Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabudowa na Iveco
Autor Wiadomość
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-02-15, 23:46   

Wow, widok z tyłu paki - wagon :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2019-02-16, 05:05   

A gdzie zamierzasz umieścić ten zbiornik od ogrzewania?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rysiu78 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco
Dołączył: 19 Lip 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-16, 09:45   

jacek stec napisał/a:
A gdzie zamierzasz umieścić ten zbiornik od ogrzewania?

W "garażu" - tuż przy drzwiach tylnych by mieć łatwy dostęp do tankowania.
Garaż będzie szczelnie odgrodzony od części sypialnej, w nim tez zamontuję "piec".
Tam też spocznie cała elektryka, boiler - wszystko co się da chyba tam wywalę ;)
W części sypialnej planuję tylko butlę z gazem i zbiornik wody czystej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jacek stec 
stary wyga

Twój sprzęt: Laika
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: Mszczonów/Tylicz
Wysłany: 2019-02-16, 12:11   

Też tak chcę zrobić,tylko cały czas się zastanawiam czy nie będzie zapachu ON,czy nie będzie przenikał do części mieszkalnej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rysiu78 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco
Dołączył: 19 Lip 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-16, 15:17   

jacek stec napisał/a:
Też tak chcę zrobić,tylko cały czas się zastanawiam czy nie będzie zapachu ON,czy nie będzie przenikał do części mieszkalnej.

Będzie ok - na 100%.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2019-02-17, 07:14   

Siemka :spoko . Ciężki ten twój pojazd... Masakra. Ale autko zacne. Tak się zastanawiam czemu nie wstawiłes ogrzewania z przodu pod fotelem? Idealne miejsce. I podpięte do zbiornika. Czekam na postępy prac.
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rysiu78 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco
Dołączył: 19 Lip 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-17, 12:21   

KASZUB napisał/a:
Siemka :spoko . Ciężki ten twój pojazd... Masakra. Ale autko zacne. Tak się zastanawiam czemu nie wstawiłes ogrzewania z przodu pod fotelem? Idealne miejsce. I podpięte do zbiornika. Czekam na postępy prac.


Pod siedzeniem mam miejsce na kompresor, dużą gaśnicę, porządne i długie kable rozruchowe, sporo narzędzi, jakaś chemia warsztatowo-samochodowa - takie "przyda się". Bezpieczniej się z tym czuję w trasie.
Mam nadzieje, że mój plan się sprawdzi w podróży, na pewno dam znać po roku jak się to spisuje, na pewno też będę go dopieszczał co jakiś czas, bo w trasę ruszę na 100% niewykończonym autem ;)
Brakuje czasu, umiejętności, narzędzi.... ale jakiś ta postępy są. Jutro wieczorem postaram się zaktualizować temat.
Auto - fakt, masakrycznie ciężkie! Stare modele Iveco Daily też podobnie ważą, ważyłem je swego czasu - bo rozważałem zakup starszej bazy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-02-17, 15:36   

Rysiu78 napisał/a:
porządne i długie kable rozruchowe,


w kamperze z dwoma akumulatorami i panelami słonecznymi to chyba dmuchanie na zimne... tak w okolicy temperatury zamarzania helu :haha:
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rysiu78 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco
Dołączył: 19 Lip 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-17, 20:48   

decumanus napisał/a:
Rysiu78 napisał/a:
porządne i długie kable rozruchowe,


w kamperze z dwoma akumulatorami i panelami słonecznymi to chyba dmuchanie na zimne... tak w okolicy temperatury zamarzania helu :haha:
R


:D
Masz rację - kable to pozostałości sprzed rozpoczęcia zabudowy, teraz co najwyżej mogą przydać się jako wsparcie dla innych ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rysiu78 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco
Dołączył: 19 Lip 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-19, 08:48   

Ogrzewanie śmiga - umieszczone na nadkolu by jak najmniej podłogi ubyło na zabudowę kamperową.
Pianka leży - można brać się będzie za sklejkę.
Ostatnio zmieniony przez Rysiu78 2021-02-28, 12:14, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2019-02-19, 15:14   

Czytałem że nie chcesz okien bocznych, a dlaczego? Nie uważasz że trochę mało komfortowo może się w nim mieszkać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rysiu78 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco
Dołączył: 19 Lip 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-20, 13:29   

necvip napisał/a:
Czytałem że nie chcesz okien bocznych, a dlaczego? Nie uważasz że trochę mało komfortowo może się w nim mieszkać.

