Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecka Kavala
Autor Wiadomość
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-02-04, 20:59   Grecka Kavala

Bardzo interesuje mnie Grecja , w zeszlym roku przez Rumunie i Bulgarie pojechalismy na przelomie kwietnia i maja na Halkidiki. Objechalismy w miare starannie Kasandre i Sitonie, bardzo fajnie wspominamy te wyprawe. Teraz w planie mamy zwiedzanie dalszej czesci Grecji i o ile chodzi o Lefkade Poloponez czy szeroko rozumiany region Aten praktycznie wszystko oczytalem na naszym forum bo prawie kazdy jezdzi w te strony i bardzo ciekawie je opisuje ale ja chcialbym teraz na wiosne pojechac i zwiedzic region Kavali czyli na wschod od Chalkidiki.Co ciekawe ,na forum ani jednej relacji z tego regionu a po drodze sa bardzo ladne miasteczka i kempingi dalej piekna Kavala i na koncu ponoc bardo ladny Alexandropulos. Pare lat temu w drodze powrotnej z Grecji zatrzymalo sie starsze malrzenstwo na termach wegierskich i bardzo ciekawie opowiadali nam o Grecji, mowili ze przez lata zwiedzili cala Grecje , ale teraz jerzdza tylko w region Kavali bo ich zdaniem to cudowne miejsce. Moze ktos z kolegow tez ten region zwiedzil i podzieli sie wrazeniami ,bede bardzo wdzieczny.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-02-04, 21:43   

Byliśmy ostatno z 10 wiosen wstecz.
Od Salonik po gr Turecką piękne mieścimy, z piękną historią.
Dużo kurortów i miejscówek przy Egejskim.
Egejskie mocno zasolone,mozesz się opalać na wodzie.
Plaże kamieniste i piaszczyste.
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-02-04, 22:35   

Edward napisał/a:
region Kavali czyli na wschod od Chalkidiki.Co ciekawe ,na forum ani jednej relacji z tego regionu a po drodze sa bardzo ladne miasteczka i kempingi dalej piekna Kavala i na koncu ponoc bardo ladny Alexandropulos
jechaliśmy z Mirkirm61 z Bułgarii,prze Komotini ,brzegiem morza az do Asprowalty.Ladne plaże ,Kavala nie bardzo było gdzie się zatrzymać.Keramoti kilka plaz stad płynie prom na Tassos.lata temu byliśmy w Porto Heli -błota lecznicze kolo Lagos.Przełom rzeki Nestros,wiele innych miejsc,poczytaj w przewodniku,w necie itp.Sprawdze jakie mam foty :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
petros 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat ducato II Miller Manitoba 2005
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 1/1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-02-04, 22:38   

Byliśmy w Kawali zeszłego lata, w lipcu w drodze na Thassos. Piękne nowoczesne miasto. Bardzo ruchliwe i wszędzie pod górkę, całkiem sporą. Podjazd pod 10- 12 procentową górę to niewielki problem, gorzej bo co 100 - 200m światła. Sprzęgło dostaje przy mocno obciążonym kamperze. Rada, jeździć tylko wzdłuż wybrzeża. I tylko tam można coś zwiedzić, to znaczy górę zamkową z potureckimi murami i wielki akwedukt biegnący w poprzek miasta. O parkingu w okolicy lepiej zapomnieć. Natomiast przed Kawalą sporo dzikich plaż na których stało sporo kamperów na dziko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2019-02-04, 22:43   

