Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turoka kapitalny remont kuchni i pewnie nie tylko:)
Autor Wiadomość
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-09, 12:53   

Socale napisał/a:
Nowy blat nie jest aż tak przesadnie ciężki, wycinane dziury znacznie go wagowo pomniejszają.
Zerknij na moje 2 kuchnie, może znajdziesz coś dla siebie:
1 https://www.camperteam.pl...pic.php?t=21179
2 https://www.camperteam.pl...pic.php?t=24058


Piękna robota:) Piwko leci:) Chyba mam na oku dokładnie ten sam zlew i płytę gazową, o wyboru dużego nie ma w tych wymiarach:) Też wywalam stare sprzęty, bo ich kolor mi się nie podoba, zresztą stary zlew już koroduje:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmbu 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Transit Riviera120 '93
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2018-09-09, 15:26   

Jeżeli Chodzi o blat , to polecam swoją osobę. Blaty z corianu wytrzymają wszystkie warunki atmosferyczne, a z produkcji kuchennych zostaje mi dużo odpadów. W camperach blaty , to zazwyczaj ramki dookoła sprzętów i za grosze mogę je zrobić z tych odpadów. Kwestia podjechania i wybrania sobie koloru. Jedno ważne jak ma być tanio, to że blat ma 12mm grubości.

Dla bardziej upartych brodzik też mogę zrobić, ale tu już będzie drożej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-09, 16:03   

mmbu napisał/a:
Jeżeli Chodzi o blat , to polecam swoją osobę. Blaty z corianu wytrzymają wszystkie warunki atmosferyczne, a z produkcji kuchennych zostaje mi dużo odpadów. W camperach blaty , to zazwyczaj ramki dookoła sprzętów i za grosze mogę je zrobić z tych odpadów. Kwestia podjechania i wybrania sobie koloru. Jedno ważne jak ma być tanio, to że blat ma 12mm grubości.

Dla bardziej upartych brodzik też mogę zrobić, ale tu już będzie drożej


Serdeczne dzięki za propozycję, co prawda myślałem o naturalnym drewnie, ale rozeznam się z tematyce corianu, bo mówiąc szczerze pierwszy raz słyszę o takim materiale:)

A jak wygląda kwestia wagi? Czy taki fabryczny stelaż pod ten stary blat wytrzyma?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmbu 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Transit Riviera120 '93
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2018-09-09, 16:12   

Płyta 3,6 x 0.76 12mm wazy 60kg wiec sporo, ale policz ile blatu dookoła sprzętów zostanie. Blat pewnie wyjdzie okolo 5kg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmbu 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Transit Riviera120 '93
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2018-09-09, 16:20   

Zdjęcie podczas prac

WP_001220.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 1,14 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmbu 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Transit Riviera120 '93
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2018-09-09, 16:22   

Nastepne

WP_001213.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 1,17 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmbu 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Transit Riviera120 '93
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2018-09-09, 16:28   

Po wywaleniu tych bezużytecznych klap i zamontowaniu blatu kamper odmłodził się o 10 lat
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmbu 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Transit Riviera120 '93
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2018-09-09, 16:31   

Brodzik

WP_001209.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 1,6 MB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-09, 18:27   

mmbu napisał/a:
Nastepne


Wygląda to naprawdę ładnie:) A możesz podać mniej więcej ile by taki blat kosztował przy wymiarach 122 x 46,5 z 2 otworami na kuchnię i zlew?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-09-09, 18:34   

A skoro już nowy blat to mus, warto pomyśleć nad zmianą jego kształtu i powiększenia choć odrobinę powierzchni roboczej na kubki czy talerzyki. To naprawdę jest potrzebne a kilka cm zrobi wielką różnicę bez upierdliwego zakłócenia komunikacji.
Mniej więcej takie coś, zaokrąglenia możliwie największe tak by nie kolidował z drzwiami wejścia do łazienki.
Pod blatem dyskretne podświetlenie, przyda się do szperania w lodówce i szafkach szczególnie.
Dzięki za piwko.

blat.jpg
Plik ściągnięto 1910 raz(y) 50,26 KB

IMG_5744.JPG
Ja w obecnym kamperze blatu nie zmieniałem bo blat stołu jest taki sam, ale chociaż podświetliłem.
Plik ściągnięto 9 raz(y) 79,8 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Turok
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-09-09, 20:52   

Turok napisał/a:
[Też wywalam stare sprzęty, bo ich kolor mi się nie podoba, zresztą stary zlew już koroduje:)


