Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
spłuczka wc thetford
Autor Wiadomość
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-08-07, 14:01   spłuczka wc thetford

Jesteśmy na zlocie w Iławie i problem wyniknął ze spłuczką w kręconym kibelku.
Naciskamy guziczek a woda nie leci, dobrze ze chociaż prysznic działa to służy do spłukiwania.Może ktos wie czy to jakiś drobiazg który da się usunąć. Kolegom na zlocie nie chcę głowy zawracac ,bo wszyscy już szykują się na koncert a ja z ręką w nocniku. :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Karas 
zaawansowany

Twój sprzęt: Ducato 3.0 Blaszak L3H2
Dołączył: 16 Maj 2014
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 2015-08-07, 14:17   

1 nad kasetą jest bezpiecznik, dojście od strony kota - 1 co sprawdzić
2 stycznik, który załacza prąd na pompkę, również dojście od strony kota
3 sama pompka
jeszcze jest czujnik obecności kasety, też dojście od dołu, ale raczej nie siada ten element
_________________
Moja budowa... http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=19441
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2015-08-07, 14:20   

Instalację masz ciśnieniową czy z pompą zanurzeniową?

Przycisk spłuczki w instalacji ciśnieniowej zwalnia tylko elektrozawór znajdujący sie w obudowie toalety. W wersji z pompą zaniurzeniową jednocześnie uruchamia pompę.

Po pierwsze sprawdził bym przełącznik czy działa. Można prześledzić kable i zewrzeć na krótko te które przełącznik powinien zwierać.

Po drugie, jeśli przełącznik działa to problem będzie po stronie elektrozaworu albo zasilania elektrozaworu. Masz miernik pod ręką? Trzeba by sprawdzić napięcia na kablach idących do elektrozaworu, bo sam elektrozawór jest już dość głęboko schowany i wymaga rozebrania górnej części kibelka (ale od strony dolnej).

Widze że pisaliśmy równocześnie - oczywiście bezpiecznik i czujnik kasety też :)
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skwarek 
weteran


Twój sprzęt: Trigano Carioca
Nazwa załogi: Ania i Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Mar 2011
Piwa: 241/84
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2015-08-07, 15:11   

A ja miałem inny przypadek niedziałania pompki, zastała się i pomogło jej wyjęcie, ręczne pokręcenie zastanego wirnika małym śrubokręcikiem i działała. Powtórzyło się to za kilka miesięcy to ją wymieniłem.

Zdarza się to też domowym pompom od CO i sterownik automatycznie włącza pompkę na chwilkę nawet latem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2015-08-07, 16:40   

Sprawdż czy słychać pompkę,jak nie to wyjmij papier toaletowy z okrągłego pojemnjka i wyciągnij pojemnik w górę.Dostaniesz się do wnętrza kibelka.Sprawdż czy wężyk nie pękł,i woda nie leje sie na podłoge(kamper lubi potem gnić w tym miejscu) jak nie pracuje silnik to masz go na wyciągnięcie ręki,może faktycznie wystarczy uruchomić wirnik(miałem taki przypadek) i będzie po krzyku,zobacz czy woda dochodzi wężykiem od pompy(jak masz układ z pompą.Jeżeli pompka(przy kibelku) nie działa możesz podłączyć bez niej na samej pompie głównej stare thetfordy tak miały i bedzie.Reszte zrobisz w domu.Schemat jest w necie :spokoOpisałem thetforda z lat 88-92,nowe modele są zmienione konstrukcyjnie ,ratuje Cie schemat w necie.
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-08-07, 17:25   

Dzięki wszystkim za pomoc. dzisiaj juz przyjąłem "lekarstwo" i idę na koncert, ale jutro jak wyzdrowieje będe szukał. Pozdrawiam wszystkich z Iławy. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ed 
zaawansowany


Twój sprzęt: Knaus
Nazwa załogi: Grażka i Edi
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Opolskie
Wysłany: 2015-08-08, 07:13   

na co Zbysiu zachorowałeś i czy to zarażliwe pozdrawiamy z nad jeziora Nyskiego bardzo gorąco :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2015-08-08, 08:04   

Wpadnij do mnie z piwkiem torazem pogrzebiemy w tym gów...nym temacie.Masz niedaleko :spoko
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
camperFend 
początkujący forumowicz

Dołączył: 17 Cze 2018
Skąd: Łódz
Wysłany: 2018-06-25, 14:58   

Skwarek napisał/a:
A ja miałem inny przypadek niedziałania pompki, zastała się i pomogło jej wyjęcie, ręczne pokręcenie zastanego wirnika małym śrubokręcikiem i działała. Powtórzyło się to za kilka miesięcy to ją wymieniłem.

Zdarza się to też domowym pompom od CO i sterownik automatycznie włącza pompkę na chwilkę nawet latem.


Witaj mam ten sam problem z pompką, tylko nie wiem gdzie jaj szukać i jak się do niej dostać. bezpiecznik wymieniłem i włącznik działa bo światło przygasa ale pompka nie pracuje.
Dziękuje za odpowiedz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kasia@KazikTV 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 20 Wrz 2018
Skąd: UK
Wysłany: 2018-09-20, 16:08   

Hej my też mieliśmy problemy z elektryczną pompką Thetford i wymieniliśmy ją na ręczną [; Nie ma co się zepsuć, wystarczy przekręcić dwa- trzy razy, rachu , ciachu i spłukane [;
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***