Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacja z wakacji 2018 - objazd po kontynentalnej Grecji
Autor Wiadomość
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-10, 09:44   

Za młoośc i fantazje. :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gajor 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: volswagen lt 31
Nazwa załogi: gajor i spółka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2014
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2019-02-10, 14:45   

Bardzo fajna wyprawa :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-02-10, 18:04   

wg mnie kamper ukryty przed wejściem do ruin teatru w Argos.Weszłam na góre ale problem było zejście.barbara.podaj nr tel. :kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uhuprzem 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato Carioca 40 2002r 2.8JTD
Dołączył: 12 Kwi 2017
Piwa: 79/5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-10, 19:28   

Fantastyczna relacja! Czekamy na więcej, w lipcu odwiedzaliśmy dokładnie te same miejsca!
_________________
Pozdrawiam
PrzeM
GRECJA 2021
GRECJA 2019
GRECJA 2018
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
broneq 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Hymermobil 544 na Ducato 1993-4
Nazwa załogi: Radek-tata i Kamil-syn, z żonami
Dołączył: 04 Sty 2011
Piwa: 39/11
Skąd: WIELICZKA
Wysłany: 2019-02-10, 22:07   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
wg mnie kamper ukryty przed wejściem do ruin teatru w Argos.Weszłam na góre ale problem było zejście.barbara.podaj nr tel. :kawka:
Sprawdziłem na mapach google i to właśnie musiało być tam! W sensie miasto, a co do lokalizacji to tak, na tym zdjęciu bardzo ciężko się dopatrzyć, ale staliśmy z perspektywy zdjęcia na prawo od wejścia i widac tylko dach z boksem.

Lećmy dalej, a na początek szczegóły zagadki o pickupy. Na zdjęciu jest ich 5. Od prawej: (czarny) Nissan, (biały) Datsun, (bordowa) Mazda, (srebrna) Toyota i (czerwony) Nissan. W Grecji jest tyle tych pickupów! Aż sam zapragnąłem takiego mieć :)

Wracamy do relacji:
Piątek (21.09): rano wstaliśmy i pojechaliśmy zwiedzić wyspę Monamvasia. Dla mnie bardzo podobne miejsce do Nesebyru w Bułgarii. Żona została z Córcią na dole, a ja z Synem poszliśmy na ruiny na szczyt wyspy. Super widoki!





Po południu pojechaliśmy dalej – cel Elafanisos. Najkrótsza droga wiodła znowu przez góry. Nie raz wspinaliśmy się podziwiając widoki do około. Dodatkowy wentylator pracował non stop, a my zwalnialiśmy chwilami do 20km/h na pierwszym biegu. Kilka razy nawet włączałem ogrzewanie, żeby trochę ulżyć silnikowi.



Wieczorem dotarliśmy na miejscówkę opisaną w jednej w wypraw formowych – nieoficjalny kemping-knajpkę przy Elafanisosie. „Jesz u nas – śpisz u nas za darmo” (36°31'20.4"N 22°58'59.3"E). Jest woda, prysznic i toaleta. Pewnie prąd też, ale nie pytałem. Nieopodal był gigantyczny plac, na którym stało kilkadziesiąt kamperów na dziko (w tym takie na ciężarówkach) – 36°31'06.9"N 22°59'12.9"E.




W sobotę rano załapaliśmy się na pierwszy prom na Elafanisos.
Na wyspie stanęliśmy na kempingu – Simos, chyba jedynym. Mankamentem jest brak słodkiej wody – wszystko w kranach jest z uzdatniania wody morskiej i ma dziwny smak i zapach. Poza tym kemping super – czyściutko, porządek, cisza, knajpka, sklepik i busik do miasta kilka razy dziennie za darmo dla mieszkańców kempingu. Spędziliśmy tam trzy dni (dwie noce na kempingu).
Byliśmy już w wielu miejscach w Europie – od Lagos w Algarve w Portugalii, przez Neapol, Lazurowe Wybrzeże, półwysep Gargano i wyspy Liparyjskie, okolice Rimini i Wenecji, Albanię, aż po Bułgarię (o Bałtyku nie wspominając), ale tak pięknego miejsca jak wyspa Elafonisos jeszcze nie widzieliśmy! Jeśli określenie „Karaiby Europy” jest prawdziwe, to ja chcę na Karaiby :)


To morze wygląda jak w folderach, tyle, że to zdjęcie jest bez podkręcania kolorów!!! Obłędne piękno!



Staliśmy koło niemal nówki Hymerka takiego jak nasz, którym przyjechała rodzinka ze Szwajcarii. Nasi synowie się świetnie skumali (mój ma w przedszkolu niemiecki, ale na niewiele się mu zdał, bo szwajcarski niemiecki jest niezrozumiały dla przeciętnego Niemca, a co dopiero polskiego przedszkolaka :D ale to nie problem na 4-5 latków :D

Poniedziałek (24.09): rano zebraliśmy się z kempingu i pojechaliśmy objechać wyspę. Zjedliśmy pyszny obiad w miasteczku i przed wieczornym promem pojechaliśmy jeszcze na plażowanie. Miały być żółwie, ale ich nie było.


Mocno zapuszczony i już doszczętnie zgnity bliźniak mojego W115!



