Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Operacja: Internet
Autor Wiadomość
Mirekl61 
stary wyga


Twój sprzęt: Pilote
Nazwa załogi: 3M
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Gru 2014
Piwa: 53/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2018-01-27, 17:32   

Reasumując 1Gb za 250 PLN :lol:
Kto bogatemu zabroni :spoko
_________________
https://www.youtube.com/c...xihGpxH8adyX-RQ
https://www.facebook.com/...100009089293943
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-01-27, 18:11   

Mirekl61 napisał/a:
Reasumując 1Gb za 250 PLN :lol:
Kto bogatemu zabroni :spoko


przeciez kolega ktory WIE lepiej uwaza ze 1kb kosztuje 3,6zł czyli ile wychodzi 1GB ? 3,6mln? :)

no i w każdym kraju masz darmowy net zanim zacznie pobierać kase, od 2,75 do 3,15 GB i nie wiem od czego to zalezy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2018-01-28, 10:37   

Ja wiem od czego zależy. Od wybranej taryfy z tym że juz było kilka aktualizacji roamingowych. Trzeba śledzić regulaminy. Wspomniane ograniczenia do 250 płn to regulacja tylko dla UE.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2018-01-28, 11:07   

a tak na marginesie, to Play uzyskał zgodę na pobieranie opłat za roaming EU, także od przedwczoraj już je może pobierać
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mirekl61 
stary wyga


Twój sprzęt: Pilote
Nazwa załogi: 3M
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Gru 2014
Piwa: 53/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2018-01-28, 12:12   

krimar napisał/a:
a tak na marginesie, to Play uzyskał zgodę na pobieranie opłat za roaming EU, także od przedwczoraj już je może pobierać

To znaczy ?
_________________
https://www.youtube.com/c...xihGpxH8adyX-RQ
https://www.facebook.com/...100009089293943
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2018-01-28, 12:28   

Mirekl61 napisał/a:
krimar napisał/a:
a tak na marginesie, to Play uzyskał zgodę na pobieranie opłat za roaming EU, także od przedwczoraj już je może pobierać

To znaczy ?

http://gsmonline.pl/artyk...i-jakie-doplaty
+
http://rpkom.pl/artykul/1353564.html
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zefirwypasu 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato 2003 2.3JTD
Dołączył: 08 Lip 2018
Piwa: 4/29
Skąd: Żary
Wysłany: 2018-11-27, 21:36   

Chciałbym przeprowadzić "Operację:Internet" tak jak Koder 4 lata temu... założenia identyczne jak u kolegi - net z karty GSM + jak jest możliwość okoliczne wifi - i czytam i czytam i wg mnie okazuje się że przez 4 lata (technologicznie to ze 100lat) nikt nie wymyślił lepszego rozwiązania jakie zaproponował Koder. Szukam i szukam i albo Router TP-LINK TL-MR3020+ antena wifi zew. dolutowana + jakiś modem na USB, lub jakiś router typu Huawei E5577 ale z tego co czytam on już nie posłuży za urządzenie do łapania free wifi (+zwiększająca zasięg na polu kemp. ze słabego wifi z recepcji ) - Wyprowadzicie mnie z błędu, może Ktoś przerabiał jakiś sprzęt na topie który ogarnie zarówno net z gsm oraz wifi? (oczywiście weźmy po uwagę minimalizm w poborze prądu i wielkości gdyż i odkurzacz teściowej ruszy na przetwornicy 2000W ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-11-27, 21:51   

Internet jest tak tani, że wifi pomalutku chyba odchodzi jako podstawa.
Mam modem Huawei 4g albo z smartfona robię hotspot
A Kodera patent jest dobry, tylko wszystko zależy gdzie ktoś jeździ i ile jest w stanie wydać. Itd...
Roaming jest już tani i miejscowo można kupić karty. A wifi jest lub bywa cienkie i kapryśna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zefirwypasu 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato 2003 2.3JTD
Dołączył: 08 Lip 2018
Piwa: 4/29
Skąd: Żary
Wysłany: 2018-11-27, 22:02   

po Polsce gitara 200GB w play robi robotę- ale ograniczenia w UE jednak mamy i jak dzieciaki ze swoimi tabletami zaczną ssać jak pijawki neta to wolałbym na miesięcznej wyprawie wakacyjnej
w Ełropie mieć możliwość sprawnego korzystania z wifi - junoł ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zefirwypasu 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato 2003 2.3JTD
Dołączył: 08 Lip 2018
Piwa: 4/29
Skąd: Żary
Wysłany: 2019-05-07, 21:51   

