Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaria lodówki hymer
Autor Wiadomość
polaris20 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer 55 było 2.5 jest 2.8 :)
Nazwa załogi: Drużyna J&J Joanna i Jacek
Dołączył: 14 Sie 2012
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin-Dziwnówek
Wysłany: 2018-11-07, 12:35   Awaria lodówki hymer

Witam drodzy koledzy.
Stala się tragedia. Lodówka w dniu dzisiejszym odmówiła współpracy. Jesteśmy już od miesiąca w Hiszpanii (obecnie w Portugalii - Portimao) lodoweczka działała bezbłędnie, w tamtym roku zamontowalem dwa wiatraczki i po tym zabiegu to musiałem przykrecic kurek na 3 bo potrafiła przymrozic jedzenie. Dziś rano sama woda, w zamrażalniku zero szronu. Ogólnie widać że coś się popsuło. Odkrecilem dolną kratkę. Iskra jest płomień też, nawet po tym jak mocno zadmuchalem płomień zgasł ale iskra zaraz automatycznie go odpaliła. Jak się przyłożyć ucho słychać delikatne syczenie ale to chyba saplany gaz. Nie mam jak obecnie sprawdzić działania na 230 ponieważ nie bywam na kempingach ale jeśli trzeba to się tam wybierzemy. Mam że sobą troche narzędzi i kusi mnie żeby wymontowac lodówkę. W zasadzie to nie mam innego wyjścia ponieważ jak co roku zostawiam kampera w Sewilli i wracam samolotem a bilety już zakupione. Muszę się uporać z tym problemem na miejscu. Bardzo proszę o pomoc od czego zacząć. Czytam tematy na forum bo już nie raz się temat tu obracal ale jak narazie nic mi to nie pomaga.
_________________
Zapraszamy do naszego skromnego Bursztyna w Międzywodziu. Tani camping 200m od morza. osrodekbursztyn.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2018-11-07, 13:42   

A nie śmierdzi amoniakiem?
Palnik jest słyszalny tj. szumi mocno jak pracuje? ew. przedmuchaj go moze cos wpadło
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
polaris20 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer 55 było 2.5 jest 2.8 :)
Nazwa załogi: Drużyna J&J Joanna i Jacek
Dołączył: 14 Sie 2012
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin-Dziwnówek
Wysłany: 2018-11-07, 14:13   

Amoniaku nie czuje akurat ten zapach jest bardzo charakterysttxzny. Rurka kominkowa też jest ciepła więc napewno palnik pracuje. Narazie wyłączyłem wszystko. Przejdę kilkadziesiąt kilometrów na kemping sprawdzę czy pracuje na 12v. Następnie na 230v jak będę na kempingu jeśli nie będzie reakcji to chyba polegne :zastrzelic . Zastanawia mnie ta klapka z tyłu każdy tak ma? Kampera mam od 8 lat może poprzedni właściciel miał jakiś "patent"
https://imgur.com/a/xgYrvph
_________________
Zapraszamy do naszego skromnego Bursztyna w Międzywodziu. Tani camping 200m od morza. osrodekbursztyn.com
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2018-11-07, 14:39   

Po prawej to chyba dola kratka od lodówki (tam jwst dostęp do palnika) a to po lewej przykęcone z blachy? To zaślepka po czymś - to raczej nie jest w standarcie.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2018-11-07, 14:45   

To że pracuje palnik, nie oznacza że dobrze pracuje, też tak miałem po przedmuchaniu przeszło . Palnik pracował płomień był tylko że za mały, płomień musi być widoczny miec kilka centymetrów i wyraźnie być słyszalny - stając obok kampera!!!! Na palniku jest taka mała dziurka z boku trzeba w nią porzadnie dmuchnąć (teraz mam kompresor i sprężone powitrze w spreju - przydaje się) jak mocno nie sumi to przedmuchaj ew. rozbierz palnk i przedmychaj.
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Victus 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV T4 Multivan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2016
Piwa: 5/7
Skąd: Warszawa - Ursus
Wysłany: 2018-11-07, 17:44   

