z psem
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-09-01, 19:02   

izola napisał/a:
Tyle szlaków moje stopy przeszły,,,sama szłam po górach i po lasasch,,,,kurde to i spać mogę w aucie sama z psem


Smutne :kwiatki:

Ot takie starchy, przecież nie mam TIRa. : https://trans.info/pl/gaz-usypiajacy-sposobem-kradzieze-ladunkow-wyspach-86584

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-09-02, 07:05   

:kawka: nie był o dziś gazownika :wyszczerzony:
Jadę rowerkiem ,troszkę się polansować po stolicy Mazur :diabelski_usmiech
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2018-09-02, 07:43   

Trzy lata temu,jadąc do Chorwacji,stanęliśmy na parkingu na autostradzie tuż przed Gratzem.
Po ok.pół godzinie podjechały dwa nieoznakowane samochody policyjne.Młody policjant spytał czy u nas wszystko o.k. i czy będziemy tutaj spali.Jeśli tak,to żeby być ostrożnym, bo na tym parkingu już dwa razy uśpiono kamperowiczów.
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Piwa: 90/172
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2018-09-02, 07:47   

pozostaje spać w masce PGaz....,
albo przynajmniej dyżury, kto dziś śpi w masce. :)

Na moje, skoro daję się już zwariować to
musiałoby być alternatywne przewietrzanie,
jak na głównym wykrywa gaz to od razu
wyłącza wentylatory i z innego miejsca intensywnie przewietrza
oczywiście wyjąc
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-09-02, 10:32   

A my wracając z wyprawy po przekroczeniu granicy Słowenia Austria a przed Grazem mieliśmy przygodę .Nie wiem co ale po przebudzeniu stwierdziliśmy ze nas obrobiono tylko z pieniędzy .
Po tym zdarzeniu zakładam pas na drzwi szoferki (kolor jakiś pomarańcz )a zabudowę motam gumą .Spało się fajnie bo byłem zmęczony i nic nie słyszeliśmy ,głowa nie bolała ,Zosia mówiła ze nie była ruszana itd :haha: Policji nie zgłaszaliśmy bo dokumenty były .Spacerował jakiś brudas ale czy to on :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
J.Leboski 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Piwa: 32/27
Skąd: Drome
Wysłany: 2018-09-02, 12:25   

Bronek napisał/a:
Ot takie starchy, przecież nie mam TIRa


Pan TIR-owiec taki przekonywujący :roll: ...on go bukłaczkiem, a on wilcze doły :roll: ...i znikł po sekundzie :roll: ...strzał zapewne dwu-pięciokilowa butlą :shock: napięcie rośnie jak u Hitchcocka ...panowie TIR-wcy sami często się zagazowują, wszystko sie miesza, życie pozagrobowe z doczesnym :mrgreen: ...póki co pozostanę przy opinii policjanta-kamperowca...ale czujność czekisty pozostaje... :lol:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-09-02, 14:20   

Muszę mieć czujniki, latarkę miotającą kule.. psa mam głuchego jak pień, drugi z cukrzycą to wicepierdoła...
W drzwiach kierowcy mam klucz do kół z przedłużeniem teleskopiwym . Niepozorny, acz zabójczy, nie mogę doczakać się by to sprawdzić.
Latarkę sprawdziłem, skóra prawie pęka przy gumowej kuli. Z gazem nie miałem sumienia... klata piekła gnojka (złodziej).

Zdrowy rozsądek i szczęście a będziecie bezpieczni.

A jeśli chodzi o gaz, to sceptykom przypominam, że bakterii i wirusów długo ludzie nie widzieli. A trypra i syfa leczyli zawiązując jajka drutem by choroba się nie przeniosła i kołtuna nie obcinali.
Woda Lourdes zaś leczy wszystko.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
J.Leboski 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Piwa: 32/27
Skąd: Drome
Wysłany: 2018-09-02, 15:34   

Bronek napisał/a:


Zdrowy rozsądek i szczęście a będziecie bezpieczni.
.


O! to, to, to...

Bronek napisał/a:


A jeśli chodzi o gaz, to sceptykom przypominam, że bakterii i wirusów długo ludzie nie widzieli. A trypra i syfa leczyli zawiązując jajka drutem by choroba się nie przeniosła i kołtuna nie obcinali.
Woda Lourdes zaś leczy wszystko.


Być może i nas jakiś gazownik oświeci, wyrwie z oków ciemności i zabobonu i wprowadzi w arkana nowoczesnej przestępczości, ale póki co, to to wydaje sie urban legend, nikt poważny się nie zgłasza z uszczerbkiem na zdrowiu, ktoś gdzieś słyszał ryk muezina, ale nie wie z którego minaretu...ale przezorności, jak już pisałem, nigdy nie za wiele... podobno tu i tam gwałcą... ja tam nie wiem, w pasie cnoty chodzić nie będę, a to i owo też pod ręką zawsze jest.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2018-09-02, 15:53   

J.Leboski napisał/a:
Być może i nas jakiś gazownik oświeci, wyrwie z oków ciemności i zabobonu i wprowadzi w arkana nowoczesnej przestępczości


No nie wiem czy użycie gazu usypiającego to taka nowoczesna przestępczość.
Moich znajomych uśpiono 25 lat temu w bardzo dużym piętrowym domu(to a propos ilości gazu).Cztery dorosłe osoby plus dwoje dzieci i pies obudziły się po południu.Dom oczywiście splądrowany
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-09-02, 16:11   

:bigok Leboski zaśnie obudzi się, będzie w ciąży a i tak nie uwierzy. Taka rasa.

Czyli w niepokalane wierzy, a co zreinkarnacją? :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
J.Leboski 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Piwa: 32/27
Skąd: Drome
Wysłany: 2018-09-02, 16:17   

hmm...czyli taka "urban legend"...co do "nowoczesności" to wielu było wcześniej, chociażby Niemcy, ci to mieli rozmach...ale przeciez nie o to tu chodziło...

Tu Richard Hammond zagazowano...ale prawdopodobnie...człowiek w masce gazowej powinien iść spać.

http://cartests.net/2018/...cji-we-francji/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Piwa: 90/172
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2018-09-02, 16:30   

J.Leboski napisał/a:
....
Tu Richard Hammond zagazowano...ale prawdopodobnie...człowiek w masce gazowej powinien iść spać....

Leboski, nie wiem co jarasz, ale wypuść to powietrze, bo zdania coraz trudniejsze składasz... ;)

czyli z artykułu wynika że tylko kamery, a rejestrator się musi w sejfie zmieścić... :)
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***