Po pierwsze ma to być coś w stylu "kamper ukryty"
Po drugie lubię ciemność - powaga ;)
Po trzecie, trochę inną turystykę będę w nim uprawiał niż standardowy Kowalski - dużo dojazdów, mało przesiadywania w nim, na miejscu wsiadamy na motocykle - z kobietą i ruszamy przed siebie. Przed wyjazdem dzień czy dwa odpoczynku, po powrocie to samo.
Po czwarte - łatwiej wstawić jeśli uznam, że jednak mi brakuje światła/powietrza - niż usunąć jeśli poczuję jego nadmiar ;)
Naprawdę długo myśleliśmy nad tym czego chcemy, co nam potrzeba, czego brakuje a co będzie przesadnym i niepotrzebnym luksusem.
Teraz budowa i ... myślenie nad tym jak to zrobić by było wystarczająco przytulnie i lekko. Nie liczymy na jakość zabudowy firmowych kamperów czy ludzi budujących swoje blaszanki w naprawdę wysokich lotach; Toscaner, Kaszub, Reaven22 czy Decumanus. Nie mniej staramy się na tyle ile umiemy ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4x4camper 
stary wyga


Twój sprzęt: w budowie..
Dołączył: 22 Wrz 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-20, 21:41   

Osobiście polecam montaż szyberdachu,Działa rewelacyjnie i jest niewidoczny.

poz
Tolo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rysiu78 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco
Dołączył: 19 Lip 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-21, 11:14   

4x4camper napisał/a:
Osobiście polecam montaż szyberdachu,Działa rewelacyjnie i jest niewidoczny.

I taki był plan jeszcze latem ubiegłego roku, ale po przemyśleniach postawiłem na okno z wentylatorem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rysiu78 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Iveco
Dołączył: 19 Lip 2017
Piwa: 2/5
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-04-04, 17:04   

Dużo wody w w Wiśle upłynęło, a u mnie zmian niewiele.

Okno z wentylatorem, z perspektywy czasu - mega sprawa, choć na dziś chyba wybrałbym chińskie, z pilotem i za pół ceny mojego. Moje to Dometic FanTastic Vent (stary model z ręcznym pokrętłem), które co jakiś czas się zacina i wentylator nie daje się uruchomić - pomaga rozbiórka okna lub kilka silniejszych uderzeń. Żenada jak za takie pieniądze... swoją drogą to dostałem już takie niedziałające i chyba z 3-4h straciłem szukając co ja źle podłączyłem, że mi nie działa :D


Potem zrobiło się cieplej (to dość ważne stwierdzenie - opisze co i jak potem : ) to poszedłem na zewnątrz i zamontowałem zbiornik 48L netto na wodę szarą. Plan na czystą wodę to 30L pod zlewem.
Waga zbiornika 4,08 kg, wymiary: 48x40x26cm.
Chyba tylko źle zamontowałem, bo dałem tym dużym otworem rewizyjnym do góry...więc teraz brak dostępu. Na tym moja hydraulika stoi do dziś, ale teraz mam dużo czasu , więc po cichu liczę, że ruszę z tematem po świętach!







SOLARY:
Zaczęło się od 2x100W - chińskie, wysyłka z Hiszpanii, podłączone pod regulator 20A AZO Digital
Liczyłem , że z tego kompletu dostanę ok 10-11A, w szczycie, w Afryce dostaję z tych dwóch paneli połączonych szeregowo ok 6,5-7,5 A. W Polsce około 6.
Także mam jeszcze jedno wolne złącze do podłączenia dwóch kolejnych. Może kiedyś...
Okablowanie 6mm, do fotowoltaiki.

cdn.
Ostatnio zmieniony przez Rysiu78 2021-02-28, 12:16, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***