Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Świstak
2019-03-11, 09:21
Wymiana standardowego radia w Jumperze
Autor Wiadomość
tsaconsult 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Citroen Jumper H3L4
Dołączył: 26 Lis 2018
Postawił 7 piw(a)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2019-02-13, 12:07   Wymiana standardowego radia w Jumperze

Cześć, kupiłem nowego Jumperka niestety z standardowym radiem 2DIN i bez kamery cofania.
Podpowiedzcie na co zwracaliście dokładnie uwagę/jakie modele firmowych (Sony/Pioneer itp.) aby posiadać:

- system Android
- standard radio
- standard BT
- nawigacja i tu nie wiem co lepsze, czy jakiś program czy łączenie się z telefonem
i korzystanie z map google (wg. mnie najaktualniejszych a i już wiemy, że zawsze net za granicą mamy)
- możliwość podłączenia dokupionej kamery cofania (również ew. jakieś sugestie)
- 4-6 głośników.

Oczywiście przejrzałem Allegro, ktoś tam mi polecał jakąś chińszczyznę ale chciałbym już w takim aucie zapewnić jakiś standard.

Pomożecie?
Ostatnio zmieniony przez Pawcio 2019-04-04, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-13, 22:43   

i po co o takie błahostki pytać?
www.aliexpress.com/af/citroen+jumper+radio.html
zmień ewentualnie kocówkę linku na "ducato radio" dostaniesz więcej wyników a to to samo, dodaj model itd.
to są bzdury gadgety , nikt nie ma siły i czasu tłumaczyć po raz któryś jaki model ile pamięci jaki system oper. itd. musisz sam poczytać i sam wybrać bo i tak pojawi się sto nowych zapytań a to już było milion razy na elektrodach czy innych forach poradnikach.
"Ne piszę tego złośliwie."

czym się różni radio chińskie od pseudo markowego też chin? nad tym się zastanów bo one może być znacznie lepsze jak i gorsze ale o tym można by pisać w nieskończoność o niczym.
Ostatnio zmieniony przez pasza 2019-02-14, 10:45, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2019-02-14, 06:33   

Nie pisz bzdur Pasza , schodów troszkę jest , nie jestem pewien ale chyba Andrzej 73 montował , przepraszam Andrzej jeśli źle zapamiętałem :) i coś niecoś było do ogarnięcia :!:
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-14, 10:34   

silny napisał/a:
Nie pisz bzdur Pasza , schodów troszkę jest , nie jestem pewien ale chyba Andrzej 73 montował..

No to teraz spójrzmy trzeźwo kto "bzdury" pisze? i nie nie na temat :)

Pytał jakie wybrać radio, nie jak je zamontować.
Opowiedziałem na pytanie nawet podałem link gdzie ma do wyboru do koloru.

Jak to nieładnie fuj, głupio odwracać kota ogonem pisząc nie w temacie i wmawiając komuś przy tym że bzdury pisze choć on nic o tym co ten manipulant sugeruje nie napisał zwyczajnie :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tsaconsult 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Citroen Jumper H3L4
Dołączył: 26 Lis 2018
Postawił 7 piw(a)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2019-02-14, 10:53   

Spokojnie Panowie...

Nie jest to temat prosty. Ale skontaktuję się bezpośrednio z firmami, które się tym zajmują.
Dwie już nie sprostały powyższym wymaganiom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-14, 11:27   

tsaconsult napisał/a:
skontaktuję się bezpośrednio z firmami, które się tym zajmują.
Dwie już nie sprostały powyższym wymaganiom.


najprościej jak można (nie znaczy najlepiej)
klikasz w to www.aliexpress.com/af/fiat+ducato+radio.html klikasz "Orders" patrz kto ma w magazynie w europie i tyle.
One wszystkie mają to co chcesz,a do nawigacji antenę gps na długim kablu więc zamotujesz ją gdzie chcesz, gdzie ty tu widzisz problem?
Problem może być tylko taki że w większości pisze "2008-2015 CITROEN Jumper"
Co temu brakuje? ma znacznie więcej niż chciałeś https://www.aliexpress.co...2869305956.html
To co ty chciałeś mają takie po 100Eu + kostka

nawet 8 rdzeniowy CPU z 4gb ramu! jak komuś potrzebne https://www.aliexpress.co...2892652829.html
Edit: można by nim np. kopać bitcoiny podczas jazdy :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2019-02-14, 21:51   

