Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Antena satelitarna
Autor Wiadomość
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec

Wysłany: 2018-10-17, 05:54   

Sprawdziłem i bez problemu działa zarówno z modułem jak i dekoderem 12v.Dzwoniłem do kolegi który prowadzi salon nc+ i potwierdził ,że stare karty nie są przypisane, sparowane z dekoderem lub modułem i tak ma być do grudnia 2019 ,bo wtedy planują wymianę starych kart.Nowe niestety są przypisane do urządzenia. :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-10-17, 08:56   

Sławku , ja nie pisałem o starych kartach. Podałem , że od około dwóch lat karty są sparowane z dekoderem.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2018-10-22, 11:14   

Zamierzam zdemontować z mojego kamperka antenę automatyczną Oyster z całym osprzętem i TV. Podnosi mi wysokość i obciąża niepotrzebnie kampera. Nie chce mi się tracić życia na oglądanie TV a pewnie znajdzie się ktoś chętny, żeby to wszystko ode mnie odkupić. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2018-11-07, 20:21   

Kupiłem kampera w niemczech, który ma zamontowaną antenę sat. taką caro jak pokazał kolega Nikita55 , mechanicznie działa ,interesuje mnie jak ustawić , i czy się da bez zmiany oprogramowania lub pozycjonera aby działała z naszymi dekoderami ,polsatu lub nc+. morze ktoś z kolegów posiada taką wiedzę ,ewentualnie namiary na kogoś kto by to zrobił . jestem z pod Gorzowa Wlkp. Pozdrawiam Adam ,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wiesiek.S 
początkujący forumowicz

Dołączył: 03 Lip 2019
Skąd: Olsztyn/Dorotowo
  Wysłany: 2019-07-22, 17:46   Antena Satelitarna

Witam, pisze po raz pierwszy, nie mogę się połapać na forum. Problem mam z anteną satelitarną MEGASAT Traveler Man , czy ktoś posiada taką i może mi pomóc w zainstalowaniu. Ewentualnie proszę o opinię o odbiorze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2019-07-22, 22:40   

Zgłaszam problema.
Otóż będąc przekonany że poza PL będą ogładał TVN Turbo i Adasia któremu nie oprze się żadna śrubka, zabrałem tuner cyfrowego Polsatu z anteną i tv do Chorwacji... Co się okazało...błąd karty wyrzuca tuner, bo by to szlag....nie działa poza granicami?
latam po parceli szukam sygnału ale po włączeniu wyrzuca błąd karty chyba 003 coś takiego, mam ze sobą ruter aby oszukać tuner że jest podpięty do neta - bo tak działa w domu.
Czy taki tuner Polsatu na kartę nie działa poza granicami PL?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-22, 23:19   

Mi działał tzw Mini12v
Może brałeś drugi tzw multiroom?
MOŻE eboku trzeba wznowić sygnał?
Jak nie masz eboka to telefonicznie

Ja mam ekstra tego mini na drugim abonamencie i jak postoi nieużywany kilka tygodni to wnawianie jest konieczne.

Cytat:
Kody błędów - dekoder Cyfrowy Polsat
Jak odblokować dekoder Polsatu? Co oznacza kod błędu dekodera Polsatu? W tym wpisie wyjaśniamy, co oznaczają komunikaty błędów w dekoderach CP.

Błąd 01 - PROBLEM Z KARTĄ
Przyczyną tego komunikatu jest nieprawidłowo umieszczona karta lub błąd odczytu karty. Należy wyjąć kartę z dekodera i włożyć ją ponownie. Trzeba upewnić się, czy styki na karcie są w dobrym stanie. Można również odłączyć dekoder od prądu na ok. 20 sekund i ponowić próbę uruchomienia karty.

Błąd 02 - DEKODER ZABLOKOWANY
Najczęściej problem pojawia się w dekoderach Samsung jeżeli nastąpi wyjęcie karty przy włączonym dekoderze. W tym przypadku należy odłączyć dekoder od prądu na 20 sekund i spróbować uruchomić go ponownie. Ważne jest, aby nie dotykać karty.

Błąd 03 - MODUŁ CAM ZABLOKOWANY / DEKODER ZABLOKOWANY
Dekoder wymaga aktywacji, jeżeli zostały zamieniony karty lub zainstalowano nowy moduł CAM. Należy upewnić się, że karty nie zostały pozamieniane pomiędzy urządzeniami Multiroom. Jeżeli umieszczono nowy moduł CAM, należy odnowić uprawnienia dzwoniąc na infolinię.


Błąd 04 - DEKODER ZABLOKOWANY
Jak odblokować dekoder Polsatu? Błąd występuje, jeżeli wymieniono moduł CAM lub umowa została rozwiązana lub zalegamy z płatnością za ponad 2 miesiące. Ustawiamy kanał numer 1 i dzwonimy na infolinię. Oczywiście po wcześniejszym uregulowaniu zaległości.

Błąd 05, 06, 07, 08 - BŁĄD ODCZYTU KARTY
Próbujemy wyjąć i włożyć ponownie kartę. Najlepiej dodatkowo przeczyścić styki na karcie. Jeżeli to nie pomaga to próbujemy odłączyć dekoder od prądu na 20 sekund. Jeżeli dekoder jest wyposażony w dysk twardy można przywrócić ustawienia domyślne, gdy inne czynności nie przynoszą skutku. W ostateczności oddajemy dekoder do naprawy.

Błąd 09 - NIEAKTYWNA KARTA
Upewniamy się, czy posiadamy aktualną wersję oprogramowania dekodera. Ustawiamy dekoder na kanał numer 1 i dzwonimy na infolinię w celu aktywacji karty.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 449/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2019-07-23, 00:04   

Swego czasu używałem ten mały tunerek na 12V (Ariva bodaj) i mam jeszcze zainstalowane dwa w kamperze (do Tv z przodu i w sypialni) . Używałem nawet funkcji Multiroom na nich (połączone po sieci działały niezależnie z jednej karty) , ale zmęczyło mnie coroczne przedsezonowe wznawianie ważności karty i brak pewnych kanałów , bo abonament nie taki jak na domowym.
Teraz zabieram w drogę jeden z tych mniejszych od domowego Multiroom i działa wszędzie , przynajmniej tam gdzie dojechałem kamperem.
Przed wyjazdem wznawiam sobie kody przez ICOK , aby mi w trakcie pobytu nie poprosił o kartę z głównego dekodera , a że nie podróżuję dłużej jak te 3-4 tygodnie co kody są ważne to mi nigdy nie braknie.
Jak dekoder nie jest podłączony do internetu to niby skąd ma wiedzieć że jest za granicą, jak sygnał odbierany jest z tych samych transponderów i tego samego pokrycia co w Polsce, a żaden zwrotny sygnał nie jest nadawany przez antenę .
Owszem nie działają za granicą te wszystkie Polsat Go , HBO Go, itp, bo idą przez internet, ale dekoder z kartą musi .... łachy nie robi :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***