Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co się zdecydować?
Autor Wiadomość
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-11-17, 14:20   

tez jestem za Jaro
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mizioł 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW LT Westfalia Florida
Dołączył: 31 Gru 2011
Piwa: 5/6
Skąd: Roztocze
Wysłany: 2018-11-17, 16:51   

a ten mieści się w budżecie?

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDxj3PW.html

Jeśli jest to oryginalna zabudowa westfalii to będzie porządna. A kaczka jaka jest to wiadomo, to nie delikatny dukaciak czy renówka.

Jak kupowałem pierwszego kampera to wszyscy mi doradzali oryginalną zabudowę westfalii a ja kupiłem z tańszą i dopiero w użytkowaniu przekonałem się że jakość i ergonomia jest bardzo ważna zwłaszcza w staruszkach. Teraz mam VW LT Westfalię i jest super...
_________________
https://www.facebook.com/szkolawpodrozy/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-11-17, 17:05   

Mizioł napisał/a:
a ten mieści się w budżecie?

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDxj3PW.html
.


nie wygląda to najlepiej ani w środku ani na zewnątrz , nie za takie pieniadze na bank :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mizioł 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW LT Westfalia Florida
Dołączył: 31 Gru 2011
Piwa: 5/6
Skąd: Roztocze
Wysłany: 2018-11-17, 22:11   

MECENAS napisał/a:
nie wygląda to najlepiej ani w środku ani na zewnątrz


Kamper ma być sprawny, ergonomiczny,dobry jakościowo i... nowy, a to wszystko za 15-30tyś.

Koledzy sugerują kupienie sztruclaków za kilka tysięcy, których nietypowe zabudowy zostały wykonane w garażu. Daje o pełną gwarancję że M883 zniechęci się do tego sportu a samochód trafi na złom.
Natomiast tego mercedesa naprawi każdy mechanik, części są dostępne od Władywostoku do Kapsztadu, a zabudowa Westfalii nawet jeżeli pomalowana farbą olejną będzie dużo lepsza niż 90% innych z tego okresu. Oczywiście zakładam że ten samochód jest teraz sprawny i zabudowa jest faktycznie oryginalna.

Jest jeszcze ten:
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDxh18v.html
oglądałem go 2 lata temu i blacha wymagała duuuużego wkładu ale za to wnętrze w super stanie i silnik pracował jak zegarek.
_________________
https://www.facebook.com/szkolawpodrozy/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-11-17, 23:08   

Mizioł napisał/a:


Jest jeszcze ten:
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDxh18v.html
oglądałem go 2 lata temu i blacha wymagała duuuużego wkładu ale za to wnętrze w super stanie i silnik pracował jak zegarek.



w czerwcu sprzedałem takiego za 5 tyś , wyglądał o niebo lepiej , sprawny na chodzie , to była uczciwa cena za kibel wymagający wkładu , jakiego ? Nie wiem ale by wszystko doprowadzić do ładu to przewyższającego realną wartość sprzedaży po remontach ... na prawdę ceny w ogłoszeniach za kultowe ale jednak już kible to marzenia właścicieli nie poparte niczym oprócz mniemania o posiadaniu skarbu :)

IMG_2564.JPG
Plik ściągnięto 4 raz(y) 116,17 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mizioł 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW LT Westfalia Florida
Dołączył: 31 Gru 2011
Piwa: 5/6
Skąd: Roztocze
Wysłany: 2018-11-17, 23:48   

MECENAS napisał/a:
w czerwcu sprzedałem takiego za 5 tyś


Bez urazy ale ten z Twojego zdjęcia to własnie jakiś wynalazek a nie Westfalia i to jest właśnie ta różnica.

Ale żeby nie zaśmiecać wątku: Warto zwrócić uwagę na jakość zabudowy bo od tego zależy komfort korzystania.
_________________
https://www.facebook.com/szkolawpodrozy/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-11-18, 00:07   

Mizioł napisał/a:
MECENAS napisał/a:
w czerwcu sprzedałem takiego za 5 tyś


Bez urazy ale ten z Twojego zdjęcia to własnie jakiś wynalazek a nie Westfalia i to jest właśnie ta różnica.

Ale żeby nie zaśmiecać wątku: Warto zwrócić uwagę na jakość zabudowy bo od tego zależy komfort korzystania.


myślę że nie zaśmiecamy tylko uświadamiamy ... jakość zabudowy była ważna jak auto miało 10 lat a potem sponiewierana Wesfalia swoją nazwą nie nadrobi jeśli była traktowana byle jak ... upierasz się że NAZWA robi robotę , tak samo wielu myśli że mercedes to zawsze porządny samochód , nie psuje się i nie rdzewieje , wiadomo jaka jest prawda . Każdy swój ogon chwali ale jeśli coś jest już kiblem to będzie kiblem coraz większym o ile nie trafi na narwańca który nie liczy kasy albo olewacza któremu wystarczy marka , tak też bywa , markowy kibel dalej jest kiblem i nic tego nie zmieni . :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-11-19, 06:55   

Mecenas jak będziesz mial drugiego takiego za 5 to chętnie kupie :ok
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
M883 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Jeszcze brak
Dołączył: 12 Lis 2018
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-11-22, 22:18   

Widzę, że dyskusja się rozwinęła. :) Dziękuję wszystkim za dobre rady, to naprawdę miłe.

