Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
łóżko jak w półintegrze z mniejszego stolika
Autor Wiadomość
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-04, 20:53   

MECENAS napisał/a:
Przerobiłem tak w moim pierwszym kampie , w nogach ścięty materac koniecznie , powstaje fajny bagażnik jak wytniesz w poszyciu drzwiczki . Największy problem to drzwi do kibla, nie otworzą się na tyle by było wygodnie , musiałem przerobić je na suwane .

Przyjrzyj się tym fotkom tam raczej nie będzie problemu z drzwiami.
Tam idzie szafa a za szafą identycznej szerokości miejsce z wieszakami to ściana prysznica dalej drzwi do wc, w tej półintrgrze nie ma szafy ścięcie jest owszem na drzwi ale też na przejście bo się kończy zaraz za przednimi siedzeniami z stolikiem , ale fakt to tylko tak z fotek i trzeba pomierzyć realnie.
Przyjrzyj się będzie przestrzenniej i wygodniej od tej półintegry a drzwi się otworzą prawie jak w niej :)

Nad tym łóżkiem/stolikiem małym jest jeszcze jedno wysuwane z ściany.

Edit:
popatrzyłem i jednak nie otworzą się tak szeroko jak w tej integrze ,mi się wydaje że na tyle szeroko że nie będzie problemu ale mi się tylko wydaje.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-05, 08:47   

Cytat:
Największy problem to drzwi do kibla, nie otworzą się na tyle by było wygodnie , musiałem przerobić je na suwane .

Drzwi otworzą się niemal na rozszerz 80-85 stopni jeśli będzie po skosie materac.
Jeśli prostokątny wtedy ~70 stopni.

Drzwi są węższe niż wydaje się na fotkach ,te ramki w okół nich nie są na drzwiach dzięki temu otworzą się ciut szerzej jak by to wynikało z kątów.

Tu powinny się otworzyć na inną stronę....


--
A mej żonie się nie podoba bo ona chce mieć tam przestrzeń?
Pytanie czy tę deskę (zaznaczona na foto białą strzałką) z ławki uda się wyjąć bez niszczenia jej/mebli?

-ddw-8796_phpa2OqcT_original.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 1,75 MB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-02-05, 09:15   

Też myślałem,że drzwi zostaną na zawiasie ale było bardzo niewygodnie , może jestem "większym" człekiem :)

Każdy element można wyjąć z kampa i zamienić innym , najgorzej z żoną ale to inny temat :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-02-05, 19:18   

MECENAS napisał/a:
najgorzej z żoną

Adam czy ja wiem?? Może i tak
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-08, 09:41   

Poprzeglądałem trochę fotki kamperów i już wiem że u mnie to wyjdzie :)
Będzie super wygodne łóżko,wielki bagażnik i co najważniejsze wygodne dojście do niego bo zostanie dalej przejście standardowej szerokości ,dalej będzie wrażenie przestronności.
W innych kamerach nie wychodzi bo inaczej jest zrobione inny kąt drzwi i jest węziej (*fotka niżej), w niektórych starszych też tak wyjdzie a nawet lepiej bo one nie miały prysznica osobnego.

341055910325765.jpg
-
Tu nawet łóżko po skosie nie wyjdzie, prostokątne nawet z rozsuwanymi drzwiami też nie.
Plik ściągnięto 618 raz(y) 62,05 KB

kat-FB1465437.JPG
-
tu wyjdzie jak najbardziej, byś może nie w całkiem prostokątne.
Plik ściągnięto 618 raz(y) 56,1 KB

poje-114_4big (1).jpg
-
Przy łóżku po skosie zostaje bardzo dużo miejsca, za dużo.
Plik ściągnięto 5 raz(y) 212,54 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-02-08, 10:24   

Też tak myślę. Nie do końca prostokąt. lekko zetnj. Ale lekko . Musisz sobie zdać sprawę ,ile razy wchodzisz zna dobę do łazienki. częściej korzystasz ze stołu , jedząc posiłki. A łazienka , można przejść bokiem , też wejdziesz. Do roboty. :diabelski_usmiech
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-08, 10:37   

Jeszcze lepiej ja jak lekkie ścięcie będzie tylko do punktu styku otwartych drzwi z materacem, dalej już prosto
niżej fotka i rysunek.

