Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
rzutnik alternatywa dla TV
Autor Wiadomość
windsurfer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rapido 883F
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-16, 17:21   rzutnik alternatywa dla TV

Witam forumowiczów, ponieważ nie znalazłem informacji na ten temat pozwoliłem sobie założyć nowy. Może ktoś jest już użytkownikiem mini projektora w kamperze. Na aliexpress wybór jest duży i polegając na samych opisach trudno cos wybrać. Co sądzicie o Byintek ufo R15. https://www.aliexpress.co...2869332925.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zefirwypasu 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato 2003 2.3JTD
Dołączył: 08 Lip 2018
Piwa: 4/29
Skąd: Żary
Wysłany: 2018-11-16, 20:20   

Hmmm posiadam w domciu projektor z przygotowaną do tego celu ścianą i tak się zastanawiam w którym miejscu chciałbyś wyświetlać obraz? Kiedyś też się zastanawiałem nad tym rozwiązaniem i wiadomo w kamperze ściany o dużejjj jednakowej powierzchni nie uświadczysz ... jedynie jakiś ekran na zewnątrz ale to nie dość że tylko w piękną noc do tego wszyscy sąsiedzi przyszli by na seans (to chyba na plus)-- z doświadczenia mały tv w środku załatwia sprawę na 100% - jak się nudzą - włączasz dzieciakom podczas jazdy , projektor nie dał by rady z racji jasności w dzień, mała średnica TV nie przeszkadza bo wiadomo w kamperze wszyscy siedzą metr od TV ;) Takie moje przemyślenia Pozdr!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2018-11-16, 21:12   

Zajrzyjcie do wątku Toscanera lub lepiej na jego blog. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-11-16, 21:45   

Próbowałem nawet z ekranem elektrycznie zwijanym, nie dla mnie.

Nie zastąpi telewizora, ale dla kinomana lub kibica w grupowym oglądaniu się, może przydać.
To raczej do seansów w klimacie relaksu.Normalnie do "typowego" oglądactwa tv, nie da rady.
To moje zdanie. :spoko

PS. Z tego co wiem to Toscaner nie ogląda telewizji jako takie j.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
windsurfer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rapido 883F
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-16, 22:49   

Ekran może przed przednią roletą w integrze, moc 35W tego projektora, to chyba prądu wystarczy na kilka godzin (2-3) do obejrzenia filmu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-11-17, 06:23   

19v.chyba ? To nie jest wielki problem ale kłopot i to niepotrzebny.Można znaleźć na 12volt. Ale to pikuś
Wystarczy przetwornica niewielka obniżająca z 230volt lub podwyższająca z 12v

Ekran jak piszesz i jego miejsce odpowiednie za roletą sle względnie, bo wykluczające dwa fotele (kierowca ; pasażer) z oglądania.

Można poeksperymentować, ja eksperymentowałem i jw. - nie sprawdziło się (w mniejszym kamperze)

Jeśli już ma być projektor, to jako dodatek i raczej na zewnątrz w piękną noc na dziko, by nie robić "wiochy". Zloty, spotkania itp to tak do prezentacji zdjęć itp.. Mecz, koncert, film. Wew też, lecz to kwestia indywidualna, jak każdy kamper.


Ale projektorek fajny, zawsze można go w domu wykorzystać
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
windsurfer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rapido 883F
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-17, 11:13   

Masz wiele racji, ja kilka lat temu kupiłem mini projektor z myślą o zastosowaniu w kamperze i ani razu nie włączyłem a do domowego użytku słaba jakośc. Technika przez ten czas poszła do przodu, szybszy internet, wyższa rozdzielczość w małych projektorach, możliwość podłączenia smartfonów itd. i dlatego pomysł odżył. Dalszym plusem może byłoby ominięcie instalacji satelitarnej a tv po internecie. No i parę kilogramów oszczędności
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-11-17, 12:02   

Mamy takie same kampery, to zespół w zespół... :mrgreen:
Kombinuj, ale ja śpię na pięterku i myślałem, by projektor wstawić tam gdzie tv (nad lodówką) A oglądać "od środka" łóżka, tylko obraz odwrócić lewo/prawo. Żona ma TV w nosie.

