Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Family Campervan
Autor Wiadomość
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-12-11, 23:51   Family Campervan

Drodzy forumowicze.
Zapewne jak kiedyś każdy z Was stoję przed wieloma dylematami odnośnie zabudowy busa.
"Bazę" kupiliśmy 2 dni temu po ponad 4 miesięcznych poszukiwaniach.
Serwis podstawowy (oleje, filtry, etc.) mam umówiony na piątek. Chętnie pogrzebałbym sam, ale niestety ze względu na gabaryty muszę oddać samochód w ręce zaprzyjaźnionego warsztatu (niestety oddalony o 65 km.).
W tzw. międzyczasie czytam lekturę forum i postronnych stron www dotyczących sprawdzonych i niedrogich rozwiązań technicznych związanych z użytkowaniem przerobionego dostawczaka.
Z racji tego, że należę do osób, które potrafią liczyć, a raczej są zmuszone do szukania najbardziej optymalnego rozwiązania ze względu na ograniczony budżet mam do Was kilka pytań.
Jako ogrzewanie części mieszkalnej planuję ogrzewanie podłogowe + dodatkowe 2-3 nagrzewnice z zamontowanymi wentylatorami. Jako pieca planowałem użyć Webasto Thermo Top C z C8, czy bliźniaczego 807/Phedry/Ulysse z uwagi na dobrze wyprofilowany kosz montażowy i prostotę sterowania.
Przeglądając internety natknąłem się na coś takiego:
https://allegro.pl/ford-edge-2017r-2-0-tdci-webasto-thermo-top-evo-i7713442948.html
Wygląda dość świeżo, więc i pewnie posłuży dłużej od wyeksploatowanego Top C, ale czy nie bedę miał problemu z wysterowaniem tego urządzenia?
Jestem zupełnie ciemny w temacie elektroniki, ale coś czuję, że szybko trzeba będzie nadrobić braki wiedzy ;) .
Źródłem zasilania naszego domku mają być 2 panele zamontowane na dachu + akumulatory, przetwornica/przetwornice i inne potrzebne do tego gadżety (akumulatory, stabilizator napięcia itp.).
Z uwagi na "kosmiczne" ceny lodówek kompresorowych 12V raczej zdecydujemy się na zakup niewielkiej chłodziarki na 220-230V.
To na chwilę obecną priorytety, które muszę ogarnąć w pierwszej kolejności.
Następnie kibelek, jakiś brodzik, kuchenka i zlew.
Jakieś porady, sugestie dla "żółtodzioba"?
Chętnie wysłucham Waszych bezcennych porad i doświadczeń.
Pozdrawiam i życzę dobrej nocy,
Norbert.
Ostatnio zmieniony przez Norbertp83 2019-01-05, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-12-12, 00:05   

Norbertp83 napisał/a:
ale czy nie bedę miał problemu z wysterowaniem tego urządzenia?
Raczej będziesz miał . :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2018-12-12, 09:03   Re: Family CampBus No.1

Norbertp83 napisał/a:
....Jako pieca planowałem użyć Webasto Thermo Top C z C8, czy bliźniaczego 807/Phedry/Ulysse...

Plan dobry: wszystkie webasta w Eurowanach (Peugeot 807, Lancia Phedra, Citroen C8 i Fiat Ullyses) to analogówki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-12-12, 09:09   Re: Family CampBus No.1

Norbertp83 napisał/a:

W tzw. międzyczasie czytam lekturę forum...


Jakieś porady, sugestie dla "żółtodzioba"?
Chętnie wysłucham Waszych bezcennych porad i doświadczeń.
.



Forum ma juz ponad 10 lat , poszukaj , wszystkie odpowiedzi juz były .

Miałbym wiele wskazówek dla Ciebie tylko juz mi sie nie chce kolejny raz o tym samym pisać :szeroki_usmiech podejrzewam ,że nie jestem osamotnionym w tej kwestii .

miłej lektury :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2018-12-12, 15:29   

Witaj!
Fajna baza - L4H3 3.0HDI. Piękny silniczek, spory van :) U mnie na wyspach rzadkość, jak narazie używkę widziałem jedną, z 2008 roku i poszła w tydzień...

Jak Mecenas pisał, sporo było już napisane na forum. Pytaj się o konkrety, to będziesz miał odpowiedzi. Określ sobie, na ile chcesz osób, jaki chcesz układ w środku, z czego chcesz budować i pytaj, czytaj, pytaj i czytaj :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2018-12-12, 18:29   

Mavv napisał/a:
i pytaj, czytaj, pytaj i czytaj :)


A dokładniej to zupełnie odwrotnie :ok czyli: CZYTAJ i pytaj ( co nie wyczytasz ) :spoko
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kombinator 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 HDi 160KM H3L4
Dołączył: 28 Paź 2017
Piwa: 15/7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-12-12, 20:43   

