Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Schodki elektryczne CI Riviera '93
Autor Wiadomość
mmbu 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Transit Riviera120 '93
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2018-09-24, 18:42   Schodki elektryczne CI Riviera '93

Mam problem ze schodkami. Camper niedawno kupiony z opcja rozkładania schodków ręcznie "bo coś nie działa". Po sprawdzeniu okazało się, ze urwana jest blokada osi i ja naprawiłem. Schodki działają góra dół, ale sygnał ich działania "pisk" nie wyłącza się po otwarciu lub zamknięciu. Trzeba wcisnąć stop. Ze wstępnych pomiarów wynika , ze są zasilane za aku zabudowy i na nim jest cały czas pobór prądu do momentu wciśnięcia stop. Po uruchomieniu silnika z automatu się składają. Nawet zamknięte wydają sygnał ostrzegawczy i trzeba wcisnąć stop. Szukałem schematów i znalazłem nic. Schodki nie maja krańcówek tylko czujnik obciazeniowy, ale gdzie i jak , to się je , to nie wiem. Gdzie go szukać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
nikita55 
stary wyga

Twój sprzęt: Hobby T600 2,5 TDi 115PS
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sty 2015
Piwa: 28/12
Skąd: Nieokreślone
Wysłany: 2018-10-12, 00:58   

Nie wiem jak jest u ciebie ale powinna być jedna krańcówka gdy stopień jest zamknięty.W stopniach thule gdy jest moduł obciążeniowy to działa on tylko do zamykania i otwierania,a inny przekaźnik i krańcówka odpowiadają za automatyczne schowanie stopnia (krańcówka za wyłączenie ..brzęczyka..).Dodaj może jakieś zdjęcia.
_________________
nikita55
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmbu 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Transit Riviera120 '93
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2018-10-13, 20:09   

Krańcówek brak. Po podłączeniu do 220V schodki rozkładają się i działa wyłącznik obciążeniowy. Przy składaniu wyłącznik działa za wcześnie. Trzeba podnieść schodki recznie, później po.zamknięciu odłącza. Sygnał.ostrzegawczy tylko "bzdzi" podczas pracy. Chwilowo odłączyłem chowanie schodków po zaplonie i wciskam stop w pozycjach krańcowych
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***