Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oryginalne Radio Ducato f250fl Problem z Code Error Pomocy:)
Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-01-15, 21:58   

No i???
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
crashplus 
początkujący forumowicz

Dołączył: 14 Sty 2019
Skąd: Ktrzyszkowo
Wysłany: 2019-01-16, 07:05   

Niestety próbowałem wszystkich opcji kilkukrotnie i cały czas code error... nie mam już pomysłów ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2019-01-16, 07:39   

A może ktoś przed tobą wpisał ileś tam krotnie nieprawidłowy kod i radio się zawiesiło. Nie wiem ile razy trzeba ale jest takie coś.

Jedż do elektronika \telewizorka , ja tak zrobiłem - mam nawet wylogowanie wszystko co nie jest potrzebne tak że wkładasz gdzie chcesz i gra :)
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-01-16, 20:20   

crashplus napisał/a:
Niestety próbowałem wszystkich opcji kilkukrotnie i cały czas code error... nie mam już pomysłów ...

Zapodaj foto radia zrobione od góry, tam gdzie naklejka z numerami, kodem kreskowym itp.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lechd 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs Trend90 7057 EB
Dołączył: 31 Sty 2016
Piwa: 24/3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-03-14, 16:17   

a ja mam troszkę inne pytanie ale blisko radia. W czasie jazdy trochę słabo słucha się radia bo Ducato nie jest najlepiej wyciszone a i fabryczne głośniki są niskiej jakości. Pomyślałem o wymianie głośników na takie trochę lepsze. Czy ktoś próbował to zrobić i czy dało to efekt? oraz czy przeciętny kamperowicz da radę to sam zrobić: rozebrać drzwi, wymienić głośniki i wstawić zwrotnice ?
Zamontowane radio to Balupunkt Multimedia S 530.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-03-14, 16:39   

Odpowiem bo zrobiłem.

Głośniki oryginalne są do kitu. Nie są warte nawet 1zł. Audiofilem nie jestem, lecz tego słuchać się nie da. Kupiłem na alledrogo głośniki o średnicy jak dobrze pamiętam 16cm ( bo takie są w Ducato ) trójdrożne, nic wymyślnego, za około 100zł za 2szt. Nie wyciszałem drzwi, nie dawałem zwrotnicy. Gra teraz o niebo lepiej. Dla takiego auta i mojego ucha jest wystarczająco. Technicznie jest montaż głośników dziecinnie prosty bo inżyniery zaprojektowały maskownice głośników w trojaczkach od 2006 do nadal tak, że nie trzeba zdejmować tapicerki !!! Zdejmujesz same plastikowe maskownice i masz cudowne dojście do głośników, wkrętów w ilosci 3szt.i kabelka głośnikowego. Maskownica ma trzy zatrzaski, podważasz ją płaskim wkrętakiem od strony ramy drzwi ( tam gdzie jest część lakierowana a nie tapicerka) i zdecydowanym ruchem wysówasz maskownice. Robiłem to wielokrotnie bo głośników nie sprzedaję z moim poprzednim kamperem tylko zawsze przekładam do kolejnego nowszego :kwiatki:

Ps. Każdy uniwersalny głośnik o tej średnicy będzie pasował, Ducato ma standardowe złącze muzyczne. Dasz radę
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lechd 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs Trend90 7057 EB
Dołączył: 31 Sty 2016
Piwa: 24/3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-03-14, 16:48   

LukF dzieki za podpowiedź, ja znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/jbl-stage-3-607c-glosniki-fiat-grande-punto-ducato-8963669338

https://allegro.pl/oferta/ground-zero-gztc-165x-glosniki-fiat-ducato-3-7438186061?item=7438186061

wydają się dobre ale mają zwrotnicę którą nie bardzo wiem gdzie się montuje.

ale skoro mówisz że wymiana fabrycznych pomogła to na któreś się zdecyduje, albo poszukam jeszcze takich bez zwrotnic, audiofilem też nie jestem... :ok
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-03-14, 17:55   

Trudno będzie wykorzystać potencjał brzmieniowy jakichkolwiek głośników w drzwiach Ducato. Każdy głośnik ma inne wymagania co do kubatury, rezonansu, zabudowy itd. Zyskasz na pewno ale nie uzyskasz wszystkiego, oznacza to że 3stówy przepłacasz.
Zwrotnice montujesz w dowolnym fizycznie miejscu, pomiędzy głośnikiem zasadniczym a wysokotonowym.
Te GZ wydają się wysokie, mają duży ciężki magnes, zmierz czy się zmieści.
Albo poszukaj głośników na magnesie neodymowym, są znacznie lżejsze i zazwyczaj mają lepszą skuteczność = to najważniejszy parametr głośnika wobec dostarczanej mu mocy.
JBL ma lepszą o 2 dB skuteczność/czułość/sensitivity/SPL/ect.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Ostatnio zmieniony przez Socale 2020-03-14, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-03-14, 17:55   