Bardzo możliwe, że kupię z kolegą kampera na spółkę w granicach maks. 30 tys. zł.

Ostatnio byłem obejrzeć coś takiego: https://www.olx.pl/oferta...D5-IDxrO86.html

Wrażenia? Cóż, estetyka - lekka prowizorka. Właściciel jest elektrykiem i robił dla siebie (w tym gorszym znaczeniu tego słowa). To mi jednak tak bardzo nie przeszkadza.

Z plusów - niskie, ale spore łóżko na górze. Webasto 3,5 kW - było naprawdę ciepło. Elektryka chyba ok, facet jest w końcu elektrykiem. Poza lekkim pajęczarstwem wszystko sprawne. Rozdzielacz na dwa aku, solar itd. Prysznic niezbyt piękny, ale działa tak jak trzeba.

Z minusów - brak ciepłej wody (ale to da się przeboleć). Luzy na kolumnie kierowniczej, naprawdę spore. Blacharka w kilku miejscach do roboty.

Tak na marginesie, ktoś ma Mastera II? Czy to normalne, że biegu na wybieraku wchodzą bardzo miękko, prawie bez oporu?

Może ktoś z okolic Kutna chciałby zobaczyć w ramach weekendowej wycieczki?

Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-11-22, 22:34   

M883 napisał/a:



Ostatnio byłem obejrzeć coś takiego: https://www.olx.pl/oferta...D5-IDxrO86.html


. Blacharka w kilku miejscach do roboty.

.


" Odnowiona kompleksowa cała blacha i nałożony nowy lakier w 2017 roku."

czyli jak ? :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
M883 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Jeszcze brak
Dołączył: 12 Lis 2018
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-11-22, 23:11   

Faktycznie coś tu śmierdzi. Dobra. Nie ma sensu, żebym co chwilę tu wrzucał jakieś kolejne typy. Szkoda mojego i waszego czasu. Odezwę się, jak kasa będzie konkretnie przygotowana. Wtedy przyjdzie czas na konkretne porady. Na razie mam od tego myślenia ból głowy i nie dodam czego jeszcze. :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-11-23, 00:06   

słyszałem o tanim fajnym Hymerku w ABCcamp w Żukowie , widziałem przez sekundę i po ciemku ale może warto to sprawdzić ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
M883 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Jeszcze brak
Dołączył: 12 Lis 2018
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-11-23, 10:59   

Blaszak?

Taki mały off top: wkurza mnie, gdy jadę obejrzeć samochód, a on nie jest przygotowany właściwie do sprzedaży. Jakieś niedoróbki, trochę brudny. Ja do tej pory sprzedawałem dwa swoje samochody. Wszystko co było możliwe w prosty sposób do naprawienia było zrobione, a samochód umyty i odkurzony. Jeśli były inne rzeczy do zrobienia, to sam pokazywałem nabywcy wszelkie usterki, bo po co się bawić w kotka i myszkę? Straciłem pewnie na tym parę tysięcy, ale przynajmniej mogłem spać bez wyrzutów sumienia. Nie wiem, może za dużo oczekuję od ludzi.

Tutaj kompleksowo odnowiona blacha, a odgięty rudy kawałek progu. W środku niektóre rzeczy nie podkręcane, kurz gdzieniegdzie nie przetarty. Jak przekonać klienta w takim stanie?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-11-23, 17:31   

nie blaszak , ducato , normalna biała buda z drewna i styropianu :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-11-26, 00:21   

M883 napisał/a:
Faktycznie coś tu śmierdzi. Dobra. Nie ma sensu, żebym co chwilę tu wrzucał jakieś kolejne typy. Szkoda mojego i waszego czasu.


1. Prawda jest taka, że mając dwie lewe ręce, nie za wiele wolnego czasu, super wyposażonego warsztatu i braku regularnych extra środków na naprawy, poniżej 50 tys nie kupisz fajnego kampera. Powiedziałbym nawet 60 tys ale pewnie wielu będzie polemizować, nie ważne. (i tak czy siak na dzień dobry potrzeba parę tysięcy bo nikt zdrowy (nooo... baaaardzo niewielu) nie sprzedaje extra kampera z nowymi oponami, płynami, łożyskami, hamulcami, rozrządem itd)
2. Zakup jakiegokolwiek kampera z kimś na spółkę to najgłupszy możliwy pomysł. Porzuć go.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***