Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy !
Autor Wiadomość
swierzak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: dethleffs 92 Iron Lion Zion J5
Nazwa załogi: Lion Zion
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Piwa: 9/20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-02-07, 01:05   Pomocy !

Witam . Znowu nas wygnali na zimę do Portugalii . Niestety nasz Peugeot miał poważna awarie na tutejszych wybojach , gdzieś musiałem zgubić śrubę ( jedna z dwóch) mocującą skrzynie do poduszki tej dolnej i na wybojach wyskoczyła mi ta druga a przez to ukreciłem prawy przegub wewnętrzny .Na szczęście stało się to jak jechałem pod górkę około 5 km /h wiec znalazłem ta śrubę pod kamperem . Nie poddałem się tak łatwo Założyłem brakującą śrubę wraz ta co wypadła , zamówiłem i wymieniłem całą półośkę z przegubami od piasty do skrzyni i ..... wtedy zauważyłem ze coś jest nie tak Półośka nie chce wejść do końca w skrzynie (brakuje jakieś 5mm od strony simeringu jest takie wyżłobienie w ośce w które wchodzi ten gumowy uszczelniacz który przylega do simeringu . Sprawdziłem mocowanie poduszki i okazuje się ze tak jakby cały silnik przesunięty jest jakby właśnie o te brakujące 5 mm .Tak jakby ten wewnętrzny przegub co się złamał i wypchnął skrzynie na poduszce w lewo Dodatkowo prawe koło nie jest prosto tylko lekko przekrzywione w prawo ( górna cześć bardziej wystaje niż dolna ) i nie chodzi tu o zbieznosc . Czy jest możliwe ze tan przegub jak się posypał i złamał to mi przesuna silnik z jednej strony i skrzywił jakiś element zawieszenia (jakiś macperson lub wahacz ) Jak wymieniałem półośkę to nie mogłem rozłączyć wahacza od piasty i musiałem odczepić go od drugiej strony wraz z tą dzidą co idzie do przedniej belki . Czy ktoś może mi poradzić co robić ? Teoretycznie moge użyć jakiegoś pasa do mocowania ładunku jak kolega tutaj https://www.camperteam.pl...ghlight=przegub żeby skrzynia wskoczyła na swoje miejsce tam gdzie jest mocowana poduszka od spodu .ale co zrobić z tym krzywym kołem ? Wahacz raczej nie jest skrzywiony wiec może mocowanie macpersona ? Jutro postaram się zrobić zdjęcia jeśli niezbyt jasno opisałem mój problem . Jak narazie koń próbował mi pomóc naprawić bo stało się to po środku niczego w miejscu gdzie raczej laweta nie wjedzie ;) https://m.fotosik.pl/zdjecie/175fe9f56ff90e75
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Victus 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV T4 Multivan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2016
Piwa: 5/7
Skąd: Warszawa - Ursus
Wysłany: 2019-02-07, 02:03   

Tak jak napisałem
Półoś trzeba wbić
Co do przesunięcia to poluzuj śruby pomachaj silnikiem------------------- tak aby mógł się ułożyć, poskręcaj
Na tym moim zdjęciu jest tak że półoś nie była dobita,
sprawdź jeszcze czy ta półoś wewnętrzna a raczej wielowypust jest w linii prostej - przyłóż np szczelinomierz, może też być tak uszkodzony jak poniżej
https://cbr.intercars.eu/kryteria/polos-napedowa/POINT%20GEAR
_________________

Ostatnio zmieniony przez Victus 2019-02-07, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swierzak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: dethleffs 92 Iron Lion Zion J5
Nazwa załogi: Lion Zion
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Piwa: 9/20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-02-07, 09:41   

Nie kolego , nic z półosi się nie ułamało i nic nie zostało w skrzyni .W Peugeocie Półośka nie jest w żaden sposób przykręcona od strony skrzyni tylko wciskana do środka i trzyma ja jakiś pierścień rozprężający czy coś takiego . Co do przejechania się kawałek to wole nie ryzykować zanim nie dowiem się czegoś więcej co tam się przesunęło od strony skrzyni i koła .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yaro 65 
zaawansowany