Tu miały być żółwie…

Po powrocie na kontynent obraliśmy kolejny cel – Gytio.



cdn (kolejny post pewnie w przyszły weekend, bo w tygodniu pracuję po 12-15 godzin).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-02-10, 23:49   

Nie wiem czy doczekam do maja tak mi się chce być w Grecji,dlatego ,ze październik był z cyklonem i nie było pogody do opalania ani kapania.Jak nigdy uciekliśmy z Grecji,chociaz mielismy być do zimy :oops: Barbara :kawka:może będzie w marcu dla krakusów,to przyjdziesz :?: :?:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Victus 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV T4 Multivan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2016
Piwa: 5/7
Skąd: Warszawa - Ursus
Wysłany: 2019-02-11, 00:48   

Pięknie tam,
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uhuprzem 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato Carioca 40 2002r 2.8JTD
Dołączył: 12 Kwi 2017
Piwa: 79/5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-11, 11:51   

Kolejny rozdział fantastycznych wspomnień! Droga przez góry z Monemvasii w stronę Elafonisos też dostarczyła nam wielu emocji :) Stromo, wąsko i dużo zakrętów.
_________________
Pozdrawiam
PrzeM
GRECJA 2021
GRECJA 2019
GRECJA 2018
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/396
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-02-11, 12:03   

A ja myslałam,bede wysiadać z auta,bo po mojej stronie były widoki piękne ale daleko w dole.
Dla podobnych wrażeń zapraszam Was do plaży Vychlada z miasteczka Richea na wschodnim brzegu Peloponezu. :!: :kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2019-02-13, 15:22   

Fajna relacja pewnie skorzystam z nie których miejscówek w tym roku :pifko :
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2019-02-13, 15:30   

Dziękuję za opis drogi i zdjęcia.
Takie relacje mobilizują - jednych do wyjazdu, innych do pisania o swych podróżach.

Stawiam piwo i czekam na cd. :szeroki_usmiech

:pifko

:spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KrzySówka 
weteran

Twój sprzęt: Fiat Ducato Autostar
Nazwa załogi: Krzysztof i Iwonka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2015
Piwa: 16/25
Skąd: Mysłowice/Zawiercie
Wysłany: 2019-02-14, 09:40   

Czekam na ciag dalszy :wyszczerzony:
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
esgaj 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Laika kreos
Nazwa załogi: Gajowi
Dołączył: 27 Sty 2014
Piwa: 1/2
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 2019-02-14, 11:23   

:brawo: :brawo: :brawo:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
broneq 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Hymermobil 544 na Ducato 1993-4
Nazwa załogi: Radek-tata i Kamil-syn, z żonami
Dołączył: 04 Sty 2011
Piwa: 39/11
Skąd: WIELICZKA
  Wysłany: 2019-02-16, 17:35   

Na miejscówkę ze statkiem Dymitros dojechaliśmy przed północą. Wyskoczyłem zrobić kilka zdjęć nocnych na długim czasie naświetlania.



Wtorek (25.09): Rano wstaliśmy i pojechaliśmy zwiedzić Gytio. Znaleźliśmy w nim mały targ (36°45'20.7"N 22°34'08.6"E). Przejechałem naszą integrą przez niego, a potem na centymetry pojechałem dalej (bo droga była jednokierunkowa). Znaleźliśmy też sklep ze świeżymi rybami. Potem cały dzień plażowaliśmy.





Nie wiem, czy coś się zmieniło, ale w którejś z relacji na forum napisane było, że nie ma żadnych udogodnień, tymczasem jest prysznic na plaży i kosze na śmieci.


Za dnia statek też robi wrażenie, ale już nie takie jak nocą.


Moja wrodzona głupota/ciekawość kazała mi wejść do statku. Mam z tego kilka ujęć. Filmik dołączę, jak już go zedytuję. Wieczorem sprawdziliśmy pogodę, a że nie zapowiadało się dobrze, zaczęliśmy uciekać na północny zachód, gdzie słonko miało utrzymać się dłużej.

cdn
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
broneq 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Hymermobil 544 na Ducato 1993-4
Nazwa załogi: Radek-tata i Kamil-syn, z żonami
Dołączył: 04 Sty 2011
Piwa: 39/11
Skąd: WIELICZKA
  Wysłany: 2019-02-22, 18:49   

Środa (26.09): Z Gytio pojechaliśmy do Kakovatos (37°28'04.0"N 21°37'51.4"E). Przy plaży jest prysznic, a przy knajpie można się podpiąć do prądu. Za korzystanie z prądu zapłaciłem właścicielowi 10 euro. Przemiły właściciel polecił nam odwiedzić Olimpię. Po długim spacerze, wczesnym popołudniem pojechaliśmy tam.
Moja córcia z żoną zostały w parkowej części, a my z synem pozwiedzaliśmy w intensywnym tempie. W 3 godziny obróciliśmy zabytkowe ruiny, muzeum i muzeum historii igrzysk.





Koło Olimpii są 2 campingi, więc są zakazy kaperowania na dziko. My staliśmy na parkingu przy samych obiektach zabytkowych, a z nami kilka innych kamperów. Zrobiliśmy grilla i pojechaliśmy dalej, inni prawdopodobnie zostali spać.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***