Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Android - przydatne programy w podróży
Autor Wiadomość
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-01-16, 15:07   

Asystent Google usprawni obsługę map
Po wielu miesiącach pracy Google udostępnił Asystenta Google w języku polskim. Ma to wprowadzić nową jakość w głosowej obsłudze urządzeń mobilnych, w tym aplikacji mapowych i nawigacyjnych.


Asystent Google usprawni obsługę map
Oczywiście dzięki usłudze Google Now już wcześniej można było np. przedyktować Mapom Google cel naszej podróży. Jak jednak wyjaśnia korporacja, jej Asystent ma lepiej działać, obsługiwać więcej komend oraz oferować znacznie lepszą interakcję. W zamierzeniu Google’a korzystanie z tej nowej usługi ma przypominać rozmowę z żywą osobą. W tym celu Asystent zyskał nawet – jak twierdzi korporacja – polską osobowość, tj. zna elementy polskiej popkultury czy lokalne zwyczaje.

Co to oznacza w przypadku korzystania z Map Google? Jak podpowiada polski oddział korporacji, możemy użyć np. takich komend jak:

wyznacz najszybszą trasę do pracy/domu,
pokaż włoskie restauracje w okolicy,
pokaż trasę autobusem na ulicę Świętokrzyską.
Co istotne, Asystent może pomóc obsługiwać również inne aplikacje lokalizacyjne czy nawigacyjne, o ile ich twórcy przygotowali odpowiednie akcje – służy do tego usługa Actions on Google.

W ciągu najbliższych tygodni Asystent Google będzie udostępniony wszystkim polskim użytkownikom smartfonów z Androidem (od wersji 5). Posiadacze urządzeń iOS mogą zaś pobrać z App Store aplikację Asystent Google. Aby po raz pierwszy uruchomić to narzędzie na urządzeniu z Androidem, należy długo nacisnąć przycisk ekranu głównego. Od tego momentu aby zacząć rozmowę ze swoim osobistym Asystentem, wystarczy powiedzieć „OK Google” lub przytrzymać przycisk ekranu głównego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-16, 15:28   

Android auto robi to od dawna. Nie wszystkie audio w samochodach obsługują tą aplikację
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-01-16, 15:31   

Bronek napisał/a:
Android auto robi to od dawna. Nie wszystkie audio w samochodach obsługują tą aplikację


Po polsku ? :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-16, 15:33   

TA PO POLSKU od dawna



MAM I MIAŁEM :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-16, 15:38   

Dodam że wywołuję go przez przycisk na kierownicy i asystenta Gogle starym okrzykiem Hej Gogle lub OK Gogle
WAZE, SPOTIFI, ITD

Ale zgoda, teraz ponoć ma być lepiej i asystent będzie czekał już bez komend?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2019-01-16, 15:45   

Mój sąsiad takie cuda miał 40 lat temu. Jechał do knajpy furą. Koń grzecznie czekał. Gdy właściciel się wytoczył i załadował się na furę następowała bełkotliwa komenda "do domu" :haha:

Pierwszy pojazd w pełni autonomiczny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-16, 16:12   

Z praktyki o ile samochód obsługuje to Ok . Czyta smsy . Napisze smsa . Jak ktoś ma ulubione utworki to spokojnie odtworzy .
Mapy gogle wiadomo sie przydają . Wyszukiwarka gogle włączy sie itd .
Wszystko głosowo .
Komenda lub ikona na ekranie i wracamy do oprogramowania auta . Korzysta czasem gdy podładowuje telefon , wtedy mam ustawione ,że mi się włącza automatycznie .

Ale można tez korzystać na samym smartfonie .

Jest trochę aplikacji co integrują się z androidauto np Whatsapp

Niestety trzeba pobrać jak na filmiku , bo "som dziki kraj" . Może teraz jak wejdzie Asystent . Bo do tej pory ten Asystent to nazywał sie GOGLE NOW .




Ale szału nie będzie .

W praktyce to :
naciskam przycisk "gadania", bo mam na kierownicy i choć Nissan nie obsługuje polskiego języka to gdy smartfon jest podłączony USB włącza się Gogle . Lub mówię komendę: " Hej Gogle " i np "jedź do domu " , "włacz Spotifi " , pogoda w Kolobrzeg itd ....; Albo pytam gdy jest nawigacja : " Stacje benzynowe na trasie " lub " parkingi"
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-17, 07:59   

Od dzisiaj .. Mam Asystenta i póki co dla tych co korzystali z Gogle NOW szału nie ma . A to dlatego , iż nie obsługuje ciągłej mowy ! !!! :(

Dla mnie to nic nie zmienia , miłe ale zawracanie tyłka . Ciekawe czy ma to wpływ na Android Auto? Ale tam akurat to wszystko działało własnie w taki sposób , no może częsciej zapytania były odsyłane do przeglądarki .

Ale idzie w dobrym kierunku .
Oczywiście dla "ciężko przestraszonych permanentnie " o " mglistej " strukturze osobowości , to inwigilacja i starch się bać :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tawfiqshalhoub 
początkujący forumowicz


Dołączył: 04 Cze 2019
Skąd: Boston
Wysłany: 2019-06-04, 10:27   

Używam GasBuddy. Nie jest dostępny w Google Play
https://apknite.com/gbis.gbandroid
Informuje, gdzie są najbliższe stacje benzynowe i które są najtańsze dzisiaj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aDaMoS 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Poszukiwania zawieszone...
Dołączył: 26 Gru 2012
Piwa: 18/7
Skąd: Silesia
  Wysłany: 2019-06-08, 10:41   Darmowa nawigacja społecznościowa.

Witam. Proponuję bliżej przyjrzeć się nowej nawigacji na androida: https://roadlords.com/pl
Jest to połączenie nawigacji społecznościowej Waze/Google Maps i grafiki Sygic-a. Moim skromny zdaniem jest bardzo udana. Można ustawić wymiary ciężarówki/campera/busa i pobrać mapy do pamięci urządzenia, a co najważniejsze jest na razie jeszcze darmowa! tutaj jest też do pobrania: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roadlords.android , a tutaj jest forum poświęcone tematowi: https://forum.roadlords.com/
Trochę już na niej pojeździłem dużym dostawczakiem i jak na razie nie miałem żadnych problemów z wysokością wiaduktów i ograniczeń tonażowych, a jest to jeszcze wersja Bata. Polecam sprawdzić. :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***