Edward, hej :lol:
Kilka lat temu byłem w rejonie od Kawali, aż do Aleksandropolis.
Moje spostrzeżenia, tak na szybko:
- jednak są to tereny mniej atrakcyjne niż Chalkidiki. Wszędzie będziesz miał tereny płaskie, rolnicze;
- plaże, zazwyczaj gminne - są dość mocno zaniedbane. Ale można się przyzwyczaić :mrgreen: . W kilku miejscach na plażach w rejonie Kryoneri były tylko resztki budynków plażowych i WC. Czasem działał jakiś prysznic. W tym rejonie na luksusy bym nie liczył;
- niewątpliwym plusem (w moim przypadku, bo nie znoszę tłoku) był luz. Na plaże zazwyczaj przyjeżdżają tu miejscowi z pobliskich wsi i to po południu. Tak więc całe plaże do południa były tylko moje :lol: ;
- przez kilka dni przebywałem na campingu Kryoneri. Camping bardzo tani. O ile pamiętam płaciłem tylko 9 E. Na campingu było wszystko czego potrzebowałem: niegraniczny dostęp do kuchni, lodówek (o dziwo nic nie ginęło, nawet piwo!), ciepła woda non stop pod natryskami. Na miejscu był barek i sklepik. Do morza ok 600 m. Niedaleko do sklepów i kawiarni w m. Proskinites;
- woda w morzu była czysta i ciepła, jak to w Grecji. Na plaże morze wyrzuca sporo obumarłych wodorostów. W zasadzie nikt tego nie sprząta. Można odnieść wrażenie, że jest bałagan, a to tylko zeschłe, niegroźne wodorosty :mrgreen: ;
- jak znajdę trochę czasu, to wkleję jakieś focie z tego rejonu.
:spoko

Plaża w Kryoneri.jpeg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 58,59 KB

Plaża w Kryoneri2.jpeg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 55,49 KB

Camping w Kryoneri.jpeg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 86,49 KB

Plaża w ok. Aleksandropolis.jpeg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 55,67 KB

_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2019-02-05, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-02-05, 09:49   

No i popatrz :shock: . Wygląda, że znowu będziemy się mijać :lol:
My też wiosna planujemy północna Grecję, ale może trochę bardziej centrum i zachód :)
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2019-02-05, 14:53   

Edward, jeszcze kilka uwag i fotek ze wspomnianego rejonu:
- ja jeździłem drogami wiodącymi blisko morza. W ten sposób łatwo znaleźć odpowiednią ustawkę. Poza kilkoma barami, przy których były plaże i zakaz kamerowania, w zasadzie nie ma kłopotu ze znalezieniem odpowiedniej ustawki;
- wszędzie na plażach było mało ludzi, co dla mnie było tylko walorem;
- wieczorem i w nocy cisza i spokój. Nikt mi nie zapukał, nikt mi nie zastukał :mrgreen:
- odrobinkę upierdliwy był nieustający wiatr. Ale z drugiej strony tylko on mnie chłodził. Zresztą, nad każdym morzem trochę wieje; :lol:
- w oddali widoczne były niewysokie górki. Dobre i to;
- w tym rejonie wielu kamperów nie napotkasz. To pewne;
- to dobry rejon na kameralny wypoczynek z dala od wielkich miast i krzykliwych plaż. Mnie to odpowiadało;
- przy każdym napotkanym barku mają Wi Fi.

:bigok

Okoliczne górki sa niewielkie.jpeg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 75,93 KB

Idąc na plażę zabierałem parasol, taborecik i coś do picia.jpeg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 73,43 KB

Przy samym campingu Kryoneri był las uprawy oliwek.jpeg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 76,64 KB

W wielu miejscach były na stałe ustawione parasole p.słoneczne.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 44,72 KB

Przed tym barkiem i plażą był zakaz kamperowania.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 77,23 KB

Przy tym barku na górce stalem 2 lub 3 dni. Nikomu to nie przeszkadzało.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 48,84 KB

Gminna infrastruktura plażowa - teraz. Kiedyś była fajna.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 27,3 KB

Kameralna plaża na wysokości ośrodka wojskowego armii greckiej. Stanąłem i stałem. Nikt nie wnikał.jpeg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 85,12 KB

Były i fajne plaże.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 45,74 KB