Korozja to kilka chwil zabezpieczenia nie nie abym był upierdliwy ale zdaje się zapłaciłeś za tego kampera trochę $ powiedzmy kilkakrotnie razy więcej niż ja i ty jeszcze ładujesz niepotrzebnie w niego forsę?
Spokojnie to przemyśl https://ibb.co/m7evv9 może już lepiej zadbać o meble niż ładować kasę w mocne solary/przetwornice/mppt/nowe sprzęty
To bez złośliwości tylko aby się opamiętać bo można i wydać szybko dodatkowe 8-9tys eu na klimy alternatory/solary/mppt.przetrwrnice i inne bzdety a się okaże że on gdzie indziej zgnity.
Pomyśl nad tym czy nie lepiej nim pojeździć rok, dwa i sprzedać bez strat, a zamiast ładować w niego forsę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-10, 16:28   

pasza napisał/a:
Turok napisał/a:
[Też wywalam stare sprzęty, bo ich kolor mi się nie podoba, zresztą stary zlew już koroduje:)


Korozja to kilka chwil zabezpieczenia nie nie abym był upierdliwy ale zdaje się zapłaciłeś za tego kampera trochę $ powiedzmy kilkakrotnie razy więcej niż ja i ty jeszcze ładujesz niepotrzebnie w niego forsę?
Spokojnie to przemyśl https://ibb.co/m7evv9 może już lepiej zadbać o meble niż ładować kasę w mocne solary/przetwornice/mppt/nowe sprzęty
To bez złośliwości tylko aby się opamiętać bo można i wydać szybko dodatkowe 8-9tys eu na klimy alternatory/solary/mppt.przetrwrnice i inne bzdety a się okaże że on gdzie indziej zgnity.
Pomyśl nad tym czy nie lepiej nim pojeździć rok, dwa i sprzedać bez strat, a zamiast ładować w niego forsę?


Liczę na to, że jednak jego stan poza tym wypadkiem jest nienaganny, w końcu sami mi polecaliście ten zakup od starego wyjadacza na forum:):) Wiem, że nie będzie mnie stać na nowszego, a nawet te za 50-60tys nie wyglądają jakoś super nowocześnie, więc wolę tego doinwestować i czuć się w nim jak w drugim domu:) Prawdopodobnie będę nim jeździł długo:) No i jeszcze jeden aspekt, czyli dochodzi satysfakcja z ulepszania:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-10, 16:31   

Socale napisał/a:
A skoro już nowy blat to mus, warto pomyśleć nad zmianą jego kształtu i powiększenia choć odrobinę powierzchni roboczej na kubki czy talerzyki. To naprawdę jest potrzebne a kilka cm zrobi wielką różnicę bez upierdliwego zakłócenia komunikacji.
Mniej więcej takie coś, zaokrąglenia możliwie największe tak by nie kolidował z drzwiami wejścia do łazienki.
Pod blatem dyskretne podświetlenie, przyda się do szperania w lodówce i szafkach szczególnie.
Dzięki za piwko.


Powiększenie blatu raczej nie wchodzi w grę, bo tam już i tak jest dość wąsko, bo kuchnia jest przy samym wejściu, ale może te podświetlenie to jest fajny pomysł:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-09-10, 21:40   

Turok napisał/a:
...

Powiększenie blatu raczej nie wchodzi w grę, bo tam już i tak jest dość wąsko
...
Tak wiem, ale zrób sobie chociaż symulację z kartonu, kilka cm bywa zbawienne bo np, jak masz gdzieś fabrycznie np 7cm szerokości powierzchni a uzyskasz np +5cm to już kubki z kawą legalnie i pewnie stoją.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2018-09-10, 21:55   

Socale napisał/a:
A skoro już nowy blat to mus, warto pomyśleć nad zmianą jego kształtu i powiększenia choć odrobinę powierzchni roboczej na kubki czy talerzyki. To naprawdę jest potrzebne a kilka cm zrobi wielką różnicę bez upierdliwego zakłócenia komunikacji.
Mniej więcej takie coś, zaokrąglenia możliwie największe tak by nie kolidował z drzwiami wejścia do łazienki.
Pod blatem dyskretne podświetlenie, przyda się do szperania w lodówce i szafkach szczególnie.




Ja mam dodatkowy blat nad truma plus po otwarciu drzwiczek następny dodatkowy blat więc mam miejsca sporo ale i on chyba coś takiego ma?
Ale ta propozycja z blatem jest ciekawa .

Mam obecnie identyczną okleinę jak u ciebie a kamper odmłodził się w środku o 20 lat, jak ci się sprawdza ten dywanik ja sobie upatrzyłem chodnik na metry ale on nie pokryje podłogi jak u ciebie w całości bo ma tylko 55cm szerokości.

Bardzo ładnie to u ciebie wygląda.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***