Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ALBNIA -PIERWSZY RAZ
Autor Wiadomość
Waldek00x 
doświadczony pisarz
Waldek00x


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1.9 TD/Granduca
Nazwa załogi: Grandusie
Dołączył: 10 Sie 2014
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Z DALEKA
Wysłany: 2018-09-08, 14:00   

I tak biorą w euro a jak ktoś jest sympatyczny do nich to odplacają z nawiązką.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-09-08, 19:25   

Waldek00x napisał/a:
I tak biorą w euro a jak ktoś jest sympatyczny do nich to odplacają z nawiązką.
już nie tak bardzo,nauczyli się tez kantować na wymianie i tp,zresztą co ja będę pisać bylismy tam pierwszy raz w 2009,to nie wiedzieli co to camping :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Waldek00x 
doświadczony pisarz
Waldek00x


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1.9 TD/Granduca
Nazwa załogi: Grandusie
Dołączył: 10 Sie 2014
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Z DALEKA
Wysłany: 2018-09-08, 19:37   

To już historia świat idzie z postępem najlepiej na kamczatce!
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-09-08, 19:57   

Basiu stare dobre czasy

Niestety postęp zabija również Albanię FREE

teraz to prawie tylko kempingi
Teraz jest moda na Albanię trochę czasu musiało minąć zachwalania jej walorów turystycznych, żeby ruszyli "pozostali" :spoko
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pablo_krak 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T5 Camp Van
Dołączył: 31 Maj 2015
Piwa: 2/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-08, 20:15   

Moi teścioowie kilka dni temu jechali Campvanemi przez Albanię z Peloponezu i chciieli zatrzymać się w najbardziej chyba znanym kurorcie Albanii czyli w Sarande.Zresztą rano wyjechali z Koroni i późnym popołudniem tam dotarli więc szukali jakiegoś noclegu. Powedziałem im że tam jest camping - znalazłem nawet dwa na google earth...ale jak dojechali na miejsce to nie mogli ich znaleźć:) Pytali przechodniów o camping ale wszyscy odpowiadali im,że tu nie ma campingu...Był ktoś z Was w Sarande na campingu? A może faktycznie tam nie ma żadnego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Waldek00x 
doświadczony pisarz
Waldek00x


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1.9 TD/Granduca
Nazwa załogi: Grandusie
Dołączył: 10 Sie 2014
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Z DALEKA
Wysłany: 2018-09-08, 20:16   

I to jest Polska zawiść
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pablo_krak 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T5 Camp Van
Dołączył: 31 Maj 2015
Piwa: 2/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-08, 20:55   

Waldek00x napisał/a:
I to jest Polska zawiść
????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej R. 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato 2,3 jtd Dethleffs A5421
Nazwa załogi: Wanda i Andrzej
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Wrz 2015
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Pisz
Wysłany: 2018-09-09, 07:01   

Nie bardzo rozumiem dlaczego Albańczycy nie mają zarabiać na turystyce. Jeśli zorganizowane to jest jak należy to zapłata się należy, koniec kropka. To mój wybór czy skorzystam czy też nie. Osobiście nie przepadam za kempingami ale jak wyjścia nie ma to nie narzekam i nie mam pretensji do "lokalsów", lubię nawet skorzystać z ich usługi i miło pogadać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Waldek00x 
doświadczony pisarz
Waldek00x


Twój sprzęt: Fiat Ducato 1.9 TD/Granduca
Nazwa załogi: Grandusie
Dołączył: 10 Sie 2014
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Z DALEKA
Wysłany: 2018-09-09, 08:05   

Andrzej popieram wszystko co napisałeś i się podpisuję pod tym.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-09-09, 09:30   

Również popieram . Dlaczego Albańczycy nie mieli by poprawić warunków swojego życia i wykorzystać walorów kraju w którym żyją.
Basiu, naprawdę od samego początku mojego bycia na forum CT, jesteście dla mnie pewnego rodzaju wzorem, czytałem wszystkie Wasze opisy podróży, z wielu zawartych tam wskazówek zdarzyło mi się skorzystać we własnych podróżach ..... ale te Twoje ostatnie wpisy w temacie Albanii, są lekko niefortunne. Nie wiem czy jest to tylko niefortunny układ zdań, ale wybrzmiało to tak, jakbyś miała pretensje do innych , że ośmielili się wybrać tłumnie do "Twojej" Albanii i w ten sposób "zepsują" ten kraj.
Ja wiem, że dla Waszego sposobu kamperowania (długie wyjazdy przed lub po sezonie i kamperowanie na dziko) , kraj piekny, ale biedny (tani) w którym nie ma infrastruktury turystycznej (dla Was zbędnej) jest miejscem wręcz idealnym, ale my kamperowcy jesteśmy niestety w sporej mniejszości (a Wy dodatkowo jesteście mniejszością w mniejszości, z takim sposobem kamperowania jaki preferujecie) i trudno wymagać od Albańczyków, aby zrezygnowali z lepszego życia tylko dlatego, aby zachować opinię kraju dla "prawdziwych turystów"
Dla mnie osobiście fakt, że Albania się turystycznie rozwija , jest dobrą informacją, bo ja czego innego oczekuję po kraju do którego jadę. Poza ładnymi widokami, lubię jak coś się dzieje, lubię jak jest porządnie i wygodnie. Dla mnie wyjazd do kraju nad ciepłym morzem, jest z założenia wyjazdem wakacyjnym, a ja w wakacje nie lubię uciekać w dzicz, izolować się od ludzi. Dla mnie wakacje to gwar ludzi, pełne promenady i cała ta komercyjna otoczka.
Ja lubię kempingi , pod warunkiem, że są na odpowiednim poziomie (jeśli nie są to stanie na dziko jest dla mnie atrakcyjniejsze), dlatego jeśli takowe w Albani, kraju naprawdę pieknym powstają, to ja się tylko cieszę.
Nie demonizował bym samego faktu, że Albania się rozbudowuje , bo stan taki jak w Chorwacji osiągną (jeśli w ogóle) za długie lata, jeszcze przez wiele lat będzie tam wystarczająco miejsca dla wszystkich niezależnie od preferencji w sposobie wypoczynku.
Różnica będzie taka, że kiedyś był to kraj dla nielicznych, a teraz będzie on dostępny dla szerszej grupy turystów :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GraKo 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Kamper Dethleffs-Fiat Ducato
Nazwa załogi: Grażyna i Ryszard
Dołączyła: 25 Maj 2015
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2018-09-09, 11:37   