Niektóre plaże miały sprawne natryski.jpeg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 40,38 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-02-08, 22:21   

Dzieki kolegom za informacje o wschodniej grecji, widac wyraznie ze ta czesc Grecji nie cieszy sie uznaniem u naszych karawaniarzy. Ja po objechaniu Chalkidiki chcialbym zachowac jakis porzadek i zaliczyc ta kraine, pozniej pozostanie mi juz ta prawdziwa Grecja jak mawiaja wszyscy zdobywcy Poloponezu.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-02-08, 22:27   

janus napisał/a:
No i popatrz :shock: . Wygląda, że znowu będziemy się mijać :lol:
My też wiosna planujemy północna Grecję, ale może trochę bardziej centrum i zachód :)



Janusz tym razem musimy zrobic tak zebysmy sie nie mineli.Bedziemy w kontakcie.Pozdrawiamy.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-02-08, 22:29   

Byłem na Chalkidiki w 2018r i bardzo podobały mi się tamtejsze plaże.
Ale to co widzę we wschodniej Grecji jest równie słabe jak Bułgarskie wybrzeże na północy.
Nie podoba mi się, dla mnie szkoda kilometrów z PL.
Nie chejtuję, to moje zdanie na podstawie powyższych zdjęć :kwiatki:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-02-08, 22:41   

Bardzo sobie cenie takie info jak przedstawil LukF.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-02-08, 23:04   

Edward napisał/a:
Co ciekawe ,na forum ani jednej relacji z tego regionu a po drodze sa bardzo ladne miasteczka i kempingi dalej piekna Kavala i na koncu ponoc bardo ladny Alexandropulos.


W Aleksandropolis byliśmy dwa razy na " Municipal Camping" . Jest mocno zadrzewiony i trudno złapać satelitę ale może i dobrze :) wracając z Turcji mogliśmy ochłonąć i odpocząć w cieniu no i pokąpać się w ciepłym morzu :)
Miasto ? objechaliśmy skutrkiem w szerz i wzdłuż. Móstwo zabytkowych hoteli i posidłości po weneckich kupcach...Mając chwilkę czasu ...warto temu się przyjżeć :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2019-02-08, 23:06   

Nie ma najmniejszego porównania tego rejonu do Bułgarii.Bułgaria to tłok,hałas,tandeta.W ok.Kavali puste,piękne plaże i tereny do pieszych wędrówek.Przyjeżdża tam dużo Bułgarów i stopniowo zajmują coraz większą przestrzeń.Nie lubią ich miejscowi a nas bardzo.Miałem dużo objawów sympatii.Trudniej tu znaleźć wodę ale za to ostatnio pojawiła się w sklepach jagnięcina (arnaki ).W dawniejszych latach w knajpach i sklepach mięsnych tego nie było.A po co jechać w miejsca bez jagnięciny ??? Warto po drodze kupić zapas wina w Melniku w Bułgarii,to blisko.Warto też Melnik zwiedzić.Ale paliwo z Macedonii.Loutra Eleftheres - bezpłatne,opuszczone gorące źródła.Tylko na wiosnę.Potem pojawiają się cyganie a ubywa wody pompowanej do gajów oliwnych.Są to bliskie tereny,dużo mniej ludne niż Chalkidiki i może troszkę mniej piękne.Co roku przywoże oliwę - najlepszą jaką spotkałem a zużywam corocznie 30-40 litrów w dziwnej cenie 4 euro za litr.Mogę dać Ci kontakt do pośredniczki z Stratoni.To troszkę na południe,też fajne.

20180626_132632 (Medium).jpg
arnaki paidakia - esencja Bałkanów
Plik ściągnięto 4 raz(y) 171,25 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-09, 09:18   

Myslę ,ze duzo do powiedzenia miałby kolega Albo, który od lat tam kamperuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-02-11, 14:44   

Ale kolega Albo chyba nie czyta naszego forum.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***