Kupiłem smartTV Miboksa 4k Xiaomi ( dwie stówki z hakiem) i TV właściwie z satelity staje się prawie zbędne.
Wszystko z smartfonu tabletu lub internetu poprzez wifi idzie na monitor.
I telewizja na żywo i Ipla itd... youtube a nawet zdjęcia czy to z konta mojego googla czy że smartfona...
Wsio...
Satelitę mam, bo mam dla mania. Ale to pomalutku w wielu regionach jest niepotrzebna.

Kilogramów jest mniej. To racja, jedynie ekran może trochę ważyć. Marek zobacz to Xiaomi. tylko router musisz zrobić albo że smartfona albo oddzielny. Z projektorem może być nawet całkiem niezły zestaw.
https://www.google.pl/sea.....0.6-BqFDtTqao

Chyba nawet lepsze to pudełeczko od wbudowanego smartTV w telewizorach?

Zdjęcia : wersja moja i Twoja i chyba trzecia optymalna aby oglądać z foteli itp?

sketch-1542453334494.png
Plik ściągnięto 7 raz(y) 832,04 KB

sketch-1542453859844.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 1,02 MB

sketch-1542454164082.png
Plik ściągnięto 6 raz(y) 1,03 MB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
windsurfer 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rapido 883F
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-17, 22:56   

Dzieki za wizualizację, Myslałem o wariancie 2 ale nr 3 chyba lepszy. W miejscu nad lodówką chciałem postawić mikrofalę a byc może zmiesci sie i projektor lub podwieszony do sufitu. Musze przekonać do koncepcji żonę która rowniez nie potrzebuje tv ale po Twojej wizualizacji powoli coraz mniej oponuje. Układ w naszych kamperach dla mnie prawie idealny. Myśle o demontażu drzwi do sypialni które źle sie domykają a dla nas dwoje są niepotrzebne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-11-17, 23:02   

Drzwi... ładne i zamykają kibelek dodatkowo jak goście są.

Polecam Whirlpool np MAX 39Sl (lub podobne)
https://www.amazon.de/dp/...lv_ov_lig_dp_it

Mała i z tyłem półokrągły, pasuje do rogu. Sprzedałem z poprzednim kamperem. Grill, termoobieg itp i co najważniejsze mała moc 700 wat.
Chciałem kupić ale nam niepotrzebna, bo poprzednio tylko do podgrzewania mleka do kawy. Teraz ekspresik z tzw linią mleczną mamy.

Ja mam w planie, dużą przeróbkę. Tz. obniżanie tylnego wyrka elektrycznie. A to duża sprawa, wymaga prucia... Zobaczymy. To jak zwykle dla psów, by mogły wskakiwać. 8-)

Też jestem zadowolony i to szczerze. W 7m nie da się dla nas lepiej rozplanować wnętrza. Niedoróbek było mało i wszystko działa.
Agregat da mi pełną autonomię tygodniową.

images.jpeg
Plik ściągnięto 1274 raz(y) 2,55 KB

Aplus_WP_MAXrund_gr._V182303424_.jpg
Plik ściągnięto 1265 raz(y) 9,75 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomekM 
stary wyga


Twój sprzęt: Blaszana Choinka Jumper L3H3
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Piwa: 25/24
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2020-06-04, 13:32   

Trochę odgrzewam temat - czy cos cię nowego pojawiło w waszych kamperach? Oglądamy telewizję tradycyjną niezbyt często a częściej internetową więc wydaje się że projektor mógłby nie być złym rozwiązaniem.
Jezeli ktoś używa to niech się podzieli doświadczeniami. Fajnie gdyby był na 12v, fajnie gdyby nadawał sie do projekcji zarówno w kamperze jak i w domu.
_________________
Misiów5
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skoli 
trochę już popisał

Twój sprzęt: McLOUIS
Dołączył: 20 Lut 2010
Postawił 9 piw(a)
Skąd: Północy
Wysłany: 2020-06-05, 16:38   

Posiadam projektor Byintek 12V z systemem Androidi WiFi , wbudowany akumulator, obrazod 40 do 150 cali. Do domu moze sie nie sprawdzi ale w kamperze idealny.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***