Myślę że otwarcie drzwi na 75-80 stopni jest w pełni wystarczające (90stopni to pełne otwarcie)

2poje-114_4big (1).jpg
-
nie widać tu tego za specjalnie na rysunku lepiej
Plik ściągnięto 1 raz(y) 213,09 KB

ryss.jpg
czerwona kropka tu uderzą drzwi
Plik ściągnięto 1 raz(y) 96,51 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2019-02-08, 12:25   

Takie łózko jak w schemacie - łamane w jednym miejscu do prostej, widziałem w oryginale - w jakimś modelu półintegry Rapido.

Kolega z Wrocławia poszedł dalej - podniósł to łóżko do góry , wstawił oryginalne duże drzwiczki serwisowe od Duniego i od zewnątrz i uzyskał bardzo duży garaż.
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-08, 13:30   

MAWI napisał/a:
Też tak myślę. Nie do końca prostokąt. lekko zetnj. Ale lekko . Musisz sobie zdać sprawę ,ile razy wchodzisz zna dobę do łazienki. częściej korzystasz ze stołu , jedząc posiłki. A łazienka , można przejść bokiem , też wejdziesz. Do roboty. :diabelski_usmiech

Stół duży jest z przodu, po przeróbce w zasadzie nic nie zmieni z przejściem.

prof-os napisał/a:

Takie łózko jak w schemacie - łamane w jednym miejscu do prostej, widziałem w oryginale - w jakimś modelu półintegry Rapido.

Kolega z Wrocławia poszedł dalej - podniósł to łóżko do góry , wstawił oryginalne duże drzwiczki serwisowe od Duniego i od zewnątrz i uzyskał bardzo duży garaż.

I to jest b.dobry pomysł też o tym myślałem ale u mnie klapa bagażnika b.długa jest z tyłu nie z boku :(
dodatkowo bagażnik przechodzi przez łazienkę co daje możliwość wożenie b.długich ~2 metry przedmiotów np. narty, musiał bym tył zamknąć + malowanie i robić z boku.

Edit:
Ale i tak nie podniesie się łóżka na tyle wysoko aby weszły rowery bo okna montowane są niżej nie tak wysoko jak te z garażem pod łóżkiem ,wyjdzie bagażnik wyższy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2019-02-09, 15:34   

Wiem , że okna Cię ograniczają. Ale jak i tak robisz od początku. Zrób to na maxa wysoko. Tyle ile możesz . Bagaznik ,rzecz bezcenna. Nie dokupisz. :spoko
I dawaj zdjęcia z postępów w pracach. Na majówkę jedziemy do Włoch , przez Triest To może osobiście :shock: :shock:
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2019-02-09, 18:45   

pasza napisał/a:
.

Myślę że otwarcie drzwi na 75-80 stopni jest w pełni wystarczające (90stopni to pełne otwarcie)


Gdybanie jeszcze nikomu nie pomogło , stopnie nie mają tu nic do gadania tylko jaki otwór powstanie po niepełnym otwarciu i tak wąskich kamperowych drzwi , wystarczy otworzyć tyle ile się będą otwierać po przeróbce i spróbować wejść, jeśli trzeba się do tego przekręcać i przeciskać to jest zwyczajnie do dupyyyy. Do tego nie da się przyzwyczaić , to trzeba też przerobić .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-02-13, 19:20   

MECENAS napisał/a:

...
stopnie nie mają tu nic do gadania tylko jaki otwór powstanie po niepełnym otwarciu i tak wąskich kamperowych drzwi , wystarczy otworzyć tyle ile się będą otwierać po przeróbce i spróbować wejść, jeśli trzeba się do tego przekręcać i przeciskać to jest zwyczajnie do dupyyyy.
...

Adam ma rację. Przejście przy niepełno otwartych drzwiach powinno być co najmniej równe szerokości otworu tych drzwi.
Jest antidotum:
Przetnij te drzwi 10cm nad poziomem materaca i niech górna otwiera się nad materacem bez ograniczenia. Sznytę zamaskujesz ładną listwą alu itp. zamontowaną tak, by do zamknięcia zgarniała dolną część.
Pomysł tak na cito :idea
Z drugiej strony polecam podnieść łóżko max ile się da, bez względu na okna. To też da się ogarnąć, zerknij na moje osłony okien i opcjonalne łóżko doraźne po złożeniu stolika.
Też miałem dostęp tylko od tyłu auta przez 2 klapy, ale z pomyślunkiem kubaturę uzyskałem imponującą.

22.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 209,19 KB

23.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 179,56 KB

IMG_3053.JPG
Plik ściągnięto 2 raz(y) 520,99 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***