Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kreta 2018 wg KulkiDwie
Autor Wiadomość
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-11-16, 10:55   

KulkiDwie napisał/a:
Triopetra
Ty byłeś chyba po prawej stronie,a my sami po lewej,oraz w 3 kampery też po lewej jak Bar apotiki był już zamknięty, /wtedy mielismy od szefa prąd/a zona greka jest Polka Wiesia,internet miałam od nich.Wracam do czytania o Bali.Ale gdzie to Bali,nie ma ,czy ja jestem gapa :? :Jeszcze jedno za Preveli jest tak jak przypuszczałeś kilka uroczych małych plaz,troche gorzej z miejscem do staniaa.Jest również specjalnaa plaża dla kamperów,ale nie będę teraz szukac nazwy.Zazdroszcze wam fot,ale my już nie będziemy kupować aparatu :!: Jak czytam to już bym tam chciała być.Okazało się że sa tam nasi znajomi którzy tylko kamperują,inka i Francuz.Troche za późno przysłali nam sms z Krety.Pozdrawiam
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2018-11-16, 11:49   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
...Zazdroszcze wam fot,ale my już nie będziemy kupować aparatu...


To nie aparat robi te zdjęcia, tylko jedna z Kulek.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-11-16, 12:27   

Cytat:
zgadza się,ale dobrym aparatem :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2018-11-16, 14:01   

Niekoniecznie. Jedna prosta zasada. Zrobić zdjęcie i obejrzeć je. Bezwzględnie nieudane (krzywe, nieostre, poruszone, niedoświetlone, prześwietlone...) usunąć, a nie na siłę publikować na forum.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-11-16, 14:47   

krzlac napisał/a:
Niekoniecznie. Jedna prosta zasada. Zrobić zdjęcie i obejrzeć je. Bezwzględnie nieudane (krzywe, nieostre, poruszone, niedoświetlone, prześwietlone...) usunąć, a nie na siłę publikować na forum.
wiadomo,ale nam się zepsuła migawka,i raz aparat zrobi jedno zdjecie,a raz pięć,a czasami trzeba go wyłączyć,poprostu fachman powiedział,że nie opłaca się naprawiać.Mój tel robi ładne foty ale czas upłynie zanim potrenuję wklejanie ich na forum :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KulkiDwie 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW Caddy Tramper 1.9 TDI (LUNA)
Nazwa załogi: KULKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2012
Piwa: 16/4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-11-17, 06:43   

Na koniec każdej naszej relacji zawsze jest krótkie podsumowanie :shock:

...................................................................................................

BaWa, dzięki za piwko :)
Czy mi się wydaje czy dobrze kojarzę Ciebie z forum CRO?
jedrek49 napisał/a:
Gratuluje zwiedzania tylu miejsc ,ale szkoda ,ze nie podajacie namiarow GPS
dziekuje

Tak... wiem że Wy (tj.kamperowcy) w większości z tego korzystacie :roll: , ja jestem tradycjonalistą i posługuję się mapą papierową. Ostatnio co prawda na miejscu korzystamy sporo ze ściągniętych darmowych map offline (jak np. HERE) albo też po prostu z map google online - pakiety internetu nie są przecież drogie. Niemniej, nie nauczyliśmy się jak dotąd korzystać z podanych współrzędnych, w naszym przypadku nie ma takiej potrzeby, i póki co chyba tak zostanie. Ale zawsze mogę je odszukać i podać dla interesujących miejsc :)
Dzięki za zainteresowanie :idea:
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Ty byłeś chyba po prawej stronie,a my sami po lewej

Zgadza się Basiu, byliśmy po przeciwnej stronie tawern. Przy nich nikt nie stał, widoczne na fotkach kampery były tak mniej więcej pośrodku plaży.
Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Ale gdzie to Bali

Jest Bali, jest :)
Na Karavostasi nie pojechaliśmy, poszliśmy tam pieszo i widzieliśmy plażę z góry. Nie jest to miejsce dla nas :? , plaża z parasolkami, zabudowana... wcześniej myślałem że gdzieś tam zostaniemy na nocleg, ale nie było gdzie. Pojechaliśmy spać w góry :lol:

krzlac napisał/a:
To nie aparat robi te zdjęcia, tylko jedna z Kulek.

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
zgadza się,ale dobrym aparatem :oops:

Zdjęcia robią obie Kulki :lol: , mamy 2 aparaty ale nie jest to górna półka niestety. Oba mają do tego już ładnych parę lat. Jeden to Fuji HS 10, mocno krytykowany swego czasu superzoom, zdjęcia z niego nadają się do pokazania dopiero po choćby minimalnej obróbce, dobry jest jedynie do makro. Natomiast drugi to lustrzanka Pentax k-x z obiektywem Tamron 18-200 bądź 50-300, albo stałką Pentax 50. Tu jest już lepiej z jakością ale ... na pewno mogłoby być jeszcze dużo lepiej. Rozmyslaliśmy nad zakupem czegoś nowego, ale póki co decyzji brak :oops: bo taki aparat to mniej więcej koszt naszego 2 tyg. wyjazdu do Grecji ;)

krzlac napisał/a:
Niekoniecznie. Jedna prosta zasada. Zrobić zdjęcie i obejrzeć je. Bezwzględnie nieudane (krzywe, nieostre, poruszone, niedoświetlone, prześwietlone...) usunąć, a nie na siłę publikować na forum.

Oczywiście racja. My dajemy w relacjach dużo zdjęć bo sami lubimy gdy jest ich dużo w relacjach innych :roll: , wtedy można - nie będąc na miejscu - mieć wyobrażenie jak ono wygląda i czy pasuje nam czy nie. Nie piszemy relacji w celach artystycznych a bardziej praktycznych. Ale oczywiście zdjęcia powinny być choć trochę przebrane, dobrane i mieć przyzwoitą jakość (no chyba że są to zdjęcia nocne, z jaskini, albo innych wyjątkowo ciemnych wnętrz, wtedy można trochę przymknąć na to oko :) ).

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-11-17, 10:40   

KulkiDwie napisał/a:
Na Karavostasi nie pojechaliśmy, poszliśmy tam pieszo i widzieliśmy plażę z góry. Nie jest to miejsce dla nas , plaża z parasolkami, zabudowana... wcześniej myślałem
no wlasnie staliśmy na ostatnim parkingu i plaża była w dole.Parasolek wtedy nie było,wspaniałe widoki spacerem za Karavostasi.My byliśmy tam kilka dni,a szef specjalnie dla mnie zostawił swiatło stolik i internet bo zamykali na zime.Do spacerów wspaniałe miejsce,blisko do jaskini Meldoni,i w niedzielę atmosfera w Monastyrze na górze.Drugim razem byliśmy przy pierwszej plaży ,bo byli teściowie córki i zrobiliśmy im piekna wycieczke po Krecie.nowy alternator Z.założył osobiscie :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***