Cześć
Chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie internetu w małym domku.
Dzięki Koderowi zakupiłem zestaw oparty na TP-Link TL-MR3020. (Swoją drogą ciekawe jest to że przez przynajmniej 7 lat jedno urządzenie jest ciągle produkowane i przeglądając jego możliwości jest dla naszych potrzeb "niezastąpione". Do tego mam modem Huawei E3372. (Osobiście testowałem i nie polecam wszystko mających Huawei E5577C- miałem dwa i każdy musiałem odsyłać gdyż wszystko w nich się sypało (restarty, zawiechy itp)). I to wszystko jakoś działało - najstabilniejszy był TPLINK - czasami musiałem zrestartować modem ale generalnie było nieźle. Problem okazał się z zasięgiem wbudowanych anten w modemie. Czasami w telefonie miałem internet a w domku nie. Zakupiłem dużą antenę dookólną LTE - opracowałem plan montażu jej z tyłu kampera żeby nie przeszkadzała w jeździe i była do wszystkiego. Jak to w życiu okazało się - co do wszystkiego to do niczego. Poradziłem się paru mądrych głów i mówią że tylko kierunkowa antena się sprawdzi. Na rynku jest wiele anten kierunkowych do montażu stacjonarnego. Mi zależało na dość płaskiej konstrukcji żeby po złożeniu masztu nie wystawała powyżej 3m kampera. Po analizie zakupiłem antenę
https://all-ant.pl/antena-do-LTE-4g-3g-l4g-mimo-2x15dbi-konfigurator-mapa-zasiegu
Długo szukałem i szperałem dlatego polecam ten zestaw z 2 kresek na wbudowanej antence robi mi się 5, a download skacze z 8Mb na 20Mb. Podczas jazdy antena skierowana "gdziekolwiek łapie sygnał" - lub wystarczy odczepić wtyki i mamy wbudowaną w modem. Do tego polecam dorobić wejście zew. anteny do tplink zgodnie z instrukcją https://apollo.open-resource.org/lab:argus#modifications i mamy komplet. Pozdrawiam Piotr.

01 zew.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 283,61 KB

02 zew zloz.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 243,07 KB

03 wew.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 161,17 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
polaris20 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer 55 było 2.5 jest 2.8 :)
Nazwa załogi: Drużyna J&J Joanna i Jacek
Dołączył: 14 Sie 2012
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin-Dziwnówek
Wysłany: 2021-11-05, 09:33   

Hej postanowiłem odkopać temat. Dwa lata temu rozmyślając nad internetem w kamperku trafiłem na ten temat i postanowiłem zamontować router tp link 3020 i używać go w opcji WSIP szukając darmowych wifi. Zamiast gniazda wlutowalem w to miejsce bezpośrednio kabel od anteny wifi. Jednak nie byłem do końca zadowolony czasami router widział Hotspota i się z nim łączył i dalej przekazywał neta ale miałem wrażenie ze mój zabieg z lutowaniem kabla nie do końca działał poprawnie. Na miejscu byłem dosyć ograniczony ponieważ wszystko montowałem w Hiszpanii gdyż tam stał mój kamper od 4 lat. Teraz wróciłem do PL i ze tak powiem modernizuje mojego hymerusa. Przyszedł czas na internet. I tu moje pytanie czy nic nie zmieniło się w tej kwesti czy istnieje router który spełnia wymogi urządzenia o którym pisał koder tj. Udostępnianie internetu z karty sim oraz funkcja mostku/WSiP gdzie będziemy mogli podbić sygnał darmowej sieci wifi, oraz posiadający gniazda antenowe. Co do zużycia prądu to możemy pominąć gdyż nie pracuje mi elektryczności mam w całym kamperku 220 z przetwornicy. Pozdrawiam :spoko
_________________
Zapraszamy do naszego skromnego Bursztyna w Międzywodziu. Tani camping 200m od morza. osrodekbursztyn.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2021-11-05, 09:43   

Do końca roku powinienem robić nową instalację dla siebie, więc wrzucę tutaj co wykombinowałem tym razem. Fakt jest, że technologia poszła do przodu i pewnie teraz będę montował inny sprzęt.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
polaris20 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer 55 było 2.5 jest 2.8 :)
Nazwa załogi: Drużyna J&J Joanna i Jacek
Dołączył: 14 Sie 2012
Piwa: 2/3
Skąd: Szczecin-Dziwnówek
Wysłany: 2021-11-05, 12:36   

Świetnie w takim razie wstrzymuje się z instalacja u siebie. Nie mam wiedzy w tym temacie a przekopywanie forów w uzyskaniu informacji jest już naprawdę ciężkie. Chętnie za to pomogę jeśli rzucisz jakieś hasło ;)
Ja myślałem nad opcja dwóch urządzeń jedno dla kart sim i internetu Lte wraz z osobna antena wzmacniająca oraz drugi router tylko do WSiP z dobra antena kierunkowa a nawet druga dookolna? Nie wiem czy obie anteny o różnych parametrach mogą działać razem. Tego routera WSiP i tak używa się w momencie dłuższego postoju więc może on być uruchamiany w razie potrzeby. Mam miejsce po telewizorku w sowim kamperze więc nie ma problemu z umiejscowieniem. Prądu tez nie brakuje więc chyba takie rozwiązanie wydaje mi się najkorzystniejsze tym bardziej że cena routerów jest atrakcyjna.
_________________
Zapraszamy do naszego skromnego Bursztyna w Międzywodziu. Tani camping 200m od morza. osrodekbursztyn.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-11-05, 13:05   

Loguję się do tematu żeby poznać nowości. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2021-11-05, 13:54   

Przejrzałem wstępnie modele na rynku i zaskakująco, TL-MR3020 jest nadal bardzo solidnym konkurentem. Dla mnie dużą zaletą jest zakres temperatur roboczych -10'C -> 60'C, co pozwala na zastosowanie go w trybie 24/7 również do monitoringu kampera - ale jeszcze nic nie przesądzam, oglądam inne modele, widzę, że jest trochę ciekawych.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***