Gratuluje zakupu i słusznej bazy z jeszcze słuszniejszym silnikiem. :ok Będziesz zadowolony bo tym się jeździ jak osobówką. Do 120 km/h to nawet ekonomicznie ale potom wir w baku. :evil:
Co do webasto to polecam taką stronkę Dużo informacji przydatnych.
Co do lodówki mam u siebie wyrób
MarcianPK i jestem zadowolony.
Powodzenia i będę kibicował.
_________________
moja budowa
https://www.camperteam.pl...818&view=newest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-12-12, 21:48   Re: Family CampBus No.1

Norbertp83 napisał/a:
Drodzy forumowicze.
Zapewne jak kiedyś każdy z Was stoję przed wieloma dylematami odnośnie zabudowy busa.
"Bazę" kupiliśmy 2 dni temu po ponad 4 miesięcznych poszukiwaniach.
Serwis podstawowy (oleje, filtry, etc.) mam umówiony na piątek. Chętnie pogrzebałbym sam, ale niestety ze względu na gabaryty muszę oddać samochód w ręce zaprzyjaźnionego warsztatu (niestety oddalony o 65 km.).
W tzw. międzyczasie czytam lekturę forum i postronnych stron www dotyczących sprawdzonych i niedrogich rozwiązań technicznych związanych z użytkowaniem przerobionego dostawczaka.
Z racji tego, że należę do osób, które potrafią liczyć, a raczej są zmuszone do szukania najbardziej optymalnego rozwiązania ze względu na ograniczony budżet mam do Was kilka pytań.
Jako ogrzewanie części mieszkalnej planuję ogrzewanie podłogowe + dodatkowe 2-3 nagrzewnice z zamontowanymi wentylatorami. Jako pieca planowałem użyć Webasto Thermo Top C z C8, czy bliźniaczego 807/Phedry/Ulysse z uwagi na dobrze wyprofilowany kosz montażowy i prostotę sterowania.
Przeglądając internety natknąłem się na coś takiego:
https://allegro.pl/ford-edge-2017r-2-0-tdci-webasto-thermo-top-evo-i7713442948.html
Wygląda dość świeżo, więc i pewnie posłuży dłużej od wyeksploatowanego Top C, ale czy nie bedę miał problemu z wysterowaniem tego urządzenia?
Jestem zupełnie ciemny w temacie elektroniki, ale coś czuję, że szybko trzeba będzie nadrobić braki wiedzy ;) .
Źródłem zasilania naszego domku mają być 2 panele zamontowane na dachu + akumulatory, przetwornica/przetwornice i inne potrzebne do tego gadżety (akumulatory, stabilizator napięcia itp.).
Z uwagi na "kosmiczne" ceny lodówek kompresorowych 12V raczej zdecydujemy się na zakup niewielkiej chłodziarki na 220-230V.
To na chwilę obecną priorytety, które muszę ogarnąć w pierwszej kolejności.
Następnie kibelek, jakiś brodzik, kuchenka i zlew.
Jakieś porady, sugestie dla "żółtodzioba"?
Chętnie wysłucham Waszych bezcennych porad i doświadczeń.
Pozdrawiam i życzę dobrej nocy,
Norbert.


Kupisz Tanio lodówe i webasto ale juz akumulatory panele i agregat ktory ja zasili beda kosztowaly akurat tyle albo i drozej co absorpcyjna. Nie ma tu sensu zadnego poelniasz ten sam blad co twoi poprzednicy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gmart 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 10 Lis 2018
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-12-13, 16:58   

No ale jeżeli ktoś zakłada,ze
i tak będzie miał panele plus akumulator to może warto?
Ostatnio zmieniony przez gmart 2018-12-13, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-12-13, 17:12   

A ja czekam na pierwsze ruchy... :kawka: i życzę powodzenia! :spoko
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2018-12-17, 22:36   

KASZUB napisał/a:
A ja czekam na pierwsze ruchy... :kawka: i życzę powodzenia! :spoko

Chwilę musimy poczekać, bo pizga na dworze ;) a hali do grzebania brak.
Obecnie jak już wspomniałem poszukuję sprawdzonych rozwiązań dla izolacji akustyczno-termicznej, zasilania, ogrzewania etc.

Kombinator napisał/a:
Gratuluje zakupu i słusznej bazy z jeszcze słuszniejszym silnikiem. :ok Będziesz zadowolony bo tym się jeździ jak osobówką. Do 120 km/h to nawet ekonomicznie ale potom wir w baku. :evil:
Co do webasto to polecam taką stronkę Dużo informacji przydatnych.
Co do lodówki mam u siebie wyrób
MarcianPK i jestem zadowolony.
Powodzenia i będę kibicował.