Myślę, że dla amatorskich zastosowań głośniki które zalinkowałeś są za drogie. No chyba, że chcesz tyle wydać. Bez wyciszenia drzwi, zmiany kabli, bez zewnętrznego wzmacniacza chyba nie warto, szkoda kasy. Ale to tylko moje zdanie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lechd 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs Trend90 7057 EB
Dołączył: 31 Sty 2016
Piwa: 24/3
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-03-14, 20:27   

Dziękuje za porady, faktycznie poziom hałasu w kabinie wyklucza dobry odsłuch a nie planuję audiofilskiego wygłuszania kabiny :diabelski_usmiech . Poszukam głośników tak jak radził LukF. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-03-14, 21:00   

Socale napisał/a:
Trudno będzie wykorzystać potencjał brzmieniowy jakichkolwiek głośników w drzwiach Ducato. Każdy głośnik ma inne wymagania co do kubatury, rezonansu, zabudowy itd.

Dokładnie :bigok już ja w poprzednim kamperze chciałem zrobić system dźwięku ACS jaki mam w Acura :lol: wyszło jak zwykle.. :( ..a do tego stare uszy :evil: więc teraz kupiłem takie ustrojstwo Głośnik Blu stawiam gdzie popadnie aby do uszu dochodziło :tuba: :gra: prócz dźwięku silnika i wiatru we włosach :ok
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-03-14, 22:04   

Ponad 10 lat nagłaśniałem otoczenie, pojazdy szykowałem do zawodów Car Audio - to była moja pasja i źródło złotówek.
Największą karierę na sprzętach/głośnikach robią cyferki pisane a nie nuty słuchane. Głośnik by zabrzmiał nie musi być drogi, trzeba mu stworzyć warunki do WYDOBYCIA tego brzmienia a nie wygenerowania go w otaczający hałas. I te warunki windują ceny w kosmos.
To dwa różne tory "widzenia" dźwięku i nie o hałas chodzi.
.
I lubię to nadal tworzyć, mam takie swoje małe stare studio do trenowania zabawy z dźwiękiem i wrażeniami, Car Audio, Hi Fi itp, sam je zbudowałem na potrzeby firmy, rzadko tam teraz wchodzę bo branża inna, ale blokady z koronaświrusem teraz mam więc chętnie tam zejdę podczas przymusowego urlopu pobawić się, poeksperymentować.
Nie uwierzycie bo słowo pisane tego nie odda, ale zaprosiłem kiedyś syna do tego studia, posadziłem go i powiedziałem : Słuchaj!
Jego mina była bezcenna, nie wierzył, szukał, szperał...
- ojciec w jajo mnie robisz.
- Nie, to serio leci > stąd. :bigok To były 2 satelitki strojone "na ostro" ograniczone pasmem i jeden 13cm woofer przewinięty na 2 cewki umieszczony w band pass zatkanym od tyłu. Maleństwo brzmiało niewiarygodnie i tak lubię, nie za głośno ale z efektem jakby scena była w panoramie wzrokowej.
.
O q... ale się rozpisałem... to moje wspomnienia z pasją :roll:
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-03-14, 22:11   

Socale,

Twoje opisy to poezja....

Rozwinę tę myśl za chwilę w innym temacie :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-03-14, 22:54   

Dzięki, takie otwarte uznanie to dreszcz na moich plecach.
A pij, ja jutro do pracy nie jadę to piję to:

Porter.jpg
Plik ściągnięto 1496 raz(y) 28,33 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2020-03-14, 23:13   

Socale napisał/a:
Ponad 10 lat nagłaśniałem otoczenie, pojazdy szykowałem do zawodów Car Audio - to była moja pasja i źródło złotówek.:

Ja to robiłem dla zabawy, wydając złotówki :mrgreen: I znam temat dosyć dobrze (ps. aktualnie ta branża nie istnieje bo są fabryczne radyjka i w wielu markach fabryczne audio za dodatkowymi dopłatami, całkiem fajne). Wg mnie w ducato (i innych dostawczych) ciężko zrobić "car audio". W tym sezonie wymienię głośniki i radio + lekkie wygłuszenie drzwi ale nie spodziewam się cudów... Pewnie da się powalczyć poważnie ale całościowe, sensowne wygłuszenie kabiny to Spory temat..(no i gdzie subwoofer umieścić?)
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***