Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podhajska
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-07-03, 01:09   

Miniony weekend byłem na termach Podhajska i tytułem odświeżenia tematu pozwolę sobie zaktualizować informację na temat tego obiektu.
Jeśli chodzi o ceny to zasadniczo niewiele się zmieniło, poza tym że wstęp na Wellness na 3 godziny to teraz 12EUR (na cały dzień tak jak było 20EUR).
Wstęp na zewnętrzne baseny to 8EUR za cały dzień.
W przypadku pobytu na kampingu opłata za wstęp na baseny zewnetrzne tak jak było 4.5EUR.
Tę opłatę uiszczamy na kampingu (doliczają do rachunku za pobyt) i dostajemy różowe opaski.
Na ich podstawie wchodzimy i wychodzimy z obiektu ile razy nam pasuje. Wstęp do wellness opłacamy w kasie przy wejściu , a na podstawie opaski dostajemy rabat i za 3 godziny płacimy 8EUR zamiast 12, a na cały dzień 16EUR zamiast 20.

Na kampingu obłożenie na poziomie 50%, co przy założeniu że pogoda była i mamy wakacje, stanowi miłe zaskoczenie.
Na basenach zewnętrznych ludzi sporo, ale miejsca do biwakowania nie brakowało.
W wellness w godzinach rannych byliśmy praktycznie sami, a około południa zajętych było może 10% leżaków. Do wellness poszliśmy na 3 godziny bardziej z ciekawości niż z potrzeby ucieczki przed tłumem i tak w sumie to na tej zewnętrznej części jest lepiej , bo większa różnorodność basenów, lepszy dostęp do jedzonka i innych dupereli.
Uważam, że wellness ma sens w okresie zimowym, lub przy słabej pogodzie w lecie, no i może jako opcja ucieczki przed tłumem , jeżeli taki akurat jest. Jak jest słoneczko i luz na zewnatrz, to szkoda tam się zamykać.

Ponieważ obiekt jest stosunkowo daleko od polskiej granicy, to rodaków tam dociera chyba mało. Podczas naszego pobytu na kempingu jedna rodzinka z przyczepą z Wodzisławia, reszta to Słowacy, Czesi i jeden z Austrii. Na termach nie słyszałem polskiego i nie widziałem ani jednej osobówki na polskich blachach.
Na kempingu i na kasie na termach wyczułem nawet spory problem jaki ludziki mieli z językiem polskim, co wskazuje na to , że rzadko mają do czynienia.
To jest jak na warunki słowackie pewien ewenement, bo byłem tam już dziesiątki razy , zawsze używam polskiego i nigdy problemów z wzajemnym zrozumieniem nie miałem. Tutaj sytuacja zmusiła do przejścia na angielski, aby ogarnąć szczegóły .

Co do samych term, to jedne z lepszych na Słowacji, ale ogólnie bez szału. Brak rodaków tłumaczyć pewnie można własnie tym, że podobnie jak gdzie indziej , ale dość daleko od granicy.
Jeżeli dla kogoś ma znaczenie ten skład wody to z tego co tu już było pisane górna półka i tym się własnie wyróżniają od konkurencji .

Jak dla mnie ciekawe miejsce na nocleg z odpoczynkiem w podróży na południe.
Tartralandia pewnie lepsza, zwłaszcza jak ktoś z dzieciakami, ale jednak za blisko .
Podhajska jest już na tyle daleko, zwłaszcza dla tych co z głębi Polski jadą, że jako miejsce na odpoczynek w podróży jak ulał .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2018-10-31, 23:39   

Mam pytanie. Czy kemping w Podhajskiej jest czynny caly rok? czy jak napisal Grzesiu w poscie z 2012 roku ze zamykaja po 15 pazdziernika. szykuje sie fajna pogoda wiec warto by bylo jeszcze gdzies pojechac.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-11-01, 23:09   

Edward napisał/a:
Mam pytanie. Czy kemping w Podhajskiej jest czynny caly rok? czy jak napisal Grzesiu w poscie z 2012 roku ze zamykaja po 15 pazdziernika. szykuje sie fajna pogoda wiec warto by bylo jeszcze gdzies pojechac.


Czy sprawdzałeś na ich stronie www?
Piszą:
"Oznamujeme návštevníkom, že Termálne kúpalisko Podhájska a Wellness centrum Aquamarin budú v dňoch 22. 10. 2018 až 5. 11. 2018 z technických príčin zatvorené. Zimná turistická sezóna začína 6. 11. 2018."
To powinno rozwiać wątpliwości...
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2018-11-02, 14:00   

no tak wszystko jasne,wielkie dzieki.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-09-02, 18:48   

Temat dość dawno temu omawiany , więc odświeżam.
Mamy zamiar wybrać się do Podhajskiej , jak obecnie wygląda tam sytuacja?
Czy są jakieś obostrzenia z wejściem do basenów?
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2020-09-02, 20:48   

Wracając z Chorwacji gdzieś około10 sierpnia wstąpiłem do Podhajskiej. Nigdy tam wczesniej nie byłem.Wody podobno najlepsze w Europie.knajpek chyba z 10.Bardzo nam sie podobało.Nie było żadnych ograniczeń ani obostrzeń z wejściem na baseny.Dostajesz na kempingu opaske na rękę i możesz wchodzić i wychodzić ile razy chcesz.W pazdzierniku na pewno tam będziemy.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2020-09-02, 21:31   

