Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PZMot
Autor Wiadomość
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2018-12-21, 17:48   PZMot


Polski Związek Motorowy

18 grudnia o 12:14

Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r., od dnia 19.12.2018r.,
ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.
Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1,
jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:
1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem,
który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków,
a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;
2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za
pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.”
W celu uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o kontakt z Waszym agentem PZU.
Mając na uwadze to, że wielu członków PZM, nieposiadających samochodów określonych wyżej,
a starszych niż 25 lat korzystała dotychczas z tej zniżki,
będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Ostatnio zmieniony przez Skorpion 2019-01-04, 22:37, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Artur.Dell 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Lubimy podróżować
Dołączył: 23 Wrz 2017
Piwa: 22/8
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2018-12-24, 11:52   

Skąd pochodzi ta informacja, bo na stronie PZU nic takiego nie znalazłem?
_________________
Artur
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2018-12-24, 15:30   

Ja dostałem taką informację z PZMotu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mikesz 
zaawansowany


Twój sprzęt: KNAUS BoxStar 600
Nazwa załogi: a Mi i Go.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lip 2012
Piwa: 13/54
Skąd: Warszawa Praga.poł
Wysłany: 2018-12-26, 17:04   

Biuro Prasowe PZU

Grupa PZU
rzecznik@pzu.pl

tel.: (022) 582 58 07
19 grudnia 2018
Właściciele unikatowych pojazdów będą mogli nadal korzystać ze zniżki

Zniżka będzie przysługiwała na ubezpieczenie pojazdów zabytkowych, posiadających żółte tablice rejestracyjne.

Warto podkreślić, że klienci, którzy otrzymali zniżkę od PZU w poprzednich latach, utrzymają ją przy wznowieniu umowy ubezpieczenia.

PZU ceni pasjonatów i zamiarem firmy jest promowanie odbudowy klasyków. Firma ma na tym polu osiągnięcia – Fundacja PZU uczestniczyła w odbudowie wspaniałego zabytku motoryzacji, związanego z historią Polski: Cadillaca 355D – ostatniego auta Marszałka Piłsudskiego.

Misją PZU jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od wielu lat w ramach programu PZU Bezpieczna Flota, firma szkoli zawodowych kierowców. W ramach Akcji Pomoc To Moc edukuje lokalne społeczności w zakresie zachowania bezpieczeństwa na drodze. Stara się również dotrzeć do najmłodszych – w tym roku rozdała 1,5 miliona odblasków wszystkim uczniom klas 1-3 w szkołach podstawowych w całej Polsce. PZU współfinansowało także serial „Sekundy, które zmieniły życie”, poświęcony wypadkom komunikacyjnym.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-12-26, 20:09   

czyli nowy właściciel auta juz bez zniżki,póki przedłużasz to masz.
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LTon Tom 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW LT 28 2,0 1982 Reimo
Nazwa załogi: LTonowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Wrz 2014
Piwa: 9/6
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2018-12-26, 20:31   

Właśnie zerknąłem na stronę PZM assistance i nie ma tam żadnej informacji o zmianie typu "tylko żółte blachy i min 25 lat" wszystko po staremu , chyba,że nie uaktualnili .Mam nadzieję , że to jakiś Fake news bo sam korzystam ze zniżki w PZU +PZM Wszystkiego "po staremu" w Nowym Roku dla wszystkich zaniepokojonych. Pzdr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-12-26, 20:58   

erikson napisał/a:
nowy właściciel auta juz bez zniżki
Zniżki pozostają , sami będą decydować komu przyznać .
Po prostu ,członkostwo-karta pzm. w niczym obecnie nie pomoże ( ci stracą na tym dużo $).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2018-12-27, 08:21   

LTon Tom napisał/a:
Właśnie zerknąłem na stronę PZM assistance i nie ma tam żadnej informacji o zmianie typu "tylko żółte blachy i min 25 lat" wszystko po staremu , chyba,że nie uaktualnili .Mam nadzieję , że to jakiś Fake news bo sam korzystam ze zniżki w PZU +PZM Wszystkiego "po staremu" w Nowym Roku dla wszystkich zaniepokojonych. Pzdr.


LTon Tom, musisz dobrze poszukać, gdyż informacja o rezygnacji z udzielania dodatkowych zniżek na nowe polisy dla pojazdów zabytkowych zamieszczona jest zarówno na stronach PZU jak i PZMot.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-12-27, 08:28   

LTon Tom napisał/a:
Właśnie zerknąłem na stronę PZM assistance i nie ma tam żadnej informacji o zmianie typu "tylko żółte blachy i min 25 lat" wszystko po staremu , chyba,że nie uaktualnili .Mam nadzieję , że to jakiś Fake news bo sam korzystam ze zniżki w PZU +PZM Wszystkiego "po staremu" w Nowym Roku dla wszystkich zaniepokojonych. Pzdr.

Z info winnika ze jak będziesz przedłużał dostaniesz zniżki,ale jak sprzedasz to następca juz ich nie dostanie.
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ferguson 
zaawansowany


Twój sprzęt: Nissan Urvan 4x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-12-27, 12:15   

Mam w głębokim poważaniu, te wszystkie uniki, aby obniżyć opłatę za OC. Szlag mnie trafia, że chciwość w wyciąganiu kasy jest ponad rozsądkiem. Wystarczyłoby wprowadzić czasową rejestrację, albo jedną tablicę rejestracyjną z opłaconym ubezpieczeniem dla osoby. Takie rozwiązania funkcjonują w innych krajach UE.
_________________
Pozdrawia Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***