My przedmuchiwaliśmy w tamto lato wężykiem od paliwa i działa do dzisiaj, - najpierw jednak poskrobaliśmy drutem.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-11-07, 18:32   

Rozbierz palnik przeczyść dyszę tylko nie zgub jest malutka taka jak 20 gr pośrodku maleńki otworek
przeczyść tak żeby nie rozkalibrować otworku.(A butli nie wymieniałeść -kaloryczność)
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2018-11-07, 19:01   

polaris20 napisał/a:
Zastanawia mnie ta klapka z tyłu każdy tak ma?


jest to otwór rewizyjny do palnika - odkręć tą klapkę i będziesz miał palnik jak na "tacy". Stare Hymery miały to w standardzie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2018-11-08, 09:10   

Kisielak a przez tę plastikową kratkę się nieda dostać do palnika?
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kisielak 
zaawansowany

Twój sprzęt: bezdomny :(
Dołączył: 27 Lis 2010
Piwa: 12/14
Skąd: Piaseczno k Warszawy
Wysłany: 2018-11-08, 14:21   

dziwaczek napisał/a:
Kisielak a przez tę plastikową kratkę się nieda dostać do palnika?

a po co kombinować, jak masz gotową rewizję. Odkręcasz cztery śrubki i po robocie ( dokładnie tak samo jak kratkę). Trzeba tylko delikatnie ją odklejać (jest na uszczelniaczu lub taśmie butylowej) by nie pogiąć.
Kratka jest z boku lodówki a palnik z tyłu - nic przez otwór kratki nie zobaczysz a tym bardziej nic nie zrobisz.
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-11-08, 14:25   

skoro jest płomień to powinna działać nawet minimalnie, myśle ze nie palnik tu jest przyczyną. Ja mysle ze mogla nastapic krystalizacja amoniaku i przez to zatkanie rur. Wyciagnij grata, zrób mu parę wygibasów ( pokrec do gory nogami całą lodówką), opukaj delikatnie rurki a potem zostam na 24H do góry nogammi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2018-11-08, 19:52   

Flag napisał/a:
skoro jest płomień to powinna działać nawet minimalnie, myśle ze nie palnik tu jest przyczyną. Ja mysle ze mogla nastapic krystalizacja amoniaku i przez to zatkanie rur. Wyciagnij grata, zrób mu parę wygibasów ( pokrec do gory nogami całą lodówką), opukaj delikatnie rurki a potem zostam na 24H do góry nogammi.


I tu sie nie zgodzę, płomień miałem i niby działała (woda się wykroplała na parowniku) ale przestała chłodzić. Palnik musi być dobrze słychać, płomień ma mięć 2-3 cm niebieskiego.

poczytaj od tego miejsca - jak nie pomożemy to od początku https://www.camperteam.pl...F3wki&start=690

Fotka po wyjęciu palnika - dmuchamy w tą dziurkę :wyszczerzony:

My Paint Instant.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 114,5 KB

_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
polaris20 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer 55 było 2.5 jest 2.8 :)
Nazwa załogi: Drużyna J&J Joanna i Jacek
Dołączył: 14 Sie 2012
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin-Dziwnówek
Wysłany: 2018-11-09, 16:13   

Witam Panowie.
Wczoraj po napisaniu posta ruszyliśmy w stronę Sagres. W czasie drogi lodówka pracowała na 12v i co nie co się schłodziła. Po dotarciu na parking, rozebrałem dolną kratkę i najlepiej jak się dało wyczyściłem palnik. Skręciłem odpaliłem ustawiłem na 4 załączyłem turbowenty :haha: I postanowiłem że poczekam do rana z kontrolą. Na śniadanie otwieram lodówkę a tam wszytko u góry prawie że zamarzniete :wyszczerzony: . Normalnie szok musiałem skręcić na 3 bo był za zimno. Dzięki za pomoc. Wracamy do zwiedzania :spoko
_________________
Zapraszamy do naszego skromnego Bursztyna w Międzywodziu. Tani camping 200m od morza. osrodekbursztyn.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2018-11-09, 18:39   

Pamiętaj czasem trzeba coś "przedmuchac" :szeroki_usmiech
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***