Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyklejanie tapety z włókna szklannego.
Autor Wiadomość
wezuwiusz3
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Kwi 2015
Piwa: 1/3
Wysłany: 2017-09-05, 18:08   Przyklejanie tapety z włókna szklannego.

Witam.Mam pytanie dotyczące obklejania tapetą z włókna szklanego poszycia wewnętrznego,czyli sklejki.Chciałem pokryć takim materiałem zabudowę meblowąi .Kupiłem klej do tapet z włókna Eco Glue Fiber (proszek do samodzielnego przygotowania kleju).Rozrobiłem go do konsystencji budyniu,bo w podanych proporcjach jak na pudełku był strasznie rzadki,po czym pędzlem nakładałem go na powierzchnię mebli,która wcześniej była pokryta farbą akrylową (do kaloryferów),ale można i drewno i nawet beton nią malować.Farba wodorozcieńczalna.Problem jednak polega na tym,że po 24 godz bez większego trudu można ściągnąć całą płachtę materiału z oklejanej powierzchni.Niby cos tam ten klej trzyma,ale jeżeli jest zagięcie na kancie,to przy szpanowaniu na rogu po prostu się odkleja .Narobiło mi też paskudnych żółtych plam z tego kleju .bo jeżeli dawałem cieniej ,to w żaden sposób nie chciało to łapać tej tapety,więc dawałem tak mniej więcej około 1,5 mm kleju po całości i dociskałem wałkiem.Na niektórych meblach kleiłem według podanej instrukcji z opakowania,czyli nakładałem na tapetę i składałęm klejem do środka.
Dało to tyle,że jeszcze bardziej klej w postaci żółtych plam jest widoczny i wzór jodełki z tapety jest rozpłaszczony i marnie to wygląda.W tym jedynym przypadku cieszę się że ten klej tak kiepsko trzyma.
Czy ktoś z forumowiczów kleił może już tapetę z włókna szklanego np.w swoim camperku lub gdzieś indzie i mógł by podzielić się swoim doświadczeniem ,jak to poprawnie zrobić i jakiego kleju używać do klejenia??.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daniels 
trochę już popisał


Twój sprzęt: VW T4 SCA
Nazwa załogi: vwłóczęgi
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Mar 2017
Piwa: 11/6
Skąd: Lublin [LBN]
Wysłany: 2017-09-11, 07:47   

Jak coś kleisz na farbę to trzeba ją przetrzeć papierem ściernym żeby się trzymało. Tyle wiem. I jeszcze klej lepszy będzie w sprayu np Tessa.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2017-09-11, 09:01   Re: Przyklejanie tapety z włókna szklannego.

wezuwiusz3 napisał/a:
na powierzchnię mebli,która wcześniej była pokryta farbą akrylową (do kaloryferów)


Jak malujesz kampera farbą do kaloryferów i go potem tapetujesz to musisz szukać porady na forum malarzy. :spoko
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubanski 
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2017-09-11, 10:31   Re: Przyklejanie tapety z włókna szklannego.

wezuwiusz3 napisał/a:
Witam.Mam pytanie dotyczące obklejania tapetą z włókna szklanego.......jakiego kleju używać do klejenia??.


Trudna sprawa z włóknem.
Kiedyś użyłem kleju polimerowego.Jedynie ten trzymał mocno.
Jednak,dasz za mało-nie trzyma,za dużo-bąble pod tapetą.Jeszcze szybko wysycha,a przydałby się dłuższy czas otwarty,możliwość korekty.
Żaden klej do tapet zwykłych i z włókna nie będzie trzymał oryginalnej sklejki zabudowy.Mieszany z wikolem też nie bardzo.Zmatowienie nie pomoże.
Ideałem byłby kontaktowy,ale przy tym mylisz się jak saper.Raz.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wezuwiusz3
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Kwi 2015
Piwa: 1/3
Wysłany: 2018-10-31, 00:42   

No więc tak.Część mebli zabudowy udało się obkleić klejem do tapet ciężkich ,kupowany gotowy klej bez rozrabiania.Było ciężko ,sle się udało.Problem był z nim taki że trzeba było wypraktykować ile go nanieść na płytę,żeby przykleiło tapetę,a nie został wchłonięty przez płyty.
Puźniej nastąpiła przerwa i w tym roku dokończyłem zabudowę i do obklejenia użyłem zwykłego kleju tapicerskiego(nazwy nie znsm) kupiłem go posąsiedzku w zakładzie stolarsko tapicerskim.Klej rozcieńcza się rozp.Nitro.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2018-10-31, 05:06   

Szybki jesteś :-P
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-31, 08:46   

Cytat:
.Klej rozcieńcza się rozp.Nitro.

Kleju tapicerskiego się nie rozciencza , jest to gotowy produkt do użycia.
Brak wiedzy powoduje złe wykonanie.
Na przyszłość lepiej się zapytaj tu na forum to odpowiem.
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***