Weź poczytaj , komunikacja Can , błędy itd, to nie Ducato 1 :roll:
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pasza 
weteran

Twój sprzęt: ADRIA - Adriatik 360
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2017
Piwa: 21/2
Skąd: Trieste
Wysłany: 2019-02-14, 23:48   

silny napisał/a:
Weź poczytaj , komunikacja Can , błędy itd, to nie Ducato 1 :roll:

tak tak chińczyk to debil sprzedaje dedykowany bez komunikacji can, zobacz na fotki tam wszystko jest i nie obrażaj Ducato I bo zawsze będę jego wiernym fanem

Z ciekawostek bo dawno takich gadgetów nie oglądałem widzę że mają wszystkie mikrofon i 3g , a szpieg-troll google wydał "android auto PL" wreszcie rozpoznający już teoretycznie komendy w języku polskim

Wygoda jest bo nawet manetek nie potrzeba tylko głosowo podajemy co chcemy o ile automat durny zrozumie.
Wady szpieg potrzebuje na stałe modemu aby wysyłać/odpierać dane , w radiach tych jest wejście na modem a najtańszy z 12 Eu kosztuje.

Jest "ful-wypas" :) radio "następna piosenka" a on to zrobi wszyscy szczęśliwi jak za czasów pierwszych pilotów do tv.
Ty i ja, ty i ja, ty i ja, mydełko fa , wieś tańczy i śpiewa mózgi się lasują jest pięknie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaroW 
stary wyga
JaroW


Twój sprzęt: FIAT Ducato CI Riviera 500
Nazwa załogi: JaroW+BaWa
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sie 2008
Piwa: 22/17
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2019-02-16, 10:58   

tsaconsult napisał/a:
Spokojnie Panowie...

Nie jest to temat prosty. Ale skontaktuję się bezpośrednio z firmami, które się tym zajmują.
Dwie już nie sprostały powyższym wymaganiom.


Witaj
nie rozumiem co to za firmy co nie sprostały
Pasza dobrze ci doradza ...
RADIA dedykowane kupujesz MONTUJESZ.
Po co ci jakieś firmy.









wszystko jest opisane w instrukcji.

Jeżeli sam nie potrafisz to elektrycy od systemów nagłaśniających CAR AUDIO na pewno sobie poradzą.
_________________
Nowy CamperoManiak -> to ja.

Nie piszę poprawnie po polsku
.
Ostatnio zmieniony przez JaroW 2019-02-18, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2019-02-16, 18:32   Re: Wymiana standardowego radia w Jumperze na "wielofun

tsaconsult napisał/a:

Oczywiście przejrzałem Allegro, ktoś tam mi polecał jakąś chińszczyznę ale chciałbym już w takim aucie zapewnić jakiś standard.

Pomożecie?


To wbrew pozorom nie jest wcale takie proste. Nie ma (chyba) na rynku super urządzenia 2 din które ma dobry bluetooth, możliwość instalacji dowolnej nawigacji (auto mapa, janosik, google, tomtom), dobrego obrazu z kamery, dobrej jakości tunera i odtwarzarza cd/dvd i stabilnego działania.
Ja polecam po różnych doświadczeniach: radio firmowe do sluchania radia i muzyki z bluetoothem, kamera z monitorem 7 cali na lusterku wstecznym (+czujniki parkowania) a nawigacja z komórki lub tableta. Wygląda mniej ładnie niż "stacja medialna 2 din" ale działa stabilnie i dobrze.

Ps. Miałem wszystkomającą chińską stację medialną 2 din. Plus był taki że była ładna i że dvd nieźle działało, był do tego podłączony jeden telewizor więc prowadząc mogłem oglądać to co pasażerowie (taaak, wiem, nie wolno i be..). Obraz z kamery był niezbyt ostry, tuner radiowy działał marnie, nawigacja była stara i tylko jeden chłopak gdzieś tam miał umieć wgrać nowe mapy a bluethoot nie działał w ogóle.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaroW 
stary wyga
JaroW


Twój sprzęt: FIAT Ducato CI Riviera 500
Nazwa załogi: JaroW+BaWa
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sie 2008
Piwa: 22/17
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2019-02-16, 19:06   Re: Wymiana standardowego radia w Jumperze na "wielofun

Bajaga napisał/a:
tsaconsult napisał/a:

Oczywiście przejrzałem Allegro, ktoś tam mi polecał jakąś chińszczyznę ale chciałbym już w takim aucie zapewnić jakiś standard.

Pomożecie?


