Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na winietę ekologiczną we Francji
Autor Wiadomość
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg

Wysłany: 2019-01-04, 17:11   

zbyszekwoj napisał/a:
Jeszcze jedno, grupa inwalidztwa a karta parkingowa, to dwie rózne sprawy.

Teoretycznie oczywiście masz rację, ale...
Po pierwsze: karta pozwala również na parkowanie na "zakazie postoju".
Po drugie: jadąc swego czasu kamperkiem do Berlina zadzwoniłem do tamtejszej polskiej ambasady z pytaniem czy mając taką kartę mogę wjechać do centrum (nie mając stosownej plakietki na szybie) i czy muszę ponosić jakiekolwiek opłaty za parkowanie.
Otrzymałem odpowiedź, że NIE :!: Dodatkowo przemiły pan zaproponował mi, że jeśli będę miał jakiekolwiek kłopoty z tego tytułu - mam do niego dzwonić.
Żadnych kłopotów nie było...
Co prawda było to kilka lat temu, ale w 2017, w samym centrum Madrytu, też korzystałem z tej karty. Nie dość że umundurowana kobietka sprawdzająca bilety za szybą pozwoliła mi stanąć na zakazie to również nie musiałem za nic płacić ;)

Ale na pewno gdzieś czytałem, że w jakimś kraju takie wykorzystanie karty jest możliwe tylko przy widocznym inwalidztwie związanym z narządami ruchu.
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pitt_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Bavaria A-566 na Ducato 2,5 TD
Nazwa załogi: Blue Bavarka
Dołączył: 29 Lis 2012
Piwa: 10/11
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2019-01-04, 18:04   

Roberto napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
Jeszcze jedno, grupa inwalidztwa a karta parkingowa, to dwie rózne sprawy.


Ale na pewno gdzieś czytałem, że w jakimś kraju takie wykorzystanie karty jest możliwe tylko przy widocznym inwalidztwie związanym z narządami ruchu.


Koledzy bardzo dziękuję za odpowiedzi - jako że inwalidą jestem od kilkunastu lat, poruszam się o lasce ale jak podejść kilka czy kilkanaście metrów radzę sobie bez laski ( a'propos Twojego podpisu to super laskę zrobił mi stary turek - drewniana z dębu :mrgreen: ) mam za szybą kartę parkingową a grupa jest w legitymacji od 2018 roku w związku z RODO geupa jest zapisana kwadratem z heroglifami widoczna jedynie po zrobieniu zdjęcia aparatem (telefonem) posiadającym oprogramowanie odczytujące a karta ma formę karty kredytowej.

Co do Berlina to policjant widząc że chcę zaparkować zaprowadził mnie motocyklem na parking w centrum przeznaczony dla inwalidów - chciałbym w tej sytuacji zobaczyć polskiego policjanta.
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Pitt
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2019-01-04, 18:14   

Roberto tak jak napisałeś karta + widoczna dysfunkcja narządu ruchu zwalnia z opłat i zakazów , trzeba uważać na rozbieżności w przepisach w PL i innych krajach , można kartą posługiwać się jeżeli inwalida siedzi obok zaś we Włoszech i nie pamiętam gdzie jeszcze , już nie koniecznie jest to respektowane przez mundurowych
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piast53 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dethlefs Trend
Nazwa załogi: Piast53
Dołączył: 26 Lis 2010
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2019-02-07, 18:29   

Wita. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie czy ta winieta jest wystarczająca do wszystkich tych stref czy do każdej trzeba kupować oddzielnie taką winietę??? Pozdr. Piast53
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pitt_M 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Bavaria A-566 na Ducato 2,5 TD
Nazwa załogi: Blue Bavarka
Dołączył: 29 Lis 2012
Piwa: 10/11
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2019-02-10, 16:02   

Piast53 napisał/a:
Wita. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie czy ta winieta jest wystarczająca do wszystkich tych stref czy do każdej trzeba kupować oddzielnie taką winietę??? Pozdr. Piast53


Też dopytywałem ale po ciężkim wysiłku umysłowym zrozumiałem - ta naklejka ekologiczna ( to nie jest winieta, nie płacisz nią za przejazd - płacisz tylko za naklejkę ) mówi zarówno Tobie jak i policji do której grupy ekologicznej należy auto. Na wjazdach do strefy jak i w aplikacji "Green-zones" jest informacja jakiej grupy (kategorii) ekologicznej dozwolony jest wjazd (niektóre zakazy są tylko na dni czy nawet godziny). Planując przejazd przez którąś ze stref ekologicznych zaglądasz na Green-zones i wiesz czy auto z twojej grupy może przez nią jechać czy dookoła (albo na przykład dozwolony przejazd nocą). Chyba udało mi się odrobinę rozjaśnić. Jeżeli nie to cofnij się w temacie o kilka postów.

Pozdrawiam Pitt
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-02-10, 18:51   

Jest to tak jak w poprzednim poście. Aby być na bieżąco należy po przyklejeniu naklejki na szybę zainstalować na chytrym telefonie odpowiednią aplikację, a tam już na bieżąco będą podane strefy, do których w w pewnych okresach wjazd jest zabroniony lub ograniczony.
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***