Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie OC/AC
Autor Wiadomość
gand 
początkujący forumowicz

Dołączył: 10 Lis 2018
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-11-30, 08:44   Ubezpieczenie OC/AC

Witam serdecznie, mam następujący problem, chcę kupić kampera i korzystać prywatnie, ale również wynajmować (tak aby przynajmniej częściowo zarabiał na ratę leasingową). Kamper nowy z salonu. Skontaktowałem się z kilkoma agentami ubezpieczeniowymi i oferty jakie rzucili powaliły mnie na kolana. O ile ubezpieczenie AC/OC bez opcji wynajmu można zamknąć w 5 tyś, o tyle ubezpieczenie auta z opcją wynajmu krótkotrwałego to 20 tyś!! Czy są jakieś tricki? Chciałbym spać spokojnie i w razie wielkiego dzwona mięć pewność (o ile w tym kraju jest to możliwe), że ubezpieczyciel nie powie nie. Biorąc ubezpieczenie OC/AC na siebie bez opcji wynajmu krótkotrwałego w praktyce przy dużej szkodzie mogą być duże problemy, ponieważ defacto jest to wynajem krótkotrwały, jest umowa, podpisy itp.

Przeczytałem regulaminy kilku wypożyczalni, najczęściej piszą, że w pakiecie jest OC/AC, assistance NNW (chociaż czasem jest to w opcji dodatkowej), często nic na ten temat firmy nie piszą.

Zastanawiam się też, czy dobrą opcją jest wykupowanie ubezpieczenia przez osobę, która chce wypożyczyć auto na te pare/paręnaście dni? I czy to ma ekonomiczne rację bytu.

Bardzo proszę o informację, jak można to rozwiązać, ewentualnie kontakt do agenta ubez., który to sensownie ogarnie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zefirwypasu 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Ducato 2003 2.3JTD
Dołączył: 08 Lip 2018
Piwa: 4/29
Skąd: Żary
Wysłany: 2018-11-30, 18:49   

Jak szukałem dla siebie to znalazłem człowieka znanego na forach w tematyce karawaningowej. Ja sporo oszczędziłem - polecam kontakt
Marek Dućka, kontakt@rabatoc.pl, tel. 666988999
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
JaroFire 
początkujący forumowicz

Dołączył: 23 Lut 2019
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-02-23, 15:06   

zefirwypasu napisał/a:
Jak szukałem dla siebie to znalazłem człowieka znanego na forach w tematyce karawaningowej. Ja sporo oszczędziłem - polecam kontakt
Marek Dućka, kontakt@rabatoc.pl, tel. 666988999


tu nie chodzi o gościa tylko zakres ubezpieczenia.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1174
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2019-02-23, 16:02   



https://zgloszenia.pzm.pl/karta/polisa25/

Polski Związek Motorowy

18-12-2018 o godz. 12:14

Z przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją PZU z dnia 14.12.2018r, od dnia 19.12.2018r, ulegają zmianie zasady przyznawania zniżki na ubezpieczenie OC dla pojazdów „Zabytkowych”.

Zgodnie z tymi zasadami zniżka ma zastosowanie:
„Wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust.1, jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków.

1) Jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym,–czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami.

2) Jest pojazdem mającym, co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla „udokumentowane historii motoryzacji.” W celu uzyskania szczegółowych informacji bardzo prosimy o kontakt z Waszym agentem PZU.

Mając na uwadze to, że wielu członków, PZMot, nieposiadających samochodów określonych wyżej, a starszych niż 25 lat korzystała dotychczas z tej zniżki, będziemy proponować PZU przywrócenie dotychczas obowiązujących zasad.



„Polski Związek Motorowy”

04-01-2019 godz. 22,00.


MAMY BARDZO DOBRĄ WIADOMOŚĆ DLA UŻYTKOWNIKÓW
STARSZYCH SAMOCHODÓW I MOTOCYKLI!!!

Drodzy Członkowie.

Święta już za Nami, ale mamy dla Was kolejny noworoczny prezent.
Miło nam poinformować, że nasze poszukiwania nowego partnera ubezpieczeniowego przyniosły pozytywny skutek.
Naszym nowym partnerem została firma Compensa, która wprowadziła specjalne składki OC
dla samochodów i motocykli użytkowanych ponad 25 lat (zgodnie z datą pierwszej rejestracji).
W zależności od modelu i wieku auta, właściciele takich pojazdów mogą uzyskać nawet do 70% zniżki,
dzięki czemu stawki za OC są często zbliżone do poprzedniej oferty PZU.
Dodatkowo na podstawie uzyskanego przez PZM porozumienia, specjalnie dla Członków PZM,
Compensa przygotowała dedykowaną promocję – jeszcze DODATKOWE 15% ZNIŻKI!!
Zniżka ta obowiązuje wyłącznie z aktualną kartą członkowską PZM!!

ZASADY UDZIELANIA ZNIŻKI SĄ PROSTE:

- zniżka obejmuje youngtimery i oldtimery
- dotyczy pojazdów osobowych i motocykli powyżej 25 roku eksploatacji (zgodnie z datą pierwszej rejestracji)
- nie ma znaczenia, czy pojazd posiada „żółte” czy „białe” tablice rejestracyjne
- w celu zawarcia polisy należy posiadać aktywną kartę członkowską PZM
- zniżka dla członków PZM ma zastosowanie bez względu na wiek właściciela pojazdu
- promocja wchodzi w życie 7 stycznia 2019

Promocja będzie dostępna w oddziałach, filiach oraz na infolinii Compensy.
Aby zawrzeć umowę ubezpieczenia nie musicie się w ogóle ruszać z domu!!
Wystarczy skontaktować się z dowolną placówką Compensy, przekazać niezbędne dane,
a polisa ubezpieczeniowa zostanie przesłana na Wasz adres mailowy!!
Adresy placówek oraz telefony znajdziecie na stronie https://www.compensa.pl/kontakt/.
Możecie również zostawić swoje dane teleadresowe, a konsultanci Compensa do Was oddzwonią.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących oferty zapraszamy również do kontaktu
z naszym biurem pod numerem tel. 22 532 84 44 wew.2, lub pod adresem e-mail klub@pzm.pl.
Zapisy do Klubu SOS PZMOT i przedłużanie członkostwa na https://assistance.pzm.pl.
Tam też opis świadczeń członkowskich.



COMPENSA PZM.jpg
Plik ściągnięto 2557 raz(y) 19,06 KB

compensa.jpg
Plik ściągnięto 2557 raz(y) 7,49 KB

Cert. Rybak M..jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 122,99 KB

COMPENSA PZM (b).jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 479,89 KB

COMPENSA PZM (c).jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 861,27 KB

COMPENSA PZM (d).jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 374,32 KB

OIA-Compensa.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 94 raz(y) 606,02 KB

_________________


Tadeusz
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***