Popieram mojego przedmówcę . jesteśmy na kampingu MOSKATE w LIVADH pierwszy raz i bardzo nam się tu podoba.Czysto,pełna infrastruktura, właściciel bardzo pomocny.Ci co tu są kolejny raz mówią że co roku jest postęp na lepsze.Gość zarabia ale też inwestuje.Ceny ma bardzo przyzwoite.Końcówka sierpnia to 13E od załogi ,w tym prąd.Wrzesień(aktualnie) to 10 E. Jeśli Albańczycy zadbają o swój kraj pod względem czystości,to naprawdę warto tu przyjechać.Widać że Kraj rozbudowuje tylko trochę chaotycznie.Dla turystów z własnym domkiem jeszcze długo będzie atrakcyjny.Pizdrawiam GR
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
waldirs 
doświadczony pisarz
Doświadczony turysta !


Twój sprzęt: ILUSION XMK i590 na Citroen Jumper III 2019r
Nazwa załogi: waldirs - Beatka i Rysiek
Dołączył: 19 Lut 2011
Piwa: 1/1
Skąd: Nad Morzem
Wysłany: 2018-09-13, 09:43   

BRAVO JOKO; wielki minus B.Z.Muzyk !!!
Wasze stereotypy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. To że byliście parę lat temu nie upoważnia Was do głoszenia opinii o teraźniejszej Albani. Złodzieje i oszuści są wszędzie co nie znaczy sami złodzieje! Wkurza mnie taka stronniczość i starcze malkontenctwo (sam jestem stary - w podeszłym wieku i mam prawo tak pisać!!!)
Aktualnie kończymy (jak wielu naszych znajomych z Klubu) wojaże po miłej i sympatycznej Albanii - kraj pełen kontrastów ale ciekawy i mili oraz serdeczni ludzie. Ceny na przyzwoitym poziomie porównywalne do polskich (np. camping na full = 10, 12 €)
Jeden z mankamentów Albanii to brak infrastruktury ściekowej - miejscami ścieki płyną rowem i wpadają do ... Morza. Ma to szczególnie miejsce w Zachodnio-Południowej części kraju.
Ogólna ocena Albanii to 6 pkt w 10 punktowej skali.
Pozdrawiamy Wszystkich Ludzi Pozytywnie Myślących !!!
_________________
"Waldirs"
Beata z Ryśkiem
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-09-14, 11:33   

waldirs napisał/a:
wielki minus B.Z.Muzyk !!!
Wasze stereotypy nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. To że byliście parę lat temu nie upoważnia Was do głoszenia opinii o teraźniejszej Albani.


Rysiu trochę się zagalopowales

Dzięki relacja Basi poznales wstępnie jak wyglądała wczesieniej Albania i odwarzyles się tam pojechać,

Jak wielu innych kamperowcow
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
waldirs 
doświadczony pisarz
Doświadczony turysta !


Twój sprzęt: ILUSION XMK i590 na Citroen Jumper III 2019r
Nazwa załogi: waldirs - Beatka i Rysiek
Dołączył: 19 Lut 2011
Piwa: 1/1
Skąd: Nad Morzem
Wysłany: 2018-09-14, 11:45   

OK.
Masz rację - przepraszam !

Ale nie lubię malkontentów i takich co zawsze są na NIE!!! Takich co z góry na wszystko i wszystkich patrzą!
Wszędzie są tylko ludzie a traktowanie albańczyków jako gorszych i głupszych ("nie wiedzieli co to cemping", to jedno a po drugie - w jakim języku była konwersacja?) jest nie na miejscu. Często postawa, tonacja głosu powoduje kontrreakcję osoby do której się zwracamy.
Snucie takich opinii mnie przeraża i stąd moje uniesienie, tym bardziej, że na miejscu spotykam się z wielką serdecznością i gościnnością i w pelni EUROPEJCZYKAMI !!!.
Raz jeszcze przepraszam tych co poczuli się urażeni, bowiem nie miałem zamiaru nikogo obrazić.
_________________
"Waldirs"
Beata z Ryśkiem
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
La Digue 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato i skrzynki od warzywniaka
Dołączył: 18 Wrz 2009
Piwa: 4/3
Skąd: Stawiguda
Wysłany: 2018-09-16, 16:58   

Waldek00x napisał/a:
I tak biorą w euro a jak ktoś jest sympatyczny do nich to odplacają z nawiązką.


Jeden uśmiech to za mało. Skroili nas za prom na SH81 na 10E. Straszenie policją nie pomogło blokowaliśmy przeprawę. W ramach protestu stoimy za free z widokiem na Ksamil i Sarandę.
_________________
Dorota i Roman
Ostatnio zmieniony przez La Digue 2018-09-26, 11:06, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***