Twój sprzęt: Sprinter 212D
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Gru 2013
Piwa: 10/8
Skąd: Chełmek / Kraków
Wysłany: 2019-02-07, 14:11   

Spróbuj przegub wewnętrzny ''wbić'', nie bardzo silnie a energicznie , tak żeby ten pierścień sobie wskoczył, rób to kompletną półosią .
_________________
Życie zaczyna się po pięćdziesiątce,
czasami po dwóch .

pozdr. Jarek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
swierzak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: dethleffs 92 Iron Lion Zion J5
Nazwa załogi: Lion Zion
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Piwa: 9/20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-02-07, 17:42   

yaro 65 napisał/a:
Spróbuj przegub wewnętrzny ''wbić'', nie bardzo silnie a energicznie , tak żeby ten pierścień sobie wskoczył, rób to kompletną półosią .
. Tak to wyglada od strony skrzyni



A tak od strony łożyska przed wewnętrznym przegubem . Są tam takie śruby które trzymają łożysko i wydaje mi się ze są już dokręcone do końca



A tak wyglada z założonym gumowym uszczelniaczem

A to są te śruby która jedna gdzieś zgubiłem a drugą znalazłem pod autem

A tak wyglada odstęp między osłoną łożyska a przegubem

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrsulki 
weteran
w średnim wieku


Twój sprzęt: Bezdomni
Nazwa załogi: SULAKI
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Piwa: 44/22
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-02-07, 22:25   

A masz zdjęcie starego przegubu wewnętrznego tak aby wieloklin (ta część co do skrzyni wchodzi) było widać w całości?
_________________
Radek
Ignavis semper feriae sunt...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swierzak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: dethleffs 92 Iron Lion Zion J5
Nazwa załogi: Lion Zion
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Piwa: 9/20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-02-10, 13:19   

mrsulki napisał/a:
A masz zdjęcie starego przegubu wewnętrznego tak aby wieloklin (ta część co do skrzyni wchodzi) było widać w całości?

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Victus 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV T4 Multivan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2016
Piwa: 5/7
Skąd: Warszawa - Ursus
Wysłany: 2019-02-11, 01:04   

U Ciebie jest inna konstrukcja - bez pierścienia.
Zastanawiam się jak długo jeździłeś bez zabezpieczenia i czy to miało negatywny wpływ na wielowpust i jak to wygląda w środku( na zdjęciu wielowypust wygląda dobrze )
Ja bym spróbował jeszcze raz dobić wałek ( będziesz miał trudniej bo założyłeś już osłonę przegubu ) ale popróbuj.
Sprawdzałeś czy oba wałki maja taką samą długość ?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
swierzak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: dethleffs 92 Iron Lion Zion J5
Nazwa załogi: Lion Zion
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2010
Piwa: 9/20
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-02-11, 09:57   

Victus napisał/a:
U Ciebie jest inna konstrukcja - bez pierścienia.
Zastanawiam się jak długo jeździłeś bez zabezpieczenia i czy to miało negatywny wpływ na wielowpust i jak to wygląda w środku( na zdjęciu wielowypust wygląda dobrze )
Ja bym spróbował jeszcze raz dobić wałek ( będziesz miał trudniej bo założyłeś już osłonę przegubu ) ale popróbuj.
Sprawdzałeś czy oba wałki maja taką samą długość ?


VW to troche inna konstrukcja niz peugeot wiec troche dziwi mnie ze doradzasz mi w sprawie peugeota majac VW . dlaczego sadzisz ze jezdzilem bez zabezpieczenia ? Nie założyłem zadnej osłony przegubu bo jak pisalem wymienilem caly komplet ( dwa przeguby oraz półoski )

hmm .... w jaki sposób w peugeocie miałbym trudniej "dobić wałek" po założeniu osłony przegubu która jest z gumy ? Victus czy aby w Twoim przypadku nie zadziałała tu stara Polska forumowa zasada " Nie znam sie ale sie wypowiem " ? :haha: :haha: :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Victus 
zaawansowany


Twój sprzęt: WV T4 Multivan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2016
Piwa: 5/7
Skąd: Warszawa - Ursus
Wysłany: 2019-03-11, 22:43   

Może watro zajechać do mechanika -taka moja rada
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***