Dziękuję. Przy moim wzroście nie było raczej innego wyboru ;) .
Co do lodówki powoli dorastam do opcji 12V. Zadzwonię bądź napiszę do Marcina na dniach, aby obadać temat co i jak.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-01-05, 14:18   

A więc tak. Pierwsze zakupy już za mną ;) .
Na przód lecą fotele od Sharan/Alhambra/Galaxy z modeli po FL. Oba z regulacją wysokości, podparcia odcina lędźwiowego, podgrzewane no i oczywiście obrotowe. Fotel pasażera na obrotnicy od fotela UK, stąd regulacja wysokości. Oba fotele w stanie dobrym, w identycznej tapicerce, więc na chwilę obecną odpuszczę sobie tapicerowanie w innej kolorystyce.
Lodówka..., niestety poległem na konwersji 230V-12V. Dlaczego? A no dlatego, że miałem już dość pieprzenia dyrdymałów "fachofcuf" od chłodnictwa samochodowego, na temat owej przeróbki. Czułem się, jakbym poprosił o przyczłap dolny do bulgulatora górnego z trzymaniem bocznym o sile poprzecznej ;) .
Z racji tego, że i tak projekt mój przewiduje niezależność energetyczną zdecydowałem się na niemiecki produkt KLARSTEIN. Zasilana 230V w klasie energetycznej A+++ o mocy 60W. Rzekomo zużywa ca. ~0,25kWh/24H, co daje ~90kWh/rok.
Zamiast standardowych okien stricte kamperowych zdecydowałem się na montaż oryginalnych szyb bocznych z oknami uchylnymi. W dachu przewiduję montaż 3 okien, w tym jedno w łazience (prawdopodobnie z wyciągiem), bądź montaż samego wyciągu.
Mam jednak do Was prośbę o poradę :?: , gdyż mam pewien dylemat.
Szyby boczne standardowo są wklejane oknem uchylnym tuż przy drzwiach przednich. Chodzi mi jednak po głowie ich montaż "do góry nogami". Dlaczego? Dlatego, że zamontowane odwrotnie:
- okno ze strony lewej będzie blisko ławki, która będzie miejscem podróżnym, miejscem sypialnym jak i jadalnią (fota poniżej),
- okno se strony prawej (w drzwiach przesuwnych) będzie blisko aneksu kuchennego, gdzie najzwyczajniej będą przygotowywane potrawy na kuchni, więc pełniłoby po części rolę wyciągu, pomimo tego, że i tak myślę o montażu okapu.
Jak Wy się zapatrujecie na taką koncepcję?
Poniżej zdjęcia "bazy" ;) .
Sprawa dość pilna, bo szyba z oknem od wczoraj u mnie i chce ją w miarę szybko zamontować. Montaż umówiony mam na wtorek, bo z racji pogody (a majstrował będę na zewnątrz) zwyczajnie nie mam warunków aby wymiany dokonać samodzielnie.

P.S.
Jako izolacji mam zamiar użyć piany POLYNOR. Ma być dobrze, nie musi być tanio.
Tutaj również poprosiłbym o sugestię.

Pozdrawiam wszystkich,
Norbert

Fotel 2.jpg
Plik ściągnięto 8272 raz(y) 4,03 KB

lodówka.jpg
Plik ściągnięto 8272 raz(y) 3,67 KB

Szyba.jpg
Plik ściągnięto 8272 raz(y) 37,02 KB

Baza p.jpg
Plik ściągnięto 8272 raz(y) 30,1 KB

Bez tytułu.png
Plik ściągnięto 9 raz(y) 298,39 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-01-05, 14:38   

Pisząc "do góry nogami" masz na myśli zamiana lewego z prawym?
To chyba spełni twoje zamierzenia.. Też taki chce dać docelowo. Z ciekawości spytam ile dałeś? Jak pamiętał kolo700zl sztuka...
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-01-05, 17:11   

decumanus napisał/a:
...Też taki chce dać docelowo. Z ciekawości spytam ile dałeś? Jak pamiętał kolo700zl sztuka...
R

Chodzi mi o tak jakby odwrócenie okna o 180 stopni w poziomie. Wtedy okno uchylne znajdzie się bliżej zamierzonej kanapy i blatu kuchennego.
Co do cen tych okien: ceny przyciemnionych wahają się tak jak napisałeś od 700 (to jest już w miarę tanio) do ok. 1.300 (piszę o oryginałach). Zamiennik szyby R na allegro 960. Ja cudem kupiłem oryginał L (myślałem, że jest różnica z R, ale nie ma) za 400.
Siedzę i pilnuję różnych, interesujących mnie aukcji. Staram się negocjować, bo nie chcę "bubli" wkładać w coś, z czego będę osobiście korzystał.
Ostatnio zmieniony przez Norbertp83 2019-01-05, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2019-01-05, 19:25   

Podeślij proszę jaki to dokładnie model Twojej lodówki - też akurat jestem na etapie kupowania wyposażenia.

P.S swojego też będę ocieplał pianą polynor, w drzwi i progi oraz tam gdzie będę bał się że piana mi powypycha blachę to nawciskam wełny zamkniętej w szczelnych workach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***