To wbrew pozorom nie jest wcale takie proste. Nie ma (chyba) na rynku super urządzenia 2 din które ma dobry bluetooth, możliwość instalacji dowolnej nawigacji (auto mapa, janosik, google, tomtom), dobrego obrazu z kamery, dobrej jakości tunera i odtwarzarza cd/dvd i stabilnego działania.
Ja polecam po różnych doświadczeniach: radio firmowe do sluchania radia i muzyki z bluetoothem, kamera z monitorem 7 cali na lusterku wstecznym (+czujniki parkowania) a nawigacja z komórki lub tableta. Wygląda mniej ładnie niż "stacja medialna 2 din" ale działa stabilnie i dobrze.

Ps. Miałem wszystkomającą chińską stację medialną 2 din. Plus był taki że była ładna i że dvd nieźle działało, był do tego podłączony jeden telewizor więc prowadząc mogłem oglądać to co pasażerowie (taaak, wiem, nie wolno i be..). Obraz z kamery był niezbyt ostry, tuner radiowy działał marnie, nawigacja była stara i tylko jeden chłopak gdzieś tam miał umieć wgrać nowe mapy a bluethoot nie działał w ogóle.



WITAJ
Wg. Ciebie to gdzie produkują FIRMOWE radia?

-----------------------------------------------------
ANDROIDOWE stacje 2 DIN naprawdę za te cenę co podał Pasza są porównywalne z firmowymi
ale są lepsze bo tańsze.

Ja rozumiem kolegów że musi wydać w ciul kasy bo kupił kampera i musi mieć /radyjo/* za melony bo innym nie dogodzisz.
PS. Są tańsze radyjka 2 DIN co nie maja androida a wyglądaja na takie co mają
i są niezłe RADIA 2 DIN z ANDROIDEM wszystkomające :haha:


_________________
Nowy CamperoManiak -> to ja.

Nie piszę poprawnie po polsku
.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-02-16, 19:47   

Bajaga napisał/a:
nawigacja była stara i tylko jeden chłopak gdzieś tam miał umieć wgrać nowe mapy

Nie chrzań głupot ,
na androida a zwłaszcza chińczyka , wgrasz nawigację jaka chcesz (prawie każdy dzieciak to zrobi),
Problem jest z niektórymi tz. firmowymi , są po-blokowane (serwis musi zarobić) :spoko
Wyłącznie wina twej nieznajomości tematu ,
że ci ktoś wcisną zabytek techniki to i działanie było takie a nie inne , :diabelski_usmiech
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-02-16, 21:14   

To ja jeszcze dopowiem coś natury fizycznej.
Jeśli kupujesz radio obce, to upewnij się czy będzie ono pasowało fizycznie w mocowania, w ramkę itp. Zastępuje jedno z nich. Pisanie że do Jumpera 2006-2014 jest bzdurą bo w połowie wprowadzono zmiany sporo istotne.
Schody są. Jedno za drugie nie podejdzie, nie zamontujesz bez zmian na desce. O elektryce nie wspominam.
Ja koniecznie chciałem wywalić obce a wstawić oryginalne fabryczne, FABRYCZNE. Masakra! Jednak dopiąłem swego bo ja uparty jak osioł jestem.
Mój temat do zapoznania, może coś Ci pomoże:
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=28691
O sukcesach poczytasz dopiero w połowie 3 strony niestety. Ale o sukcesach!!!
Później okazało się, że to pierwsze radio nie da się zamontować, ma inne krzywizny, kształty itp, trzeba rzeźbić, Continental'a wpasowałem idealnie.

del.jpg
Plik ściągnięto 2543 raz(y) 35,75 KB

conti.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 458,6 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Ostatnio zmieniony przez Socale 2019-02-16, 21:39, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tsaconsult 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Citroen Jumper H3L4
Dołączył: 26 Lis 2018
Postawił 7 piw(a)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2019-02-16, 21:34   

Thx za rady...
Jednak ja mam rok produkcji 10.2018. W tym roczniku nie było zmian modelu więc zakładam, że jak wybiorę rozwiązanie do samochodu "nowego"/2018 powinno być ok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2019-02-16, 21:42   

Aaaa, no to wszystko jasne. Nie podałeś albo nie doczytałem jaki masz rocznik auta, a na samym początku jak byk: "nowego"
Myślę że problemy Cię ominęły :bigok
A jeszcze pytanko, co masz zamiar zrobić z dotychczasowym radiem? Zapodaj foto, może je odkupię.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***