Edward napisał/a:
Wracając z Chorwacji gdzieś około10 sierpnia wstąpiłem do Podhajskiej

niewiele brakowało a byśmy się spotkali :) (szkoda :( )
byłem w Podhajskiej 5 sierpnia, kemping prawie pełen a na basenach "dzikie" tłumy ludzi :-P
sam obiekt atrakcyjny, rzeczywiście punktów gastronomicznych, najróżniejszych bardzo dużo no i podobno wody mocno lecznicze (na pewno mocno słone...)
ceny przyzwoite: dwie osoby, kamper i zniżka z kartą ACSI (pomimo sezonu) - 25 EURO/dobę :)
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2020-09-02, 22:02   

Witaj Włodku,no szkoda że sie rozmineliśmy ale może na jesien? Ja pojechałem do Podchajskiej z czystej ciekawości ale też szukam alternatywy dla Madziarów.Przypuszczałem że oni wykręcą numer z zamknięciem granicy, dlatego koniec wrzesnia Podchajska i czekamy czy od 1 pazdziernika bratanki nas wpuszczą, jak nie to zostanie nam Słowacja.pozdrawiam.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-09-04, 17:17   

Andrzej 73, jestem na termach Podhajska od 2 dni. Żadnych obostrzeń w zakresie wchodzenia do basenów tu nie ma. To nie Polska. Maski tu nie uświadczysz. W ciągu dnia dzikie tłumy. Człowiek siedzi obok Słowaka albo jakiegiś Czecha. Nikt tu dystansu nie przestrzega. Na "mieście" To samo. :mrgreen:
Obłożenie camperowych parceli prawie na 100%. Jak ktoś wyjeżdża, to zaraz ktoś inny wjeżdża na jego miejsce. :shock:
Uważam, że bez wcześniejszej, internetowej rezerwacji ja bym się nie pchał. Można się srogo rozczarować.
Wody cieplutkie, piwo chłodniutkie. Parcele są zajęte prawie przez samych Czechów. Jest też kilka składów słowackich. Oprócz mnie jest 1 skład z Polski. Niemca tu nie uświadczysz. :-P
Wody mnie leczą, bo już mi w krzyżu nie łupie. Dobrze, że jest basen pływacki z chłodną wodą. Bo, ile można siedzieć w gorącej smole. :haha:
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-09-04, 19:27   

Wielkie dzięki za informacje. Jak będziesz jeszcze przez tydzień to się spotkamy. :pifko
Może za tydzień już takiego obłożenia nie będzie. Pojedziemy w ciemno. :bajer
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TJL 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T3 Westfalia
Dołączył: 02 Wrz 2016
Skąd: pod Opolem
Wysłany: 2020-09-04, 22:12   

W Podhajskiej często tłoczno. Dla mnie zbyt tłoczno i a camp raczej niewielki. Na węgierskich basenach jakoś lepiej według mnie.
Pozdrawiam,
Tomek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-09-04, 23:59   

[quote="TJL"]W Podhajskiej często tłoczno. Dla mnie zbyt tłoczno i a camp raczej niewielki. Na węgierskich basenach jakoś lepiej według mnie.
Pozdrawiam,
Tomek[/quot

Ja spoglądam na skład wód termalnych i decyduje czy jechać czy nie . Tobie widocznie starczy basen w Opolu a kamping pod domem :spoko
Jak dużo ludzi to widocznie im pomaga woda termalna :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-09-05, 00:04   

Ja jednak wolę u Słowaków. Dwa ostatnie dni zaliczyłem Eger i Miszkolc i jestem zdegustowany.
Tam się czas zatrzymał ze 40 lat temu. Wolę wydawać pieniądze tam gdzie widać , że są potem inwestowane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-09-05, 12:14   

Na termach słońce i + 25°C. Jest dobrze.

Screenshot_2020-09-05-13-25-36.png
Plik ściągnięto 7 raz(y) 290,35 KB

_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2020-09-05, 12:27, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2020-09-05, 12:22   

Dziś wypełnienie parceli camperowych wynosi całe 100%. Pola dla aut i namiotów są zajęte w 70-80%.
Czegoś brakuje mi tu na termach? :wyszczerzony: Aha, już wiem. Brakuje mi basenu z pośrednią temp. wody, tak ok. 28-30°C. Bo, ciągłe siedzenie w temp. 38'39 °C to ciut za gorąco. A basen pływacki ma dokładnie, stoi napisane 23.1 °C. To za duży skok temperatur. Ludzie podchodzą do basenu pływackiego, mierzą temp. wody stopą, albo palcem i odchodzą. Tylko kilku odważnych kąpie się lub pływa. :zimno Brak tłoku w tym basenie to dla mnie wielki plus. Zawsze trochę se popływam.
No i ta słowacka kuchnia. Chyba gorszej w Europie już nie ma. Kapustowa polevka jest tu wszędzie. Nieludzka zupa. Kto to je ja się pytam? :haha:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***